Eşimin Ailesi Psikolojimi Bozdu Adaletsizlik Ruhumu Emiyor

benim de eşimle büyük kavgam bu... Evet bağırdı çağırdı etti 1 sene konuşmadığı oldu nişanlılıkta da geçen gün de kabul edin etmeyin o benim karım saygılı olacaksınız demiş ama dedi bitti. Hala bir saygısızlık var ama o bunu nasıl olsa görüşmüyorsunuz tek beni çağırmaları normal diyor. Ben hastalıktan ölürken bunu bilirken ailesi bir telefon etmemeleri normal mi? Onlardan gelecek yardım Allahtan gelsin... İşte konuşuyor bağırıyor sonra yine kardeş muhabbetlerine devam ediyor... İstikrarı yok... Bağırsın çağırsın nasıl olsa yine konuşuyor bizimle diyorlardır eminim... Bir dik duruş sergilese... Ben hep benimle gitsin istemem ama karım gelmiyorsa ben de gelmiyorum yapsın birkaç kere gitmesin nasıl oluyor görsünler bir...

Ben de size diyorum ki : Zaten hal ve tavırlarından size karşı olan tutumları belli.
Kibar ve hoşgörülu olsalardi ; kinanizi batirmazlardi,sizi aglatmazlardi.
Ama siz ısrarlı hala ben neden cagirilmadim diiyorsunuz.
Onlardan anlayış bekliyorsunuz.
Bu yanlış.Zaten elde olan belli.

Kına günü sizi nasıl ayırdılar?
Düğün öncesi yapılan terbiyesizlikleri unutmuş gibi yaptım demişsiniz hata burada başlıyor. Bu tarz şeyler yaşayıp evlenirseniz olacağı bu. Eşinizin de ortayı bulamayacağı belliymiş. Öyle olmasa kimse size rahatsız edici davranamazdi daha evlenmeden.
Böyle herşeyi yutup ille de evleneceğim deyince iyi birsey yapmış olmuyorsunuz gördüğünüz üzere.

Sizce eşiniz ne yapmalı?
Bağırdın çağırdın mı istikrarını koru mesafeni koru şakalaşma... Yazdığı zaman mesafeli ol... Karım gelirse gelirim de gülerek şakalaşarak... (Birkaç kere gitmesin bensiz bir anlasınlar yalandan da olsa bir kılıbık gibi gözüksün x'e yapılan saygısızlık banadır gibi göstersin sonra gitsin anne babasına ama o ablasına aslaaaaa....) Yani bağırdım çağırdım değil... Gel dediklerinde gel git dediklerinde git konuş dediklerinde konuş... Bunları yaparsa bağırmasının ne anlamı kaldı ki?

Size çok yanlış bir bilgi verilmiş, evlenince aldığımız evlilik cüzdanı başka birsey tapu başka birsey
Eşinizin bir de kök ailesi var , annesi babası ablaları var , elbette gidecek , sizi buna zorlarsa yani sizi de zor götürmek istese haklı olursunuz ancak o artık benim malım bensiz gidemez diyemezsiniz
Mesela bizde tam tersi durum var , benim annem eşime kök söktürür, yapmadığını bırakmaz, eşim annemle görüşmüyor ( eğer acil bir sağlık durumu yoksa ) ama bana herzaman git görüş senin annen der , aramızdaki ilişkiye karışmaz, karışamaz
Siz de eşinize gitme diyemezsiniz
Terapinize devam edin , hala baş edemiyorsanız kendinizle antidepresan başlayın belki iyi gelir

Olaylar karsisinda sizi savunmus.o kişi dış kapının dış mandali olsa kesip atar ama ablası olunca araya ne kadar mesafe koyabilir.cagirsalar bile zaten gitme niyetiniz yok.siz gitmeyince eşinizin de gitmeyeceğini düşündüğünüz için ,beni de çağırsalar diyorsunuz.aklinizca siz gitmeyeceksiniz ,esinizde karim yoksa bende yokum diyecek ve ayagini kesmis olacaksiniz.ne olur siz gitmeyin ,esiniz giderse de engel olmayın.fazla da olaylari düsünmeyin.

