Eşimin aileme olan soğukluğu

Öncesinde birşey yok dogumdna sonra değiştirse kayinvalideniz kıskanıyor . Benim kayınvalidem de annem kalınca kiskanmis neler yapmıştı. yaparlar .

Çocuğunuzu alın aileniz sevsin sizi baskilamasina izin vermeyin. Tutumundan memnun olmadığını birdaha böyle davranırsa izin vermeyeceğinizi söyleyin. Düzelir diye bekliyorsunuz ama böyle devam ederse önüne geçemezsiniz . Aileniizi uzmesine izin vermeyin derim

Sen Türkiye’ye gelsen. Surat etsen, adam üzülüp geri mi dönecek ? Yoooo umrunda bile olmayacak
Keşke sadece umrunda olmasa eminim ağzına geleni saydırır. Ne saygısızlığı kalır be terbiyesizliği. Bazı kadınların kocam da kocamcılığını asla anlamıyorum. Ortada eşe yapılan bi terbiyesiLik olur anlarım eşini korumasını ama bu durum da . Hem de en ihtiyaç duyulan durumda surat asarsa diye anneyi istememek. Helal olsun bedenen de ruhen de güçlü bir kadınmış arkadaş. Ben destek almadan bitiremedim o 40 günü😅

Ne kıymetli kocanız varmış. Allahın nezaketsiz dağ ayısını tepenize çıkarmışsınız, hepiniz mum olmuşsunuz önünde. Ne münasebet annem doğumda yanımda kalacak diye eş onayına niye ihtiyacım olsun? Eşim ailemin yanında surat assa onu pişman ederim. Siz de hala kim haklı diye soruyorsunuz. Pısırık olmayın bu kadar.

Siz Türkiyeye gelince kaynananizin yaninda suratinizi asip oturun da bakin napiyolar size. Esiniz karimin gonlu olsun diye alip gezdirmek yerine anasiyla bir olup basinizin etini yer.
Cok yuz vermissiniz. Erken dogum yapcam, bobrek nakilli olcam, bebegim premature olacak ve suratsız kocam yuzunden annem destege gelmeyecek. Hic adamin suratinin sekline bakmam, anne hadi bizde kaliyosun der gecerim. Adamin mi karnini kesmisler de onu nazliyosunuz? Kocaniza ailece prensesler gibi davranmayi birakin

Eşiniz hadsiz ve terbiyesiz kusura bakmayın.O bebeği ben doğurduysam neye ihtiyacım olduğunada ben karar veririm.Annem bana destek olmak isteyecekte paşanın gönlü yok diye fırsatı kaçıracağım neden.Kaldı ki kendi ailesine götürmek göstermek istiyor resimler atıyor.E sizin aileniz ne.Ailenizi niçin yok saymasına müsade ediyorsunuz.Surat asıyomuş beyfendi asarsa assın.Bebeginizi alın bir gün annemlere gidelim torunlarıni götürelim deyin.Biraz sesiniz çıksın fazla pısırıklık iyi değil.

Neden bu kadar pısırık kaldın? Evde eşinin kölesi falan mısın? Bir de Avrupa da yaşıyormuşsun? Mesela benim aileme böyle davransa ailesine kızımı asla götürmem. Kendi defolup gidebilir. Sorun tamamen sen de. Eşine benim ailemle sorunun ne? Annem torununu istediği zaman görecek ben de istediğim zaman anneme giderim neden demedin? Eşin seni garanti görüyor. Be yapsam susar oturur çocuk da oldu eli kolu bağlı at koşturayım diyor. İşin özeti bu. Bir kızın olmuş belki kızın da aynısını size yapar

Öncesinde birşey yok dogumdna sonra değiştirse kayinvalideniz kıskanıyor . Benim kayınvalidem de annem kalınca kiskanmis neler yapmıştı. yaparlar .

Çocuğunuzu alın aileniz sevsin sizi baskilamasina izin vermeyin. Tutumundan memnun olmadığını birdaha böyle davranırsa izin vermeyeceğinizi söyleyin. Düzelir diye bekliyorsunuz ama böyle devam ederse önüne geçemezsiniz . Aileniizi uzmesine izin vermeyin derim
Dogumdan once de boyleydi ama biraz daha artti gibi.
Bugun sabah bu sekilde oldu:
Ben: bugun bizi annemlere gotursene
Esim: niye
Ben: bayadir oldu gitmeyeli, bizede degisiklik olur
Esim: (sakayla ciddi arasinda) nörecen otur evinde iste
Ben: yok gidelim

SES YOK - bu sirada kizim babasinin kucagindaydi ve eline kılı bulasmis, bende elinden aldim ve gulerek al dedim. Tepkiyle "ne yapiyim" dedi, bende ne kiziyorsun saka yaptim dedim ve tekrarladi sustu. Sonra kizimi yatagina koyunca agladi bende sussun diye kucagima alirken "emzirme! Karni agriyor bak ıkıniyor!" dedi. Bende zaten emzirmeyecegimi soyledim sadece kucagima alacagimi soyledim. Suan kizim kucagimda ve esim yine sessizlesti ve dunyanin en mutsuz adami oldu birden.

