Eşimin Ailesi Yüzünden Çalışmak İstemiyorum

bir kere hayır dedi hakkını yiyemem geçen akşam abisi aradı
asker ya şuan sanki bana seyit onbaşı tövbe ya alt tarafı bedelli asker ve menisküsü var diye yazıcı olmuş
hafta sonu bitiyor askerliği buarad
aramış diyor ki eşime tel faturamı ödememişsiniz hattım kapanacak ? ( faturası o gitmeden gelmiş ödeyip gidebilirdi askere gideceği yere biletini de biz aldık bu arada )
eşim param yok dedi 95 lira fatura mı olur biz iki kişi 80 ödüyoruz kartımın limiti yok dedi ( gerçekten de yok ) ben gelince veririm diyor hala neyse kapattı teli annesini aradı annesi bende biraz var öderim ama annem ödedi deme paramı bilmesin dedi abisi biz ödedik sanıyor e kaynana kişisi madem paran var senin faturalarını ben neden ödedim yazdıkça sıcak basıyor boynuma sinirden ya kusura bakmayın
Parası olsaydı acaba yine aynı tepkiyi mi verecekti. Yanlış anlamayın benim eşim daha beter, ben de acil ihtiyaç olur, sağlık olur önemli değil ama keyfi insan kullanılmış hissediyor.

O kadar sinir oldum ki anlatamam. Güzel cevaplar vermişsiniz. Eşinizin sessiz kalması olumlu anlamda değil bu iyi. Yani size belirtmiş bunu. İşten de çıkmayın istedikleri kadar istesinler yani. Millet kolay para kazanmıyor. Ha bir de ufak bir yardımları olmamış utanmadan talep ediyorlar. Pes!!

O zaman eşinize karşi cikacaksiniz, ikna edeceksiniz. Siz sorunu aranizda çözmedikten sonra başkalarinin duzelmesini beklemeyin boş yere. Eşiniz hayir diyemiyorsa sussus karişmasin siz diyeceksiniz hayir diye. Arkadan ne konuşurlarsa konuşsunlar istedikleri olmadiktan sonra bir önemi yok.
Bu ay tamam dedik sonrasında yapmam etmem Vs diyor ama birşey olursa susmaya niyetim yok evliliğim etkilensin istemiyorum ama dayanamıyorum eşime konuşmazsan ben konuşurum hiç de hoşlarına gitmez dedim merak etme bari sen daraltma beni halledecem diyor

Parası olsaydı acaba yine aynı tepkiyi mi verecekti. Yanlış anlamayın benim eşim daha beter, ben de acil ihtiyaç olur, sağlık olur önemli değil ama keyfi insan kullanılmış hissediyor.
İşte onu inanın ki bilmiyorum yani parası olsa ne olurdu vs muhtaç olsalar böyle rahat rahat elinizi cebinize atacaksınz artık tarzı istemeseler böyle hissetmezdim belkide televizyonumuz 4K samsung indirime denk gelip aldık normalde 5küsur idi 3,5 verdik evlenirken kayınbabam eve bir kez geldi onda da diyor ki oval alsaydınız ya bu ne diyor bahsettiği tvler oledtv 13 bin lira falan. Yani mizaçları tuhaf anlamıyorum

O kadar sinir oldum ki anlatamam. Güzel cevaplar vermişsiniz. Eşinizin sessiz kalması olumlu anlamda değil bu iyi. Yani size belirtmiş bunu. İşten de çıkmayın istedikleri kadar istesinler yani. Millet kolay para kazanmıyor. Ha bir de ufak bir yardımları olmamış utanmadan talep ediyorlar. Pes!!
Ben cevap veriyorum da anlayan kim gülüyorlar suratıma hop başka birşey istiyorlar yani bir tanesi de değil hepsi böyle

Çalışmaya devam edebilecek bir sağlığınız var ise çalışın. Eşinize de benim param, kuruş vermem deyin. İşten çıkmanızdan daha mantıklı, yarın öbür gün boşanırsanız zorlanmazsınız.

