Eşimin Ailesi Yüzünden Çalışmak İstemiyorum

o kadar haklısınız ki ayrıca ben küslük şu bu önemsemiyorum keşke silseler bizi görüşmeseler ama eşim elimi kolumu bağlıyor benim evet benle aynı fikirde ancak aynı zikirde değil ben cevap verirken bana katılmıyor bile mesela
Eh, önemli olan yaptıkları tabii. Ona da çok kızmayın. Ailesi. O da onları silemez ya! Ama aranıza muhakkak mesafe koymanız gerekir. Fiziki bir mesafe olsa çok iyi olur bu. Başka bir şehre taşınma ya da şehrin diğer ucuna taşınma gibi. Bu arada işten çıkacaksanız eğer muhakkak iş arayın şimdiden, çalışmayı muhakkak sürdürün. kendi kazancınızı birikim yapın. Eşinizin maaşı ile geçinin. Sonra geleceğiniz için birlikte harcarsınız. Böylece tek maaşla geçineceğiniz için ailesine de para veremeyeceksiniz.

Gıcık oldum. Siz cevaplarını veriyosunuz ama karşıdan anlayan gurur yapacak insanlar yokki. Arsız gibi bişeyler. 1-2 ay dinlenmek iyi olabilir sizin açınızdan ama inadına çalışır paramlada yer içer gezerdim.
biz gezene kadar da başımıza taş yağıyor
bayramda tatile gittik tur ile daha gitmemize 1 hafta kala görümcem aradı siz gezeceksiniz annem bir yer görmüyor yazık değil mi car car cur cur konuştu hoop alelacele kaynanamı gezdirdik hoş eşim annemi de çağırdı ayrı gayrı yapmam dedi ama sonuçta ablası dedi diye gittik asla parasında değilim 4 kişi dışarıda bir yemek yedik 200 tl
gözüme gelmiyor ancak bu 200 lira ile ben kaç faturamı öderdim... kendimiz düşünmüyor da değilzi böyle şeyleri ama oyuncak araba da değiliz kumanda tutulmasından hoşlanmıyorum yani içimden gelerek kendi isteğimle gitsem o parayla faturayı kıyaslamam bile anlatabilyor muyum cidden bilmiyorum kusura bakmayın

ailesi ile uzak olduğumuzda ne kadar mutlu olduğumuzu nasıl hissettirebilirim sizce ? ciddi anlamda soruyorum çünkü ne denediysem anlayabildiğini sanmıyorum
hiçbir zaman kısıtlamadım ama bilerek ben yanlarında olmaya çalışıyorum onu tek yakalasalar yolarlar çünkü biliyorum o yüzden kesin ve keskin laflar söylemiyorum sürekli iyi niyetli sakin vs konuşuyorum onunla ilmek ilmek yani ama buda artık benim psikolojimi mahvetmiş durumda

Zaten onun hissetmesi gerekli. Ne zaman en çok kavga tartışma yaşıyorsunuz mesela Büyük ihtimal ailesi ile buluştuktan sonra...

Bunlar böyle maalesef. Yaş itibari ile gören kocaman adam diyor ama bakıyorsun anasının, ablasının sözünden çıkmayan, daha onlara iki cevap veremeyen erkek dolu ortalık.

Adam evleniyor, ama anasının sözünden çıkmayıp eşi ile kötü oluyor. Adam ailesine kötü olsun demiyoruz ama aile art niyetli ise adam öncelikle kendi çekirdek ailesini eşini düşünmeli.

Ben eşinden saklı kredi çekip anne basına veren adam biliyorum. Çoluğu çocuğu muhtaç adam gidip annesine kredi çekiyor eşinden habersiz.
Toplum böyle erkeklerle dolu. Seninki yine iyiymiş..

Kendini çok yıpratmadan dediğin gibi ilmek ilmek işleyeceksin.

Cevreniz yiyiciyse is esinizde bitiyor. İsten cikarsaniz kendinize yaparsiniz kimseye bir sey olmaz ki,acliktan ölen siz olursunuz kari-koca

Allah’tan eşiniz yaparım demiyor. O zaman ucuzdu şimdi pahalı benim sorunum mu deseydin, parası yoksa evlenmesin. Ayrıca biz evlenirken bulaşık makinesini Bosch’un 2 programlısını 950 tl’ye Almıştık, daha yeni aynı markanın 5 programlısını 2.200 tl’ye aldık. Teknoloji gitgide ucuzluyor.
Eşinin kesin bir dille yardım yapamayacağını söylemesini isteyin. Çünkü onların vazgeçmeye niyetleri yok. Hastalık olur o ayrı ona eminim sen de ses çıkarmazsın.

