eşimden gizli kredi kartı çıkarttırdım eve gitmesini istemiyorum dertsiz başıma dert aldım 🥲

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu sahibiyle karıştırmışım ben sizi, bir saniye.
Ama yine de söylediklerinizin saçmalığını değiştirmiyor.
Bi bakiyim düşüncem değişmiş mi? Iıı yok, değişmemiş. Milletin yorumuna salça olmasanız ölürsünüz dimi? :/
Millet benim yorumuma atladı😏 bakın isterseniz kaç kişi yorumuma alıntı yapmış

Ayrica dunya sadece Schengen ulkelerinden mi olusuyor 😂😂 Benim kocam Ispanyol, biz asya kitasinda bir ulkede yasiyoruz ve seneye yine bu kitada baska bir ulkeye tasinma planimiz var. Iki ulkede de esimin Ispanya vatandasligi bir ise yaramadi, gayet de sirketi sponsor olup profesyonel calisma vizesi cikardi. Benim ABD vatandasligim da ayni sekilde bir ise yaramadi, benim sirketim de profesyonel calisma vizesi cikardi. Ama diyelim ki ikimizden birinin is degistirmesi gerekti, bekleme surecinde birimiz digerine bagli ulkede kalabiliyor. Eger resmi nikahimiz olmasaydi ayri kalacaktik calisma vizesi cikana kadar. Yani bunu anlamak neden bu kadar zor arkadas icin ben de bunu anlamadim 😬
Konuyu neden saptırıyorsunuz 🤔 burda kadının imam nikahı yaptığı için kendi tercihidir . Resmi nikah yapmadığı için metres ,kapama olmuyor . Bu yorumlarıda savunuyorsunuz demekki . İnsanlara hakaret etmekten , laf soktuğunuzu çalışmaktan kendi egolarınızı bu siteden tatmin ediyorsunuz . Biraz sosyal medyadan cıkın . Dısarıdaki imam nikahlı birine metres diye diyin bakalım nasıl tepki veriyor 🤔

Konuyu neden saptırıyorsunuz 🤔 burda kadının imam nikahı yaptığı için kendi tercihidir . Resmi nikah yapmadığı için metres ,kapama olmuyor . Bu yorumlarıda savunuyorsunuz demekki . İnsanlara hakaret etmekten , laf soktuğunuzu çalışmaktan kendi egolarınızı bu siteden tatmin ediyorsunuz . Biraz sosyal medyadan cıkın . Dısarıdaki imam nikahlı birine metres diye diyin bakalım nasıl tepki veriyor 🤔

Benim metres, kapama dedigim tek bir yorumumu gosterin. Isin o kismi beni hic ilgilendirmiyor. Konuyu saptiran sizsiniz, bu kadar insan size resmi nikahin onemini anlatmaya calisiyor, israrla anlamiyorsunuz. Benim sizin yorumunuzu alintilamamin tek sebebi resmi nikahin oneminin altini bosaltmaya calisan yorumlariniz.

Isterseniz omur boyu nikahsiz yasayin birlikte. Kaldi ki ben cocuk dusunmuyorum, yurtdisinda yasamasaydim nikah yapalim gibi bir dusuncem de olmazdi, zaten sevdigim adamla beraber yasiyordum. Ama resmi nikah onemlidir ve avantajlidir, her cocuk haklarinin korundugu evlilik birligi icinde dogmayi hak ediyor.

Bu bir gercek. Sizin kisisel tercihinizin evlenmek olmamasi resmi nikahin onemsiz oldugunu gostermiyor. Ben sevgilimle beraber yasarken de bu durum boyleydi. Siz yasarken de boyle.

Inatla anlamadiginiz sey, resmi nikah sizin icin onemli degi, tamam. Dunyanin her yerinde onemlidir ve nikahsiz yasamakla kiyaslanamaz. Bu yercekiminin varligi gibi, suyun kaynama noktasinin sabit olmasi gibi bir gercek...Yani daha nasil anlatilabilir size inanin ki bilmiyorum 😂 Daha birkac ay once 15000 kelimelik doktora tezi verdim valla bu kadar yorulmadim anlatmaya calisirken 😂😂

Bahsedilen vize vs seyler benle alakası yok 🙏 boş yorum yapmak yerine insanların istediği gibi hitap etmesine mudahele etmeyin 😌
Ben de bunu diyorum işte. Sizle alakası yokken sizle alakalı gibi cevap vermişsiniz 🤣

Hukuktan bahsediyorum boş yorum diyorsunuz. Buyurun dolu yorum yapmaya devam edin.

