Eşimin Ailesi Konusunda Nasıl Davranmalıyım?

Begonvil31

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
25
19
35
Eşimle 5 yıl önce tanıştık şimdi 2.5 yıllık evliyiz ve 5 aylık hamileyim eşimle ilgili şahsi hiçbir sıkıntım yok anlayışlı yardımcı bir adam beni kırmaz sinirli yapısı yok. Benimse hayatım kolay geçmedi malesef sinirlerim yıpranık ve tahammül sınırım az. Şöyle eşim Karadenizli ben egeliyim 5 kardeşler ben tek çocuğum ilk başlarda ailesinle kültür uyuşmazlığı yaşadım onlar. Nasıl diyim biraz lağbali bende hiç hoşlanmam en önemlisi 3 eltim var hepsi bana düşman ne yaptın derseniz yemin ederim hiçbir kötü lafım olmadı beni gördükleri andan bu yana yokmuşum gibi davranıyorlar evlerine giderim oflar poflarlar Bi nasılsın demezler kıçını dönüp otururlar hepsi benden 2-3yaş büyük genciz hepimiz iş güç sahibiyiz abisinin evine ilk gittiğimde o zaman eşimle çıkıyoruz tanışma amaçlı gittim yeni atanmıştım memur olarak ilk maaşımdan hiçbirşey kalmadı evime yemek masası alamadım eşim arada geliyordu yer sofrasında kahvaltı ediyorduk o gün yemekte abisi bana neden o gün bizi kahvaltıya çağırmadın dedi bende henüz düzenimi oturtamadım masa felan alayım çağıracağım yemeğe dedim tabi ben tanışmaya gittiğim için bakımlı gittim normal de kendime bakarım bana şöyle bir baktım sen kuaföre ne kadar veriyosunki Bi masa alamadınmı dedi benim yediğim ekmek boğazıma dizildi ki ben hiç kuaföre gitmem herşeyim kendim hallederim ki gitsem ona ne onamı hesp vericem sonra benim morelim bozuldu tabi ağzının payını verdim efendice kalktım masadan eşimde anladı karısına eline sağlık dedim tabağımı kaldırdım biraz yemek kaldı amacım sadece tabağımı temiz bırakmak onu çöpe döktüm salona geçtim onlar mutfakta kaldı karısı sinsi hiçbişi demiyor sonra arkamdan laf etmiş emek emek yaptığım yemeği çöpe döktü diye. Sonra diğer abisinin yanına gittim onunki ev hanımı bende 7-8 yaş büyük o zaman yeni doğurmuştu o da hiç muhatap olmadı benle o zaman sevgiliyiz eşimle. mutfağa gitti bende sohbet olsun diye yanına gittim sigara içiyor mutfağın balkonunda abla bebekle aran nasıl dedim iyi dedi sen sigara içiyormusun dedi hayır dedim yaaaa Fatma olsaydı şimdi onla içerdik dedi tabi o diğer elti sinirim bozuldu geçtim yine salona 2 eltide fos çıktı halbuki en çok onu sevmiştim çocuğuna bebek minderi altım sürpriz Kargola dım kendi çalışamıyor diye altının taktım üstelik ailenin içinde bile değilim en çokta o laf etti arkamdan 3. Elti biraz kilolu ben kışın hasta oldum yabancı memleket kimsem yok eşim geldi baktı o zaman sevgilim tabi ben 50 kiloyum telefonda konu açılmış eşime demiş beni yağlarım koruyor ben hasta olmam felan diye laf etmiş biz sevgiliyken evlenmişlerdi 3. Eltim bende ev hediyesi eşimle neskafe takımı gönderdim şık birşey telefonda ne gerek vardı çokta çiçekliymiş felan dedi anlıycağınız 3. Eltide güm... Neyse daha bir sürü fesatlık olay 2 yıllık ilişkimizde sonra nişanlandım 1 ay içinde tayin istedim kaynanam ben tayin istedim diye düşman oldu bunca sıkıntılı insana yakın yaşamak istemedim evliliğimde huzurum kaçar diye bursa dan antalya ya geldim vay efendim ben kardeşleri ayırmışım onlara ayak uyduramamışım diğer gelinler beni istemiyor diye artık kaynanamıda nasıl doldurdular o da düşman oldu Karadenize çaya gittik sabh akşam öğürdüm gebelikten 1 kere yanıma gelip nasılsın demedi bebeğin olacak hayırlı olsun kızım demedi tuttuğu gelini benden önce gebeydi eşimi arıyordu müjdemi isterim abinin çocuğu olacakmış diye bize eşimle hiçbişi demedi o ailede sadece eşimin ablası bana iyi davranıyor onu da diğer gelinler dışlıyor o da çok üzülüyor o 3 gelin hem birbirinin ardından konuşuyor hemde beraberken kanka oluyorlar ben ordaysam yokmuşum gibi davranıp herşeyi 3 yaparlar bende yanlarına hiç gitmiyorum evlendim farklı Bi ile geldim 3 yıl olacak hiç gitmedim eşimede dedim ben gitmicem eşimle ilk evlendiğimizdr annemi babamı kardeşlerimi niye aramıyorsun diyordu bende onlar beni kaç kez aradı şimdiye kadar 1 kez bile aramadı dedim o zaman çok kavga ediyorduk şimdi ses çıkarmıyor ama bazen görüntülü arıyorlar ben kalkıp başka odaya gidiyorum hiç beni sormazlar hamileyim ablası dışında Hiç kimse arayıp hayırlı olsun demedi sürekli yoksayıyorlar aslında kardeşleri iyi ama karıları yola gelmiyor hatta abisinin biri o yılana konuşmuş kıza niye böyle davranıyorsun diye sevmiyorum demiş geçmiş tam bir fesat ben sevgiliyken hepsine adım attım bayramlarda aradım evlerine gittim ama hiç bir zaman akarşılığını görmedim eşimi seviyorum beraber çok iyi anlaşıyoruz ama 5 yıldır bu aile sorunu aramızda artık ne arıyorum ne gidiyorum Bi çay zamanı diğer eltiler Karadenize gitmediği zaman eşime yardıma gidiyorum onlar yokken kaynanamla aynı evde 2 cümle etmeyiz zaten normalde ayda 2 kez kaynanamı arayıp halini hatrını sorardım ben 3 yıllık evliyim bir kez bile aramadı en son hamile kalınca Bi hayırlı olsun demediği için çok gücüme gitti artık onuda aramıyorum kısacası ablası dışında Hiç kimseyi ne görmeye ne duymaya tahammülüm yok ben adım attım zamanında ama benimde gururum var nereye kadar birgün eşinle aramızda bu sorun daha büyüyücrk diye korkuyorum çünkü şimdilik sadece üstünü örtüyoruz eşimde böyle napcam bilmiyorum tek tesellim uzaktayım yılda en fazla 1 kez 1 hafta göreceğim ama lütfen bana idare edin demeyin çok ağız yüz yapıyorlar onca insanın içinde yalnız kalmak sohbet edecek insan yok eltilerim hal ve hareketleri zaten sinirliyim patlarsam gemileri yakıcam diye korkuyorum siz olsanız napardınız

