Eşimin ailesi, vefa, haksız mıyım?

Af buyurun da düğünü olan kişi kayınvalideniz değil görümceniz. O her fırsatta size yardıma koşmuş, kayınvalidenize kırgınlığınızı belli etmek için onun bu mutlu gününe gitmemeniz aşırı nankörce bi hareket olur. Ben görümcenizin yerinde olsam ve düğünüme gelmeseniz büyük konuşmayayım ama sizinle bir daha asla konuşmam

Baktığım her konunun altında siz . Bir tane yapıcı yorumunuz yok , tek yaptığınız insanlarda suç aramak. Haklıda olsa haksızda olsa konuda adı geçen 3. şahıslara kadar savunuyorsunuz ama ‘ böyle bir yol izleyebilirsin bir de sunu dene demek yerine , bakıcılık yapması için çağırdığını söyleyip hep bi eleştiri hep bi cool takılma havalarına giriyorsunuz . Sizi tanımadığım için karakteriniz hakkında yorum yapamam veya yorum yapmaya hakkınız yok diyemem buna benimde hakkım yok ama merak ediyorum gerçekten amacınız nedir .? Ben hayatım boyunca güçlü kendimi kimseye ezdirmeyen , önüme gelene pat pat cevabımı veren kendimden başka kimseyi de haklı görmeyen biriyim izlenimi yaratmak mı ?. İnsanlara biraz daha anlayışlı yaklaşın . Kvsini beklemesinin amacının bakıcılık olmadığını 10 yıl içinde kim olsa bu durumu fark edip kırılacağı olduğunu anlayamıyorsanız bence boşu boşuna da insanlara ahkam kesmeyin.

Vekilen görümce gelmiş işte, cümbür cemaat niye gelsinler ?

Gelip görseler bu defa da kesin burunlarından gelir. Gelinler iyi ailelere mutlaka bir şey buluyorlar.

Bakıcılık meselesi değil de, kendi evlatları tutuklanmış, kız tek maaşla ortada kalmış, bakıcı tutsa geçinebilir mi? Aç mı kalır? Küçük çocuk, hamilelik...
ne bileyim. Bu kadarı da fazla sanki?
En azından kızım bakıcı tut biz destek olalım diye teklif etselermiş..
Haklısınız herkes kendi ayakları üzerinde dursun ama bazen hayat fazla tepetaklak gidiyor.
Bu kadarına duyarsız kalmak biraz fazla geldi bana.

Konu dışı ama bir şey sormak istiyorum, farkında olan ama içine atan dillendirmeyen biriyse ne yapmak gerekir?
Bu konuda ne yapılmalı?
Kendim böyle bir şey yaşıyorum da, yorumunuzu görünce sormak istedim

Ben size hak verdim. Eşinizin ailesi güya yanınızdayız izlenimi vermiş ama aslında hiç yanınızda olmamışlar.
Fazla takılmayın derim, sonunda olan yine size olur.

Görümcenin düğününe gidip kv ve kpnin yüzüne bakmayacaksınız net

Kırılmakta haklısın ben de olsam kırılırdım, senınle sorunları oldugunu düşünmüyorum, ogullarına karsı soğuklar sanırım. Bazı insanlar hiçbir sorun sıkıntı yasamak istemiyor, hayatın sadece güzel yönlerini yasayıp sıkıntıya girmek istemiyorlar yapıları böyle yapacak birsey yok.
Sen görümcenin düğününe mutlaka git, daha sonra uygun bir dille kv kp ile konuş duygularını anlat, sana dert olacagına onlara dert olsun, içinde tutma, fazla beklentiye girme laylaylom insanlar demekki..
Bu arada cok gecmiş olsun eşinize ve size, çok zor bir süreç yaşamışsınız .

