Eşime Söylemekle Doğru Yaptım Bilmiyorum...

Çok geçmiş olsun... Ayrıca gözün aydın tutuksuz yargılanma için de..
Ben şiddete karşıyım ama eşin oraya şiddete başvurmak için gitmemiş sanıyorum, öyle olsa uçarak dalardı o dükkana muhtemelen, onlar sopa falan çıkarmışlar diyorsun, eşin uyarınca herhalde üçümüz bu adamı bir temiz döveriz diye düşünmüşlerdi de sert kayaya çarptılar...
Bunların önüne geçmenin tek yolu yine de hiç muhatap olmadan savcılığa gitmek. çünkü en medeni insanı bile çileden çıkarır bunlar, en baştaki arsızlığından da belli, neticede o mesajları atma cesaretinde bulunan adamdan medenilik de beklenmez. Ama şimdi eşinin de mesajı görüp iyi bakalım savcılığa şikayet ederiz deyip yatıp uyumaması da normal, senin yolunu kesmiş adam, ya başına bir iş gelirse diye karımın diye aklı çıkmıştır da. Keşke o an evde biri olsaydı da durdurabilseydi, konuşmaya da gitme diye. Bu durumla genelde eşlerini de dinlemiyor ki bu adamlar... Bu kıskançlık meselesi değil neticede, senin güvenliğin de söz konusu... Hele ki bir kez muhatap olduktan sonra da tahriklere gelmemek o kadar zor ki.
Yine de tüm mesajları okuyamadım, umarım üçü de iyileşir, belki polisler yoğun bakım diye abartmıştır, benzer bir olaya şahit olmuştum, hafif bir yaralanma sonucu bir gün hastane yatışı, yaralayan kişiye hayati tehlike diye aktarılmıştı. İnşallah öyle bir mübalağa söz konusudur. Kimsenin vebali üzerinize kalmasın. Umarım olay da burada kapanır.
Tekrar geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Nasıl bir toplum haline geldik, anlayamıyorum.
Erkekler evli kadınlara, kadınlar evli erkeklere bakıyor artık, pes:KK57:
Önceden yenge-enişte diye kavramlar vardı, onlarda anlamını yitirmiş.
Gerçekten aklım almıyor, edep yahu...

Arkadaşlar öncelikle hepinize tşk ederim destekleriniz için biraz önce kayınbabam aradı çok şükür eşim tutuksuz yargılanacak eşim mahkeme de çok güzel bir savunma yapmış mesajları göstermiş örnek verirsem ben oraya görüntülerde 22:03 de girmişim kavga 22:07 başlamış amacım onlara zarar vermek olsa girer girmez yaparım demiş ama tek amacım konuşmaktı onlar bir anda sopayı çıkarınca görüntülerde sabit ben kendimi savundum demiş hakim bu kadar ustaca nerden öğrendin demiş kendini savunmayı hakkarı dağ ve komando tuğayında askerlik yaptım eğitimim ordan gelir demiş ve çok şükür tutuksuz yargılanacak ama adli kontrol şartı felan getirilmiş tam nedir bilmiyorum şimdi eşimi bekliyoruz bugün artık giremem yarın gelişme olursa bildirim hepinize tekrar tşk ederim.
Gözün Aydin cnm sükür bunada konunu okuyunca üzülmüstüm bayagi,, dua ettim cok Rabbim Korusun yuvanizi esini seni bebegini...

Ne yapsaydı ? sapıklara bir demet çiçek mi götürseydi? teşekkürler eşime tacizde bulunmuşsunuz ellerinize ağzınıza sağlık mı deseydi !!!!!töbe töbe adamları dövmeyipte kendimi dayak yeseydi ....sanırım bekarsınız ve bir eşiniz yok nerdeyse gerçekten konu sahibini suçlu bulacaksınız!!!
hanımefendi farkında mısınız ? şuanda adam suçlu duruma düştü . şikayette bulunacaktı . öyle herkes kendi dövmeye kalksa ne olur ülke ? konu sahibinin eşini Allah korusun silahı olsa öldürebilirdi de . sizce mantıklı olan böyle kavga etmek mi ? ben karşı tarafı suçsuz bulmuyorum . onların suçu zaten net . ama eşin suçu da var . evet 3 kişiyi komaya sokmak anlık sinirle olmaz. kendini savunmak için komaya sokana kadar da dövülmez. ben şiddeti savunamıyorum kusura bakmayın. benim de başımdan geçen durumlar oldu hiç birinde şiddete başvurdurtmadım. yasa var bunları bir kabul edin . kimsenin babasının çiftliği değil . kurallara hepimiz uymasak ortalık ne olur . konuyu başka yere çekmeyin ayrıca . bir okuyun . her suç diğerinden bağımsızdır . suça suçla karşılık vermek doğru mu ?

