Eşime Söylemekle Doğru Yaptım Bilmiyorum...

Vallahi kocanıza ilk kavuştuğunuzda önce o ellerini öperdim. 2 tane de benim için vursaymış şerefsize.

Tabi şiddete karşıyım. Keşke işi savcılık yoluyla çözseydiniz. Bu arada mesajı sakleyın. İleride mahkemede lazım olacak.
Kocanızın önceden bi suçu yoksa ve size atılan mesaj + küfür etti derse ileri tarihe mahkeme belirlenir. Para cezasıyla kurtarır

ellerine saglik kocanizin
serefsiz dersini almistir insallah
konu sahte de olbailir bilemiyorum ama karslilar gerçekten birbirine bagimli oluyor
ben inanrim iki otobus adama :))

ellerine saglik kocanizin
serefsiz dersini almistir insallah
konu sahte de olbailir bilemiyorum ama karslilar gerçekten birbirine bagimli oluyor
ben inanrim iki otobus adama :))
Ama adamlar zaten komalık.. Bence Karslı iki otobüs adam, kadının telefon numarasını marketciye veren şahsı dövsün. Elleri boş donmesinler. :::)))

Ama adamlar zaten komalık.. Bence Karslı iki otobüs adam, kadının telefon numarasını marketciye veren şahsı dövsün. Elleri boş donmesinler. :::)))
simdi bisey diycem banlanicam
hangi tu kaka $ahis vermis telefonu onu biliyormuki konu shaibesi

Konuya baktım, hiç inandırıcı gelmedi. Bana ilgi çekmeye çalışan bir kadının hayal dünyası gibi geldi açıkçası, konu sahibi kusura bakmasın. Konunun gerçek olduğunu düşünmüyorum. Teknik olarak 3 saat içerisinde karara bağlanan duruşma içerisinde de bulundum. 3 sene bir dava için uğraşmış müvekkilim de oldu. Beni şaşırtan bu değil. Haydi hepimiz kendi adaletimizi kendimiz sağlayalım. Mesela ben sevgilisinin çıplak resimlerini paylaştığı müvekkilim için suç duyurusunda bulunmayayım diyeyim ki sık kafasına az bile o namus düşmanına. Maşallah bana suçu ve suçluyu da çok güzel överim. Vay arkadaş, neresinden tutsan elinde kalıyor, çok efkarlıyım.

pinky sen avukatsın okuduğum kadarıyla, hukuk sistemine ve cezalara verilen indirimlere nasıl bakıyorsun? biz dıştan çok gerzekçe ve anlamsız görüyoruz bizim bilmediğimiz bir şey mi var haklı çıkaran?
kendi adaletimi sağlamak zorunda kaldığımı düşündüğüm bir sistemden adalet beklemem mantıklı mı?
mini eteği tahrik sayan, kadının pavyonda çalışmasını tecavüzü biraz da olsa hakediyomuş gibi gösteren bir sistemde ben kadın olarak kendimi güvende hissedemiyorum... medya aldatması mı bu yoksa durum bize anlatıldığı gibi vahim mi?

pinky sen avukatsın okuduğum kadarıyla, hukuk sistemine ve cezalara verilen indirimlere nasıl bakıyorsun? biz dıştan çok gerzekçe ve anlamsız görüyoruz bizim bilmediğimiz bir şey mi var haklı çıkaran?
kendi adaletimi sağlamak zorunda kaldığımı düşündüğüm bir sistemden adalet beklemem mantıklı mı?
mini eteği tahrik sayan, kadının pavyonda çalışmasını tecavüzü biraz da olsa hakediyomuş gibi gösteren bir sistemde ben kadın olarak kendimi güvende hissedemiyorum... medya aldatması mı bu yoksa durum bize anlatıldığı gibi vahim mi?
Yoruma gerçekten istemsizce tebessüm ettim :) birkaç konu önce Türkiye'den ayrılmak istediğimi belirten konu açtığımda oldukça tepki çekmiştim. Sebeplerimin hepsini sen sıralamışsın. Adalet sisteminin düzgün işlemediği aşikar. Kanun koyucu yasaları oluştururken hakime geniş oranda takdir yetkisi tanımış. Yani hakim konuyu enine boyuna inceleyip yasada belirtilen oranda bir indirime gi-debil-iyor. Ancak gitmek zorunda da değil. Bunların birçoğu hukukçular tarafından takım elbise indirimi olarak adlandırılıyor. Hukuk sisteminden beklentilerim herkes gibi benim de aynı. Her şeyden önce bireyi esas alan, daha demokratik daha özgür bir anayasa. Umarım Nazım' ın dediği gibi güneşli günleri görürüz.