Kisaca tepkisini bu sekilde gosteriyor, yani direk gitmeni istemiyorum veya benim ailemde gormedi vs vs diyemedigi icin hircinlasiyor ve bu sekilde tepki veriyor.
Hayir yani anneme gitmek istememden dogal ne varki..

Neden hiç sesinizi çıkarmıyorsunuz? Bir şey demedim demek yerine bunu neden yaptığını sorgulamalısınız. Çocuk ailenin torunu onlarda görmek ilgilenmek istiyor. Eşiniz için ailenizi kötü duruma düşürmeyin
Gidin bi kaç gün kalın ailede gelmek istemiyorsa otursun evde. Yarın öbür gün Türkiye’ye geldiğinizde kendi ailesine tavırlarını görüp vicdan azabı çekeceksiniz benim ailem yaşayamadı onun ailesi yaşıyor diye

Selam kızlar

Size bir süredir içinde bulundugum bir sıkıntımdan bahsetmek istiyorum.

Benim 12.06.24 sezeryanla bir kızım oldu, çok sükür. Bu arada bebeğim prematüre doğdu (34+1).
33 haftalikken plasentadan kanama oldugu icin 1 hafta boyunca hastanede sırt üstü yattim ve tekrar kanamam oldugu icin sezeryana girmek zorunda kaldim. Dogumdan sonrada 3 hafta hastanede kaldik, cocugum kuvezde oldugu icin ve benim tansiyon problemim oldugu icin. Yani toplan 1 ay sonra ciktik.

Asıl gelelim meseleye...
Ben hastaneye yattigimda annem yanimda kalmak istedi, esimin pek gönlu olmadi, annem vazgecti. Annem ve kardeslerim (3 kisi) hastaneye her ziyarete geldiklerinde esimin surati hep asıktı.
Annemle dogumdan once hep diyorduk, dogumdan sonra yanimda kalirsin biraz diye.. buda gerceklesmedi. Yani hastaneden ciktigimizda ne annem kalmak istiyorum diyebildi, nede ben esime annem gelsin biraz kalsin diyebildim.
Bu arada esimle ben hastanede kaldigimiz muddetce bircok sey ogrendik. Kisaca acemiligimiz gitmisti.
Esim cok iyi bir baba, 12 yil sonra cocugumuz oldu ve kizindan hic ayri kalmak istemiyor. Nerdeyse ișe gitmeyecek, o derece!
Sonradan kiz kardesimden duydum ki, annem hastaneden ciktigimizda birkac gun aglamis ve kirilmis, cunku cok heves etmis kizima ve torunuma bakacam, hic birsey olmasada yemegini yapardim diye.
Yalan degil 3-4 gun annemi aramadim degil, yemegimi yapsaydi hic yoktan yükümu alirdi azda olsa.
Esimin ailesi turkiyede yasiyor, biz avrupada yasiyoruz. Kendi ailesi goremediginden dolayi mi boyle davraniyor bilemedim.
Esim surekli dogdugundan beri her saniye ailesine tek tek resim gonderiyor. Buda en dogal hakki tabiki. Ama bilemedim cok sogukkanli aileme karsi.

Suan kizim 2 aylik oldu, annem bize gelmeyecekmisiniz artik dedi birsey diyemedim, cunku esim bu konuda hic yorum dahi yapmiyor. Ne gidelim diyor ne goturelim diyor, suan tek plani turkiyeye ailesinin yanina goturmek.

Annem ve kardeslerim kizimi gormeye esimin ise gittigi saatte geliyorlar ve gelmeden gidiyorlar, babasi gelince kizini sevsin biz rahatsizlik vermeyelim diye.
Yani resmen kaciyorlar gibi hissediyorum.
3-4 günde bir geliyorlar ve ben esime soyluyorum bugun burdalardi diye.
Ve gecen yine geldiklerinde birsey demedim ama farkettigi an morali bozuldu gibi. Sessizlesti ve konusmadi fazla.

Yani arkadaslar bilemiyorum...
Bana bir akil verin. Sizce annem abartmis mi kalmak istemekle ve esim hakli mi? Yoksa esimin yaptigi yanlis, annemin gelmek istemesi normal mi?

Bu arada ben bobrek nakilliyim, bu yuzden dogumdan sonra kendime gelmem biraz zaman aldi.
Eşiniz kötü biri. Kocacı olmak yerine anacı olun derim. Ayrıca sizde Türkiye’ye gidince onun burnundan getirin de anlasın.

Dogumdan once de boyleydi ama biraz daha artti gibi.

SES YOK - bu sirada kizim babasinin kucagindaydi ve eline kılı bulasmis, bende elinden aldim ve gulerek al dedim. Tepkiyle "ne yapiyim" dedi, bende ne kiziyorsun saka yaptim dedim ve tekrarladi sustu. Sonra kizimi yatagina koyunca agladi bende sussun diye kucagima alirken "emzirme! Karni agriyor bak ıkıniyor!" dedi. Bende zaten emzirmeyecegimi soyledim sadece kucagima alacagimi soyledim. Suan kizim kucagimda ve esim yine sessizlesti ve dunyanin en mutsuz adami oldu birden.

