Eşim zengin diye ailemin benden beklentileri ve çevremin eşimi yönettiğimi düşünmesi sonucu herkesle aram bozuk... Ne yapıcam?

Ben sizi anlıyorum sürekli kendinizi eşinize ve ailesine mahçup hissediyorsunuz. Eşinizin üstünde baskın olsanız bile kesinlikle para için ailenizle yüz göz etmeyin bugün birşey demez ama ilerde ibre sana döndüğünde hiç çekinmez. Ailenize bence artık gerçekten burnu büyümüş davranın çünkü şanslarını fazla zorlamışlar paranın sert yüzünü kullanın. Mesela benim paramla hesap yapmayın diyebilirsiniz. Birde kendi aldığınız aylık paranızdan kendine şahsi hesap açıp biraz oraya birikim yapın gelecek ne getirecek hiç belli olmaz.

Sizi anlıyorum, ama ne bileyim konu aile olunca, anne baba olunca kalbim dayanmıyor. Belli ki zor vakitler geçiriyorlar ve tırnaklarıyla kazıyarak bir şeyler yapmaya çabalıyorlar. Iclerinden kötülük yapmak istemeseler bile belki sizin üstünuzde başınızda görüp, kendi ocaklarında kavrulurken yine size can atıyorlardır🤔 Belki icten içe 2 çul az alsa bize bir nebze yardım etse diye gönüllerinden geçiyor olabilir. Tabi esinizin parası malı mülkü ama ne bileyim tamamen kendi fikrim, o evlilikte artık ben de var isem esimle vicdanımin gönlümün rahati için, mali olarak ihtiyacım olduğunu söyleyebilirdim. Ya da kendim bir iş yapmak istediğimi söyler, neden diye sorarsa aileme destek olmak istiyorum diyebilirdim. Babam batmışken, annem ne yapıcam diye düşünürken sanırım benim karnıma ağrılar girer, rahat edemezdim.
Eminim siz elinizden geleni yapıyorsunuzdur, bu yazdıklarım tamamen kendi ic görüşlerim. Allahım bereket ve huzur versin.

İşyeri sahipleri genelde böyle harcar. Gidip gelip para çekemezsiniz. Bence konu sahibi de öyle. Ki zaten baya bi imkanlardan yararlanıyor. Ben açıkçası eşinizi takdir ettim. Mücevher bozdurup vermişsiniz bişey dememiş. Çoğu erkek sorar bunu. Ailenizde yeni iş kurmak için etrafından isteyevek en yakında siz varsınız sizden istiyolar. Ama abartmışlar miktarı biraz:)

Ailenize de burada yazdığınız gibi,zengin kocam,mücevherlerim,markalı kıyafetlerim muhabbeti yapıyorsanız isterler.
Gelene geçene,akraba dahi olsa dolabınızı açmak,üstünüzde başınızda beğendiklerini vermek vs de bir tuhaf.
Bu konuyu,eşimin durumu benden daha iyi ama ailem sürekli para istiyor, ben çalışmıyorum zaten vb cümlelerle de anlatsanız gayet anlardık. Siz üzerine basa basa giyinme odanıza ,hesabınıza yatan paraya vs varana kadar bahsetmişsiniz. Bu duruşunuz gündelik hayatınıza da yansıyorsa ,beklenti icine giriyorlar demekki.
Eşiniz de isteselerde para vermez bence,sıkmayın canınızı,zira evi sizin üzerinize almış,ailenize hibe etmemiş,yatırım yapmış.
Bu sebeple sizden birşey talep eden olduğunda,ben çalışmıyorum farkındaysanız gelirim yok,eşim de ev konusunda gereğini yaptı,artık ona para mevzusu açamam,kusura bakmayın diyeceksiniz.
Eşinizin yaptığı gibi,onu öne sürebilirsiniz de,o vermiyor vs diyerek.
Sizi geçip eşinize gidip isteyecek olurlarsa eşiniz zaten kabul etmez muhtemelen. Bu sayede bir daha istemezler.
Ha bu arada,ek olarak evlilikten değil de iş ilişkisinden bahseder gibisiniz kusura bakmayın. Bu da ayrı tuhaf.

