Eşimin ailesi sayesinde yaşayamadığım evliliğim. Allah rızası için akıl verin

umutsuz23

İstediğim bir parça huzur..
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2013
868
155
31
Merhaba,
Konu buzun olacak, kısa kesmeyi isterdim ama kısa anlatılabilecek birşey değil . O yüzden kusura bakmayın.
Eşimle 2buçuk yıl nişanlı kalarak evlendim. 1 yıllık evliyim. Ailesini ailem gibi gördüm.Kayınvalideme annemden daha çok saygı gösterdim,daha samimi davranmaya çalıştım.
Düğünüme kısa bir süre kala benim düğün alışverişimde kayınvalidem ve eltim kavga etti. Eltimler küsüp gittiler, kayınvalidem bayıldı ( numaradan bayılması çoktur ) , hastaneye götürdük psikolojik vs. dediler, yatıralım psikiyatri bölümüne dediler yatmak istemedi.
Düğünüm olana kadar gün aşırı hastaneye gidiyor,bazen sabahlıyorduk.Doktorlar her seferinde psikolojik olduğunu söylüyordu. Bu sırada kayınvalidem defalarca intihar etmeye ettikten hemen sonra da haber veriyordu. Doktoru dikkat çekmeye çalışıyor diyordu. Bu sırada arada biz kaynıyoruz diye eşimin kardeşi ve eltimle tartıştık, bu süreçte hastaneye gelmediler onların da problemleri vardı vs. , evlendik yeni evlendiğimizi anlayamadan haftada iki kez kayınvalidemin sinir krizleri için hastaneye gidip geliyorduk,evde huzurumuz hiç kalmadı.
Birbirimize sarmaya başladık. Benim de psikolojim bozuldu iyice. Geçen ay kayınvalidem hasta oldu, bir süre ben baktım ki gocunmam.Hastaneye yattı hergün yanındaydım,bizden başka doğru düzgün kimse ilgilenmedi. Taburcu oldu,olduğu gün teyzem ( evimizden 500 km uzakta oturuyor ) ve eşimin yeğeni bize kalmaya geldi. 2 gün aramadım diye aradı duymadığım lafları duydum, tepki olarak ben de bağırdım. Bu saatten sonra görüşmek istemediğimi söyledim. Diğer gelini doğru düzgün aramamasına rağmen hep ben mecburmuşum gibi davranıldı. Sonra annem babamın evine gidip beni şikayet etmiş, köydeki akrabaları arayıp anlatmış vs. , eşim de kızdı bir süreliğine mesafe koydu ama ben kesinlikle konuşmamayı düşünüyorum.
Tam bunu atlattık derken eşimin yurt dışından kuzenleri geldi. 6 gün oldu geleli, her yıl gelirler, geçen yıl kaç kere davet ettim gelmediler,geleceğiz deyip ektiler, whatsapp tan mesaj attım görüp cevap atmadılar, ben de bu yıl hiç yazmadım. Dün gece ağıza alınmayacak sözler, neymiş aramak zorundaymışım. Suçu hep eşime atıyormuşum. Ona cevap vermek zorundaymışım. Geziyormuşuz çağırmıyormuşuz, o mahalleye adım atmayacakmışım vs. bir sürü terbiyesizlik, ben alttan aldım olmadı engelledim. Eşim biraz ağır konuştu.
Annem kayınvalidemi aramış bugün, sürekli sizin akrabalardan biri kızıma hakaret etme cesaretini buluyor, lütfen uğraşmayın artık diye.
Kayınvalidem tekrar eşimi aramış ,ben aramak zorundaymışım, neden aramamışım? Ben de arkadan "Aramak zorunda mıyım,babamın oğlu mu?" dedim.
Yine bağrındı bir sürü. En son kriz geçiyordu. Ben yoruldum artık. Eşime bu durumları engelleyemiyor diye de kızıyorum. Benim akrabalarımdan kimse böyle çirkinlik yapmıyor kaldı ki yapamaz.. Ben benden gittim , yaşım daha 23. Çok yoruldum. Bu aile ne yaparsam yapayım üzerime ekşiyor sürekli, kafama aşırı takıyorum .. Eşimle sürekli tartışıyoruz, o da hepinizden bıktım diyor. Hakkınızı helal edin çok uzun oldu .