Eşiniz kabul etmiş uzağa tayın istemiş
Bu guzel

Eşiniz kabul etmiş uzağa tayın istemiş
Bu guzel
Evet ben ilişkiye başlamadan önce bu şartla çıkmıştım o da kabul etti Benin istediğim yerde yaşamayı zaten sonradan da ailesini tanıyınca aslında ne kadar doğru karar verdiğimi anladım ama uzaktada olsa bu sorunlar can sıkıyor eşime de üzülüyorum çok iyi Bi insan arada kalıyor bişi de diyemiyor ailesine bağlı ama böyle beni dışlamaları çok zoruma gidiyor o yüzden görüşmek konuşmak istemiyorum birazda psikolojim bozuldu galiba

Evlilik cidden çok zor biseymis.ama çok da güzel ve bizler malesefki başta nasil tutum sergilersek öyle devam ediyor.Taki bardak taşana kadar o zaman kötü oluyosun.birden baş kaldirirsan.iste en başta yapmiycaktin çoğu şeyi örnek hediye gondermiycektin, ama geçmiş gitmiş artık.kafana takma hiç oralı olma. sen kocan ve bebeğin en önemlisi. başkası senin bictigin değer kadar değerli olur unutma bunu.ve sessiz kalma hakkından heleki asla.

