Eşimin Ailesi Psikolojimi Bozdu Adaletsizlik Ruhumu Emiyor

Doğru düzgün bir psikologa gitse ve iyileşmek istese tek seanslık iş. Psikologla dedikodu yaptıkları için iyileşemiyor. Psikolog üyeyi övüyor, aileyi kötülüyor, seni kıskanıyorlar diyor ve seans bitiyor.

Bu kadar kolaysa biz de olalım psikolog yav, bunu yapmak için 4-5 yıl okumaya gerek yok ki.

Eşiniz bağlarını tamamen koparamaz ama belli ki çok sıkıntı çekmişsiniz ailesiyle.Sanki tepkileri sadece gönlünüz olsun diye yapılmış gibi geldi bana.Hani bir insana kırgın olursunuz ama yine de görüşürsünüz sizin beklediğiniz bu modda bir iletişim.Eşler böyle aile ortamlarına birlikte katılmalı o gidiyor siz evde bana da durum çok sevimli gelmedi rahatsız olmakta haklısınız.Onlardan sıcak bir yaklaşım gelse sizde karşılık verirmisiniz?Ama anlattıklarınız sizi yoksayıyorlar gibi bir izlenim yarattı bende.Sizin yerinizde olsam bende üzülürdüm.

Aynen. Siz de diplomatik olmayi tercih ediyorsunuz ve evliliginize zarar gelmesini önlüyorsunuz. Konu sahibi bunu yapmiyor. Ve su anda onu yapacak durumdada degil. O yüzden mesafe daha saglikli. Daha cici aylardalar aslinda.

Bence birbirlerini seven eşler misafirliklere de birkikte giderler. Olayda eksiklik var.

Bu evlenir evlenmez adamın ailesiyle kendini yarışa sokanları hiç anlamıyorum. 4 ay önce imza atıp evlendiniz, kocanızı satın almadınız. Saygı duyun hayatına. Yoksa size çok fazla katlanacağını sanmıyorum. Bunu da laf sokmak için söylemedim. Gözünüzü açın diye yazıyorum.

Kim bu psikolog ; instagram fenomeni filan mı ? Tam olarak nerenin uzmanı ?

Aradım aradım yaptığınız iyiliği bulamadım. Kadın belki de doğum günü kutlaması yapmayı sevmiyordur ; ailesiyle bir arada olmak yetiyordur.

1 Temmuz 2022 Yeni Evliyim Eşim Sürekli Okeye Gidiyor konunuzdan :

Uzuuuuun bir sevgililik dönemi sonrası evlendim. Eşimin ailesine ait evlerden birine geçtik.

Eşinizin ailesine ait evde otururken; nasıl herşeyi eşiniz , siz ve sizin aileniz yapmış oluyor ?

6 Temmuz 2022 Kayınvalide ve Görümce ile Tatil konunuzdan:

Bu konunuzda ise, bayramda ailesinin evine gelecek görümcenizin gelmemesini istiyordunuz.

Aranız kötüyse siz görüşmeyin ama eşiniz niye görüşmemek zorunda anlayamadım onu. Eğer size karşı doldurmuyorlarsa ve eşinizde değişiklik hissetmiyorsanız bırakın görüşsünler. Çünkü şişlik bir durum yok, eşinizin aile ilişkisi bu…

Kocanı neden ailesiyle senin aranda seçim yapmak zorunda bırakıyorsun ne biliyim eski konunuza ithafen söylüyorum sizi bırakıp okeye gitmesi Ailesine yalnız gitmesi evliliğinizde yolunda gitmeyen bişeyler var

Bende eşimin kardeşiyle kavga ettim ,konuşmuyorum.hic eşime, kardeşinle konuşma demedim.hatta eve gelmiyor ama gelse de birşey demem.ikramimi yaparım,konuşmam. Başka türlüsünü kendime yakıştıramamam. Sonuçta konuşma desem yine konuşacak, aaayyyy sinirlerimi bozamam

Üstelik gerçek hiçbir psikolog terapide 3.kisileri konuşmaz. Hele atılan mesajlar farklı ilişkiler ohoo. Psikologdan ziyade arkadaş sohbeti lafı sanki

Ben de bunu diyecektim, 10 seneden fazladir ayni psikologla gorusuyorum, hayatimdaki en onemli kisilerden biridir. Ama 3.kisiler ve yaptiklari terapimde sadece 'Bu yaptigi / dedigi sana ne hissettirdi?' olarak var oluyor. Beni gorumcem kiskaniyor desem :'Kiskandigini hissediyorsun. Hadi gel buna beraber bakalim' derdi muhtemelen :) Ya da gorumcem boyle davrandigi icin cok ofkelendim desem: 'Ofkene odaklan, su an kac yasinda gibi hissediyorsun?' diye sorardi.

Yani bir kisir eksik olmus bu diyalogda, ben hic ama hic inanmadim

Hah aynen öyle. Hİçbir gerçek danışmada/seansta 3.kişiler konuşulmaz. Olayların hissettirdikleri konuşulur. 3.kişileri konuşmak hem etik ihlalidir hemde görüşmeyi ileri taşımaz ve olayı danışan merkezinden uzaklaştırır. Yok sen öğretmensin diye seni kıskanıyorlar yok onların yapamadıklarını sen yapmışsın kıskanmışlar falan. Ha belki psikolog kankisi vardır bu arkadaş dedikodusudur konuyu yazan bunu terapi sanıyordur aklıma başka seçenek gelmiyor

Konu sahibinin kendi yorumu o zerre inanmadım “Psikoloğumun dediğine göre benim öz güvenli saygın mesleğe sahip olmam“ ahsgsdg buna baya güldüm

Konu sahibinin kendi yorumu o zerre inanmadım “Psikoloğumun dediğine göre benim öz güvenli saygın mesleğe sahip olmam“ ahsgsdg buna baya güldüm
Dediğim gibi ya psikolog kankisi vardır bu aralarında geçen fitne fücür dedikodusudur ya da ciddi bilişsel çarpıtmalara sahip arkadaş

Ya siz hasta ruhlumusunuz karisi var karisiii demissiniz nekadar itici nekadar cahil bir vakis acisi ne yapsin sizle evlendi diye ailesini silsinmi sizi zorlamiyor kendisi gidiyor tabiki ablasiyla gulusecek gorusecek size ne bundan? Siz olmadan oncede o ablasi ailesi vardi evlendiniz diye tapusunu almadiniz size psikolog yeterli gelmiyo belliki daha ciddi bi tedavi lazim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…