Eşime Söylemekle Doğru Yaptım Bilmiyorum...

sen kocana söylemekle iyi yaptın o konuda endişe etme. söylemesen de başka yerden duysa seni de suçlardı bu sefer güvenini zedelemiş olurdun. bana neden söylemedin diye sana da düşman kesilebilirdi hatta belki altında başka şeyler arardı erkek sonuçta.

eşinin dövmesi olayına ne desem bilemedim keşke yapmasaydı. o pis herif başkasının karısına asılmamayı öğrenmiş olmuş ama işte haklıyken haksız duruma düşmüş eşin.

yalnız bide olayın şöyle bi tarafı var, eşin sadece konuşmak için gitmiş düzgünce konuşacakmış ama ''o beni tahrik etti ayarsız cevaplar verdi dayanamadım'' demiş.

allah bilir ne dedi o pis herif de eşin dellendi kendini kaybetti?

artık mahalle ağzıyla sırıtarak pişkin pişkin ''hepsi senin mi'' dedi, ''ne olmuş senin karınsa'' falan mı dedi, sonuçta eşinin tahrik olması için gerçekten ayarsız ahlaksız bişeyler söylemiş olmalı.

bu durumu da göz önünde tutarlar bence yargılarken. ama dua et adamlar yoğun bakımdan çıksınlar..

Şu konudaki yorumları okuyunca hukuk sistemimizin neden bu kadar çarpık olduğunu daha iyi anladım...

Bence hukuk, adalet falan filan isim olarak kalacağına toptan kaldıralım. Önümüze gelenin de cezasını kendimiz verelim. Negzel düzen...
ay şimdi sizi de linç ederler sapıkları tecavüzcüleri mi savunuyorsun diye . galiba biz bir tek normal yoldan çözmeye çAlışıyoruz . yorum yapanların yüzde 90 ı yoğun bakımlık olacak kadar 3 kişinin dövülmesini haklı bulup inşallah ceza almaz diye dua halinde . ben de neden çocukların bu kadar hırçın olduğunu anlıyorum. bunu savunan kişi evde de bu fikirle büyüyen çocuk yetiştirecek..

Ağır tahrik var.Namus meselesi hukuktada çok geçerli bi sebep.Tabiki başkasına baktı karımı öldürdüm diyip adını namus cinayeti koyan hanzoların durumuyla bu bir değil.Sizin durumunuz için geçerli fakat.O yüzden ben ceza alsada erteleniceğini düşünüyorum, yani cezaevine girip yatıcağını sanmıyorum.

Merhabalar ,

Arkadaşlar oturduğumuz binanın 300 metre çaprazında küçük bir süper market var arada alışverişe giderdim evin ufak tefek eksikleri için oranın sahibi cins cins bakmaya başlayınca bıraktım artık gitmedim.Geçen cumartesi yoldan geçerken önümü kesti telefon numaramı istedi tersledim küfür ettim elime de mektup vermeye çalıştı yırttım yüzüne fırlattım ve eve gelip bu durumu kayınvalideme anlattım dedim anne eşime söylemek istiyorum ama korkuyorum sence ne yapalım kayınvalidem kocanın sana güveni tam ne olursa olsun söyle senden duysun başkasından duyarsa aranız bozulur dedi bende dedim ki anne bunları yaptıktan sonra karşıma çıkmaz etmediğim küfür kalmadı yaparsa bir daha söylerim dedi ki sen bilirsin kızım.

