Eşimin Ailesi Konusunda Nasıl Davranmalıyım?

Evinizde isterseniz alkol uretim tesisi acin banane bu bir. BEN BUNU KONU SAHIBI YAZDI SANDIM VE ONA ISTINADEN DEDIM SONRA DUZELTTIM BU 2..3.ve demek istedigim suydu alkolu seviyor ve iciyorsaniz alkol hassasiyeti olan bir aile ile akrabalik kurma kardesim..ben kurmam cunku..anladiniz mi..isterseniz damacanayla icin..bana ne

Of bu ne ya, kayınpeder tam oksijen müsrifi. Okurken bile eğitim seviyem düştü agshshdh
Ben de iki senedir sohbeti merhabayı kestim rahatladım. Gerçekten çekilecek çile değil. Ben kayınpederden çektim. Hep diyorum ataerkillikte doğululara söylerler ama karadenizliler de pek Farklı değilmiş. Benziyorlar aslında. Kadının değeri yok. Mirasta tarla ev vermezler, oğullarına verirler mesela. Evlat ayrımımı da onlar da gördüm ben. Kayınvalidem yazık annemden genç ama koy yanına ablası gibi durur, resmen hırpalanmış kadıncağız.

Eşimin dini hassasiyeti yok benim gibi, ailesinden farklı. İnancımız yok ikimizinde. Oğlu onlardan farklı ve hep kendi görüşüyle bir aile kurmak istemiş ondan evlendik. Yani bekarken içtiği alkol rahatsız etmiyor, evlenince karısıyla içince olay çıkaramazlar. Bizim çekirdek ailemize de karışamazlar. Onların varsa dini hassasiyeti bizim yok. Bunu bile algılayamıyorsunuz

O zaman azami bir saygi vardir..gosterir isinize bakarsiniz..ne yapti evinize gelip siseleri duvara mi firlatti mesela..tama deyip gecin..

Benim eşim de doğulu. Kayınpederim ben hamileyken şöyle demişti: 30 torunum da olsa hepsi oğlan olsun isterim. Hiç demem biri de kız olsun diye. İlk torununu MAALESEF ben doğurdum ve erkek, muhatap olduğum saçmalıkları anlatsam aşiret dizisi izler gibi olursunuz. Evlenmeyi düşünenlere tek tavsiyem kesinlikle kültür farkı olmamalı.

O zaman azami bir saygi vardir..gosterir isinize bakarsiniz..ne yapti evinize gelip siseleri duvara mi firlatti mesela..tama deyip gecin..
Ben onun evinde içmiyorsam, kendi evimde onlar varken içmiyorsam onlar da benim şişelerimi görmezden gelecek. Duvara fırlatmak sıkar zaten ama yorum da yapamaz onlar gelecek diye kaldırmamı da bekleyemez. Bu kibirliliktir. Ben doğruyum, sen ahlaksızsın düzelt kendini demektir.
Ailemle annem babam abim ablam eşim rakı sofralı paylaşım yapıyoruz arayıp kaldırın onu diyorlar. Buna hakları yok. Evlenirken onlar da gördüler ailemi, evlenince değiştirmeyi düşünmüşler. Böyle bir şeyi beklemek yanlış . Ben onlar bize gelince siz fe için diye bardak koymuyorsam onlar da aileme karışamaz. Buna yorum yapamaz

Ah ah bilmem mi.
Bana da sürekli çok yumuşak bir çocuk yetiştirdiğim ima ediliyor. Silahlı oyuncak aldırmıyorum ona bile laf. Yahu araba al, yapboz al, oyun hamuru al, zeka oyunu al ama silah alma. Çocuğum masaya iki çatal getirince top yapacaksın çocuğu deme. Bir gün beraber parka gitmişler, bir çocuk ittirmiş. Oğlum kalkmış başka oyuncağa geçmiş, korkak olacak bu çocuk dedi. Okulda çok dayak yer dedi. Dedim kimseye bulaşmaması kötü bir şey mi? İlla dövüşsün iki dövsün üç dayak mı yesin. Nasıl bir zihniyet bu. Bana çiçek vermeyi sever oğlum parkta çiçek gördü mü verir cıkcıklarlar. Oğlan diye ayı gibi bir şey olsun istiyorlar. Bırak da medeni bir çocuk yetiştireyim işte. Ay neler neler.

Uzakta olmak en mantiklisi mesafeli kal sevgiliyken de fazla samimi olarak hata etmissin.
Esinle de aranda bu problem buyurse buyusun yapcak bisey yok biraz kardeslerini ailesini taniyosa zaten senin yanında olmasi gerektigini bilir..
Ayrica idare falan etme onlar laf mi sokuyo sen de sok.