Son düzenleme:
Ailenize de burada yazdığınız gibi,zengin kocam,mücevherlerim,markalı kıyafetlerim muhabbeti yapıyorsanız isterler.
Gelene geçene,akraba dahi olsa dolabınızı açmak,üstünüzde başınızda beğendiklerini vermek vs de bir tuhaf.
Düşüncelerim başkaları tarafından sıklıkla benim ifade ettiğimden daha iyi ifade edilmekte. Ya buraya yazarken üşeniyorum kısa kesiyorum ya da son iki senedir az kitap okuyorum...

Yorumumda da belirttim hemen her fırsatta birşeyler beklemeleri yanlış ama diğer türlü karnında taşı, okut, büyüt evlendir bütün sıkıntısını çek, dünyada en çok seven sen ol sonra işte benden birşey beklemeyin desin.. Bu düşünce acı geliyor bana..
Fikrinize karşı çıkmak amaciyla yazmıyorum ama sonucta bu durumdaki çocuğunuzun kendi serveti degil eşinin serveti oluyor. Düşünüyorum da benim servetim olacak(ahh nerde:cry:) eşimin ailesi de yukarıda yazdığınız gibi düşünse ne mana yaniii derim beni mi okutup büyüttünüz....(sağlık vb gerekli harcamalar hariç tabiki)

Hahaha bazı yorumlara koptum gerçekten :)
Ya nerde kaldı o gururlu aileler. Elin oğlu damat sana bakmak zorunda mı ya ?? Bir sıkışırsın iki sıkılırsın tamam da bu sekılde alışkanlık edip yüzsüzce istemek nedir ? Sanki adamda emekleri var. Ayrıca kızlarını düşünmeleri gerekir. Herkes utanır sıkılır zor durumda kalır hiç hoş değil.
Konu sahibi senin kocan da değişik. İnsan ailesine cevresine karısını suçlatır mı ? Öyle topu sana atmak nedir ? O da bi değişik. Ailende değişik kocan da değişik hepınız değişiksiniz

Helal olsun size.İcradan ev satılıyor.Siz üzerinize alıp bedava oturtuyorsunuz.Tam türk filmi.Bilinmeyen bir durum var.Kanunlara göre anne baba kardeş bana bakmıyor diyerek dava açabiliyor.Eşiniz zengin olduğu için biliyordur bunu.Zengin bilir işini.Gerekeni yapmışsınız.Ayrıca ev sizin zaten onlar kullanıcı sadece.Aslında eşiniz yatırım yapmış.Mağdur değil
Ama adamda bi yere kadar bu açlar doymazki baksana babayla abiye