Dün akşam eşimle otururken bir sms geldi o şerefsiz numaramı nereden bulduysa mesaj atmış mesaj da hayvan aşk mesajları atmış evli olsan da seviyorum felan benim olacaksın yazmış bende dayanamadım ve eşime gösterdim geçen yaşadığım olayı da anlattım bu olay ilk olduğu zaman niye söylemedin dedi , korktum bir şey yaparsın başın belaya girmesin diye dedikten sonra eşim sakince evden çıktı yalvardım yapma canım dedi cnm sen evde bekle bir şey yapmayacağım sadece konuşacağım diyerek çıktı.
Ve eşim dün geceden beri karakol da ve ben de dün gece den beri ağlıyorum yine migren atağı geçirdim . Eşim eski kickbox cu beni rahatsız eden adamı ve yanında ki iki kişiyi yoğun bakıma sokacak kadar dövmüş, rahatsız edenin yüzün de kırılmamış kemik kalmamış ve şuan emniyet de savcılığa kasten adam yaralamaktan sevk edilecek.
Eşim bana gelen mesajı göstermiş karakol da gittim konuşmaya yobazlık yapınca dayanamadım demiş ifadesinde benim de ifademi aldılar bende anlattım olayları.
Eşimin hapse atılmasın dan çok korkuyorum özellikle avukat arkadaşlarım dan ricam sizce ne olur eşimi hapse atarlar mı dövdüğü 3 adam da şuan yoğun bakımdaymış acil cvplarınızı bekliyorum.
Not : Telefon dan yazdım umarım yanlış kelimeler kullanmamışımdır.
Dava asliye ceza mahkemesinde gorulecek buyuk ihtimal kirik cikiklarda yuzde kalici hasar yada kalici akil sagligi bozulmalarinda ceza artiralarak verilir 1 yildan 4 yila kadar hapis istemiyle yargilanabilir esiniz daha once bir olaya karismamis ise bu olayi tahrik sonucu isledigi icin yukarida yazdigim gibi kirik cikik yuzde kalici iz akil sagligi bozulma gibi durum soz konusu degilse para cezasina cevrilir diye dusunuyorum kisilerin calisamadigi gunlerin zararlari maddi olarak ödenir sartli tahliye ile serbest kalabilir

Vala ben şiddete karşı değilim. Hak edenin dövülmesi taraftariyim. Şiddete karşıyım ama bu olayda yuregimin yaglari eridi nedense? Tavrına girmeyin hic demek siz de seviyorsunuz gizliden siddeti, cogu insan gibi.

Nasil olsa kadınım, nasil olsa ben daha çocuğum, nasilsa memlekette polis var bana bisey olmaz diye angut angut konuşup karşısındakinin tepesinin tasını rahatca attıran, ya da milleti rahatsız eden bi tip dovulebilir.

Ama dövmenin de bi ayarı olur tabi :) şu da var 3 kişiler bunlar adam tek başına orantısızlik var orda hakim muhakkak dikkate alacaktır bunu. Ağır olmasa bile tahrik de kesinlikle var. Tek başıma olduğum icin dovebileceklerini sandilar beni onlar vurdu önce demek akillica olur.

Fakat eşinin sporcu lisansi varsa sayet silah olarak düşünülebilir elindeki güç dolayısıyla ikiye katlar cezasi.

keşke böyle olaylarda kamuoyuna smsle sorsalar. biz de fikir beyan edebilsek bu gibi insan dışı varlıkların alacağı ceza için. senin eşin onları dövmeseydi belki onlar eşini öldürecekti. maalesef ülkemizdeki cezalar insanların yüreğine su serpmediği için herkes kendi bişeyler yapmaya çalışıyor. sonra da burası hukuk ülkesiymiş (!)

Basta inanmıştım ama maşallah 3 5 saat içinde sonuclaninca dava yok artık dedim...Hele hele bizim memleketimizde cık fake bu konu...Vay arkadaş nasıl bir yalan ve fantezi dünyası var bazı insanların pes diyorum yuh diyorum...hem insanların zamanini caliyorsunuz hemde insanların güvenini sarsiyorsunuz tebrikler...ha bide bunun kul hakkı var onun yeride belli şükür....

ellerine sağlık eşinin. eğitimliyim modernim ve böyle düşünüyorum.

konu sahibinin eşi o telefondaki mesajları görüp cinnet geçirip eşine mi zarar verseydi? ya da aman ya adalete güvenelim savcılığa gidelim diyerek gözlerinden kalpler çıkarak savcılığa gidip haklarının 2 yıl sonra kendilerine verilmesini mi bekleselerdi?
tecavüz olayında erken boşalma olduğu eylem tam gerçekleşmediği için ceza indirimi yapan adalet sistemimiz atılan hayvani bir aşk mesajını kaç yılda çözümleyip hakedene hakkını verirdi.