Görümceniz için gitmelisiniz.o ailede size destek olan tek kişi sayılır.tavır yapmayın,onlar size nasıl davranırsa siz de öyle davranın

Ben de görümcenizin iyiliklerini göz ardı etmeyin ve dugune mutlaka gidin derim.
Her sıkıştığınızda gelmiş, o gelmese kimse niye gelmedin demezdi, ona rağmen yardımı olmuş size.
Kalanlarla da mesafeli selamlaşırdım sanırım.
Torunlarını görmeye gelmemişler, yoğun bakımda bebek, ne olacağı belli değil ona gelmemişler, oğullarını görmeye gitmemişler ne bileyim. Bana fazla hepsi.
Sıcak ve candan davranamazdım sanırım.

Bir de şöyle düşün gelmeyip destek olmamışlar ama gelip köstek olsalar daha mı iyiydi boşver fazlalık olacaklarına eksik olmuşlar hayırlısı de geç bak eşinde çıkmış kurtulmuş düğüne git ve eğlen :)

Arkadaşlar sanırım eksik ifade etmişim. Görümcemin memleketteki düğününe gidip gitmemekte kararsızdım. Damadın memleketinde ki düğününe gideceğim elbet. Hayatım devam ettiği sürece de her daim destekçisiyiz. Allah razı olsun ondan. Ama memleketteki düğününe de gideceğim artık. Kayınvalidemlerede hiçbirşey demiycem sadece mesafeli olacağım.
Bu arada sorun aslında kimsede değil, sorun benim eşimde. Onlar o şekilde davransa bile, eşim mesafeyi korumalıydı. Eşim bizi saydırmadı. Artık bu şekilde düşünüyorum. Çokta umrumda değil bu saatten sonra.
Eşimle de kötü bir şekilde tartıştık şimdi. Hep haklısın diyorsun ama yapman gerekeni yapmıyoraun dedim. Şimdiye kadar bir kere neden gelmiyorsunuz demedi. Eşim tahliye olduktan sonra bile, arayıp ee ne zaman geliyorsunuz dediklerinde sizi bekliyoruz artık diyemedi eşim. Onlarında işine geldi tabii.
Ben gerçekten çok iyi davrandım onlara. Herdaim gittim geldim ilgilensin, aradım sordum. Bazıları haksız bulmuş beni İ, vekaleten görümcem gelmiş demişler ama benim takıldığım nokta gelip gelmemeleri değil. Bana vekaleten görümcemi yolluyorlarsa diğerlerinede öyle yapsalardı o zaman. Bana gelince gelemiyoruz deyip diğer tarafa uça uça gitmelerine kırgınım. Ama ne yapayım, valla bir arkadaşın dediğin gibi en azından hayatımda yoklar, beni sıkıntıya sokmuyorlar ne yapayım.

Öncelikle geçmiş olsun eşinize sevindim Allah bidaHa göstermesin
Dugune kesinlikle gidin onlar nasil davranirsa öyle davranın gelin inanın herşeye burnunu sokan bir kv olsaydı şu anlattiginiz süreç su 10 yıl daha zor geçerdi böylesi çok daha iyi emin olun A

Haklısınız bende yok sayıyorum artık, sanırım biranlık sinir boşalması yaşadım. Bugün sabahtan beri ağlıyordum, stresle yanlış düşündüm biranlık ama şu anda daha iyiyim.

Arkadaşlar gerçekten hepinize çok teşekkür ederim. Benim haksız olduğuma dair yapışan yorumlar bile gayet seviyeli ydi. KK'dan pek alışık olmadığım bir durum. Hiç tanımadığım insanlardan bu şekilde destek görmek beni mutlu etti. Bakalım yarın yola çıkacağız, gelişmelerden haberdar edeceğim sizleride

Görümcenin düğününe git derim sonuçta kız elinden geleni yapmış ama ailesi ile görüşme bundan sonra onlar ararsa konuş aramazlarsa konuşma
Zor gününde iyi gününde olmayacaklarsa olmayıversinler
Eşiniz ne diyor peki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…