Arkadaşlar merhaba herkese. Çok öncelerden buralarda az takılmadım. Yeni bir hesapla geri dönme vaktim gelmiş. Çevremde beni anlayan insan yok çok bunaldım. Biraz dertleşmeye ihtiyacım var.
Ben 5 yıllık evliyim ve ikiz kızlarım var. Eğitim fak. mezunuyum ama çalışmıyorum. Eşimle aramız aslında iyi ama problemim şu ki eşimin ve ailesinin durumları çok iyi. Yurtdışı bağlantılı şirketleri var. Ailem ise evlendiğimden beri bu noktada benden beklenti içinde. Benim bindiğim arabayı, yaşadığım evi görünce zannediyorlar ki bunların hepsi benim.
Kaç kere açıkladım. Hatta arabanın ruhsatını gösterdim. Ev, araba, arsa ne varsa hepsi şirketin. Bunların üzerinde etkim yok yani. Bana veriyorlar biniyorum. Biraz giyimim pahalı onlar da zorunluluk girdiğim ortamlar dolayısıyla. Gerisi de eşimin ve ailesinin hediyesi.
Zannediyorlar ki sınırsız bir para harcama özgürlüğüm var. Kız kardeşim daha önce saatimi beğendi mesela çıkardım verdim. Yine küpe, kolye kaç tane böyle değerli eşya verdim beğendiği için.
En büyük abim borçlanmış icra gelmiş dediler, mücevherlerimden sattım verdim. Elimden gelen, elimin altında olan bu. Ben şirkete ortak değilim ki. Yine yeğenlerim geldiklerinde giyinme odasında beğendikleri bir şeyler varsa hediye ediyorum her zaman. Böyle kaç tane ayakkabı, çanta hediye ettim. Ki oldukça pahalı markalar.
Neyse babam eski esnaf ve 2 sene önce battı. Ev, araba her şey icradan satıldı. Yine bana söylediler. Eşime rica ettim, sağ olsun ama naz niyazla alırız icradan dedi. Ama biliyorum ki zarar edecek olsa ona göre büyük zarar olmasa bile eminim almazdı. Aldı benim üzerime evi. Ailem oturmaya devam etti orda.

Bu seferde geri kalan borçlar için sürekli beni sıkıştırmaya başladılar. En son babamla abim saçma sapan bir yeni iş kurma hayaline kapılmışlar, ben sermaye verecekmişim yada eşimden isteyecekmişim sonra faiziyle ödeyeceklermiş. Ağızları milyonlardan açılıyor, şaşırıp kalıyorum. Altı üstü beyaz eşyacıydı sonuçta babam.
Hayatım üst düzey görünse de benim elime geçen para belli. Bakın her ayın 1'nde hesabıma otomatik talimatla para gönderirler. İstersem 1 günde harcarım param biter, istersem 1 ay kullanırım. Aramızda başka hiç para muhabbeti geçmez eşimle. Elden para alışverişi de olmaz yani.

Aileme sınırsız para harcama yapamadığımı anlatamamamın bir sebebi de eşimin ayda yılda bir ailemi görünce aşırı derecede ağzımın içine düşmesi. (Kendisi böyle şovlara bayılır.) Böyle olunca zannediyorlar ki istediğimi yaptırabiliyorum adama ama ben istemiyorum onların iş kurmasını, borç ödemesini. Hatta kardeşim demiş ki ben onların iyi durumda olmasını istemiyormuşum, tepeden bakmak hoşuma gidiyormuş. Benim değil eşimin zengin olduğunu anlatamadım gitti...

Ayrıca eşim bunu kendi ailesine de yapıyor. Mesela en basiti kuzeniyle görüşmek istemedi ya hemen Silent istemiyor diye beni öne atıyor. Onun ailesinde de herkesle aram bozuk bu nedenle. Bunu öyle ustaca yapıyor ki öyle olmadığını anlatmama fırsat bile kalmıyor bana. Zamanlaması mükemmel. Sanki aile ilişkilerinde eşimi benim yönettiğimi (bu mümkün değil zaten öyle bir adam değil) ve gerçekten kendilerini benim istemediğimi düşünüyor. Yapayalnız kaldım... Çok bunaldım. Biraz dertleşmek istedim sizlerle...
Zengin degiliz ama kardesime ve anne babama göre durumum iyi ev ve arabamız var bu sebeple herseymz var neden kimseye para vermiyoruz muhabbeti cok döndü aldıgımız maaş kendimize yetiyo anca ama en basta ablam olmak üzere yok efendm olan olmayana vermeli diye her görüştgmzde üstü kapalı laf carpar bende olsa ben tüm kardeslerime veririm der biara aramız bozuldu sırf bu sebeple halbuki anlattm evet borc harc ev araba aldık fakat bunları Cogu harcamamızı kısarak yaptık artı aldıgmz maaş anca bize yetiyo memuruz ...Ama adım kardesini sevmiyo dan tut herseye cıktı bu halimle bile böyle olduysam zengin olsak neler gelirdi basıma düsünmek bile istemiyorum.size tavsiyem asla kendinizi yormayın çünkü sizi anlamıcaklar ne yaparsanız yapın hep fazlası beklenicek en ufak bişeyide yapmadıgınızda eski yaptıklarımız tuzla buz olup dünyanın en kötüsü siz olacaksınız.Bu sebeple ne malınızla nede canınızla hiç ugrasmayın kulaklarınızı tıkayın

