Eşimin Ailesi Psikolojimi Bozdu Adaletsizlik Ruhumu Emiyor

yorgunedebiyatci

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2022
34
-108
30
Ben kendi halinde arkadaşlarıyla ailesiyle mutlu insandım ta ki bu insanları tanıyana kadar. 7 senelik ilişki sonrası evlendik. 4 görümce tek erkek çocuk ve en küçükleri benimki. Cimri bir aile. Maddi yardımları geçtim lafları sözleri bitmedi. Eşim hep yanımda oldu beni haklı buldu. Kötülüklerine kötülük etmedim. Yeni evliyken eşim yüzünden ki hala yeni evli sayılırım 4 ay oldu. 1 aylıkken 1 hafta aynı evde durduk memleketlerinde. Görümcem olacak insan psikolojimi bozdu. Psikoloğumun dediğine göre benim öz güvenli saygın mesleğe sahip olmam sonra kayınvalide kayınpedere de istemediğim bir şeyi açıkça söyleyip şakalaşmam onun yapamadığı şeyler olduğu için beni kıskanıp üzerime yürüdü. Eşimle kavga etti. Düğün öncesi yaptığı her şeyi tüm terbiyesizlikleri unutmuş gibi yapmıştım eşim için ama o olay sonrası artık kanım çekiliyor adını duyunca. Ben yine bu kadar kin dolu olmazdım ailesi haklı olduğumu bildikleri halde onunla aynı ortamda durmamak için gitmediğim yerden dolayı cezayı bana kestiler. Arayıp ağlattılar beni. Bu aile kına günü bizi ayıran aile. Şimdi tahammülüm hiç yok. Adaletsizlik duygusu tüm ruhumu emdi. İstiyorum ki herkes adaletli olsun. Yalandan hiçbir şey yok gibi yapıyor o olaydan sonra 1 kere götüştüm ama hastalık vs görüşeceğim belli...annesi babası ama beni arayıp ağlatmalarını unutamıyorum. Eşim gel görüş demiyor hele ablası ile. (Ablaları evli.) Ama onun görüşmesi beni çıdırtıyor. 1 kere bağırdın karını korudun sonra? şimdi de sözde benle iyiler ama eşim yanımda ben duyuyorum ne zaman o ablası gelse her seferinde bir bahane ile çağırıyorlar. Eşimi hafta sonu sabahtan arıyorlar hadi gel diye. Bu adamın karısııııı var karısııııııı. Sözde benimle sorunları yok. Yanımdan çağırmak ne demek kibarlıktan karını da al gel de demiyorlar. Eşim yanımda arada saygı duyun vs diyor ama istikrarı yok. Ailesine hele ki o ablasına aslaaa katlanamıyorum. İçimde acayip bir hırs var. Psikoloğa gidiyorum bu ben değilim. İçimi kemiriyor ona iyi davranılması... Bensiz gidiyor davet etseler de gitmiyorum ama eşimi yalnız göndermeli miyim yoksa gövde gösterisi yapmalı mıyım? İçim içimi yese de katlanıp bu benim demeli miyim? Eşim onunla şakalaşıp ediyorsa diye deliriyorum konuştuğu zaman moralim bozuluyor. o 1 haftayı burnumuzdan döktü eşimden tövbe etti bir daha gitmeye ama kendisi neden bu kötü insanla konuşuyor? Çok büyük kavgalar ettik beni haklı görmesi yetmiyor ailesinin yaptığından sonra iyice kin doluyum. Benle iyi gibi yapsalar yalandan karını da al gel demeleri gerekmez mi benim kinim boşa mı? hafta sonu sabahı eşimi çağırmaları normal mi? yeni evliyiz biz yeniii... (Eşimin ailesi dışında çok şükür sorunumuz yok ilk ay okeye gitti filan bocaladı (o da yeni öğrendiği için hevesti ) ama çok şükür evden işe işten eve gelen adam eski konuyu söyleyecek olanlar için açıklama)

Bir hastalık, problem mi var da eşiniz sürekli tek gidiyor annelerine?
olsun olmasın tek çağırıyorlar... Benim bacağımda sıkıntı çıktı annesinin yaştan dolayı bacak ağrıları var bu zamana kadar sorun olmamıştı bunu öğrendi eşime küsmüş benim bacağım ağrıyor sen gelip bakmadın diye. Eşim x'in bacağında bu çıktı diyor bende de var hissediyorum diyip sonrasında da böyle yaptı...