sopayla birkaç kişi saldırınca ne yapacak, armut toplayacak değildi herhalde.
seni dövmeye kalkışan hanzoya, eğer gücün yetseydi ya da savunma sporu bilseydin haddini bildirirdin sanırım.
istediği savunma sporunu yapsın karşı taraftaki 3 kişi aynı anda onun kafasına sopayla vursa mesela 1 ya da 2 tanesini uzaklaştırsa 3. denk gelecek . o da komaya girerdi . yani demek istediğim akıl işi olan oraya öyle gitmemek . orda kavga çıkacağı çok belli . beni örnek vermişsiniz ama ben gitmezdim . eşimi göndermezdim öyle . inanın durduramasam polisi arardım . 3 kişinin komalık olması savunma olamaz . bakın tıbbi tedaviye gerek görülmesi değil durum 3 ünün de yoğun bakımlık olması ? yani hayatı tehdit edecek noktalara vurulmuş . bir savunma sporcusu bunu bilmez mi ? adamın kolu bacağı kırılmamış . 3 kişi de yoğun bakımlık olmuş . o adam suçluyken eşi suçlu oldu . çünkü yasalar toplumu korumak için . adam toplum için tehdit görülür duruma geçti .

Konu o kadar fake ki, nereden tutsan elinde kaliyor.

1 O denli sana takmis psikopat bir adam niye mektup yazsin? O incelikte olan biri zaten evli bir kadina takilmaz. 1980 yilinda yasamiyoruz sonucta.

2 Hadi diyelim öyle birsey yapti, senin telefonuna nasil ulasti? Onca küfürden sonra niye ulassin?

3 insanlari yogun bakima düserecek kadar agresif bir insana bunlari niye anlatiyorsun?

Valla dizi tadinda bir senaryo... :KK14:

hiç eşiniz iyi yapmamış diyemicem çünkü bu türler insanın başını derde sokana kadar rahat durmuyolar,
ama mahkeme konusunu cidden anlamadım yani adamlar daha yoğun bakımda kimin haklı-haksız olduğu belli değil,
tamam karşılık vermemişsiniz ama mesela siz adamla flört ediyor da olabilirdiniz sizin telefon kayıtlarınız vs alındı mı ya da bu işler bu kadar hızlı mı yürüyor?
üç kişiyi ölüme sebebiyet verecek kadar hırpalayan adam nasıl oluyor da serbest kalıyor anlamadım.
şayet bu konu gerçekse ben can guvenliğimizden bir kere daha endişe ettim.
dışarısı psikopat kaynıyor oldu ki birinden feci halde dayak yedik zarar gördük biz ölüm döşeğindeyken adam elini kolunu sallaya sallaya dışarıda gezecek. çok enteresan.

1 O denli sana takmis psikopat bir adam niye mektup yazsin? O incelikte olan biri zaten evli bir kadina takilmaz. 1980 yilinda yasamiyoruz sonucta.

2 Hadi diyelim öyle birsey yapti, senin telefonuna nasil ulasti? Onca küfürden sonra niye ulassin?

3 insanlari yogun bakima düserecek kadar agresif bir insana bunlari niye anlatiyorsun?

köyden tanıdıklar 2 araba tutup geliyolar dedikten sonra bende bayanın ilgi beklediğini düşündüm açıkçası.
kocasının yapmasını istediklerini buraya yazıyor gibi.

köyden tanıdıklar 2 araba tutup geliyolar dedikten sonra bende bayanın ilgi beklediğini düşündüm açıkçası.
kocasının yapmasını istediklerini buraya yazıyor gibi.

Ben tüm konuyu okumadim. Niye köyden 2 araba geliyor? Ne yapmaya geliyorlar?

Ben tüm konuyu okumadim. Niye köyden 2 araba geliyor? Ne yapmaya geliyorlar?