bence arkadas ilk zamanlar eşe dosta akrabaya biraz hava atmış elinde olmadan- gardrop göstermeler, takı çanta dağıtmalar, çalışmam yatarım demeler...vs- ama sonra iş bambaşka biyere gidince kontrolunden çıkmış tabii, şu anda zor durumda ama kendi yol açmış, yapacak bişey yok, kocayı tut gerisini yolla zira koca giderse 2 çocukla ortada kalırsın, nafaka bile alamazsın, hele ki işsiz güçsüz çok zor...dua et adam ailenden değil de senden sıkılmasın

Benim için benim annem babam başı sıkıştığında bana gelebilir elimden geldiğince de yardımcı olurum ve benim annem babam sıkıştığında hele ki benim durumum çok iyiyse isterim ki ilk çalacaklar kapı ben olayım.. Bu kadar basitti aslında söylemek istediğim şey..
Güzel ablacım müge anlı tınısıyla söylüyorum para konu sahibinin değil, konu sahibinin parası yok, kayın ailesinin parası var. Kendi kazandığı olsa ailenin de gerçekten ihtiyacı olsa amiyane tabirle eşşek değil ya her evlat destek olur ailesine. Millet sabah beri bunu anlatmaya çalışıyor. Aile de başı sıkıştığından falan değil düpedüz yiyici, boşa kutsallık atfetmeye gerek yok. Aile var aile var.

Arkadaşlar merhaba herkese. Çok öncelerden buralarda az takılmadım. Yeni bir hesapla geri dönme vaktim gelmiş. Çevremde beni anlayan insan yok çok bunaldım. Biraz dertleşmeye ihtiyacım var.
Ben 5 yıllık evliyim ve ikiz kızlarım var. Eğitim fak. mezunuyum ama çalışmıyorum. Eşimle aramız aslında iyi ama problemim şu ki eşimin ve ailesinin durumları çok iyi. Yurtdışı bağlantılı şirketleri var. Ailem ise evlendiğimden beri bu noktada benden beklenti içinde. Benim bindiğim arabayı, yaşadığım evi görünce zannediyorlar ki bunların hepsi benim.
Kaç kere açıkladım. Hatta arabanın ruhsatını gösterdim. Ev, araba, arsa ne varsa hepsi şirketin. Bunların üzerinde etkim yok yani. Bana veriyorlar biniyorum. Biraz giyimim pahalı onlar da zorunluluk girdiğim ortamlar dolayısıyla. Gerisi de eşimin ve ailesinin hediyesi.
Zannediyorlar ki sınırsız bir para harcama özgürlüğüm var. Kız kardeşim daha önce saatimi beğendi mesela çıkardım verdim. Yine küpe, kolye kaç tane böyle değerli eşya verdim beğendiği için.
En büyük abim borçlanmış icra gelmiş dediler, mücevherlerimden sattım verdim. Elimden gelen, elimin altında olan bu. Ben şirkete ortak değilim ki. Yine yeğenlerim geldiklerinde giyinme odasında beğendikleri bir şeyler varsa hediye ediyorum her zaman. Böyle kaç tane ayakkabı, çanta hediye ettim. Ki oldukça pahalı markalar.
Neyse babam eski esnaf ve 2 sene önce battı. Ev, araba her şey icradan satıldı. Yine bana söylediler. Eşime rica ettim, sağ olsun ama naz niyazla alırız icradan dedi. Ama biliyorum ki zarar edecek olsa ona göre büyük zarar olmasa bile eminim almazdı. Aldı benim üzerime evi. Ailem oturmaya devam etti orda.