konu sahibi eşin çok iyi yapmış erkek dediğin öyle yapmalı zaten.
sen çok iyi yapmışsın eşine söylemişsin, hiç olmazsa o köpek hastaneden çıkınca bir daha birinin karısına mesaj atacağı zaman 2 kere düşünür.
mahkeye gitseler konu sahibini inanın haksız çıkarırdı.baksanıza dava sonuçlarına mini etek giydi eee o zaman tecavüzü hak etti.hııı bak kız zaten işveli kesin kendi istedi.... kanun diye birşey yok ki... baksanıza bir anne ilişkisinin ortaya çıkmaması için çocugundan vazgeçiyor.dahası varmı.
madem yaşanan kavga olayı bukadar aykırı neden tecavüz veya taciz olaylarındaki mahkeme salonlarına girerken yakınlar tarafından sanığa saldırlıyor çünki insanların canı yanmış onuru gururu kırılmış.tabiki dövmek istiyecekler bağıracaklar.
haa bide adam haklı gibi konu sahibine saldırıyor.artı adamın bu ilk vukaatıda değil.utanmadan birde ergen gibi mektup yazmış.yanındakilerde kusura bakmayın her şeyden haberi olan onun gibi kişilerdir.arkasında duracağın kişiyi iyi seçmek lazım."bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim" derler.

Basta inanmıştım ama maşallah 3 5 saat içinde sonuclaninca dava yok artık dedim...Hele hele bizim memleketimizde cık fake bu konu...Vay arkadaş nasıl bir yalan ve fantezi dünyası var bazı insanların pes diyorum yuh diyorum...hem insanların zamanini caliyorsunuz hemde insanların güvenini sarsiyorsunuz tebrikler...ha bide bunun kul hakkı var onun yeride belli şükür....
yok canım inanmaya bilirsinde ama bu tür kavgalar ve olaylar için nöbetçi mahkeme var. 24 saat çalışıyor.bu tür davalar hemen mah çıkarılıp tutuklu veya tutuksuz yargılanmak için mahkeme günü veriliyor.yani dava bitmedi.tutuksuz yargılanacak.allah korusun adamlara bişey olsaydı hapise konulup mahkeme yine devam edicekti.yani burda dava bitmedi daha yeni başladı....

mesela geçenlerde boşanmış bir yakınımız vardı eşi alkol alıyordu ve oğullarının velayeti annede oldugu için çocuk annede kalıyordu.kadın çocugunu dövmüş çocukda babasını arıyor söylüyor baba hemen eve gidiyor.bunlar karakolluk oluyorlar.baba şikayetçi oluyor.o gece saat 3 de mahkemeye çıkıyorlar. baba şikayetçi oluyor fakat velayet annede ama anne şiddet uyguluyor çocuk devlet korumasına alınıyor ve o gece saat 5de çocugu çocuk yetiştirme yurduna yatırıyorlar.sonra baba şikayetini çekiyor çocuk anneye veriliyor şuana baba velayet davası için mahkeme açıyor.bak bunların hepsi saat 10 ile sabah 6 arası oluyor.

Son düzenleme:
Öncelikle konuda desteğini sunan dua eden arkadaşlara çok tşk ederim benim amacım da zaten her ne kadar avukat tutsak da başka bu işi bilen forumdaki avukatlardan yorum almaktı diğer arkadaşlardan dua o an elimden fazla bir şey gelmiyor çünkü.
Aslında kadınlar kulübünde ki ikinci konum bu ilk konumda migren hastalığımdan bıkmamdan dolayı fikir istemiştim siz neler yaptınız gibi ve çok güzel fikirler almıştım hacemat ve akupunktur gibi şimdi de avukat arkadaşların yorumlarını almak için yazmıştım ama şahsıma söylenmeyen kalmadı .
Kısaca bazı sinir eden yorumlara cvp vermek istiyorum ;
1 - Numaranı nerden aldı muhabbeti : İnanın numaramı nerden aldı bilmiyorum zaten kocam o an karakolda sonra savcılığa sevk ediliyor siz olsanız o an aklınıza bu soru gelirmiydi merak ediyorum. Tabi kötü durumları atlattık dan sonra düşünür kendimi sorgulardım ama o an bunu düşünmek aklıma bile gelmezdi şimdi düşündüğüm zaman da konu da bir arkadaş yazmış kredi kartı ile alışveriş yaptıysa ismini bulup bir şekilde ulaşır diye evet bende eşimin bana çıkardığı ek kart alışveriş yapıyorum genelde ismimi ordan bulup bir şekilde ulaştığını düşünüyorum.

