eşimden gizli kredi kartı çıkarttırdım eve gitmesini istemiyorum dertsiz başıma dert aldım 🥲

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yurtdısında coğu insan resmi nikah yapmıyor . Cocuklarıda var ayrıca biraz bakış acınızı değiştirin
Arkadaşım bak tek tek yazıyorum.

1- resmi nikah yaomak zorunda değilsiniz, kimse değil.

2- resmi nikahiniz yoksa evli değilsiniz.

3-nasil yaşarsanız yaşayın bize ne ama evliyiz demeyin

Maddi olarak görmeye devam kocalarınızı
Yazık ya sizi böyle sözlerle mi kandırıp resmi nikah yapmıyolar İmam nikahı dediğiniz şey resmi olmadan geçersiz. Resmi olursa da imam kıymaya gerek yok. Bunu diyanet bile söylüyor. Devlet dairesine gidip cüzdan alıp herkese evliliğini duyurmak yerine gizli saklı imamla anlaşıp sözde evlilik yapanın bilin bakalım amacı nedir? Adam gerçekte evlidir de ondan resmi nikah yapamıyodur. Veya halihazırda evlenmeyi düşündüğü biri vardır da cinsellik yaşamaya kılıf takıyodur.

Siz böyle “ayy canım maddiyat önemli değil evlenmeye ne gerek var” laflarıyla kandırılmaya devam Sonra erkek arkadaşınız başkasıyla evlendiğinde gelip burada ağlarsınız eşim evlendi diye

İmam nikah , resmi nikah umrumda değil insanları evlenmek zorunda değil. Eşim diyebilir. Nikah yok diye hemcinsinizi ağır ithamlarda bulunmaları hoş değil. Metres vs diye . Eş nedir ? Hayatı birlikte paylasıyorlar ise eşim diyebilir.

Evet eşi değil. Bak dedim. Eşi değil, eşi değil, eşi değil.....

Bir yanda yurtdışında evli olmadan çocuk yapan insanlar, öteki yanda dini nikah. Kafan iyi mi evladım senin ya. Çok postmodern şeyler söylüyorsun, her şey çorba olmuş.

Haha çok komiksiniz 3 tane mesleğim var. Kendi ayaklarımın üzerinde duruyorum. Evlenip de bosanmak gibi ayrılmak da normal. İnsanların hayatını çok yargılıyorsunuz size yazık.

Bunlar karı koca gibi bile değiller işte. Adam ayda bir gelip cima eyleyip gidiyor. Kapamış kızı amiyane tabirle.

Bakın bu hayat tarzı meselesi değil. Ki ben seküler hayat tarzı benimsemiş biriyim. Benim özgür iki bireyin aynı evde yaşaması ve hayatı paylaşması konusunda hiçbir sorunum yok. İnsanlar nikâhlanmak zorunda değil. Dini hassasiyetleri olan insanları da anlarım, resmi nikâhını yapar; inancı gereği resmiyettten sonra dini nikâhını da yapar. Buna da saygılıyım.

Sen gidip %100 resmi nikâhlı karısı varken, imam nikâhım var diyip bir herifin metresi olursan orada işler değişir. Bu ne etiğe ve ahlâka sığar. Bir de genç bir kızın kendini düşürdüğü bu durumdan hoşnutsuzum.

Aynısı bence, konu sahibi kendini savunmaya gelmiş

Niye imam nikahı kılma gereği duydun o zaman madem burdaki kadınlardan çok daha açık görüşlüsün

Haha çok komiksiniz 3 tane mesleğim var. Kendi ayaklarımın üzerinde duruyorum. Evlenip de bosanmak gibi ayrılmak da normal. İnsanların hayatını çok yargılıyorsunuz size yazık.
Evliyim demeyin erkek arkadaşım var diyin

Size yazık muhtemelen evli biriyle berabersiniz. Üzüldüm hayatınıza.

Yargilamiyoruz, anlamıyor musunuz? eşiniz değil diyoruz. Neden kabul etmiyorsunuz? Nikah yapmamanin ezikliği mi yoksa? Eşim değil sevgilim deyip geçin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…