Biz yeni evliyiz ama 7 senedir beraberiz... Öyle cicim ayımız yok olmadı da... Hatam varsa ki onlara anne baba dememem dışında eşim bende bir hata bulmuyor söyler...Yaşadıklarımı anlatsam tek taraflı demezdiniz... Kendi ailesi bile gelip aileme kendi kızlarını kötülediler eşimin babası benim karımdan ve kızlarımdan uzak dur bunların lafı sözü bitmez seni üzerler dedi... Eşim sakın ağızlarını laf verme havadan sudan konuş der... Evin erkekleri açık açık bunları derken ne tek taraflısı? Ailecek tanışmaya geldiğimiz gün ilk defa girdiğim evde bulaşık yıkadım hizmet ettim neymiş bir bakışta burnu havadaymış istekleri bitmezmiş çok sosyetikmişim neler neler... He öyle olduğum için 1 çorap istedim... Gizli zengin oldukları halde her şeyi eşim ben ve benim ailem çevrem yaptık... Tek bir kusur söyleyemeyen olaya 1. dereceden tanıklar ve bir uzman psikolog varken yok burada aile arasında giren diyip ahkam kesmeniz güldürücü... Yaşadıklarımı yaşamadınız ben 4 aydır evliyim ve 7 senedir birlikteyim eşimle.... Maddi manevi her zaman ben vardım yanında ailesi değil o da bunu kabul ediyor asla da inkar etmiyor ne ailesinin yaptıklarını ne benim vefamı.... Ailesine kötülüklerine rağmen çok iyilik yaptım... En basitinden eşim askerdeydi annesini aradım kahvaltıya götüreyim sizi diye kızlarım götürür gerek yok dedi. Kadına sözde evlatları ölüyor bitiyor kadının doğum gününü ilk defa ben yaptım... Daha da yapmam da... Nişanlıyım o zaman aramızda sorun yok annesi ile... Hep höd höd davrandılar... Kafalarında hep sosyetik bir kız bunu ezelim var

Tamam da onu diyorum.
Onlar çağırsa da gitmemesi gereken eşiniz değil mi?

ayağını kesmek ailesi ile görüştürmemek gibi durumum yok... O ablası normal değil zaten eşim de onun psikolojisi bozuk der... aşırı sinirli dengesiz biri.... O yokken diyorum mesela annene babana git bir bak diye.... Onların çağırmasına fırsat tanımadan diyorum... o ablası varken sabah erkenden arayıp çağırmaları benim inadıma neden... Memleketten dönerken ailesi ben aramız kötü aramıyorum ama sen ara sor ben arattım adamı zorla kendi ararım ararım diyip duruyordu... Kötü biri olsam bunları yapmazdım herhalde...

Misafirlerden dolayı... Onlara neden kınaya az kişi çağırdığımı söyledim hepsi de kabul etti ki onların ailesine iyilik için öyle yaptık... düğün onların adı onlar kalabalık gözüksün diye... Kına günü annesi aylar önceden bildiği teşekkür ettiği olayda kıyameti kopardı niye benim misafirim gelmiyor diye... Sonra ne oldu biliyor musunuz düğüne 1 çevresi bile gelmedi kınada getireceği çevreye ne oldu... kimseleri yooook kınaya in cin mi getirecekti neyin kavgasıydı kardeşleri ile bile mal yer davaları var konuşmuyor

Siz onlarla nasıl görüşmek istemiyorsanız onlar da sizinle görüşmek istemiyorlar. Bu kadar basit. Sizin görüşmeme hakkınız olduğu gibi onların da bu hakkı var ve kullanıyorlar.

Eşinizin ailesi ile görüşmesine karışma hakkınız yok. Bu konuda ısrarcı olursanız evliliğinizin çok uzun sürmeyeceğini düşünüyorum.

Hanımefendi ben size kayın aileniz, eşiniz için hiçbir şey yapmamışsınız, çok vefasızsınız vs demedim. Alakasız alakasız şeyler anlatarak kendinizi övüp durmuşsunuz koca paragraf. Eş ailesine karşı tavrınız da bu şekildeyse size gıcık olmuş olabilirler. Ben, ben, ben, ben diyip duruyorsunuz.
Size diyorumki eşiniz ile ailesi arasına giremezsiniz. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Emin olun sizin yaşadığınız basit olaylardan çok daha fazlasını yaşadım eş ailesiyle. Stresten sütüm kesildi, daha 1 günlük sezaryen olmuşken kayınvalidem bilinçli olarak ameliyat yerime bastırdı, eşime boşanmazsak görüşmeyeceklerini söylediler 12 günlük bebeğim varken, altınlarımı bozdurup kayınbiraderimin bedelli askerlik parasını ödemem istendi falan. Yani sizinki gibi sorun çıkarmak için sorun çıkarmadım. Ne olursa olsun eşimle ailesinin arasına girmedim. Evet haklarında kötü konuştum ama bir gün de kaldırıp ailenle görüşme demedim. Diyemem de hakkım falan değil. Evlendik diye adamı tapulamadım, bunun bilince olacak biriyim çok şükür.