Kayınvaliden tedavi olmadıkça düzelmez,eşinin durumu zor seninki daha zor insanda halmi kalır böyle,
Akrabalarda bi garip ne çirkin seyler, bu dikkat çekmeye çalışmak numaradan bayılmak falan...Allah yardımcın olsun
İlk kv ve eltinin kavgasıyla patlak vermiş onlar neden kavga ettiki?

Eltimle sözlendiğimizden beri çekişiyor kv, ona evlenirken çok özenmemişler.. Ordan zaten çekişme oluyordu hep, eltim alışverişten kısa bir süre önce düşük yaptı , kv çok aramamış. O yüzden kavga ettiler, eltimin sebebi haklı ama kavga ettiği yer yanlıştı. Çünkü benim söz,nişan,alışveriş ve kına günüm bu ikili hep kavga etti. Onun dışında kavga etmişlikleri yoktur

Kayinvalidenizin tedavi olmasini saglayin.Boyle bir kayinvalideyle eltinin kavga etmesi cok normal siz ne cektiyseniz o daha once evlenmis neler cekmistir dusunun.
O çok daha fazlasını çekti, ben çok tedavi olmasını istedim. Doktorları kendim buldum,elimle servise yatırıp yanında kalayım dedim. Büyük tepkiler aldım. Artık zaten muhattap olmam.Ama benim derdim bu insanların yaptıkları bitmiyor,eşimle kavga ediyoruz sürekli ve ben artık gece gündüz bu olanları düşünüyorum. Ne yapmam gerek sizce?

Cnm sen tedavi olması için çabalamış destek olmuşsun ama kendisi yanaşmamış pek sen elinden geleni yapmışsın görüşmemek en iyisi eşine de deki ben artık yıprandım kendi evimle ailemle meşgul olmak istiyorum oda sensin. Lütfen ailenle ilgili hiç bir meseleyi bana getirip anlatmak bilmek istemiyorum ben elimden geleni yaptım ama hiç bir sonuç yok. Böyle çirkef insanlarla zor en güzeli hayatından uzak tutmak

Bu kadın herkesin psikolojisini bozacak cinsten, evet Eltin haklı ama yer yanlış, oda bi Alem tamam düşük yapmış aranmamış ama bunu sorun etmenin yeri senin özel günlerin olmamalı, zaten sorun kv ile, başka Zaman Başbaşa kavga mı ediyon sitemmi ediyon ne yaparsan yap.Eşin de ikna edemiyorsa işiniz zor ne yazıkki,madem bundan sonra muhattap olmayacaksın,herseye tıka kulagını,akraba çevre falan kim ne derse desin de duyma görme,eşinle kötü olma

Deniyorum ama whatsapptan ulaşıyorlar engelliyorum facebooktan gönderme yapıyorlar.. Eşimin kuzenine dediğim en büyük şey seni aramak zorunda mıyım? Suçlu ben oldum, bu sefer ben kavga ediyorum. Tek sıkıntım takıntı yapıyorum istemiyorum artık ama nasıl olacak bilmiyorum. Sabaha kadar oturuyorum öğlen kalkıyorum, moral bozukluğundan düzenim kalmadı.

Eltim haklı o konuda. Eşimin üzerine de gidiyorum ,o da hepinizden bıktım ben ne yapayım diyor?
Ben de senin akrabaların bu cesareti nereden buluyor diye söyleniyorum. Benim suçum ne, ömür boyu çekmek zorunda mıyım? Şehirden taşınalım diyorum ona da yanaşmıyor. Bütün sosyal medya hesaplarımı mı kapatsam, ne yapsam ki?