Çalışmaya devam edebilecek bir sağlığınız var ise çalışın. Eşinize de benim param, kuruş vermem deyin. İşten çıkmanızdan daha mantıklı, yarın öbür gün boşanırsanız zorlanmazsınız.
Eşimle aramda senin benim yok hoş olmaz o şekilde biz maaşımızı bir ortaya koyar ödemeleri yapar kalanını bile eşit böleriz

Yemin ederim yapıcam bunu
Anlarlar mı acaba
Anlamasalar da he deyin geçin. Ya da hiç cevap vermeyin konuyu değiştirin. Canınızı sıkmamaya çalışın yoksa elinde kalır böyle insanlar cinnet geçirir insan ben burdan deli oldum. Benimkinin ailede de az çok var da para mevzusu ordan anlıyorum sizi az çok

Neden sert bir sekilde hayir demiyorsunuz?
Her ay bir az para vermek ne demek?
İhtiyaclari olsa tamam da ihtiyaclari yokken neden yardim etmek?
Cok sert ve net bir sekilde hayir demeyi oyrenmelisiniz

Eşimle aramda senin benim yok hoş olmaz o şekilde biz maaşımızı bir ortaya koyar ödemeleri yapar kalanını bile eşit böleriz

Sayın konu sahibi zaten normal olanı o. Siz zaten işten çıkmayı göze almışsınız. Bu çok mu hoş? Eşinize ve ailesine veremem demek yerine işten çıkmayı düşünmüşsünüz. Ben de diyorum ki işten çıkmanız hata olur.

Uyarı mesajı: Ailesi kendini geçindirebilecek durumda olmayan erkeklerle evlenmeyin. O ailenin eli sürekli cebinizde olur.

Eşinizle konuşmalısınız, gerekirse sertçe. Kalbi kırılmasın, tadımız kaçmasın diye düşünürseniz daha çoook üzülürsünüz. Ailesine hayır demeyi öğrenmeli. Gitmeyin, beş kuruş da vermeyin. Bu arada iş aramasam mı diye düşüneceğinize maaşınızdan eşinize vermeyin. Tek maaşla geçindirsin evi. Kredi kartını iptal edin. Elinde para kalmasın. Evin geri kalan ihtiyaçlarını siz maaşınızla alırsınız. Zaten para sizin elinizde olduğu için ailesine de veremez. Güzellikle anlamıyorsa, zorla anlatacaksınız.

biz gezene kadar da başımıza taş yağıyor
bayramda tatile gittik tur ile daha gitmemize 1 hafta kala görümcem aradı siz gezeceksiniz annem bir yer görmüyor yazık değil mi car car cur cur konuştu hoop alelacele kaynanamı gezdirdik hoş eşim annemi de çağırdı ayrı gayrı yapmam dedi ama sonuçta ablası dedi diye gittik asla parasında değilim 4 kişi dışarıda bir yemek yedik 200 tl
gözüme gelmiyor ancak bu 200 lira ile ben kaç faturamı öderdim... kendimiz düşünmüyor da değilzi böyle şeyleri ama oyuncak araba da değiliz kumanda tutulmasından hoşlanmıyorum yani içimden gelerek kendi isteğimle gitsem o parayla faturayı kıyaslamam bile anlatabilyor muyum cidden bilmiyorum kusura bakmayın
Ablası gezdireymiş anasını :110: sizin ananız babanız taş mı? Onları gezdirmiyorsanız beyefendinin anası da otursun evinde bir zahmet. Delirdim burda.

Anlamasalar da he deyin geçin. Ya da hiç cevap vermeyin konuyu değiştirin. Canınızı sıkmamaya çalışın yoksa elinde kalır böyle insanlar cinnet geçirir insan ben burdan deli oldum. Benimkinin ailede de az çok var da para mevzusu ordan anlıyorum sizi az çok
Sağolun ama alay etmeyi deneyeceğim.. Konu açtım ya konuşmak bile o kadar iyi geldi ki Allah hepinizden razı olsun

X