Bağırdın çağırdın mı istikrarını koru mesafeni koru şakalaşma... Yazdığı zaman mesafeli ol... Karım gelirse gelirim de gülerek şakalaşarak..
Niye sakalasarak? Sunu da anlamiyorum. Esiniz gerekenleri söylemis ve siz hala tatmin olmuyorsunuz, cünkü siz karsi tarafin size zorla da olsa saygi göstermesini istiyorsunuz. Ama bu isler böyle olmuyor. Bir aileye nasil giriyorsaniz bu öyle devam ediyor. Herseye susup, herseyi signeye cekip sonradan saygi beklemek mantiksiz. Kina günü sizden ayrilan adamla evlenmek basli basina hata. Biz normalde "herkes kendi delisinden sorumlu" diyoruz. Yani aile icinde bir problem ciksa, o zaman herkes kendi ailesiyle muhatap oluyor. Sadece es cözüm bulamazsa kendiniz müdahele ediyorsunuz, cünkü herkesin nazi kendi ailesine daha iyi gecer. Ama: Baktiniz esiniz gereken ayari veremiyor ablalarina orda kendinizi savunmaniz gerekirdi ve milletin agzinin payini verecektiniz sinir krizleri gecirmek yerine.

Sizin kafaya taktığınız konu bu denli kötülük eden gorumcenin eşinizle hala konuşması, görüşmesi.
Ya göndermeyin eşinizi gitmesin, haklısın demekle hicbisey olmuyor gerekirse oda tavrını koyacak . Herkes aklını başına alsın . Ben görümce konularına çok sinirleniyorum çünkü benim eşimde iki kardeş bi ablası var . Evlerden ırak. Görüşmüyorum, eşimde çocuklarım hiçbirimiz görüşmüyoruz. Çünkü kendi kardeşinin iyiliğini mutluluğunu istemeyen kıskançlık yapan bi kadınının tekiydi , çıkardık hayatımızdan. Hatta benim esim tek cocuk asla onun ablasini kabul etmiyorum dedim her seferinde .Kv kp de biz varken onlari çağırmaz onlar varken biz gitmeyiz bu şekilde orta yolu bulduk şükür.
Sizde eşinizle konuşun. Sizin bu denli nefret ettiğiniz kişinin oldugu ortama ,gel diyince gel ,git diyince git çok saçma. Ben olsam asla tahammül edemezdim . İş koca da bitiyor.

Bi an benim kayınailemdem bahsediyorsunuz sandım.

çok şükür beni anlamış biri... kök ailedir denilip gidiyor... Kök aile evliliği bozmaz... Bu denli nefret ettirmez... Karşımdaki kişi insanların yüzüne gülüp o kişi ortamdan çıktığı gibi ezik ya mutlu olsun diye övdüm onu diyen biri... İnsanları tersleyince mutlu olan ben böyleyim diyen ailesi de gülerek onun kişiliği bu diye yaptıklarını gülerek anlatırlar... Herkesin içinde eşini rezil edip çıkartıyor ama biri istemeden bir şey yapsa annesi bile olsa öldüğü bittiği annesinin üstüne yürüdü çok basit meseleden eşi için... Kendisi böyleyken kardeşinin karısına saygısısı olmayıp sonra biz kök aileyiz görüşeceğiz yoook öyle bir dünya... Kendi kocası için annesi üzerine yürüyen kadın kardeşine kök aileyiz diyemez... ama şu an yalandan sorunum yok diyip dururuyor onun sorunu olamaz zaten benimle tek kötü kelimemi duymadı kötülük eden o... Eşim de dili değmiyor grüşmüyorsun ya diyor... Sen de görüşme o nasıl kocasını savunuyorsa sen de savun karını tam anlamıyla... Ben görüşmüyorum kafam rahat değil her annesine geldiğinde bir bahane ile eşimi çağırırken ben rahatım diye bir şey yok eşime surat asınca o benim ablam derken ay ben görüşmüyorum kafam rahat diyemiyorum... o nasıl kocasına dağ ise benim kocam da istikrarını korumalı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…