2- 2 Minübüs Adam Konusu : Söylediğim gibi eşim Kars lı ve çok güçlü akrabalık bağları var mesala kayınbabamlar 14 kardeş sadece kayınbabamın 5 çocuğu var sadece küçük bir hesap yapın ve forum da asker eşi ,polis eşi veya görevli olarak kars da yaşayan arkadaşlar umarım burda size çıkar anlatır oradaki kültürü akrabalık ilişkilerini bu onlara göre namus davası ve inanmazsınız ama 2 minibüs adamdan sonra bugün de gelen olacakmış.

3-Hemen Mahkeme Olayı : Olay Çarşamba akşamı 22:00 saatlerinde yaşanıyor (konuyu takip edenler iyice okuyanlar görmüştür ) sonra polis gelip eşimi alıp karakola gidiyor karakolda ki sorgu bittikten sonra ertesi gün öğlene doğru savcılığa sevk edildi savcılık sorgusundan sonra nöbetçi asliye ceza mahkemesine size göre hemen mahkeme olmaz ama durum böyle işliyormuş zaten konuya yorum yapan avukat arkadaşlara sorsanız hemen aydınlatır sizi ama siz birşeyi bilip bilmeden sahte konu felan inanın yazık... Bir arkadaş karara bağlandı demiş yanı bir konuyu okuyun önce be ne yazılmış ... Önce bir insan araştırır yorum yapmadan ama bence bazı forumdaki kişilerin tek amacı burda konu sabote etmek.

4- Yoğun Bakım Meselesi : Eşim 30 Yaşında 16 Yaşından 25 yaşına kadar profesyonel bir şekilde kick boxla uğraşmış bu spor da çok zaman harcadığı için eşimden rica ettim ve bıraktı ama hala spor yapar vücut geliştirme felan bazı arkadaşlar yazmış 3 kişiyi nasıl yoğun bakıma sokacak kadar dövdü diye ilk önce bir araştırın kick box nasıl bir spor diye inanın eşim anlatırdı mesala kaburga boşluğuna vurulan güzel bir yumruk bir insanı hemen bayıltabilirmiş.Onlar vücudun hassas noktalarını bildiği için bana göre 3 kişiyi o hale getirmesi normal (iyi bir şey mi değil ama kick boxsun resmi Ülkemiz de federasyonu bile var )

Ben bu konuyu açarken böyle saçma sapan ithamlar alacağımı bilsem inanın açmazdım yok ilgi bekliyormuş , yok hayal dünyasında yaşıyomuşum bence siz toz pembe bir hayatta yaşıyorsunuz burada çok sahte konu açılmış belki sizi böyle düşündürüyor ama itham etmeden önce bir araştırın sonra itham edin bunlar yok sizde.

Bu olayın yaşanmasını kim ister kim hayal eder uydurur oda ayrı bir soru ama şunun bilinmesini isterim ki kesinlikle olayın bu şekilde cerayan etmesini istemezdim siz diyorsunuz ya kavga etmeye gitmiş eşim öyle bir hava da gitse inanın arkadaşlarını felan toplar daha değişik bir şekilde giderdi dün gece de konuştum neden bu kadar sinirlendinde olay bu kadar büyüdü dedi ki canım inan tek amacım biraz gözünü korkutmaktı bir daha yaparsan başka şekilde gelirim demekti ama adam o an eşime bana ve bebeğime varana küfür edince kendimi kaybettim düşünün biri kocanızın yüzüne kendisine size ve bebeğinize küfür etsin eşiniz ne yapardı tmm her ne dediyse desin KENDİSİ İÇİN GELECEĞİ İÇİN bu kadar onlara zarar vermesi doğru değil ama dayanamamış yaptığının yanlış olduğunu kendiside kabul ediyor ama bazen insanın gözü dönüyor gerçekten.

