Eşimin Ailesi Psikolojimi Bozdu Adaletsizlik Ruhumu Emiyor

evlenmeden önce yaşananlara cevap vermeniz gerekiyordu siz sessiz kalmayı seçmişsiniz ve olaylar buralara gelmiş kendi tercihiniz birazda..
adalet duygusundan bahsetmişsiniz ama kimse evladını atıp sizi tutmaz ister psikolojisi bozuk olsun ister sağlam.

eşiniz sizi haklı bulmuş bağırmış ablasına daha ne yapsın mesela? nasıl geçer kininiz? siz kendi ailenizi silebilir miydiniz bu durumda?

aile çıkan gerginlik sonrası tabiki sizi çağırmaz boşuna beklemeyin. eşinizle ailesi arasına girmeye çalıştığınız müddetçe evinizde siz huzursuz olursunuz. yapmanız gereken yok saymak. aile/ abla hakkında konuşmayın, konuşturmayın bir araya gelmeyin.

Bu aile tümden sizden kurtulsalar da rahatlasalar.
Korkunç düşünceleriniz var, ne yapsın eşiniz ablasının kafasına silah mı dayasın, anne babasını mı öldürsün? Adam ne yapsın ya? Karısı var karısııııı ama onlar da ailesiiii. Paçalardan cahil, cühelalık akıyor.
Psikoloğun dediğine de ayrı bi gümledim, yürüyen egosunuz yemin ediyorum. Sizin gibi insanları ezen olunca üzülmüyorum, çünkü sizde her fırsatta insanları eziyor gibisiniz.

Bu kulüpte şu 3 yalan yarışır:
1) eşimin ailesi bize hiç maddi yardımda bulunmadı. Tamam paralarında gözüm yok ama bulunmadılar…
2) kendi telefonum uzakta, içerde. eşimin telefonunu aldım, yanlışlıkla baktım, gözüm çarptı… asla karıştırmak gibi huyum yoktur… (yersen)
3) çağırsalar da gitmem zaten, çağırmamalarına üzülmedim, çünkü gitmem zaten …

Ben görüşmiyorum net. Ablası anneme saygısızlık etti, onu yerin dibine soktum ki zaten oradaydı yaptığı hareketlerle. Annesi de annemin gönlünü alacağını söyleyerek beni kandırdı sözde benim için bittiler. Ben de mesleği statüsü olan biriyim, onlar gibi poğaça börek partilerinden partilerine koşmuyorum. Bilimsel projelerle uğraşıyorum. Ayrı dünyaların insanlarıydık zaten, eşim gibebilir ki o da kendi isteğiyle pek gitmiyor, biz zaten free değişik bir çiftiz 10. Yılımız insansız inanın huzur var.

sorun şöyle ki suçlu ben değilken onların yaptıkları terbiyesizlik gitmemek benim hakkım ama onlar neden çağırmıyor ki? Onların bunları yapma nedeni ne? Geçerli bir sebep sunulması lazım bana
Siz davet etsinler gerisini bana bıraksınlar istiyorsunuz dogru mu?
Gittiğiniz zaman surat asıp oturuyor,muhabbet etmiyorsanız gül yüzünüzü çekmek zorunda değiller.yok onlar öyle davranıyor psikolojimi bozuyorlar diyorsanız bu gitme merakına son verin yada kocam nerde bende orda diyip koluna girip gidin.
Çocuk degilsiniz eşiniz sizi korusun diye bekliyorsunuz hakkınızı konuşarak anlatın kırıldıgınızı ifade edin konuyu kapatın.
Ömür bu ömür ona buna takarak kafada kurarak bitmez.