Son düzenleme:
Biraz fazla alıngan yapınız var gibi geldi bana.. eminim haklı yanlarınız vardır ama dünya etrafınızda dönmüyor, siz alınıp gücenip kendinizi çekmişsiniz zaten. Şimdi sizi aralarına almıyorlar diye üzülüyorsunuz.
bence karar verin, gerçekten bu aileyi istemiyorsanız ona göre davranın, yani kafaya takmayın aramadılar etmediler diye.. ben olsam öyle yapardım. İsteyen istediği fotoyu göndersin, boşverin. Zaten belki sizi bu kadar önemsemiyorlardır, kendi kendilerine paylaşıyorlardır..
Yok sizinle ilgilensinler istiyorsanız siz de geçmişe çizgi çekip, güvendiğiniz abladan destek alın.. yani o içeriden bir göz olarak size yardımcı olabilir nasıl davranmanız gerektiği konusunda.

Ayy Allah yardimciniz olsun valla en nefret ettigim konulardan biri. Benimkiler de öyle erkek adam böyle mi olur cart curt. Daha cocugum yok bakalim nasil basetcem olunca

Henüz bir yaşında olduğu için o aşamalara gelmedim ama aynı şeyleri yaşayacağımı kestirebiliyorum. Altını temizlerken amcası geldi, videosunu çekmeye çalıştı. Altı üstü pipi ya. Artık odaya gidip kapıyı kilitliyordum bez değişimi yaparken. Leş bir zihniyet. Ve maalesef bazı bölgelerde daha yoğun. Bunu dile getiriyoruz diye de ayrıştırıcı olmuyoruz, var olanı söylüyoruz sadece.

Sünnete Bilerek çağırmadım. Bi kere neredeymiş pipi fln diyeceklerdi. Çok sert bir tepki verdim bir daha da yanlarında asla bez değiştirmedim, şişme havuza bile yanlarında bezsiz sokmadım. Ben sert gitmesem neler yapacaklar oğluma da ben sertim

Herkese karsi boyle misiniz? İlk tanidiginiz birinin ilk hatasinda hemen ustunu cizer misiniz? Veya birilerine surekli yaranmaya calisir misiniz? Bence hatalariniz bunlar. Elti nedir kayin nedir yani kapar kapini oturursun evinde,surekli goruseceksiniz diye bir kural bile yokken siz surekli skor sayar gibi o bunu yapti su sunu yapti diye dusunup duruyorsunuz. Onlarin aklinda bile yoktur bunlar. Bosuna kurek cekmeyin kimse icin degmez

Kim sana nasılsa sende öyle ol ne eksik ne fazla

İnanın aynı durumu bende dahil bir çoğumuz yaşıyoruz. Bende sizin gibi davranıyorum beni aramıyorlar bende aramıyorum hatta gitmiyorum eşim gidiyor. Evde konularını dahi açmam eşim konuşurken odayı terk ederim. Onları eşime kötülemem, yanlarındayken konuşmam çünkü kurduğum basit bir cümle ertesi gün kahvaltı masalarına malzeme olacak. Uzak kalarak mesafemi koruyorum. Kafama takmıyorum açıkcası. Eşimde baskı yapmaz bu konuda. Eşim istediği gibi görüşür gider buna müdahale etmem

Her eş bundan hoşlanmıyor
Benim esimin ailesi gorgusuz kültürsüz arsiz
Ama bundan dolayi bende mesafeli görüşüyorum ama eşime gore bunlar cokda gorusmeme sebebi degil
Benim hatrima idare et diyor mesela
Ben bukadar kültür farki tahmin etmedim ama oluyor iste
Simdi cocuk olunca illa gorusmek isteyecekler ki esimde isteyecek
Yani tam kopma mumkun değil

Eşinle aranı hep iyi tut uzağa gitmeyi kabul etmiş adam senin için yapacagı en güzel şey bu bence...Eltilere gelince anlattıgınıza göre sanırım kıskanlık var mesela sizin eşiniz size göre davranıyo tayin isteyip gidiyo sahip cıkıyo sanırım onlarınki öyle degil buda kıskanclıga sebep olıyo

Esinize ailesini kotulemeyin yeterli yoksa ister istemez korumaya gecer evde huzursuzluk olur.

Esiniz bosnak mi? Bosnaklar samimi olurlar buyuk aileleri olur ve birbirlerine cok baglidirlar .birazda iyi tarafindan dusunun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…