Yok canım eşim kars lı inan akraba ilişkilerinde dış kapının dış mandalına bile gider birbirlerine öyle sahip çıkarlar zaten olay duyulur duyulmaz memleketten 2 minibüs adam yola çıkmış sanırım 1 saate burda olurlar kayınbabama sordum ailesi felan gelen gidin yok mu kimse şuan ortalıkta görünmüyor dediler.

yazmış konu sahibi.

Ben nöbetçi mahkeme den sonra işkillendim de bişe demedim..
Benim bildiğim nöbetçi mahkeme adli tatilde görev yapar..

çok geçmiş olsun ne ırz düşmanları var yaaa bence olay bi çözülsün numaranızı kim vermiş bulup bi icabına bakın bence sonrada numaranızı değiştirin

Merhabalar ,

Arkadaşlar oturduğumuz binanın 300 metre çaprazında küçük bir süper market var arada alışverişe giderdim evin ufak tefek eksikleri için oranın sahibi cins cins bakmaya başlayınca bıraktım artık gitmedim.Geçen cumartesi yoldan geçerken önümü kesti telefon numaramı istedi tersledim küfür ettim elime de mektup vermeye çalıştı yırttım yüzüne fırlattım ve eve gelip bu durumu kayınvalideme anlattım dedim anne eşime söylemek istiyorum ama korkuyorum sence ne yapalım kayınvalidem kocanın sana güveni tam ne olursa olsun söyle senden duysun başkasından duyarsa aranız bozulur dedi bende dedim ki anne bunları yaptıktan sonra karşıma çıkmaz etmediğim küfür kalmadı yaparsa bir daha söylerim dedi ki sen bilirsin kızım.

Dün akşam eşimle otururken bir sms geldi o şerefsiz numaramı nereden bulduysa mesaj atmış mesaj da hayvan aşk mesajları atmış evli olsan da seviyorum felan benim olacaksın yazmış bende dayanamadım ve eşime gösterdim geçen yaşadığım olayı da anlattım bu olay ilk olduğu zaman niye söylemedin dedi , korktum bir şey yaparsın başın belaya girmesin diye dedikten sonra eşim sakince evden çıktı yalvardım yapma canım dedi cnm sen evde bekle bir şey yapmayacağım sadece konuşacağım diyerek çıktı.
Ve eşim dün geceden beri karakol da ve ben de dün gece den beri ağlıyorum yine migren atağı geçirdim . Eşim eski kickbox cu beni rahatsız eden adamı ve yanında ki iki kişiyi yoğun bakıma sokacak kadar dövmüş, rahatsız edenin yüzün de kırılmamış kemik kalmamış ve şuan emniyet de savcılığa kasten adam yaralamaktan sevk edilecek.
Eşim bana gelen mesajı göstermiş karakol da gittim konuşmaya yobazlık yapınca dayanamadım demiş ifadesinde benim de ifademi aldılar bende anlattım olayları.
Eşimin hapse atılmasın dan çok korkuyorum özellikle avukat arkadaşlarım dan ricam sizce ne olur eşimi hapse atarlar mı dövdüğü 3 adam da şuan yoğun bakımdaymış acil cvplarınızı bekliyorum.
Not : Telefon dan yazdım umarım yanlış kelimeler kullanmamışımdır.
Canım çok üzüldüm böyle şerefsizler yüzünden insanın başı belaya giriyo.söylemekle çok çok iyi yapmışsın annem derdiki açık yaraya kurt düşmez böylesi daha iyi olmuş bu olay ilerleseydi daha sonra öğrenseydi katil bile olabilirdi canını sıkma üzülme canım allah eşinin yar ve yardımcısı olsun

hanımefendi farkında mısınız ? şuanda adam suçlu duruma düştü . şikayette bulunacaktı . öyle herkes kendi dövmeye kalksa ne olur ülke ? konu sahibinin eşini Allah korusun silahı olsa öldürebilirdi de . sizce mantıklı olan böyle kavga etmek mi ? ben karşı tarafı suçsuz bulmuyorum . onların suçu zaten net . ama eşin suçu da var . evet 3 kişiyi komaya sokmak anlık sinirle olmaz. kendini savunmak için komaya sokana kadar da dövülmez. ben şiddeti savunamıyorum kusura bakmayın. benim de başımdan geçen durumlar oldu hiç birinde şiddete başvurdurtmadım. yasa var bunları bir kabul edin . kimsenin babasının çiftliği değil . kurallara hepimiz uymasak ortalık ne olur . konuyu başka yere çekmeyin ayrıca . bir okuyun . her suç diğerinden bağımsızdır . suça suçla karşılık vermek doğru mu ?

