Eşimin Ailesi Psikolojimi Bozdu Adaletsizlik Ruhumu Emiyor

İşte sorun burada ben sevmiyorum hatta nefret ediyorum peki onlar neden? ben de kötü olayım da değsin mantıklı gelsin
Ben ben ben çünkü onca kötülüğe iyilik yaptım... Evet siz de yaşamışsınız Allah yardımcınız olsun anlayabiliyorum sizi ama herkes sizin gibi karşılamak zorunda değil... Eşim bedelliye giderken ay bir borç veremeyiz diyen 1 kuruş çıkarmayan aile ( zenginler oysa... öyle yaşamıyorlar...) tüm altınlarını bozan ben kyk borcunu ödeyen ben ama ablası dönüp dikkat et paran için evleniyor olmasın diyen bir aile... Nasıl kök aile diyeyim... Ayrılalım diye bak şunun da gözü x' tutmamış havalı duruyor diyip benden ayrılması için uğraşmaları... Bir tanesi benden helallik istedi hatalarını onlar biliyorken kök aile diyeyim gitsin onlar tatlı gözüksün...

İşte sorun burada ben sevmiyorum hatta nefret ediyorum peki onlar neden?
Onlar da sizi sevmiyor nefret ediyor belli ki, düğün vakti yaptıklarından belli değil miydi zaten? Durduk yere nefretinizi kazanacak halleri yok. Onlar nefret etti ki siz de ettiniz.

Dikkat et paran için lafını ne zaman söyledi görümce nişanlıyken mi?
Böyle şeyler duyup nasıl evleniyorsunuz?
Hadi evlendiniz niye beni çağırmiyorlar diye niye dertleniyorsunuz?
Yaşayacağınız şeyler başından belliymiş yani.
Şimdi birşey yokmuş gibi size iyi davranmalarıni bekliyorsunuz ama aile hazzetmiyorlar sizden, bunu da biliyordunuz sonuçta. Ben eğitimliyim diye biraz üstten davranmış da olabilirsiniz, konuda yorumlarda onu da hissettim bu arada.
Ayrımcılık falan yapmıyorlar, baştan beri belli etmişler kendilerini.
Eşiniz de ailesine sırt çeviremez.
Kabullenip öfkenizi yenmeniz lazım.

Son düzenleme:
Bizim ülkede ne kadar çok aile problemi var böyle.Madem iyi bir mesleğiniz var.Bu mesleği onlarla baş etmek için kullanın.Dr da varmış gittiğiniz.Problemleri azaltın ve eşinize yansıtmamayı öğrenin önce.Siz en çok yıpratacak husus budur.

yorumlarınız çok sert. Mesela "eşimin yanında hep ben vardım ailesi değil" bu ne demek? 7.5 senedir birliktesiniz totalde. Ondan öncesinde bu adam duvar deliğinden çıkmadı. Kardeş atılır mı ya hu? Sizi sevmesin, sizde onu sevmeyin bir araya gelmezsiniz olur biter. Bu eşinizin sorunu değil ki. Eğer size saygısızlık yaptıklarında tepki veriyorsa ee daha ne yapsın soy ağacından mı çıkarsın? Ay ben eşimle bu durumu yaşasam eşim beni darlasa böyle haklı bile olsa eh yeter be derdim. Adamı ikilemde bıraktıkça sorununuz artar. İçinizde hala devam eden öfke var bu öfkeyi doğru yönetin yoksa başınıza çok iş açar. Ayrıca evlendiniz diye herşey ama herşey ortak olmak zorunda değil. Eşiniz herşey normal olsa dahi ablası ile tek vakit geçirmek isteyebilir veya ablası tek kardeşi ile vakit geçirmek isteyebilir. Bu gayet normal. Bunu mesele etmek bana göre takıntı derecesinde kıskançlık

sözde benim neden gelmediğimi sorup ara gelsin demişler... Siz arayın yok hadi gitmedim madem sorun yok bana da gönder yok... Ailesi böyle sözde lafları ile iyi gözüküyor...
Eee arasaymış eşiniz sizi.

Hatta neden böreğe beraber gidilmiyor?

Kayınvalide de çok güzel börek açar. Açıkçası ben pek sevmem el açması börek. Ama kocamı arayıp kahvaltıya çağırır, ben de hazırlanırım, beraber gideriz. Beni niye aramadılar demem, el açması börek sevmem demem, gevrek yer, eğlenceme bakarım.

ben de sevmem hele ki köy peyniri vs... Yani eşim gittiğinde bende gitmeli miyim gel ya da gelin demelerine bakmadan

insanların sizi sevmemesi yada evlerinde istememeleri kötülük değil ki. Ama siz 'beni davet etmiyorlar madem eşimde görüşmeyecek, istemiyorum ' diyorsunuz ya bu bariz kötülük. Ayrıca ya siz türkçeyi düzgün kullanmıyorsunuz ya da ben Türkçe bilmiyorum çünkü yazdıklarınızın hiçbir şey anlamıyorum