Ben çoğu kendini bilmez arkadaş sussun diye sözde konu prim almasın diye (bana para verilecek ya) konunun kapatılmasını gerekirse silinmesini moderator arkadaşdan rica ediyorum.

böyle "ohh iyi yapmış " diyenler ve vandal kocalar yüzünden tacize,tecavüze,işyerinde mobbinge vs. uğrayan kadınlar sessiz kalıyor mantık hep aynı "aman kocamın başı belaya girmesin."
kaç kadın yaşadığının kaç katı vicdan azabı çekiyor eşinden sakladığı için saklamak zorunda bırakıldığı için.
herkes kendi adaletini sağlasın hadi bakalım.
ayrıca eşini serbest bıraktığını söyleyen konu sahibi adalaet sistemine güvenirken Kars'tan gelen akrabalara güvenip eşinin adaletin korumayacağını düşünüyor sanırım.
asıl ilginç gelen çok yakın olan markete ailecek gidiliyordu muhtemelen size aşık olan market sahibi tlf numaranızı bulacak sizi yolda durduracak kadar araştırma yapmış da eşinizin dövüş sporuyla ilgili olduğunu nasıl bulamamış.yani konu sahibi sanırım en aptal tacizciye çattınız.
eğer bu konu fake ise bu durumla karşılaşıp acaba eşime söylesem mi diye düşünen kaç kadın vazgeçti haberiniz var mı ?(bence mutlaka söylenmeli orası ayrı konu)
ve lanet olsun ki minicik çocuklar bile "bababmın başı belaya girmesin" ile büyüdüğünden tacizi tecavüzü saklıyor saklamak zorunda bırakılıyor (nefret ediyorum o çocuklara bunları yapanlardan da sessiz kalmalarına neden olanlara da )
çoğu anne hayriye hanım modunda " aman ağzımızın tadı bozulması" diye diye hem kendilerini hem çocuklarını zorunlu köleliğe itiyor.
konu sahibi hayat akıyor yine tacize uğrasan sessiz mi kalırsın eşine mi söylersin ?(eşini hep dövdüğü için haklı çıakrmaya çalışıyorsun da)
ve son notum tacizcilerin tecavüzcülerin asılmasını isteyecek kadar tiksiniyorum bu yazdıklarım onları savunmak için yazılmadı.

Öncelikle konuda desteğini sunan dua eden arkadaşlara çok tşk ederim benim amacım da zaten her ne kadar avukat tutsak da başka bu işi bilen forumdaki avukatlardan yorum almaktı diğer arkadaşlardan dua o an elimden fazla bir şey gelmiyor çünkü.
Aslında kadınlar kulübünde ki ikinci konum bu ilk konumda migren hastalığımdan bıkmamdan dolayı fikir istemiştim siz neler yaptınız gibi ve çok güzel fikirler almıştım hacemat ve akupunktur gibi şimdi de avukat arkadaşların yorumlarını almak için yazmıştım ama şahsıma söylenmeyen kalmadı .
Kısaca bazı sinir eden yorumlara cvp vermek istiyorum ;
1 - Numaranı nerden aldı muhabbeti : İnanın numaramı nerden aldı bilmiyorum zaten kocam o an karakolda sonra savcılığa sevk ediliyor siz olsanız o an aklınıza bu soru gelirmiydi merak ediyorum. Tabi kötü durumları atlattık dan sonra düşünür kendimi sorgulardım ama o an bunu düşünmek aklıma bile gelmezdi şimdi düşündüğüm zaman da konu da bir arkadaş yazmış kredi kartı ile alışveriş yaptıysa ismini bulup bir şekilde ulaşır diye evet bende eşimin bana çıkardığı ek kart alışveriş yapıyorum genelde ismimi ordan bulup bir şekilde ulaştığını düşünüyorum.

2- 2 Minübüs Adam Konusu : Söylediğim gibi eşim Kars lı ve çok güçlü akrabalık bağları var mesala kayınbabamlar 14 kardeş sadece kayınbabamın 5 çocuğu var sadece küçük bir hesap yapın ve forum da asker eşi ,polis eşi veya görevli olarak kars da yaşayan arkadaşlar umarım burda size çıkar anlatır oradaki kültürü akrabalık ilişkilerini bu onlara göre namus davası ve inanmazsınız ama 2 minibüs adamdan sonra bugün de gelen olacakmış.