Bu seferde geri kalan borçlar için sürekli beni sıkıştırmaya başladılar. En son babamla abim saçma sapan bir yeni iş kurma hayaline kapılmışlar, ben sermaye verecekmişim yada eşimden isteyecekmişim sonra faiziyle ödeyeceklermiş. Ağızları milyonlardan açılıyor, şaşırıp kalıyorum. Altı üstü beyaz eşyacıydı sonuçta babam.
Hayatım üst düzey görünse de benim elime geçen para belli. Bakın her ayın 1'nde hesabıma otomatik talimatla para gönderirler. İstersem 1 günde harcarım param biter, istersem 1 ay kullanırım. Aramızda başka hiç para muhabbeti geçmez eşimle. Elden para alışverişi de olmaz yani.

Aileme sınırsız para harcama yapamadığımı anlatamamamın bir sebebi de eşimin ayda yılda bir ailemi görünce aşırı derecede ağzımın içine düşmesi. (Kendisi böyle şovlara bayılır.) Böyle olunca zannediyorlar ki istediğimi yaptırabiliyorum adama ama ben istemiyorum onların iş kurmasını, borç ödemesini. Hatta kardeşim demiş ki ben onların iyi durumda olmasını istemiyormuşum, tepeden bakmak hoşuma gidiyormuş. Benim değil eşimin zengin olduğunu anlatamadım gitti...

Ayrıca eşim bunu kendi ailesine de yapıyor. Mesela en basiti kuzeniyle görüşmek istemedi ya hemen Silent istemiyor diye beni öne atıyor. Onun ailesinde de herkesle aram bozuk bu nedenle. Bunu öyle ustaca yapıyor ki öyle olmadığını anlatmama fırsat bile kalmıyor bana. Zamanlaması mükemmel. Sanki aile ilişkilerinde eşimi benim yönettiğimi (bu mümkün değil zaten öyle bir adam değil) ve gerçekten kendilerini benim istemediğimi düşünüyor. Yapayalnız kaldım... Çok bunaldım. Biraz dertleşmek istedim sizlerle...
Hayır demesi bil bu aile bile olsa ne kadar verirsen daha çok isterler böyle yapmamaları lazım tamam zenginin destek olursun tabi ana bu kadar değil aile kızını verdi mi mutlu olsun yeter derler beklentileri olmaması lazım

Fikrinize karşı çıkmak amaciyla yazmıyorum ama sonucta bu durumdaki çocuğunuzun kendi serveti degil eşinin serveti oluyor. Düşünüyorum da benim servetim olacak(ahh nerde:cry:) eşimin ailesi de yukarıda yazdığınız gibi düşünse ne mana yaniii derim beni mi okutup büyüttünüz....(sağlık vb gerekli harcamalar hariç tabiki)
Pekiii.. Biz anlaşamadık uzatmaya gerek duymuyorum.. Mevzu benim mevzum değil zaten 🤗

Güzel ablacım müge anlı tınısıyla söylüyorum para konu sahibinin değil, konu sahibinin parası yok, kayın ailesinin parası var. Kendi kazandığı olsa ailenin de gerçekten ihtiyacı olsa amiyane tabirle eşşek değil ya her evlat destek olur ailesine. Millet sabah beri bunu anlatmaya çalışıyor. Aile de başı sıkıştığından falan değil düpedüz yiyici, boşa kutsallık atfetmeye gerek yok. Aile var aile var.
Pekiii 🤭🤭🤭😂 uzatmaya gerek yok sıkıldım bende bişeyler anlatmaya çalışmıcam güldüm geçtim 😂😂😂😂

X