Sevseniz de sevmeseniz de kabul etseniz de etmeseniz de o kişi eşinizin ablası. Aralarındaki ilişki onları bağlar. Bu şekilde aralarına girmeye çalışmaya deham ederseniz kaybeden siz olursunuz. Siz istemiyorsanız görüşmezsiniz ama eşinizin öz ablasıyla görüşüp görüşmemesi sizi ilgilendirmez. Daha 4 ay olmuş vurguladığınız gibi yeni gelinsiniz madem daha başından ortalığı karıştırmayın. Ayrıca eşinizin ailesiyle belli ki anlayamıyorsunuz çağırsalar çok mu hoşunuza mutlu olacaksınız, koşa koşa gidecek misiniz? İşinize gelmesi lazım sizi çağırmamalarının. Zaten kim oğlunu ayrı gelinini ayrı çağırıyor ki? Gitmek istiyorsanız gidin istemiyorsanız gitmeyin

ben de sevmem hele ki köy peyniri vs... Yani eşim gittiğinde bende gitmeli miyim gel ya da gelin demelerine bakmadan
Ya ne bileyim bizde hiç öyle özel hiç kimse aranmadı.

Eğer yemeğe,kahvaltıya gidilecekse beraber hazırlanıp çıkarız.

Köy peyniri de sevmem bu arada.

Siz mutlu olmak istiyormusunuz?gitmeyin, eşinizle ailesi ile ilgili konuşmayın,o gitsin görsün, onlardan size laf taşımasın.yoksa bu evliliğin sonu iyi değil.
Siz olayı güç savaşına çeviriyorsunuz. Bakalim onların dediği mi olacak benim dediğim mi olacak?

Yaş kaç senin ya çocuk gibisin

Beni çağırsınlar demiyorum ama duyuyorum gel demek yerine gelin denmeli sonuçta ben onlara hiçbir şey yapmadım her ne kadar bazılarınız büyüklenmeci konuştuğumu düşünseniz de ( açıktan okuyup öve öve bitiremiyorlar kendini ben Türkiyenin en iyi devlet üniversitelerinden birinden mezunum meslekte özel başarı belgem var genç yaşıma rağmen bu belgeyi bilmezler bile dile getirmedim onlar gibi övmedim kendimi utandım... Millet beni överken onların çevresi kendi kızlarını ve kendilerini övüyorlar. Övdükleri tek şey de güzel yemek yapmalarıymış... Ben anormal güzellikte bir şey görmedim de neyse...) İnsanlar beni görmeden ön yargılıydı... Çünkü ailem beni kv kp o sus diye büyütmedi. İstemiyorum sevmiyorum dedim yalakalık yapmadım içimden gelmediği halde anne baba demedim onlara bunlar hep saygısızlık geldi... Saygıda kusurum yok kötü lafım yok laf taşımacılığım yok... Bugün olmuş bir şey alırken kendim alıyorum eşime aldırmıyorum... Görümcemden nefret ettiğim halde korona olduklarında eşime aldıklarımdan ona da aldım aman ablası dedim geçmiş olsun diledim. Düğüne kadar birinin bana bir kere merhabası oldu Allah aşkına ne yapmış olabilirim bir merhaba ile...

Siz nasil onları sevmediyseniz, rol yapmayıp duygularınızı belli ettiyseniz onların da sizi sevmeme hakkı var.
Sizi tanımadan kötü şeyler düşündüklerini nereden biliyorsunuz ayrıca? Eşiniz mi ailesinin, ablasının sözlerini size gelip taşıdı?
Size gelip söylediyse onlara farklı şeyler demiş olabilir.
Hâlâ daha en iyi üniversite, belge falan diyorsunuz ben sanmıyorum böyle mütevazi bir duruşunuz olduğunu, aileyi kendi içinizde küçümsüyorsunuz. Bunlar dile dökülmese de davranışlara yansıyordur.
Sevmediğiniz, beğenmediğiniz insanlarla biraraya gelmiyorsunuz işte ne güzel.
Siz sadece beni nasıl sevmez, istemezler hırsına girmişsiniz ama bu size zarar.

Kuzguna yavrusu şahin görünürmüş. Kendi kızlarını övmeleri, karşınızda egolarını korumaları normal, hali hazırda size de bayılmıyorlar. Bakın ideal davranış demiyorum, normal diyorum. Sizi sevmiyorlar, istemiyorlar, insan neden sevmediğine iltifat etsin? Ha bir de onların iltifatına mı kaldınız? Olduğunuz gibi davrandığınızı, şirinlik yapmadığınızı söylüyorsunuz, belli ki bunların onlarda bir karşılığı yok, takdir etmek zorundalar mı? Neden sizin de sevmediğiniz insanlara karşı bu kendini kabul ettirme çabası?

10 canım senin zeka yaşın gibi... Terbiyeni sakın saygısızlaştırma beni de sen gibi... Yaşamadan ahkam kesme.
Emin ol çoğu kadın yaşıyor bu yaşadıklarını ama tavırların çok yanlis . Kızıyorsun ama çocuk gibi davranıyorsun oysa ki artık evli bir kadınsın . Ben küstüm o da ablasıyla kussun sence büyük insan tavrı mi? Kaybeden sen olursun bu şekilde yanlış yapıyorsun . Tavrını koymakta haklısın görüşme madem sana büyük terbiyesizlik yaptı . Ama ben görüştürmeyim falan dersen sonuç olarak ayrilirsin ailesinden vazgeçmesini bekleme kimsenin .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…