Eşimin ailesi, vefa, haksız mıyım?

Evet yanlış düşünmüştüm bir anlık sinirle haklısınız, sinirde değil aslında çok kırıldım. sanırım yetişme tarzı. Biz aile olarak çok bağlıyız. Eşim tahliye olduğunda kardeşlerim ilk uçağa atlayıp geldiler. 2 saat sonraki uçakla geri döndüler mesela sırf görelim heyecanınızı paylaşalım diye. Ama diğer taraftan 6 aydır kimse gelmedi. Benim yaşantıma ters olduğu için garip dedim sanırım ama haklısınız. Onları bu şekilde kabullenmeliyim. Çok teşekkür ederim

kırgınlıklarını içinde yaşamış,onlara bir tavır almamışsın.Şu an da da sanırım sürekli yanına gelen görümcen evleniyor.Gitmelisin ama kayınvalidene tavrını koymalısın

Bublar evlenirken karsi ciktilar mi acaba? Sanki dertleri daha cok ogullari ile. Esiniz tutuklandiginda "bizim basimizda belaya girmesin" diye uzak kalmislardir. Tutuklanlarin bir cogun aileleri böyle yapiyormus diye duydum. Dügünlere de muhakkak gidin

Rica ederim , siz olgun bir kadinsiniz belli ki
Her ailenin yapisi farklidir , benim ailem de cok enteresandir bu konularda , o yuzden boyle mesafeli insanlari anlayabiliyorum cunku kendim de oyle bir ailede yetistim

B
Ben sizin açınızdan düşündüğümde kesinlikle haklısınız diyorumBazi ailelere görevler zor geliyor. Zor zamanınızda yanınızda olmayacaklarda ne zaman olacaklar? Benimde eşimin ailesi hiçbirşeyime yardım etmez. Bende istemem zaten. Ama sizinki kadar zor durumda kalsaydım kesinlikle çok karılırdım. Çok çok haklısınız bu durumda. Böyle zor bir zamanda herkes elini taşın altına sokmalı bence. Görümcenizin düğününe gidin ama herkese hakettiği kadar değer verin. Neden mesafeli olduğunuzu soran olursa eteğinizdeki taşları dökün ve rahatlayın. Onlarda bazı gerçeklerle yüzleşsinler.

size yardıma gelen gorumceniizse gıdın ... bırakın onlar yaptıklarıyla kalsın ınsandır bu düşer kalkar sıra onlarada gelır...

git görümcene kayınvaldeyle uzak dur çocuklarıda isterse sizi çok tanımıyorlar gelmediğiniz için bi kere bile yanımıza yabancılarda ağlıyorlar de, acaba evlenirken kaynanan oğluna başka birini buldu oda istemedi diye size mi hırslı yada bir akrabasına seni alcam oğluma deyip umut verdi sonra olmayınca sizemi diş biliyor Allah bilir ama yeri gelirse açık açık kırgınlıklarınızı söyleyin ilerde onlar hastalanırsa eşiniz gitsin siz gitmeyin bence hayatta herkes yerini ve haddini bilecek

Düğünümüz de de karşı çıkmadılar aslında gayet güzel ilerledi herşey. Hatta kayınvalidem seni küçük kızıma çok benzettim, o evlenip gidecek seni Allah onun yerine gönderdi demişti. Diğer konuda haklı olabilirsiniz bilemiyorum.

Çok geçmiş olsun zor şeyler yaşamışsınız
Ben olsam görümcemin düğününe giderim
Kayınvalidemin evine bile uğramam
Otelde yada öğretmen evinde kalırım
Oğlu hapise düşünce gelmeyecek adamla bağımı koparırım
Eşiniz ne diyor bu duruma

Eşim beni haklı görüyor, sana asla hatalısın diyebileceğim tek bir nokta yok ama bizimkilerde böyle ne yapayım, ailem sonuçta atsam atılmaz satsam satılmaz diyor haklı olarak.

kızını gönderdiği için sorumluluğunu ustunden attığını düşünmüş olabıır.diğer gelınımde yardım edıyor dıyede ılgılnemmeiş bellıkı.görüşlere hiç gtmemesi de düşündürücü..ne bılım 2.5 3 saat çok az mesafe gelebılırlerdı bır defada olsa.ben sadece sıze yardım etmedıklerınden değil evııze adım atmadığından dem vurmuşssunuz.görumcenızın düğününe gıdın.yuz göz olmadan devam ettırın.çok şükür şuan durumlar ıyı ona gore davranın.ne guzel hayta mudahale yok en guzeli

Eşim beni haklı görüyor, sana asla hatalısın diyebileceğim tek bir nokta yok ama bizimkilerde böyle ne yapayım, ailem sonuçta atsam atılmaz satsam satılmaz diyor haklı olarak.
Bence biraz eşinize de tavrınızı koyun
O hapisteyken tek kalan sizdiniz
Gitmeyin kayınvalide evine
Biraz anlarlar belki hatalarını

öncelikle geçmiş olsun umarım bundan sonraki hayatınız sağlık ve huzurla geçer. ben eşinizin ailesinin haksız olduğunu düşünüyorum . aile sadece iyi günde birlikte olmaz nasıl ki sefayı birlikte sürüyorsak cefayı da birlikte çekmeliyiz. bence kv'niz ile bundan sonraki süreçlerde samimi olmayın ama görümcenizin düğününe gidin sonuçta o sizin her işinize koşmuş. misafiranede ya da otelde kalın zaten onlarda kalmadınız diye gönül koyacaklarını sanmam.

Tum yasanmis olumsuzluklar icin gecmisolsun.
Dugune gitmezseniz vefasizlik etmis olursunuz.
Kv-kp leriniz size değil kendi oğullarina da çok sicak davranmamislar.
Eger esiniz kabul edip gidiyorsa siz hayli hayli gidin.
Zaten bence sorunlari sizle degil,oğullariyla ilgili gibi.
Ben olsam giderdim.onlari ezecek kadarda saygi ve hurmetkar olurdum.sonucta sayili gunlerr.
Kii yaptiklarindan utanabilsinler.onca hatalarina tepki verirseniz içleri rahat edecek,amann zaten haketmiyormus.iyiki ilgilenmemisiz diye ferahlayacaklar.
Bunu yazinizdaki _biz boyle yetistirildik_ cumlenizden cesaretle yaziyorum.

Görümcenizin düğününe gidin.Çok yardımı olmuş size.Dediğiniz gibi onlara karşı resmi davranın.Evinize işinize karışmıyolar ne yaparlarsa yapsınlar.Siz eşinizle mutluluğunuza bakın.

P pembebalerin her işinize koşmuş görümcenizin düğününe gitmemeyi düşünmek ne alaka???? Ben olsam asıl size çok bozulurdum, yıllarca her şeyinize koşmuş kadın alt tarafı bir düğüne gideceksiniz. Valla kv gelmese karışmasa diye göbek atıyorum gelmesin, gelse de başınıza kaksa hak iddia etse daha mı iyi? Görümceniz eltiniz ne güzel hep yanınızda olmuş bu kadarını bile bulamayan var yapmayın.

Damadın memleketındeki dugune git

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…