Kisaca tepkisini bu sekilde gosteriyor, yani direk gitmeni istemiyorum veya benim ailemde gormedi vs vs diyemedigi icin hircinlasiyor ve bu sekilde tepki veriyor.
Hayir yani anneme gitmek istememden dogal ne varki..
Bu psikolojik şiddet. Fizikselden de bir farkı yok

Diyemedim cidden..
1 ay oncesinde kiz kardesim 2 hafta kalmisti yapmadigi surat kalmamisti. Her sordugumda ise onluk birseyin olmadigini ve cok yoruldugunu soylemisti.

Dedimki aynisini anneme de yaparsa yanimda kalmasinin ne anlami olacakki. Kadinin yuzune gulmedikten sonra.

Asarsa assın yahu. Annen senin için geliyor kocan için değil ki. Zaten akşamdan akşama görecek. Annen alınırsa ona açıklama yaparsın

Anladigim kadariyla bir meslek sahibi degil ve esinizin parasi ve imkanlari olmadan yasayacak durumda degilsiniz. Aklima baska birsey gelmiyor cunku.o iyir bir babaysa karsinizdaki de anneniz belli ki bir bir anne ve anneanne. Ama esinizden emin olamadim onda var bir sıkıntı. İki kuma arasinda kocayi paylasamayan kadinlarin tribi var adamda. Neyi cekemiyosun bu surayin ne bu molozlarini niye doktun yine diyemiyormusunuz
2 meslegim var. Evi gecindiren benim acikcasi. Esim suan para kazanamiyor dukkani is yapmiyor.

Hayir yani anneme gitmek istememden dogal ne varki

Eşiniz asla normal değil yaptıkları çok saygısızca ama siz de normal degilsiniz bence.
Kendiniz aynı sehirde olmanıza rağmen 2 haftada bir 4-5 gün kaliyorsunuz ailenizde ama adam senede bir gidip 1 ay kalınca surat asıyorsunuz. O da ailesini özlüyordur çok normal. Sizin ozleyecek durumunuz olmamasına rağmen yine de kalıyorsunuz, çocuk olunca kalmani istemem gibi çok normal bir istekte bulununca adam suçlu oluyor.
Ben eşinizden de dinlemek isterdim konuyu açıkçası. Evli barkli kadinin ayın yarısını kendi ailesinde geçirmesi çok absürt.

Diyemedim cidden..
1 ay oncesinde kiz kardesim 2 hafta kalmisti yapmadigi surat kalmamisti. Her sordugumda ise onluk birseyin olmadigini ve cok yoruldugunu soylemisti.

Dedimki aynisini anneme de yaparsa yanimda kalmasinin ne anlami olacakki. Kadinin yuzune gulmedikten sonra.
Gülmesin yüzüne ne olacak ki, siz normal rutine devam edin, onun tribini farketmemiş gibi. O da dikkat çekmeye çalışan çocuklar bakar onu ka'le alan yok, ya ortama uyum sağlar, ya gidip yatar. Siz modunuzu düşürmeyin, anneniz aglama üzülme moduna girmesin benim yüzümden vs diye, geçer bence..

2 meslegim var. Evi gecindiren benim acikcasi. Esim suan para kazanamiyor dukkani is yapmiyor.

Emzirip emzirmeyeceğinden ona ne yahu. Emzir gitsin. Her ağladığında emzir. Onun tek istediği anne memesi şu an.
Kocan kötü biri bilmiyorum yüzleşmemişsin belki bununla daha önce ama gerçekten kötü.
Sonuca bağlanmadı mı yani?
Evet anneme gideceğiz biz hazırız de.
Götürmüyorsa da kendin git.

Ben hamile olmadan once ve sonra her 2 haftada 4-5 gun kalirdim annemin yaninda. Bunu kendiside isterdi ve gotururdu.
Nasil hamileligimin sonuna yaklastim, dedimki annem kizimiza yatak alacakmis gittgimizde oglen uykusuna felan yatar dedim orda dogduktan sonra kizindan ayri kalmak istemedigini felan soyledi. Git ama kalma demisti.
Bu konuda size hak veremedim. Neden evli barklı kadın 2 haftada bir nerdeyse 1 hafta annesinde kalmaya gider? Bebeği o kadar uzun yatılı götürmemenizi istemekte haklı. Acaba bu şekilde kredi tüketmiş olabilir misiniz? Mesela direkt bebeğe yatılı kalması için beşik alacak demişsiniz eşinize. Böyle böyle şeylere bilenmiş olabilir. Keşke ortayı tuttursaydınız

Tribini sevdigim, yeni gelinmiymiş🙄Kuzum, kardeşim, sen bu adamı adam edersin sana güveniyorum :sopa:

X