Çift çalışansınız dedigi maaşı toplasanız zaten anca tek maaşa tekabül ediyorken hadsizlerin kesinlikle önünü kesmek için eşin tam net konuşma yapıp bir daha asla bu konularla seni muhatap ettirmeyecek.
abim kamu da müdür. ancak inanın maaşını hiç sormadım hiç bilmem annemle babam bir lokanta işletiyor üstelik annem bacak varisleri yüzünden ayakta zor duruyor daha bir kere abime şuyumuzu öde demediler ben de demedim abim gücü yettiğince istiyorsa birşey alır gelir annem ona bile kızar çocukların var senin evin ayrı yolun ayrı oğlum der bir de bunlara bakıyorum kuracak cümle bulamıyorum

Sen çalışmıyor olsaydın eşin bu yaptı dediklerini yapabilecek miydi? Tabii ki yapamazdı.Sana güveniyor eşin.Senin bulduğun 2 3 ay işsiz durma durumu da çözüm olmaz , daha da zora sokar sizi.Hayır demeyi öğrenmesi lazım eşinin.Sindirmişler herhalde evin küçüğü diye.Duygu sömürüsü yapıyorlar sürekli belli.

Annem evde oturuyor siz geziyorsunuz ne demek hem? Herkes aynı kaderi yaşamak zorunda mı? Yeni gelinle kayınvalide mi kıyaslanıyor? Ne çiğ insanlarmış.Sabretme bunlara boşuna bence.Eşini tatlılıkla işle.Hayır demeyi öğrenmesi lazım.

işyerinde taciz edildim baya bir olay oldu rica minnet üç dört gün daha kal dediler burada isteseler dahi kalamam o apayrı bir konu aslında konuşunca ağlama krizim geliyor o yüzden anlatmasam daha iyi.

bende eşimin sessizliğinin onlara bu cüretti verdiğini düşünüyorum yalan yok. ve evliliğimin bozulacağı hissindeyim eşimin bunu hissetmesi için zora düşmesi etkili olur mu bilmiyorum çalışmama fikrimde bundan sebep.

Esin zora düserse, sende düsersen. Yani ille ekmegi zor bir sekilde almaniz mi gerek ailesine para vermemek için? Bu nasil bir mantik? Sen niye hayat standartindan ödün veresin ki?

Anlayamadim, taciz oldun ve halen orda çalisiyormusun? Neyin minneti bu olabilir? Derhal isi birakip, baska bir iste çalismalisin.

Eh, önemli olan yaptıkları tabii. Ona da çok kızmayın. Ailesi. O da onları silemez ya! Ama aranıza muhakkak mesafe koymanız gerekir. Fiziki bir mesafe olsa çok iyi olur bu. Başka bir şehre taşınma ya da şehrin diğer ucuna taşınma gibi. Bu arada işten çıkacaksanız eğer muhakkak iş arayın şimdiden, çalışmayı muhakkak sürdürün. kendi kazancınızı birikim yapın. Eşinizin maaşı ile geçinin. Sonra geleceğiniz için birlikte harcarsınız. Böylece tek maaşla geçineceğiniz için ailesine de para veremeyeceksiniz.
ondan silmesini beklemiyorum istemem de ama bu kadar tepemize çıkmaları hep eşimin susmasından kaynaklı sana karşı mahçup ediyorlar beni diyor böyle konuştuğunda üzülüyorum ama o bana mahçup olmasın yada mahçubiyetine üzülmemek adına ailesine de hayatımı adayamam ki

Allah’tan eşiniz yaparım demiyor. O zaman ucuzdu şimdi pahalı benim sorunum mu deseydin, parası yoksa evlenmesin. Ayrıca biz evlenirken bulaşık makinesini Bosch’un 2 programlısını 950 tl’ye Almıştık, daha yeni aynı markanın 5 programlısını 2.200 tl’ye aldık. Teknoloji gitgide ucuzluyor.
Eşinin kesin bir dille yardım yapamayacağını söylemesini isteyin. Çünkü onların vazgeçmeye niyetleri yok. Hastalık olur o ayrı ona eminim sen de ses çıkarmazsın.
Hayır kesinlikle hayır ben zaten inanın yapı olarak son lokmamı bile muhtaçla paylaşan sokakta aç hayvan görse ağlayan bir insanım ayrıca ben beyaz eşya alırken aynı abi bunların yenisi çıkar ne alıyorsun diye eleştiriyordu beni cvp veriyorum vermesine de anlayan nerde arsız arsız gülüyor adam yüzüme

Hayır kesinlikle hayır ben zaten inanın yapı olarak son lokmamı bile muhtaçla paylaşan sokakta aç hayvan görse ağlayan bir insanım ayrıca ben beyaz eşya alırken aynı abi bunların yenisi çıkar ne alıyorsun diye eleştiriyordu beni cvp veriyorum vermesine de anlayan nerde arsız arsız gülüyor adam yüzüme
Son söz eşinde canım, hayır yapamam diyecek. Biz ancak geçiniyoruz diyecek. Ama demiyorsa sen kendi maaşının yarısını en azından ayır bir kenarda (bankada) biriktir düzenli döviz yada altın alırsın.

