Eşimin Ailesi Konusunda Nasıl Davranmalıyım?

Her eş bundan hoşlanmıyor
Benim esimin ailesi gorgusuz kültürsüz arsiz
Ama bundan dolayi bende mesafeli görüşüyorum ama eşime gore bunlar cokda gorusmeme sebebi degil
Benim hatrima idare et diyor mesela
Ben bukadar kültür farki tahmin etmedim ama oluyor iste
Simdi cocuk olunca illa gorusmek isteyecekler ki esimde isteyecek
Yani tam kopma mumkun değil
Eşin tutumu çok önemli baskıcı olmamalı tutum konusunda ama dediğiniz gibi bazen şartlar değiştirebilir çocuk vs gibi. Bazen de diyorum konuşacak insan herşeyi konuşur ben olabildiğince mesafeli durmaya çalışıyorum sorarlarsa kısa cevap veriyorum.

Eşin tutumu çok önemli baskıcı olmamalı tutum konusunda ama dediğiniz gibi bazen şartlar değiştirebilir çocuk vs gibi. Bazen de diyorum konuşacak insan herşeyi konuşur ben olabildiğince mesafeli durmaya çalışıyorum sorarlarsa kısa cevap veriyorum.
Bende oyleyim ama umurlarina degil
Kendileri calip kendileri oynuyorlar
Aşırı rahatlar
Oglumuzun evi oglumuzun çocuğu kafalari böyle
Resmen kultur şoku yaşıyorum

Gerçekten sabır gerekiyor eşimi çok seviyorum onla mutluyum aile konusu oldumu düğüm gibi oluyoruz bende yoruldum artık çünkü zamanında ilişkimiz için çok adım attım ama artık benimde gururum el vermiyor ben hamile kaldım sadece eşimi arayıp tebrik ediyorlar whatsap aile gurubu var en büyük abisi beni eklemiş bana sormadan dedim niye ekledin özelden neyse dedim tamam belki sohbet ederiz sıcaklık olur size yemin ederim orda bile adımı anmadılar kendi aralarında sohbete gırgır şamataya devam ettiler büyük abisi yazdı sadece gelin napıyosun felan diye diğerleri 3 gelin kendi 3lü çekildikleri selfiyi atıyorlar maşallah çok güzeliz felan diye bana nispet yapıyorlar ben yokmuşum gibi orda da dışlanmaya devam edildim bende dayanamadım çıktım gruptan şimdi ne arıyorum ne soruyorum ama nereye kadar görmezden gelicem 1kişi değil 2 kişi değil 7 kişiler bayramda seyran da resmen sinirler
Bakin abisi sizide ailen gormus eklemis " neden ekledin" diye soruyorsunuz. Eltiler bir arada zaten ayni sehirde birlikte foto koyuyorlar nispet yapiyorlar diyorsunuz yani sizde her seyi ters anlamaya programlamissiniz kendinizi bence birazda oz elestiri yapin en azindan kocanizin hatiri icin.

Aşırı rahatlar
Hiç takılmayın onlar umursamadığınız zaman daha çok sizin üstünüze gelmeye başlayacaklar sonra peşinizi bırakırlar diye düşünüyorum yürek yetmez çünkü lafların laf vermekle filan kendiniz yıpranırsınız. Bende böyle geleceklerini duyduğum da bi hafakanlar basıyor yemeklerini çaylarını yapıyorum olabildiğince az konuşuyorum yolluyorum. Ben ailemden görmedim böyle birşey gelinimiz var laf çarpmalar yok oğlumuzun evi falan, bi bakıyorum gelinimiz annemlere koşa koşa geliyor ki iki tane görümceyiz bizde öyle annemi babamı işlemek gibi bir huyumuz yok zaten gelinimizin yaptığı birşey de yok. Ama bazı aileler de bilmiyorum anlamsız bir kıskançlık oluyor