Hakliysan heleki

Hakliysan heleki
Ailesel sorunlar oluyor
Uzak olmak eniyisi
Enazindan esiniz sizin tarafta
Heeks ister anlaysili insanlara denk gelmeyi ama olmayinca olmuyor
Ben yakinim maalesef
Ailemde ayni ilde
Bende mesafeli olmaya calisyorum
Zor cok zor ama yapacak brisey yok
Ben esimi tek yolluyorum mesela cogu zaman
Cunku bneimde o aileye tahammulum az
Ve cok sikfikilar
Hareketlerine ayak uydurmak zor
Bende dislanmak cok istedim acikcasi
Cunku asiri sacma sohbetleri var
Kendimi orayla hic bagdastiramadim
Ama degisikler

Çok zor gerçekten.sabirli ve kararlı olmak gerekiyor ve kafaya takmamak.hayatin merkezine gereksiz kişileri almayarak yolumuza bakmak tek çare bu

Eşinizin ailesi sıkıntılı o kesin de sizin de ilk kötü olayda üstlerine çizgi çekmeniz mantıklı değil, o gitti güm bu gitti güm. İnsan ilişkileri böyle değil hele bambaşka kültürlerdeyken.

Keşke sevgiliyken yüz göz olmasaydınız bu kadar. Egeli birinin karadenizli bi aileye uyum sağlama ihtimali çok düşük zaten. Emin olun sevgiliyken evlerine gittiğiniz için bir sevmemiş olabilirler sizi. Sizin mesafeli tavrınızın da bi hükmü yok onlar hep beraber olmayı seven tipte insanlar çünkü. İyi kötü demiyorum ama arada kültür farkı var. Ya uyun sağlayacaksınız ya da konuşmayacaksınız size söyleneni de takmayacaksınız.

Kesinlikle çok haklısınız en başta sevgiliyken içlerine çok girip çıkmıycaktım ama eşim tanışalım kaynaşalım istedi onu kıramadım Allah kalbimi biliyor ya hep evlerine giderken umutla iyi niyetle gittim ben babasız büyüdüm onun o kocaman ailesi benimde ailem olsun istedim değer verdim aradım sordum ama karşılığını görmedim eltilerim sürekli dışlama halindeler onlara göre elin ayağım biraz düzgün bakımlıyım elimden de birçok şey gelir Allaha şükür bunları kendimi övmek için söylemiyorum yani kıskançlık yaptıklarını düşünüyorum çünkü kendimi de oturup çok eleştirmeye çalıştım acaba yanlış anlayacakları bişimi yaptım diye en son onların aile grubu var whatsapta biz bikez ayrılmıştı sonra barıştık sevgiliyken eşimin telefonuna baktım ayrı olduğumuz dönemde ne konuşulmuş diye gizlice arkamdan ne laflar etmişler işte hiçbirimiz sevmedik senin yüzünden katlandık suratsız bilmem ne kafamdan kaynaklar sular döküldü dedim bu kadınlara ben ne yaptım da bunca hakareti etmişler sonra orda telefon elimde ben şu diye adımı yazdım ağzıma geleni yazdım gönderdim tabi aile grubu olduğu için hepsi gördü ortalık karıştı sonra nişanlandı evlendik felan işte hala bu haldeyiz açıkcası aramız düzelsinde istemiyorum ama mecbur bayramda aynı ortama giricez geriliyorum ama çok kafam atarsa restini çekicem hiç bir araya gelmiycem
Benim eşimin ailesi de öyle laflar şapur şupur yenge aBi demek yok kanka panpa ben hiç hoşlanmam evet samimiyet güzel ama her zaman mesafeli olmalı mesela ben el şakasından hiç hoşlanmam özelikle karşılıklı iki cinsse eşim yengeleri yapıyordu evlenmeden önce uyardım asla kabul etmem herşey seviyeli olmalı dedim saolsun eşim beni dikkate alır şakaları felan katlanılcak gibi değil hepsi okumuş ama ne biliyim eşimi sevmesem asla o aileye gelin gitmezdim asla kendimi hiç o aileye ait hissetmiyorum seslerini bile duydum mı çıldırıyorum eşim evde aramıyor zaten onları ben yokken ya da dışarıda konuşuyor ama onlar görüntülü felan arıyor mecbur açıyor gıcık oluyorum onada kızarmıyor aile atsan atılmaz satsan satılmaz fakat sadece eşime kızdığım konu sesini çıkarmıyor benim onlarla iyi olmamı bekliyor Allah vicdan merhamet versin kendimi mümkün olduğunca uzak tutuyorum işte

Ben önceden aileyi görmedim
Hic muhatap olmadim
Oyuzden kendimi suan hatalı görüyorum
Belki tanısam ogrensem bu işe hic girmezdim

Keşke yaranmak için o kadar uğraşmasaydınız bence. Bir iki yaptınız olmadı sallayın gitsin işte. İyi niyet abidesi değiliz sonuçta. Ben sizin kadar tahammül edemezdim. Kıçını dönüp yüzünü asan eltiye 2. Kez hayatta gitmezdim mesela. Minimum iletişim içinde davranın bence. Allahtan şimdi telefonlar var bol bol oyun indir telefonuna sıkıldıkça oynarsın.