çok çok geçmiş olsun. Allahım yardimciniz olsun şu mübarek günler yüzü hürmetine.
esinizin zerre kadar suçu yok. keşke herkes onun gibi olabilse. öyle olsa herkes bu tacizci pisliklerin haddini bildirse bu kadar cüretkar olamazlardi...burada keske savciliga şikayet filan demişler Türkiyeden bahsediyoruz.. daha once de şikayeti varmış bu adamın noldu?? sana aynı şeyi tekrar yapamaya çalışmadı mi ??
benimde yengemin basina geldi başina gelmeyen anlamaz.kocasına anlatmadi kayinvalideyle çözmeye çalıştılar.. ama tabiki olmadı adam daha pis kudurdu.. ya dedigimi yaparsın ya kızının başına birsey getiririm diyodu hep..
eşinize söylemeseydiniz inanın daha iğrenç şeyler olacaktı.. o konuda siz suçlu degilsiniz... inşallah en hızlı şekilde çözülür bu iş. eşiniz hapse hiç girmeden kurtulur..kandil günü bol dua edin inşallah olmazları oldurur mevla.

Yoruma gerçekten istemsizce tebessüm ettim :) birkaç konu önce Türkiye'den ayrılmak istediğimi belirten konu açtığımda oldukça tepki çekmiştim. Sebeplerimin hepsini sen sıralamışsın. Adalet sisteminin düzgün işlemediği aşikar. Kanun koyucu yasaları oluştururken hakime geniş oranda takdir yetkisi tanımış. Yani hakim konuyu enine boyuna inceleyip yasada belirtilen oranda bir indirime gi-debil-iyor. Ancak gitmek zorunda da değil. Bunların birçoğu hukukçular tarafından takım elbise indirimi olarak adlandırılıyor. Hukuk sisteminden beklentilerim herkes gibi benim de aynı. Her şeyden önce bireyi esas alan, daha demokratik daha özgür bir anayasa. Umarım Nazım' ın dediği gibi güneşli günleri görürüz.

Ben de senin bana verdiğin yetkiye dayanarak konu fake de olsa koca hayali de olsa, hayali kocayı o pis hayali sapığı komalık ettiği için tebrik ediyorum.
Adaletin böyle sağlanmasını ben de istemezdim, isterdim ki bir numaramnın kayıtlı olmadığı şirket beni arayıp da ürün tanıttığı zaman bile dava açıp özel hayat savunması yapabileyim, isterdim ki bir ilacın uyku yan etkisi oldu diye dava açabileyim, kendimi sürekli korunmuş gibi hissetmek isterdim.
Takdir yetkisi nedir ya, hakim mi tecavüze uğramış ki takdiri ona bırakılsın, net cezası olsun, ne indirim ne başka bir şeye çevrilme, ne şikayet geri alma, tecavüz mü al 25 yıl desin, yeltendin mi yine 25 yıl, taciz mi ettin 20 yıl desin...
İçinde az bir kötülük olan herkesin aklına korku düşürecek bir adalet olsun.
İyi insan zaten suç işlemeye meyilli olmaz, adalet kötüyü korkutsun ki sinsin.

Geçmiş olsun arkadaşım.

Bir hukukçu olarak detaya girmeden birkaç husus yazacağım.
İlk olarak eşinin yaptığı davranış suç. Kendi kendine adalet yaratmaya çalışmış. Eşiniz yargılanacak.

İkincisi, adamlardan biri ölürse eşiniz tututlanır, eğer ölüm olmazsa tutuksuz yargılanır.

Üçüncüsü her bir adam için kasten yaralamadan ayrı ayrı ceza alır , üstelik yüzde sabit iz bıraktıysa ve kırık varsa cezası artar. İyi hal indirimi falan mahkemede dikkate alınacak.

Dördüncüsü olayda tahrik yok. Adamlar eşinize karşı bir eylemde bulunmuyor. Heleki yanındakilerin olayla alakası yok.

Beşincisi kefaletle salıverme diye bir seçenek Türk Hukuk sisteminde yok.

Size tavsiyem bir Avukat tutun. Maddi durumunuz yoksa Barodan isteyebilirsiniz.

Ayrıca mesaj ve yol kesme olayı ile ilgili market sahibinden şikayetçi olun.

Tekrar geçmiş olsun. Çok üzüldüm

O serefsiz sana asilirken suc olmuyor esin onlari benzetince mi oluyor. Insallah hapise filan girmez, kotu olmus ama ellerine saglik esinin