Konu sahibi gerçekten düşünce yapınız çok değişik.
Benim annem çok baskın bir karakter herkesi,
her şeyi yönetmek ister dili de sivridir.
Eşimi yönetemediği için yıldızları barışmaz.
Çoğu zaman ben yalnız giderim ailemi ziyarete.
Onlar da durumu bildikleri için eşimi davet etmezler zaten.
Eşim bundan dolayı huzursuzluk çıkarıp;
‘kocayım ben koca, benim olmadığım yere sen de gidemezsin’ dese gözümde ve gönlümde küçülür.

Onlar benim annem ve babam eşimle birbirlerinden fazla hoşlanmıyor olabilirler bu onların ilişkisi.
Burada tek kırmızı çizgim karşılıklı olarak birbirlerine saygısızlık etmemeleri.

Siz de saygıyı bu kadar önemsiyorsanız vakti zamanında pasif kalmayıp tepkinizi gösterecek gerekirse bu evlilikten vazgeçecektiniz.

Her şey yaşanmış bitmiş,
şimdi davet edilme, saygı görme derdindesiniz.

Konuyu okurken daraldım çünkü bende benzer bir şekilde 1 yıl da çöküp 38 kilo ya kadar düştüm tek fark ile kocam onların doldurusuyla bana eziyet ederdi ailesi sülalesi hep birlikte yani ay söylerken daraldım ve boşandım şu konuları okurken de bir daha asla evlenmeyi dusunecegimi sanmıyorum 23 yaşında psikolojisi evliliğe karşı tiksinti duyan biriyim Allah yardımcın olsun tek cagirmalarinin nedeni eşinizi size karşı doldurup sizi huzursuz etmek böyleleri kardeşlerinin mutluluğunu düşünmez çocuk yapmayın derim

Bizimde abimin eşiyle ilk evlendikleri yıl 5. Aylarında kavgalarımız olmuştu. Şuan 7 yıllık evlililer kardeş gibiyiz. Daha çok yenisiniz birbirinizin huylarına zamanla alışırsınız. Herkesin cahillikleri var elbet. Biraz zamana bırak kin tutmakta haklısınız ama emin olun geçecek.

Sakın sakın sakın aman ben kocama güveniyorum tek gitsin ayağı yapma. Her yere birlikte gidin yılan. Eğer kocanın dejanere olmasını istemiyorsan ve kocanı seviyorsan çok ciddiyim kocan nereye sen oraya ablaları aradiğinda yani. Hep yavaş yavaş başlar bu isler sinsice. Bir deney vardi bilirsin çiçeğe belli bir süre hakaret etmisler sonuc cicek soldu. Evliliginizi soldurma. Bir atar iki atar ablaları sonunda tutarlar kocanı. Aman ablacım dikkat edelim. Erkek milleti böyle ablaları yontmadan sen yontucaksın.

Konu sahibine ne kadar da sert cikilmis boyle. Belli ki duygusal olarak kendini kotu hissedecegi seyler yasattiriliyor. Kotuluk elle tutulur yasanan olaylarla da yapilmaz, bazen kisiyi yok saymak en buyul eziyetlerden biri olur. Ben bu konida bunu hissettim. Belki empati yaptim bilemiyorum ama yasananlar neyne ne benim his olarak anladigim yok sayilma aileye dahil edilmeme durumu var, ve bu yeni katilan biri icin cok agir olabilir. Konu sahibi, esinizle guzelce cozun bu isi, zamanla da degisiyor bazi seyler. Insan zamanla da ogreniyor. Ailesiyle tabiki gorusecek, ama enerjisel sana bu kadar etki edebilmelerini izin verme. Esinle daha cok plan yap, gidiyor mesela tamam gitsin ama erken gelmeye calis sunu bunu yapalim de guzelce yolla evden eger esini cok seviyorsan ve iyi bir insansa. Bu yontemi de bir dene. En onemlisi bu durumu kendine yapilan saygisizlik olarak icsellestirme daha fazla. Bu seni cok yorar. Sen rahat olursan onlar da zaten ugrasmayi birakifaklar cunku karsida muhattap olmayinca bu savas onlar icin de sikici olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…