Yahu adam gitsin,sonuc olarak ailesi..
İki defa bağırdı başka bir şey yapmadı diyorsun..Ne yapsın ; silah alıp ateş mi açsın ailesine.
Yani sana karşı araları yok diye adam bütün ailesine istese de sırt ceviremez.
Üstelik sen bu insalarin sana yaptıklarından sonra nasıl anlayışlı ve kibar olmalarını bekliyorsun ki ? Burada zaten beklentin biraz boşa.
Sen de gitmezsin,zaten gitmek de istemiyorsun.
Ya ailen ya ben durumları,kocanı seçime zorlaman senin yuvani yıkar.
Şu an tek sorun adamın ailesi iken kocaninda da dengesini bozarsin.
Selami sabahı kesersin,eşinde zaten biliyor durumları.
Sen sağ onlar selamet.
Ayrıca 4 aylık evlisiniz,bu pek yeni sayilmaz.

Hem davet etseler gitmem diyorsunuz hem niye davet etmiyorlar diyorsunuz. Davet etsinlerde tersleyip hayır diyeyim diye bekliyorsunuz bence siz. Ne güzel işte sizi rahatsız etmiyorlar artık. Eşiniz de gereken tepkiyi vermiş. Ne yapsın kendi kardeşine ailesine küssün görüşmesin mi ömür boyu? Siz karısıysanız onlarda kanı canı.
Öfkeniz sizi hasta eder yer bitirir terapinize devam edin.

Sizin öfkenizi anlıyorum ama onun ailesi koparıp atamaz asla, bizler de öyle değil miyiz anne baba veya kardeş kavga ederiz o an ama sinirimiz geçince biter o.
Sizin istediğiniz adam ailesini silsin olmaz öyle .
anne babaya tamamım ama ablasına taviz verdikçe izin vermiş olmuyor mu? Ablasının kaçıncı ayıbı ablası eşimle konuşmayınca eşini de konuşturtmuyor. Benimki ablasının büyük ayıbı için 1 sene küsmüştü şimdiki çok daha büyük. Ve o yüzük takıldı ya eşimi yerlere göklere sığdıramıyorlar eşim 2 hesap sordu sonra yine muhabbet evet evliliğimizi kötü etkilediği için mesafeli ama o benim ablam diyip duruyor ben bozuldukça

Burada sorgulanması gereken tek kişi eşiniz.

Her ailede huzuru bozmak için birileri oluyor. Herkesle uğraşacak olan biz değiliz, eşimiz

Eğer eşiniz size saygılı olmaları gerektiğini, aksi takdirde kendileriyle mesafeli olacağını söyleseydi, psikoloğa giden siz olmazdınız.

Ailesine göndermemek sizce bir çözüm olabilir mi? Adam, önce adam gibi olup karısının önünde dağ gibi durmalı. 4 ayda tedavilik olmuşsunuz eşinizin umurunda değil.

Sizin muhattabınız eşiniz olacak o adam. Her şeyi değiştirecek de bizzat kendisi. Çok ciddi oturup konuşmamız şart. Yoksa bu pasif eş ve saldırgan aileyle hem fiziksel hem ruhsal daha çook tedavi olursunuz (iptal).

Tamam da sadece sohbet için eşin sürekli tek gitmeyebilir. Öyle değil mi?

sorun şöyle ki suçlu ben değilken onların yaptıkları terbiyesizlik gitmemek benim hakkım ama onlar neden çağırmıyor ki? Onların bunları yapma nedeni ne? Geçerli bir sebep sunulması lazım bana

