Eşimin abisi ve bitmeyen akrabaları

flyy3535

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2015
129
127
28
Merhabalar gerçekten kafayı yemek üzereyim 12 ağustosta eşimin abisi geldi bize kalmaya taşınıyorlarmış izmire 21 ağustosta gitti.Annemde o gittiği gün ameliyat oldu ve evime aldım.Pazartesi günü izmire gelebilirim taşınma işi için ustaları kontrole müsait misiniz dedi annemin resimlerini attım abi durum bu annem rahat edemez ama sen nasıl rahat edersin bilemiyorum sana bırakıyorum dedim kırmamak adına.Ve süreçte de eşi evden onu söktür bunu taktır ay o taktığın olmamış bidaha yaptır diye diye saldı eşini başımıza mobilya bakılıcak yardım ettim eşimin hatırına yüzlerce ürün attım en sonunda gene beğenmedi.Uzadıkça uzuyor eşimle rahatımıza ddüşkün bir çiftiz kısıtlandık çocuk bile yapmıyoruz özgürce biraz yaşayalım diye.Ve işin sonunda dün gece rahatsızlık verdim kusura bakmayın dedi eşim bağ evine götüreyim vs dedi otele gideyim ben hasta var dedi ee arkadaş dedik?Annem ciddi bir ameliyat atlattı kadının pansumanı ağrısı gece tuvaleti duşu vs yarı çıplak geziniyor ben sana 10 küsür gün baktım sabır gösterdim sizin yuvanız eviniz iyi olacak diye benim evim yuvam mı dağılsın.En sonunda suratımı sallandırdım sabah basmış gitmiş yeter yani.Eşimlede girdik birbirimize 10 gündür abini eyliyorum 1 haftadır hiç dinlenmeden bide hasta bakıyorum yeter anlayış biraz ya dedim.Ve babamda ameliyat olacak.Sağlık problemi olur evsiz barksız olur gene kapım açıktır herkese.Sinir sistemlerim darma duman oldu.Eşime normalde bu kadar sert konuşmam delirmem ama bıçak dayandı gırtlağıma.Saygısızlık yapmaktan hoşlanmıyorum insanlara üzülüyorum ama ben yanlış birşey mi yaptım.Vicdanen çok muhakeme ediyorum kendimle mental olarak tükendim birde bu çıktı başıma? Akşam eşimle ne olacak bilemiyorum

Hataniz bastan anneniz evde oldugu halde karari ona birakmak olmus. Adam hazir müsaitmisiniz diye sordu hayir demek daha iyi olurdu. Uzadikca da surat asmissiniz. Ondan sa bastan hayir demek daha iyi. Kendinde ucuz bir yer ayarlardi belki veya baska akraba. Esiniz de durumu gördügü gibi birseyler ayarlamaliydi simdi konusmak yerine. Hastalik baska. Annenize acil sifalar dilerim. Cok gecmis olsun

Hataniz bastan anneniz evde oldugu halde karari ona birakmak olmus. Adam hazir müsaitmisiniz diye sordu hayir demek daha iyi olurdu. Uzadikca da surat asmissiniz. Ondan sa bastan hayir demek daha iyi. Kendinde ucuz bir yer ayarlardi belki veya baska akraba. Esiniz de durumu gördügü gibi birseyler ayarlamaliydi simdi konusmak yerine. Hastalik baska. Annenize acil sifalar dilerim. Cok gecmis olsun
Annem rahat edemez dediğin halde mi geldi size ?
Evet :) annem ne olacak ellerinden öperim dedi bende üstü kapalı bir şekilde söyledim aile bağlarımız zedelenmesin diye ama sağolsun duman etti

Çok haklısınız ama maalesef ailelerle de evlenmiş oluyoruz biran kestirip atmak yerine durumu izah edip anlayış beklemiştim ama demek ki insanlarda anlayış kalmamış.Herkes kendim mutlu olayım gerisi ne olursa olsun diye düşünüyor sanırım.İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim 🌸

X abi annem hasta, ameliyatlı, kusura bakma misafir kabul edemiyoruz bu sefer. Bitti.
Diyeceğiniz buydu. Herhalde bu cümleden sonra gelemezdi.
Duygularım tam ifade ettiğiniz şekildeydi ama kırıp dökmeden anlayışla çözmeye çalıştım süreci.Gelip salonda kıvrılınca gayet normalmiş gibi delirdim.İkili ilişkilerde aileleri idare etmek çok daha zor maalesef.Çok teşekkür ederim size🌸

Evet :) annem ne olacak ellerinden öperim dedi bende üstü kapalı bir şekilde söyledim aile bağlarımız zedelenmesin diye ama sağolsun duman etti

Insan aile baglarini düsünse "yenge zaten hasta annesine bakiyor, streslidir, gidip birde ben yük olmamam gerek" der. Bizim toplumda "amaaan aileyiz" diye hersey yapilir. Olmaz öyle

Eşin ne dedi? Çok haklısın bu arada, eşinin tepkisini merak ettim.
O çok yorulduğumun farkında alıp diğer eve götüreceğim hayatım dedi.Toparlandı acil ankaraya gitmesi gerekti.Sonra adam bende otele gideyim rahatsızlık verdim diye şişinince o da arada kaldı.Bende artık yeter diye oda da sıkıştırdım.Rahatsızlık verdim diye 50 kere söylüyorsa demek ki vermiştir.Biz İzmirde olmasak nereye sığınacaktı acaba ya dedim.Sabah 4e kadar idare et çıksın gitsin tamam dedi sinirlendi biraz.Kovalayım mı ne yapayım diye sitem etti.Kovala diyen yok en acil kimin ihtiyacı varsa ona yardım evinin süsü püsüyle ölmez olmazsa ameliyat bu dedim.Zaten o da bayılmıyor adam gamsız.İnanın çarşaf iş yemek bulaşık hizmet muhabbet.Sormuyor bile geliyorum alın beni eşimde işlerine bakamıyor taşınma dertleri bizi gerdi.🤷🏻‍♀️

çok çok haklısın bu ne ya otel mi burası
bir gün iki gün değil, onu da geçtim acil bir durum da yok
gitsin otelde kalsın
Hazır çamaşır bulaşık hizmet varken neden yorsun ki kendini parası falan gider :) eşi 2 milyona yakın tadilat yapıp internet üzerinden ürünlerle parmak yoruyor bizde burda kölelik.Şimdi ne yaparsa yapsın dediğiniz gibi baştan nasıl başlarsa öyle gider✌🏻

X