Hiç takılmayın onlar umursamadığınız zaman daha çok sizin üstünüze gelmeye başlayacaklar sonra peşinizi bırakırlar diye düşünüyorum yürek yetmez çünkü lafların laf vermekle filan kendiniz yıpranırsınız. Bende böyle geleceklerini duyduğum da bi hafakanlar basıyor yemeklerini çaylarını yapıyorum olabildiğince az konuşuyorum yolluyorum. Ben ailemden görmedim böyle birşey gelinimiz var laf çarpmalar yok oğlumuzun evi falan, bi bakıyorum gelinimiz annemlere koşa koşa geliyor ki iki tane görümceyiz bizde öyle annemi babamı işlemek gibi bir huyumuz yok zaten gelinimizin yaptığı birşey de yok. Ama bazı aileler de bilmiyorum anlamsız bir kıskançlık oluyor
Kaynanamin 2gelini var tek okumus benim
Onlara hep emir vererek isyaptirmis
Onlara ben herkse ayniyim imajini vermrk iicnmi böyle yapiyor anlamiyorum
Surkeli sunu yap bunu yap kafasindaydi

Aşırı rahatlar
Sizin anneniz ve kardesleriniz gelmiyorlar mi? Onlar gelince misafir gibi mi oturuyorlar? Biraz dusunmek lazim kizlar bak hepinizin cocuklari var bugun gelinsiniz yarin kaynana...

Sizin anneniz ve kardesleriniz gelmiyorlar mi? Onlar gelince misafir gibi mi oturuyorlar? Biraz dusunmek lazim kizlar bak hepinizin cocuklari var bugun gelinsiniz yarin kaynana...
Valla adam gibi duruyorlar keske onalrda dursada hep gelseler gikimi cikarmam
Edepli olan herkse evim açık
Benim odalarimi kimse karistirmaz iiznsiz yatakodama kimse girmez
Evimde kimse bana emir veremez
Annemde veremez esimde vereemz
Kimse duurp dururken istememezlik etmez
Hayat hakkina karisma hakkina sahip degil

Kaynanamin 2gelini var tek okumus benim
Onlara hep emir vererek isyaptirmis
Onlara ben herkse ayniyim imajini vermrk iicnmi böyle yapiyor anlamiyorum
Surkeli sunu yap bunu yap kafasindaydi
Okumus olmaniz gelin olmaniza engel mi😊 yani tamam tabi emir vermesin bu zamanda kendi cocuguna emir veremiyorsun bu kabul edilmez ama kadin herkese oyleyse kendi oglanlarida dahil sadece gelinler degil hadi delidir ne yapsa yeridir deyip idare edilir ama oglanlarina oyle degilse emre itaat gerekmez

Okumus olmaniz gelin olmaniza engel mi😊 yani tamam tabi emir vermesin bu zamanda kendi cocuguna emir veremiyorsun bu kabul edilmez ama kadin herkese oyleyse kendi oglanlarida dahil sadece gelinler degil hadi delidir ne yapsa yeridir deyip idare edilir ama oglanlarina oyle degilse emre itaat gerekmez
Ben gelinlik yapmak icn evlenmedim
Öyle tahaattutde bulunmadim
Herkse olmasindan banane
Ben yaptırmıyorum
Bana yapamaz
Oğlanlarına naparsa yapsin banane
Ben kızı degilim onun
Yaşamadığım evde ilk gittigim misafirlikte utanmasa evi yikatacakti bana
Ne hakla
Oradami yaşıyorum ben
Kendim yapacagimi yaparım zaten

Valla adam gibi duruyorlar keske onalrda dursada hep gelseler gikimi cikarmam
Edepli olan herkse evim açık
Benim odalarimi kimse karistirmaz iiznsiz yatakodama kimse girmez
Evimde kimse bana emir veremez
Annemde veremez esimde vereemz
Kimse duurp dururken istememezlik etmez
Hayat hakkina karisma hakkina sahip degil
Benim odalarim, evimde gibi ifade evin sadece size ait oldugunu " biz" kavrami yok sizde sanirim. Mesela bir arkadasinizla ev tuttunuz arkadasinizin ailesi geliyor cunku onlar adam gibi duruyorlar ama arkadasiniz sizin ailenizi kultursuz,edepsiz buluyor ve sizin aile geldikce problem cikariyor surat asiyor cene yapiyor...siz bu ev arkadasiniza ne derdiniz????