3-Hemen Mahkeme Olayı : Olay Çarşamba akşamı 22:00 saatlerinde yaşanıyor (konuyu takip edenler iyice okuyanlar görmüştür ) sonra polis gelip eşimi alıp karakola gidiyor karakolda ki sorgu bittikten sonra ertesi gün öğlene doğru savcılığa sevk edildi savcılık sorgusundan sonra nöbetçi asliye ceza mahkemesine size göre hemen mahkeme olmaz ama durum böyle işliyormuş zaten konuya yorum yapan avukat arkadaşlara sorsanız hemen aydınlatır sizi ama siz birşeyi bilip bilmeden sahte konu felan inanın yazık... Bir arkadaş karara bağlandı demiş yanı bir konuyu okuyun önce be ne yazılmış ... Önce bir insan araştırır yorum yapmadan ama bence bazı forumdaki kişilerin tek amacı burda konu sabote etmek.

4- Yoğun Bakım Meselesi : Eşim 30 Yaşında 16 Yaşından 25 yaşına kadar profesyonel bir şekilde kick boxla uğraşmış bu spor da çok zaman harcadığı için eşimden rica ettim ve bıraktı ama hala spor yapar vücut geliştirme felan bazı arkadaşlar yazmış 3 kişiyi nasıl yoğun bakıma sokacak kadar dövdü diye ilk önce bir araştırın kick box nasıl bir spor diye inanın eşim anlatırdı mesala kaburga boşluğuna vurulan güzel bir yumruk bir insanı hemen bayıltabilirmiş.Onlar vücudun hassas noktalarını bildiği için bana göre 3 kişiyi o hale getirmesi normal (iyi bir şey mi değil ama kick boxsun resmi Ülkemiz de federasyonu bile var )

Ben bu konuyu açarken böyle saçma sapan ithamlar alacağımı bilsem inanın açmazdım yok ilgi bekliyormuş , yok hayal dünyasında yaşıyomuşum bence siz toz pembe bir hayatta yaşıyorsunuz burada çok sahte konu açılmış belki sizi böyle düşündürüyor ama itham etmeden önce bir araştırın sonra itham edin bunlar yok sizde.

Bu olayın yaşanmasını kim ister kim hayal eder uydurur oda ayrı bir soru ama şunun bilinmesini isterim ki kesinlikle olayın bu şekilde cerayan etmesini istemezdim siz diyorsunuz ya kavga etmeye gitmiş eşim öyle bir hava da gitse inanın arkadaşlarını felan toplar daha değişik bir şekilde giderdi dün gece de konuştum neden bu kadar sinirlendinde olay bu kadar büyüdü dedi ki canım inan tek amacım biraz gözünü korkutmaktı bir daha yaparsan başka şekilde gelirim demekti ama adam o an eşime bana ve bebeğime varana küfür edince kendimi kaybettim düşünün biri kocanızın yüzüne kendisine size ve bebeğinize küfür etsin eşiniz ne yapardı tmm her ne dediyse desin KENDİSİ İÇİN GELECEĞİ İÇİN bu kadar onlara zarar vermesi doğru değil ama dayanamamış yaptığının yanlış olduğunu kendiside kabul ediyor ama bazen insanın gözü dönüyor gerçekten.

Ben çoğu kendini bilmez arkadaş sussun diye sözde konu prim almasın diye (bana para verilecek ya) konunun kapatılmasını gerekirse silinmesini moderator arkadaşdan rica ediyorum.
Mune Mune ye yazarsan konu kapanır.