Esin zora düserse, sende düsersen. Yani ille ekmegi zor bir sekilde almaniz mi gerek ailesine para vermemek için? Bu nasil bir mantik? Sen niye hayat standartindan ödün veresin ki?

Anlayamadim, taciz oldun ve halen orda çalisiyormusun? Neyin minneti bu olabilir? Derhal isi birakip, baska bir iste çalismalisin.
olay yeni oldu taciz olayı ve cumaya kadar kalmam için patronum çok ısrar etti bunu bana yapan kişi buranın çalışanı değil müşterisi bende hakları çok patronumun bu yüzden cuma son olarak konuştuk bu detaya inmezsek çok memnun olurum
mantığım çok sağlıklı doğru demiyorum aksine yanlış olduğunu düşünerek farklı fikirleer edinmek üzere konu açtım

Sen çalışmıyor olsaydın eşin bu yaptı dediklerini yapabilecek miydi? Tabii ki yapamazdı.Sana güveniyor eşin.Senin bulduğun 2 3 ay işsiz durma durumu da çözüm olmaz , daha da zora sokar sizi.Hayır demeyi öğrenmesi lazım eşinin.Sindirmişler herhalde evin küçüğü diye.Duygu sömürüsü yapıyorlar sürekli belli.

Annem evde oturuyor siz geziyorsunuz ne demek hem? Herkes aynı kaderi yaşamak zorunda mı? Yeni gelinle kayınvalide mi kıyaslanıyor? Ne çiğ insanlarmış.Sabretme bunlara boşuna bence.Eşini tatlılıkla işle.Hayır demeyi öğrenmesi lazım.
görümcem bu arada kendi köyünde 3 hafta eşinin köyünde 4 hafta kaldı aynı bayram süresi boyunca ama benim gezmem problem ki benim turum 3 günlüktü.
eşim küçük evet sindirilmiş biraz da vicdanını kullanıyorlar elimden geldiğince tatlı işliyorum ama yoruluyorum artık bana hakvermiyor yahut yapacağım diyor olsa çok farklı olurdu herşey çok şükür ki öyle değil ama bilmiyorum o konuşmazsa ben ne dersem diyeyim susmuyorlar nasıl duracak bu insanlar

Son söz eşinde canım, hayır yapamam diyecek. Biz ancak geçiniyoruz diyecek. Ama demiyorsa sen kendi maaşının yarısını en azından ayır bir kenarda (bankada) biriktir düzenli döviz yada altın alırsın.
bir kere hayır dedi hakkını yiyemem geçen akşam abisi aradı
asker ya şuan sanki bana seyit onbaşı tövbe ya alt tarafı bedelli asker ve menisküsü var diye yazıcı olmuş
hafta sonu bitiyor askerliği buarad
aramış diyor ki eşime tel faturamı ödememişsiniz hattım kapanacak ? ( faturası o gitmeden gelmiş ödeyip gidebilirdi askere gideceği yere biletini de biz aldık bu arada )
eşim param yok dedi 95 lira fatura mı olur biz iki kişi 80 ödüyoruz kartımın limiti yok dedi ( gerçekten de yok ) ben gelince veririm diyor hala neyse kapattı teli annesini aradı annesi bende biraz var öderim ama annem ödedi deme paramı bilmesin dedi abisi biz ödedik sanıyor e kaynana kişisi madem paran var senin faturalarını ben neden ödedim yazdıkça sıcak basıyor boynuma sinirden ya kusura bakmayın

Kv kp in geliri maaşı var mı? Eger yoksa tüm kardeşler ortak bakmak zorunda. Çalışan abi kendine baksın çalışmayan da işe girsin bir zahmet sizene onun faturasindan. İstedikleri kadar söylesinler sonuçta onlara calismiyorsunuz. Vermeyin.