Üstelik sen bu insalarin sana yaptıklarından sonra nasıl anlayışlı ve kibar olmalarını bekliyorsun ki ? Burada zaten beklentin biraz boşa.
Bundan mı, kendi yaptıklarından dolayı mı herkes bal gibi benim onlara en küçük saygısızlığım olmadığı için bunu yapıyorlar... Benim gitmemek hakkım ama onların çağırmama sebepleri ne? Kötülüklerinin devam etmelerinin sebebi ne? Ben duyuyorken eşime gel demeleri gelin demek yerine... Oraya gidince de yalandan neden gelmedi diyorlarmış bazen o da... Ben kötü değilimmm ama kötülükleri bitmiyor değsin diyorum kötü olayım da değsin ama yine kötü olmuyorum görsem hal hatır soruyorum

sorun şöyle ki suçlu ben değilken onların yaptıkları terbiyesizlik gitmemek benim hakkım ama onlar neden çağırmıyor ki? Onların bunları yapma nedeni ne? Geçerli bir sebep sunulması lazım bana
Gayet geçerli bir sebep var zaten aranız bozulmuş eşiniz sizin için onlara bağırmış bundan daha geçerli ne sebep olabilir?

Hesap sordu ise sorun yok, ne istiyorsunuz anlamıyorum yok saysın istiyorsunuz ama böyle bir dünya yok.
Şuan sizinle aynı durumdayım hatta görümcem eşimi yoksaydı yüzüne bakmadı biz haklıyken o tepki koydu ama konuşuyorlar bir şey diyemem düşman olmalarını bekleyemem en fazla gelin olma psikolojisi ile eşimin enayiliği derdim aynı şeyi kardeşim yapsa benle tekrar konuşsa kendime enayi demezdim, çünkü canım kardeşim
Ailenin çağırmaması işinize gelmesi lazım zaten çağırdıklarında da gitmemişsiniz bence evde huzursuzluk çıkmasın diye söylemiyor olabilirler. Onlar çağırdıktan sonra sen 1 gitme 2 gitme bu sefer eşiniz, ''bak seni adam yerine koyup çağırıyorlar gelmiyorsun'' diye kavga edecek.

Tamam da sadece sohbet için eşin sürekli tek gitmeyebilir. Öyle değil mi?
İşte hep bahaneleri var... Şu an tamam babalarında rahatsızlık riski var ( Allah korusun yoktur sevmem ama yine de kötülüğünü istemem.) Bundan önce de ablası sözde x ile sorunum yok diyor ama o annesigile gelince kahvaltı ediyoruz gel diye aradı ya öylesine normal mi eşim benimle kahvaltısını edip gitti

'Bu benim' ne demek eşiniz bir eşya mı? Ayrıca onlar onun ailesi siz iyi olmayabilirsiniz ama eşinizi bu konuda kısıtlamayamazsınız hakkınız yok buna
ablasının eşine attığı mesajları şöyle diyeyim size psikolog bile ilgiyi kendi üzerinde tutmak için ıvırdan zıvırdan mesajlar atmış size açtığı bir soğuk savaş var sen izin vermesen de bak benimle ilgili diye. Uzman bile böyle diyor... Evet eşyam değil ama karşımdaki normal bir insan değil...

Şu eşlerle aile arasına girmeye çalışan insanları anlayamıyorum. Eşinizin annesi, babası, ablası onlar. Siz sevmeyebilirsiniz. Zaten sevmek zorunda da değilsiniz. Ama eşinize tapulu malınız muamelesi yapmaktan da vazgeçin. Adam tabiki ailesiyle görüşecek. Sizi ilgilendiren bir durum yok. Ne güzel sizi de çağıran veya gitmeye zorlayan kimse yok. Dertsiz başınıza dert arıyorsunuz resmen.
Sizin amacınız belli aslında. Bahsettiğiniz olayları da burada tek taraflı dinliyoruz. O benim, ablasıyla görüşmesin, annesi yalandan hasta vs diyerek siz de kendinizi belli etmişsiniz. Sanmıyorum olup biten olayların tek taraflı olduğunu.
Daha çok yeni evlisiniz diye eşiniz bir şey demiyor olabilir. Ama bir süre sonra bu durumdan bunalacak. Siz hangi hakla adamın kök ailesi ile arasına giriyorsunuz. Aynısını eşiniz size yapsa kendi ailenizi silecek misiniz? Hiç sanmıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…