yok telefonunu nerden bulmuş da
yok döveceğine şikayet etseymiş de
hanımlar burası TÜRKİYE
tüm kişisel bilgilerimizin ortalıkta çarşaf çarşaf sergilendiği
hani suçluların dışarda olduğu
haklıların hep suçlu olduğu
tecavüze uğradığın için bile suçlu bulunduğun
elleri dert görmesin inşallah kocanızın

böyle "ohh iyi yapmış " diyenler ve vandal kocalar yüzünden tacize,tecavüze,işyerinde mobbinge vs. uğrayan kadınlar sessiz kalıyor mantık hep aynı "aman kocamın başı belaya girmesin."
kaç kadın yaşadığının kaç katı vicdan azabı çekiyor eşinden sakladığı için saklamak zorunda bırakıldığı için.
herkes kendi adaletini sağlasın hadi bakalım.
ayrıca eşini serbest bıraktığını söyleyen konu sahibi adalaet sistemine güvenirken Kars'tan gelen akrabalara güvenip eşinin adaletin korumayacağını düşünüyor sanırım.
asıl ilginç gelen çok yakın olan markete ailecek gidiliyordu muhtemelen size aşık olan market sahibi tlf numaranızı bulacak sizi yolda durduracak kadar araştırma yapmış da eşinizin dövüş sporuyla ilgili olduğunu nasıl bulamamış.yani konu sahibi sanırım en aptal tacizciye çattınız.
eğer bu konu fake ise bu durumla karşılaşıp acaba eşime söylesem mi diye düşünen kaç kadın vazgeçti haberiniz var mı ?(bence mutlaka söylenmeli orası ayrı konu)
ve lanet olsun ki minicik çocuklar bile "bababmın başı belaya girmesin" ile büyüdüğünden tacizi tecavüzü saklıyor saklamak zorunda bırakılıyor (nefret ediyorum o çocuklara bunları yapanlardan da sessiz kalmalarına neden olanlara da )
çoğu anne hayriye hanım modunda " aman ağzımızın tadı bozulması" diye diye hem kendilerini hem çocuklarını zorunlu köleliğe itiyor.
konu sahibi hayat akıyor yine tacize uğrasan sessiz mi kalırsın eşine mi söylersin ?(eşini hep dövdüğü için haklı çıakrmaya çalışıyorsun da)
ve son notum tacizcilerin tecavüzcülerin asılmasını isteyecek kadar tiksiniyorum bu yazdıklarım onları savunmak için yazılmadı.
Arkadaşım ilk olarak konu fake değil içim rahat , kars dan akrabalar gelin diye kimse söylemedi kültürleri bu şekilde buda 2 ben her ne olursa olsun eşimden bir şey saklamak istemem ve bir daha olsa yine söylerim eşe size göre susmak mı çözüm konuşmamak mı hukuk sistemi bu konularda vicdanları rahatlatıyormu bence bir düşünün.

bizim eve hırsız girdi...yakalandı ve savcı serbest bıraktı...ifadesinde "parmak izimin o evde ne işi var şaşırdım doğrusu" demiş...tam dövmelik :)
Aynı gün başka evi de soymuş...mobese,parmak izi,güvenlik kameraları,adına kayıtlı kiralık araba vs vs hepsi aleyhine...1 senenin sonunda yine yakalandı bu sefer 5 yıl 7 ay...içerden savcıya dilekçe yazmış "çok büyük yanlış yapıyosunuz mağdurum" diye
şimdi ben bunu dövsem tahrik sayılır mı sayın avukatlarım :))) kafa göz dalasım var...
Haa bu arada 17:00-20:00 arasında evde değildik dedik ifadede...gündüz girmiş olduğu varsayıldı ve ceza indirimi uygulandı...

Selamlar, hanımefedi bu ülkede adalet geç işliyor olabilir fakat "nöbetçi mahkeme ve nöbetçe hakim" diye bir kavram var. Mesai saatleri dışında gelişen olaylarda nöbetçi mahkeme , delillerin toplanması ve de davanın başlamasına kadar geçen sürede kişinin tutuklu mu yoksa tutuksuz mu yargılanacağına karar verir. Dava neticelenmemiştir. Bir avukat olarak bilgi vermek istedim, hani kul hakkı demişsiniz ya, bilip bilmeden kimseyi yalancılıkla suçlayarak kul hakkına girmeyin diye.