Versin. Birisi metresse metrestir. Yani adı o. O duruma huggulu diye bir kelime verseydi TDK huggulu derdik. Her imam nikahlı yaşayan metres degil tabi o başka bir mevzu.

kızlar imam nikahlı evliyim eşimi mesleği gereği ayda sadece 1 hafta görebiliyorum çalışmadığım için bir gelirim yok maddi durumumuz çok şükür iyi ama alışveriş yapmayı çok seven biriyim psramı hiç tutamıyorum eşimin hesabıma para attığı an bütün para aynı gece trendyol favorilerimde bitiyo 😂 kredi kartımda hiç olmadı daha önce hiç çıkarttırmamıştım banka kartımıda eşim çıkarttı
bazen almak istediğim şeyleri o an hesabımda para olmadığı için alamıyorum zamanı geçincede fiyatlaro artıyo o yüzden kendime kredi kartı çıkarttırmak istedim bi kaç ay önce teklif ettim aşim asla kabul etmedi gerek yok kredi kartı dertten başa değil falan diye ama ben dayanamadım 3-4 gün önce çok ani bir esereklenmeyle online kredi kartı başvurusu yaptım bugünde onaylandı ve inatla bankadan almak istiyorum dememe rapmen kartınız basılmasan adresi değiştiremeyiz dediler o sebeple ilkten ev adresimi vermek zorunda kaldım bugünde kartım onaylandı basım aşamasında
müşteri hizmetleri aynı şeyi söyledi basılmadan teslim alınacak yeri değiştiremeyiz diye
ve pazartesi günü eşim eve geliyor 9 gün beraberiz 😔 eşim evdeyken kartım eve geldin istemiyorum
nasıl bankadan teslim alacağımı belirtebilirim yani aslında çok uzattım özetle şunu sorucam kartımın basım aşaması bitince mesaj geliyormu ve ben mesajı gördüğüm gibi arasam bankadan teslim alma işini halledebilirmiyim
korkum şu ki kartımın basıldığı gün kuryeye verilme ihtimali varmı 🥲 veya verilirse o kartı geri bankaya bıraktırabilirmiyim
görümcemin kartını bir kal ay önce muhtara bırakmışlardı kayınbabam da muhtarla kanka olduğu için görümcemin haberi yokken kartı almıştı görümcemde bi ton azar yemişti benimkinide vermezler umarım

maalesefki bazılarımzın yok imam nikahı mı kaldı yok kocandan mı korkuyosun vb. şeylerini inanın duymak istemiyorum lütfen beni linçlemeyin bu konularda kimseyi ilgilendirmiyor çünkü 😄 sadece konu hakkında bilgi sahibi olan yardımcı olursa çok sevinirim ☺️
Evde oturup ayda bir gördüğün *SEVGİLİN* para göndersin diye bekleyene kadar gir bi işe de çalış. Adam zaten evli sanırım zaten 🙄

Bahsedilen vize vs seyler benle alakası yok 🙏 boş yorum yapmak yerine insanların istediği gibi hitap etmesine mudahele etmeyin 😌
Ayyy içim şişti. Sizin özelinizde yorum yapmamış R Rosalind Franklin zaten.
Bir insan birine eşim diyorsa, o zaman en basitinden yasalar tarafından da tanınmalı diyor. Mesela en basiti hastane örneği. Yapılacak tedaviyi seçebilmeniz için resmen eşi olmanız gerekiyor. Doktora tutup da ben eşim diyorum, resmi nikah olmasa da eşimdir diyemezsiniz. Yani o "hissedilerek" söylenen eşim kelimesi bir işe yaramaz, çünkü ortada bir "eş" yok. Uyduruktan eşim dedin diye eşin olmuyor diyor. O yüzden dersen komik duruyor işte.
Vize örneği de benzer durumlardan biri. Tüm dünyada evlilik içim imza atılıyor, kıstas bu işte. Eğer evlilik için iki kişinin ağaca çıkıp belgelemesi gerekseydi, bugün niye ağaca çıkmadınız diye sorardık. :KK53: Ama günümüz şartlarında iki kişi imza atıyor, eş istiyorsan gidip imzanı atacaksın. Analoji yaparak anlattım, lütfen anlayın artık. Hayır, iyi de bir öğretmenim, konu da basit. :deli:

Ayyy içim şişti. Sizin özelinizde yorum yapmamış R Rosalind Franklin zaten.
Bir insan birine eşim diyorsa, o zaman en basitinden yasalar tarafından da tanınmalı diyor. Mesela en basiti hastane örneği. Yapılacak tedaviyi seçebilmeniz için resmen eşi olmanız gerekiyor. Doktora tutup da ben eşim diyorum, resmi nikah olmasa da eşimdir diyemezsiniz. Yani o "hissedilerek" söylenen eşim kelimesi bir işe yaramaz, çünkü ortada bir "eş" yok. Uyduruktan eşim dedin diye eşin olmuyor diyor. O yüzden dersen komik duruyor işte.
Vize örneği de benzer durumlardan biri. Tüm dünyada evlilik içim imza atılıyor, kıstas bu işte. Eğer evlilik için iki kişinin ağaca çıkıp belgelemesi gerekseydi, bugün niye ağaca çıkmadınız diye sorardık. :KK53: Ama günümüz şartlarında iki kişi imza atıyor, eş istiyorsan gidip imzanı atacaksın. Analoji yaparak anlattım, lütfen anlayın artık. Hayır, iyi de bir öğretmenim, konu da basit. :deli:
Konu sahibi böyle memnun belki zorla mı resmi nikah yaptıracaksınız istemiyor ise konu sahibi belkide . konuda bunlardan bahsedilmemiş 🙄

nikahı olup çocuğu olan boşanma aşamasında adliyeden çok pedagoga uğradığıda oluyor maalesefki bu iş nikahın avantajlarından çok kişide bitiyor bence
Hii anladım ben sizi ,boşanma durumu falan olursa adliyede ugrasmayalim diye nikah kiyilmamis, kızlar siz de hemen lincliyorsunuz aşk olsun yani, herşeyin bir amacı var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X