Olayı kendi koşulları içinde talihsiz görmeme rağmen anlasam da, size de katılıyorum. En baştan gitmesini engellemek gerek bu durumlarda gerçekten. Ben nişanlımı hep tembihlerim, bir şekilde bir kavgaya karışırsan bir daha yüzümü göremezsin diye. komşu gürültü yapsa kapısını çalmaya göndermem, gerekirse polisi arar yollarım. Çünkü bu ülkede bu nedenlerle bile adam öldürülüyor. Orada bir silah bir bıçak olsaydı el atında, sonuçlar korkunç olurdu. Ama böyle durumda ne olur, ben kendi nişanlımı durdurabilir miydim, onu kestiremiyorum, ama gerekirse kapıyı kilitler, gerekirse kavga eder, peşinden çıkar, hatta apartmanı ayağa kaldırır ve bir aile büyüğüne ulaşmaya çalışırdım o arada da. Ama yine de engel olabilir miydim, bilmiyorum, medeni bir adam olmasına karşın. Çok inatçı olabiliyorlar bu konularda. Toplumca öfke kontrolünü öğrenmemiz lazım ama malesef durum da bu.
Komaya sokana kadar dövme olayını da adamın artık o saatten sonra kendini kaybetmesi olarak gördüm, şiddet bir kez ortaya çıktıktan sonra kontrolü daha da zor. Ya da polisin abartması diye düşündüm. Karakolda göz altında yapıyorlar bunu, iyice korkutuyorlar bir şiddet suçu işleyeni genelde... inşallah da öyledir.
Ama haklısınız konuşmaya da gidilse orada el sıkışıp ayrılmayacak insanlar, en başından kestirmek lazım işte, sakince giderken muhtemelen adam öfkesini yatıştırmaya çalışmıştır da, orada bir küfür bir sopa... Sonuç ortada.. ucuz bile atlatılmış, yatıp kalkıp şükretmeleri lazım.
Yine de hani olaylar birden patladığından durumu da az çok anlıyorum, dövmeye gitmediğini sadece sağlıklı düşünemediğini varsayıyorum. Yine de gerçekten savcılığa veririz takma kafanı diye kadını yatıştıracak insanlar da var. hiç aklına şiddeti getirmeyen, bu şekilde muhatap olmayı düşünmeyen, sadece hukuki yollara başvuran. Ama insanlarımız ve genelde de kadınlar, bu tip kişileri çoğunlukla sünepe görüyor ne yazık ki. Oysa bu insanlar gerçekten şiddet karşıtı olan ve son derece kontrollü kişiler ve en zorunu başardıklarından gözümde herkesten güçlüdür benim. Herkesin o zihinsel mertebeye ulaşması kolay olmasa da amaç ve niyet şiddetsizlik olmalı her koşulda.

Son düzenleme:
Yorumlari okumadim amma...
Başınızda böyle bi takıntı adam var eşime soylesem, adamı gidip dovup komalik etse, sonra da sonucu ne olur diyerek kamuoyu yoklaması mi yapıyorsunuz? Bence eşiniz hazır başlamışken adama sizin telefon numaranızı veren şahsi da komalık ediversin!!??

Hiç tanışık olunmayan, ortak tanıdık olmayan biri telefon numarasını nereden bulabilir ki?

2 minibüs tutup akrabaların gelmesi falan ilginç.
Ama doğru olduğunu varsayarak yazıyorum esinize söyleyerek en iyisini yapmissiniz

Olan olmuş eşin keşke şiddet uygulamasaydı şimdi suçsuzken siz suçlu durumuna düştünüz...süper markete keşke ilk bakışlarını farkettikten sonra hiç gitmeseydin bi daha ?? Ben olsam eşimden önce kayınpederime abime enişteme falan söylerdim.. Eşinize söylemekle çok acele etmişsiniz.. Sonunun böyle olacağı adamları yoğun bakıma sokacağını tahmin etmeliydiniz..

X