Merhabalar ,

Arkadaşlar oturduğumuz binanın 300 metre çaprazında küçük bir süper market var arada alışverişe giderdim evin ufak tefek eksikleri için oranın sahibi cins cins bakmaya başlayınca bıraktım artık gitmedim.Geçen cumartesi yoldan geçerken önümü kesti telefon numaramı istedi tersledim küfür ettim elime de mektup vermeye çalıştı yırttım yüzüne fırlattım ve eve gelip bu durumu kayınvalideme anlattım dedim anne eşime söylemek istiyorum ama korkuyorum sence ne yapalım kayınvalidem kocanın sana güveni tam ne olursa olsun söyle senden duysun başkasından duyarsa aranız bozulur dedi bende dedim ki anne bunları yaptıktan sonra karşıma çıkmaz etmediğim küfür kalmadı yaparsa bir daha söylerim dedi ki sen bilirsin kızım.

Dün akşam eşimle otururken bir sms geldi o şerefsiz numaramı nereden bulduysa mesaj atmış mesaj da hayvan aşk mesajları atmış evli olsan da seviyorum felan benim olacaksın yazmış bende dayanamadım ve eşime gösterdim geçen yaşadığım olayı da anlattım bu olay ilk olduğu zaman niye söylemedin dedi , korktum bir şey yaparsın başın belaya girmesin diye dedikten sonra eşim sakince evden çıktı yalvardım yapma canım dedi cnm sen evde bekle bir şey yapmayacağım sadece konuşacağım diyerek çıktı.
Ve eşim dün geceden beri karakol da ve ben de dün gece den beri ağlıyorum yine migren atağı geçirdim . Eşim eski kickbox cu beni rahatsız eden adamı ve yanında ki iki kişiyi yoğun bakıma sokacak kadar dövmüş, rahatsız edenin yüzün de kırılmamış kemik kalmamış ve şuan emniyet de savcılığa kasten adam yaralamaktan sevk edilecek.
Eşim bana gelen mesajı göstermiş karakol da gittim konuşmaya yobazlık yapınca dayanamadım demiş ifadesinde benim de ifademi aldılar bende anlattım olayları.
Eşimin hapse atılmasın dan çok korkuyorum özellikle avukat arkadaşlarım dan ricam sizce ne olur eşimi hapse atarlar mı dövdüğü 3 adam da şuan yoğun bakımdaymış acil cvplarınızı bekliyorum.
Not : Telefon dan yazdım umarım yanlış kelimeler kullanmamışımdır.

insallah adamlar olmez yada sakat kalmazda kocan ceza yemez, toplum olarak cidden kafayi yemis durumdayiz evli kadina asilmak yolunu kesmek telefonuna benim olacaksin diye mesaj atmak nedir yaa, hayir hak etmis diyecegim ama bu kadarinida degil o adamlara birsey olsa kocanin basi belaya girecek simdi. Adam birde psikopata baglayacak evden cikarmayack belkide. Neresinden tutsan elinde kaliyor yani. Ahlak diye birsey kalmamis cidden insanlarda.
Gecmis olsun insallah duzelir

Arkadaşım ilk olarak konu fake değil içim rahat , kars dan akrabalar gelin diye kimse söylemedi kültürleri bu şekilde buda 2 ben her ne olursa olsun eşimden bir şey saklamak istemem ve bir daha olsa yine söylerim eşe size göre susmak mı çözüm konuşmamak mı hukuk sistemi bu konularda vicdanları rahatlatıyormu bence bir düşünün.

okuduğunuz anlamam gibi bir sıkıntınız var.kim size sus dedi ve hukuk sistemi vicdanınızı rahatlatmıyorsa eşinizin adaleti sağlaması hoşunuza gitti demek ki , hoşunuza da gittiyse adamları dövmesi ben de böyle olsun istmezdim demeniz nedendir?
kars'tan adalet sağlamaya gelen akrabalar kültür diye adlandırılacaksa küçük yaşta kızların evlendirilmesi , kızların tecavüzcüleriyle evlendirilmesi ,töre cinayetleri de mi kültür denilmeli .çünkü hepsi aynı kapıya çıkıyor dikkatinizi çekerim.kendi uyguladıkları adalet sisitemi bunlar çok tehlikeli konularda çok gereksiz savunmalar yapıyorsunuz lütfen dikkatli olun.

X