Olayı kendi koşulları içinde talihsiz görmeme rağmen anlasam da, size de katılıyorum. En baştan gitmesini engellemek gerek bu durumlarda gerçekten. Ben nişanlımı hep tembihlerim, bir şekilde bir kavgaya karışırsan bir daha yüzümü göremezsin diye. komşu gürültü yapsa kapısını çalmaya göndermem, gerekirse polisi arar yollarım. Çünkü bu ülkede bu nedenlerle bile adam öldürülüyor. Orada bir silah bir bıçak olsaydı el atında, sonuçlar korkunç olurdu. Ama böyle durumda ne olur, ben kendi nişanlımı durdurabilir miydim, onu kestiremiyorum, ama gerekirse kapıyı kilitler, gerekirse kavga eder, peşinden çıkar, hatta apartmanı ayağa kaldırır ve bir aile büyüğüne ulaşmaya çalışırdım o arada da. Ama yine de engel olabilir miydim, bilmiyorum, medeni bir adam olmasına karşın. Çok inatçı olabiliyorlar bu konularda. Toplumca öfke kontrolünü öğrenmemiz lazım ama malesef durum da bu.
Komaya sokana kadar dövme olayını da adamın artık o saatten sonra kendini kaybetmesi olarak gördüm, şiddet bir kez ortaya çıktıktan sonra kontrolü daha da zor. Ya da polisin abartması diye düşündüm. Karakolda göz altında yapıyorlar bunu, iyice korkutuyorlar bir şiddet suçu işleyeni genelde... inşallah da öyledir.
Ama haklısınız konuşmaya da gidilse orada el sıkışıp ayrılmayacak insanlar, en başından kestirmek lazım işte, sakince giderken muhtemelen adam öfkesini yatıştırmaya çalışmıştır da, orada bir küfür bir sopa... Sonuç ortada.. ucuz bile atlatılmış, yatıp kalkıp şükretmeleri lazım.
Yine de hani olaylar birden patladığından durumu da az çok anlıyorum, dövmeye gitmediğini sadece sağlıklı düşünemediğini varsayıyorum. Yine de gerçekten savcılığa veririz takma kafanı diye kadını yatıştıracak insanlar da var. hiç aklına şiddeti getirmeyen, bu şekilde muhatap olmayı düşünmeyen, sadece hukuki yollara başvuran. Ama insanlarımız ve genelde de kadınlar, bu tip kişileri çoğunlukla sünepe görüyor ne yazık ki. Oysa bu insanlar gerçekten şiddet karşıtı olan ve son derece kontrollü kişiler ve en zorunu başardıklarından gözümde herkesten güçlüdür benim. Herkesin o zihinsel mertebeye ulaşması kolay olmasa da amaç ve niyet şiddetsizlik olmalı her koşulda.
benim başından beri söylediğim şeyi ne güzel yazmışsınız . bana yok kadına kuyruk sallamışsın haketmişsin dedin diyen bile çıktı . ki mesajlarım aynen duruyor .ASLA öyle bir şey yazmadım. aklımın ucuna bile getirmedim. adamı dövememesi gerekir demek sen haketmişsin sus demek değildi. kesinlikle olaydaki bakış açım şiddetin savunulmaması gerektiği . ben de konu sahibine yapılanı yanlış buluyorum ama öyle bir hale geldik ki şurda kadınların yazdığını okuyunca erkeklere resmen gidip dövmesi gerek gibi bir toplum baskısı olduğunu çok net görüyorum. öyle yapmazsa sanki erkek değil ya da karısını korumuyormuş gibi bir algı var . ben niye şiddet gösterdi o da suçlu oldu diyorum . napsaydı adamı tebrik mi etseydi yazılıyor bir de kızılarak . halbuki görüyoruz olayın devamı da gelmiş . yok akrabaları geliyormuş bir yerden falan. yani ailede sağduyu yok ve bu burdaki yorumlarla körükleniyor. keşke en azından sizin de dediğiniz gibi engellemeye çalışılsaydı .

Ellerine sağlık kocanın fazla ceza almaz muhtemelen ki adamlar ölmezse ağır tahrik var. Akıllı kadınmıssın vesselam hemen kv ne anlatmakla iyi yapmıssın. Ne adilik evli kadına yavşamak...

Ben olsam sinir anında insanları yoğun bakıma sokabilecek bir kocadan korkarım. Bana da sinirlenip aynı şeyi yapmayacağı ne malum.
Kız sen hukuki boyutunu söyle.. ayrıca bence adam haklı bende kikboxcuyum dışarda erkek dövdüm ama evde kocamı hiç dövmedim kıyamamkiiii

Kız sen hukuki boyutunu söyle.. ayrıca bence adam haklı bende kikboxcuyum dışarda erkek dövdüm ama evde kocamı hiç dövmedim kıyamamkiiii
Söylemiş zaten avukat ablalar sağolsunlar :) Adam dümdüz suç işlemiş.
Haha erkek dövmek de ayrı alemmis :KK45: Kocaya kiyamam disardakileri döverim. :)) Bana konu sahibinin eşi korkunç biri gibi geldi. Insan o kadar dövülür mü, ben sonra o adamla sakalaşmaya bile korkarım. Gözü dönünce içinden canavar çıkmış resmen.

Ohhhh, oyle bi guzel olmuski.
Ellerine kollarina saglik.
Ben siddete karsi felan degilim, eger ortada bi hakeden varsa.
Insallah kurtulur ama esiniz, cok gecmis olsun.

X