Eşim zengin diye ailemin benden beklentileri ve çevremin eşimi yönettiğimi düşünmesi sonucu herkesle aram bozuk... Ne yapıcam?

Önce eşiniz ile aranızdaki sıkıntıyı düzeltmeniz gerekiyor. Ailenizin beklentilerinden haberdar mı kendisi?

Ortada aile şirketi varsa, yani konu sahibinin kayınpeder, görümce, kayınbirader ortaklığı varsa tabiki de para eşinindir. Konu sahibinin değil. Bunun nesi garip geldi anlamadım.

Konu sahibi bence mesleğinizi yapın. Enerjinizi çocuklarınıza harcayın. Çünkü eşiniz de, ebeynleriniz de bana güvenilir gelmedi.

Benim param senin paran mevzusu olmamasına katılıyorum da eğer eş kişisin ailesiyle ortak şirketse tabi ki istediği gibi para harcayamaz.
Evlenince ana babayı atmak değil burada mesele. Konu sahibinden sürekli bir şeyler beklenmesi can sıkıcı. Kim olsa aynı hisseder. Zaten belirli yardımlarda bulunmuşlar ama bunun görev haline gelmesi ne kadar doğru?

Bende zaten milyonları bağışlasınlar anne babaya fikrinde değilim.. Diğer mevzuya gelince tabi ki her ilişkinin dinamiği farklıdır ama bana göre çok itici bir durum olduğunu belirttim.. Benim düşüncem benim olan eşimindir, eşimin olan da benimdir.. Bu tablo Bir taraf zengin olunca diğeri onun üzerinden geçiniyor hissi uyandırıyor bana.. Ailesine yapılan yorumlar konusunda da aynı fikirdeyim çok çirkin.. Ne oluyor yani çok zengin insanlarla evlenince hemen her davranışta "aaa bizi sömürecekler bizi yolunacak kaz görüyorlar" düşüncesi bana çok uzak..

Yorumumda da belirttim hemen her fırsatta birşeyler beklemeleri yanlış ama diğer türlü karnında taşı, okut, büyüt evlendir bütün sıkıntısını çek, dünyada en çok seven sen ol sonra işte benden birşey beklemeyin desin.. Bu düşünce acı geliyor bana.. Karşılıksız davranış bunların hepsi evet ama ben bir anne değil de bir evlat gözünden bakarak kendi aileme karşı hissettiğimi söyledim.. Zaten tam olarak anne olmadım Kimsenin fikrini de küçümsemiyorum keza ilişkisini de aynı şekilde.. Ben sadece şahsi görüşümü paylaştım.. Hala da aynı düşüncedeyim..

Yooo hiç yanlış değil, çok güzel yapmış eşiniz. Hep cebimize gireni görürler, çıkandan haberleri yok, bedava konuşuyor insanlar.

Benim arkadaşım da bu durumda. Aile şirketi ama hepsi çalışan gibi maaşları yatıyor. Tabi yüksek maaş. Kazandıkları para da ortak yatırıma dönüşüyormuş. Arkadaşımın çocukları küçük daha üniversite çağında olmadıkları için özel üniversitede okutulan çocukların parası kadar bize de ayrıca para veriyorlar demişti.

Yooo hiç yanlış değil, çok güzel yapmış eşiniz. Hep cebimize gireni görürler, çıkandan haberleri yok, bedava konuşuyor insanlar.
Bi tarafımız kısmını açık şekilde söylemesini yanlış bulmuştum. Eşim çok küfür eden biri buna hala alışmış değilim.
Zaten böyle para mevzularını açıklasan bile kimseyi tatmin edemezsin.

Konunun size gerçek gelmeyen kısmı neresi bilmiyorum. Şirkette istisnalar ve olağanüstü durumlar hariç eşimin bile belli bir maaşı var. İçerdeki paradan kafamıza göre alamıyoruz. Ayrıca evet her şey kayınpederime ait.

O an kv min dediğine mi şok olayım yoksa eşimin dediğine mi güleyim karar vermemiştim ama ara ara hatırlayınca bende gülüyorum
Benim kaynana da memlekette yaşıyor, batı Karadenizde küçük bir kasaba. Biz İstanbul' dayız. Bi keresinde '' İstanbul' da geçinmek daha kolay. '' demişti.

Kimseyi memnun edemezsiniz.Ortayı bulun bence.İyilik yapmaktan vazgeçmeyin.Ancak beklentinizi düşük tutun dilerseniz.Belki sizin düşündüğünüz gibi bir olumsuzluk yoktur.Olumlu düşünürsen herşey yon değiştirebilir.

Benim çocuğum var, zengin biriyle evlilik yapsa suna buna ihtiyacim var diye sikistirmam karnimda taşıdım, yemedim yedirdim muhabbeti yapmam, ben istedim, sorumluluğunu bilerek dünyaya getirdim, bana ölene kadar borçlu değil bu yüzden, çok çok aşırı sıkıntıya düştüysem kendim elimden geleni yapmaya çalışırım, yalamıyorsam yardım isterim belki ama onu zorlayacak miktarları telaffuz etmem, bu arada fikrinize saygısızlık yapmak için yazmıyorum, kardır fikirdeyim ondan alıntı yaptım, sorun yok yani :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…