Cnm burda da iş eşinde bitiyor dese ya siz benim karıma Nasıl böyle saygısız davranırsınız bir daha bu tarz şeyler görmek istemiyorum diye

Cnm burda da iş eşinde bitiyor dese ya siz benim karıma Nasıl böyle saygısız davranırsınız bir daha bu tarz şeyler görmek istemiyorum diye
Şimdi Allah var ilk zamanlar demiyordu ama son kavgada demeye başladı, bir daha aramayacaksınız diye. Dinlemiyorlar, bu sefer ben eşime sen o konuda yeterli gelmiyorsun diyorum. O da hepinizden bıktım diyor, çünkü bende sinir krizine giriyorum ,ağlıyorum falan.. Ay ne uzun yazdım,ihtiyacım vardı

KApat gitsin bi süre, actıgındada hepsini sil gönderme yapıyorlar diyip üstüne alınmazsın görmezsin, Walla işin zor
Hepsi ayrı dengesiz. Sen huzurlu ol ki eşin sende huzur bulsun

Eşinin üstüne gitme ama sinirini ondan çıkarıyorsun sende anlıyorum ama gel burda dök içini bak eşinde senden yanaymış uyarmış bu süreçte sende eşine destek ol ki oda bi yerden bari olsa destek görüyorum anlaşılıyorum desin. Onun için emin ol daha zor. Bi Ada'm karısına laf söylenilmesini kolay kolay hazmedemez bide ailesi yapıyor bunu çok birşey de söyleyemiyor demek ki oda çok bunalmış yapma ikinizden Başka kimse önemli değil

KApat gitsin bi süre, actıgındada hepsini sil gönderme yapıyorlar diyip üstüne alınmazsın görmezsin, Walla işin zor
Hepsi ayrı dengesiz. Sen huzurlu ol ki eşin sende huzur bulsun
Yazık ona da üzülüyorum, ailesi ayrı ekşiyor bir de ben tepki gösterince isyan bayrağını çekiyor. O kafaya takıyorum diye çok kızıyor. Çok rahattır kendisi öyle konularda. Benim sorunum şu herşeyi kafaya takmayı nasıl atlatabilirim . Çok teşekkür ederim bu arada

Haklısınız,zaten başkasının konusunu okusam kızardım ben de . Ama elimde olmuyor o an , ona bağırıyorum kendime zarar veriyorum,ağlıyorum.Ama artık yapmayacağım, yoksa ciddi ciddi boşanma sürecine gireceğiz.
Bu kadar üst üste gelmese takılmazdım.. Ama kayınvalidem, üstüne eşim benden habersiz kredi çekmiş, telefonunda uygnsuz seyler izlediğini yakaladım,tam aştık derken üstüne bu.. Doğrulamıyoruz

O elinde değil ki malesef bende eskiden fena takardım sonra ne oldu Nasıl oldu bilmiyorum bir rahatlık geldi kimseyi ne takarım ne eyvallahımız olur o haldeyim şuan. Zaman'la oluyor sanırım kendi kıymetini anlayıp insanların gereksizlikleriyle yıpranmayacak kadar değerli bir ömre sahip olduğunu anlıyorsun. Geçecek yani

İnşallah geçer, çok teşekkür ederim

Ay bu ne ya bu kadının o halini görerek nasıl cesaret ettin evliliğe numaralirini engelle ve kesinlikle muhattap olma sen elinden gelenin fazlasini yapmışsın bi zahmet sizden beklediği ilgiyi kocasinda arasın koca yoksa en kisa zamanda baş göz edin ben şahsen cekmezdim sadece o da değil kuzeni yeğeni bilmem nesi onlar kimmiş kim oluyoda sana hesap soruyo

Kafaya takmamayı ben de çok zor öğrendim ama ogrenene kadar ağır bunalımlar vs geçirdim depresyon intihar isteği tabi benim sadece aileyle ilgili değildi problemler ve zamanla ömrünü bunlari düşünerek yiprattigini farkediyo sun kimse senden ve eşinle olan huzurundan değerli değil eşinde seni anlayabiliyosa arkandaysa takma kafana

Tedavi icin tepki verenler kimler onlari ikna etmeniz gerekiyor aile huzurumuz kalmadi diye yada cok zor biliyorum ama hasta kadin diyerek takmamayi ogreneceksiniz bu daha kolay bir yol he deyip kendi bildigini okumak.
Kendini telkin edecek bir durumun var kadin hasta ben ne yapayim hasta degil seninki melek kalir yanindaEsinede sikayet etmiyorum cozum bulmanida istemiyorum annen hasta ama bu kadar yasadiklarima stresimi atmami sagla sana icimi annene olan kinimi kusmam lazim beni yargilamadan anneni savunmadan dinlemek zorundasin de.Aslinda biz kadinlar desarj olmak hakli bulunmak istiyoruz yalanmi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…