görümcem bu arada kendi köyünde 3 hafta eşinin köyünde 4 hafta kaldı aynı bayram süresi boyunca ama benim gezmem problem ki benim turum 3 günlüktü.
eşim küçük evet sindirilmiş biraz da vicdanını kullanıyorlar elimden geldiğince tatlı işliyorum ama yoruluyorum artık bana hakvermiyor yahut yapacağım diyor olsa çok farklı olurdu herşey çok şükür ki öyle değil ama bilmiyorum o konuşmazsa ben ne dersem diyeyim susmuyorlar nasıl duracak bu insanlar

Sorun eşinde degilmiş de, sadece susuyormuş gibi anlatiyorsun ama eşin sadece susuyor olsa bu kadar dert olamazdi ailesi. Ablasinin bir telefonuyla tatil planina kvyi dahil etmenizin sebebi eşinizin susmasi degil, eşinizin de ablasinin lafiyla annesini dahil etmek istemesi. Esiniz gercekten sadece susuyor olsa ve sizi desteklese siz istediginizi yaptirirdiniz o aileye.

Kv kp in geliri maaşı var mı? Eger yoksa tüm kardeşler ortak bakmak zorunda. Çalışan abi kendine baksın çalışmayan da işe girsin bir zahmet sizene onun faturasindan. İstedikleri kadar söylesinler sonuçta onlara calismiyorsunuz. Vermeyin.
şöyle köyde bir evleri var kaynanam senelerce orda yaşamış büyümüş ama orada yaşamak istemiyor korkuyormuş diye gitmiyor burada kirada oturuyorlar ben eşimle tanıştığımdan beri kayınbaba denecek adam ( eski müteahhit) 3 ev sattı parasını yok etti 1 dükkan batırdı hepsi içkiye ve gece hayatına.
şuan dernek işletiyor sözde ama yazın kapalıymış ekimde açılacakmış ama zaten eve hayrı yok yıllarca da hep böyleymiş kira ödeyemiyoruz diyor kaynanam gidin evinizde yaşayın öyleyse ? oturdukları ilçe benimkinden sosyatik. büyük abi 4000 küçüğü 2800 maaş alıyor yahu bana gelene kadar ohooo. ayrıca bir yaptık iki yaptık diyelim arkası kesilmiyor ki bu eksiklerin. kaynanam günlük işlere gidiyor ne kocasına ne oğullarına söylemiyor para vermezler eve diye bir bana söylüyor bir de eşime tuhaf bir aile ya

Sorun eşinde degilmiş de, sadece susuyormuş gibi anlatiyorsun ama eşin sadece susuyor olsa bu kadar dert olamazdi ailesi. Ablasinin bir telefonuyla tatil planina kvyi dahil etmenizin sebebi eşinizin susmasi degil, eşinizin de ablasinin lafiyla annesini dahil etmek istemesi. Esiniz gercekten sadece susuyor olsa ve sizi desteklese siz istediginizi yaptirirdiniz o aileye.
Hayır eşim sorunsuz demiyorum aksine en büyük eksiği bana göre susması sadece bana ailem diye esip gürlemiyor mahçup olduğunu ve rahatsız olduğunu söylüyor abimede bıktım artık demiş kendisi açmış hatta konuyu onun düşüncesi hep birileri bana laf etmesindense dedikleri olsun iyi bize yeter ki karışmasın tarzında ama bu çok saçma
millet bana birşey demesin diye her dediklerini yapacak mıyım yani eşimin tavırları yanlış ama kalbi kötü değil

Son düzenleme:
Hiçbir zaman 5 kuruş vermeyin .
Nettttt
Biz para veremeyiz isteyip durmayın deyip kapatın konuyu.
Fatura parasını da ödemeyin .
Yok yetmedi deyin

Hayır eşim sorunsuz demiyorum aksine en büyük eksiği bana göre susması sadece bana ailem diye esip gürlemiyor mahçup olduğunu ve rahatsız olduğunu söylüyor abimede bıktım artık demiş kendisi açmış hatta konuyu onun düşüncesi hep birileri bana laf etmesindense dedikleri olsun iyi bize yeter ki karışmasın tarzında ama bu çok saçma
millet bana birşey demesin diye her dediklerini yapacak mıyım yani eşimin tavırları yanlış ama kalbi kötü değil

O zaman eşinize karşi cikacaksiniz, ikna edeceksiniz. Siz sorunu aranizda çözmedikten sonra başkalarinin duzelmesini beklemeyin boş yere. Eşiniz hayir diyemiyorsa sussus karişmasin siz diyeceksiniz hayir diye. Arkadan ne konuşurlarsa konuşsunlar istedikleri olmadiktan sonra bir önemi yok.

X