Benim odalarim, evimde gibi ifade evin sadece size ait oldugunu " biz" kavrami yok sizde sanirim. Mesela bir arkadasinizla ev tuttunuz arkadasinizin ailesi geliyor cunku onlar adam gibi duruyorlar ama arkadasiniz sizin ailenizi kultursuz,edepsiz buluyor ve sizin aile geldikce problem cikariyor surat asiyor cene yapiyor...siz bu ev arkadasiniza ne derdiniz????
Valla o durumda benim ailemi arkadasimla muhatab etmezdim
Ailemde arkadasima iş buyurma hakkina sahip olmazdi
Ailemi kendi odamda agarlardim
Çoğu zaman kendim giderdim o durumda
Karşımdakini zorlamazdim açıkçası

Valla o durumda benim ailemi arkadasimla muhatab etmezdim
Ailemde arkadasima iş buyurma hakkina sahip olmazdi
Ailemi kendi odamda agarlardim
Çoğu zaman kendim giderdim o durumda
Karşımdakini zorlamazdim açıkçası
Tamam siz ailenize giderdiniz arkadasinizin kendi ailesini kabul etmesine izin verir miydiniz?

Ben bana zarari olmayan herkesi kabul ederim
Despot degilim
Bana karisilmasin ohmiss gelen buyursun
Yo arkadasiniz deseydi senin ailen o bu ve siz tamam ben ailemi gider evlerinde ziyaret ederim buraya gelmezler diye ama onunda ailesinin gelmesini istemezdiniz benim ailemi istemeyenin ailesini istemem derdiniz ve bir sure sonra o arkadasinizlada yollarinizi ayirirdiniz.

Bakin abisi sizide ailen gormus eklemis " neden ekledin" diye soruyorsunuz. Eltiler bir arada zaten ayni sehirde birlikte foto koyuyorlar nispet yapiyorlar diyorsunuz yani sizde her seyi ters anlamaya programlamissiniz kendinizi bence birazda oz elestiri yapin en azindan kocanizin hatiri icin.
Katılıyorum. Tepki vererek onları ciddiye aldığınızı göstermişsiniz daha da üstünüze gelmelerine sebep olmursunuz. Orada yapacağınız şey o fotoya gerçekten çok güzelsiniz falan demeniz her ne kadar içinizden gelmiyorsa da. Böyle durumlar da biraz politik davranmak gerek çünkü siz anladığım kadarıyla görüşmek mecburiyetindesiniz.

Yo arkadasiniz deseydi senin ailen o bu ve siz tamam ben ailemi gider evlerinde ziyaret ederim buraya gelmezler diye ama onunda ailesinin gelmesini istemezdiniz benim ailemi istemeyenin ailesini istemem derdiniz ve bir sure sonra o arkadasinizlada yollarinizi ayirirdiniz.
Olayi anlamadiniz bakin esimin aielsi ben gelemsin demiyorum ki
Gelsin beni merkze koymasinalr
Esim ilgilesin bende hoşgeldin derim iiki yemek koyarim
Ama benden fazlasini beklemesin
Bana kaynanm sunuyap bunuyap yada sacmasapan elestiri yapmasin
Saatlerce onun elestirisine maruz kalmayayim
Olay bu

Olay bu
Kayinvalidenin yardima ihtiyaci varsa oglu yardim etmek zorunda siz degil tabiki

X