Ya hakli oldugunuzu biliyor musunuz hakli olmanin rahatligi çöksün üstünüze. Arasalar da cok dett oluyor çünkü pek hayrina bisey olmuyor aramasalar da. Küçük çekirdek ailenizle mutlu olmaya bakın. Sizi istemiyorlarsa siz hic istemeyin. Esinizin ailesi esinizin gorusmesiyle ilgilenmeyin. Kendi önünüze bakin. Yok elti yok kayinvalide bir noktada onlar kim ki beni mutsuz edecek gücü buluyorlar diye düşünün.

Çok zor gerçekten.sabirli ve kararlı olmak gerekiyor ve kafaya takmamak.hayatin merkezine gereksiz kişileri almayarak yolumuza bakmak tek çare bu
Gerçekten sabır gerekiyor eşimi çok seviyorum onla mutluyum aile konusu oldumu düğüm gibi oluyoruz bende yoruldum artık çünkü zamanında ilişkimiz için çok adım attım ama artık benimde gururum el vermiyor ben hamile kaldım sadece eşimi arayıp tebrik ediyorlar whatsap aile gurubu var en büyük abisi beni eklemiş bana sormadan dedim niye ekledin özelden neyse dedim tamam belki sohbet ederiz sıcaklık olur size yemin ederim orda bile adımı anmadılar kendi aralarında sohbete gırgır şamataya devam ettiler büyük abisi yazdı sadece gelin napıyosun felan diye diğerleri 3 gelin kendi 3lü çekildikleri selfiyi atıyorlar maşallah çok güzeliz felan diye bana nispet yapıyorlar ben yokmuşum gibi orda da dışlanmaya devam edildim bende dayanamadım çıktım gruptan şimdi ne arıyorum ne soruyorum ama nereye kadar görmezden gelicem 1kişi değil 2 kişi değil 7 kişiler bayramda seyran da resmen sinirler

Bence eşiniz ılımlı bir insan. En başından beri sorun etmiyorsa bundan sonra da sorun etmez
Etmiyor gibi ama üzülüyor farkındayım banada bişi diyemiyor çünkü kriz geçiyorum beni anlamasını bekliyorum yani nereye kadar tek taraflı adım atabilirim evlerine gitsem sırtını dönüp oturuyorlar başka şeylerle meşgul oluyorlar benim ne eksiğim var ki memurum elim ayağım düzgün saygılıyım becerikliyim niye peşlerinden koşup durayım birazda onlar adım atsınlar ama dimi benimkide gurur bende insanım

İletişim sağlamak istemeniz normal ama istemiyorlarsa bence boşverin.neden kafanıza takiyor sunuz?siz adım atmışsınız onlar karşılık vermemiş.fazla muhatap olmazsınız olur biter. .zaten uzaktasınız ama hoşunuza gitmeyen bir durum varsa usulünce lafınızı söylersiniz..

konudan anladıgım esınız ılımlıymıs
evet kaynınız eltınız falan gercekten zor ınsanlarmıs
en ıyısı uzak olmak mesafelı olmak kı sızde zaten uzak duracaksınız sorun cozulecek :)
gorusmezsenız sorun olmaz bayramdan bayrama ararsınız bıttı gıttı sıkmayın canınızı

Yapmayın ne olur.bakın ben eltimle tartıştım. .ben onla tartıştım diye diğer eltim bana tavır yapıyor ama hem küsüm hem değilim havasında yapıyor.mesela soru soruyorum ,mıy mıy cevap veriyor. .evine gittim kızı doğum yapmıştı merhaba demedi.çıkarken uğurladı ama hoşçakal demedi. .şimdi bunu mu kafaya takayım boşverin sizde. .siz üzüldükçe onlar daha hırslanır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…