Eşim Yurt Dışına Gidiyor

Türkiye bu kadar mülteciyle biraz zor toparlar

Aynı Türkiye desenize

Valla amerikaya tatile gidiyoruz, hiç sıkıntı yok gibi. Ekonomik olarak. Yani ekonomideki canlılık ve piyasanın dönüyor oluşu günlük hayatta, tatil için dahi gidildiğinde hissediliyor. Yani tüm dünyada hayat kalitesi düştü ama amerika yine başı çekiyor diye gözlemledim kendi adıma.

Çok zor bir karar. Özlem çok zor gelmeyecekse gitsin derim. Ama şöyle bir durum var artık avrupada da büyük bir barınma sorunu var, tek yaşayan maaşlı kişinin parası kiraya gidince birikime çok yetmeyebilir. Yani gitmesinin bir anlamı kalmayabilir. Bunun hesabını yaptınız mı?

Proje bazlı Chicagoda kaldım, merkezi noktalarda dilenen baya insan vardı, zenciler para için sıkıştırıyordu. Yine de hiç bir yerde olmayan bir bolluk olduğu doğru. Gözüm kesse Amerika'da yaşamak isterdim

Inşallah Lübnan'dan gelmeye baslamazlar, göç eden 100K olmuş şu ana kadar, Suriye'ye geçmişler.
Suriye’den buraya gelecek hepsi, çünkü niye Suriye’de kalsın Suriyeli bile kalmıyoken, o da bize patlar, bu ekonomi düzelmez, demografik yapıdan bahsetmiyorum bile

Araya sogukluk girer 4 yil cok uzun tatillerde buluscaz demeyin bi aile sicakligi icin yetmez tatil suresi

Ben olsam gitmezdim herhalde.evet bir sürü olumsuzluk var ülkede ama maddi durum iyi olunca hepsi hallolur bir şekilde.bu devran bir gün dönecek ayrıca ben inaniyorum

Bu sekılde dört yıl gecerken ya evlılıgınız ellerinizden kayıp gıderse

Ortaokuldan sonra cocuklarin alisma sureci cok zor oluyor.Biz Almanya‘ya geldigimizde cocugumuz 5 yasindaydi.tam zamaninda geldiniz dendi bize hakikaten de oyle oldu.Tanidigimiz arkadaslardan bir aile cocuklar yuzunden donduler.Cunku cocuklar buyuktu.Bu yaslar biraz riskli olur sizin icin. Daha erken bir yolumu bulsaniz diyecegim ama sizin emekliliginiz de cok onemli ..Benim bir arkdasim daha var .onlar da ingiltereye gittiler..ucretsiz izin gel git derken doldurdular bu sureyyi.Kizlari iyi toparladi..
hayirlisi olsun sizin icin. cok iyi dusunun.Fedakarlik size de dusebilir.

Ben iyi eğitimi de geçtim.Cocugum sokağa çıkınca saçma sapan insanlarla karşılaşsin istemiyorum.Ve yerlerin çöp dolu olmadigi bir ülke olsun.Ama fırsatım yok.

Size gelince çocuklar dört sene sizinle kalacaksa ben bunun mantığını anlayamadım.Hadi bir sene olsa en azından düzen kuracak dersiniz.Ama 4 fazla.Bence ertelenebilir bir karar.

Ben olsam gitmezdim herhalde.evet bir sürü olumsuzluk var ülkede ama maddi durum iyi olunca hepsi hallolur bir şekilde.bu devran bir gün dönecek ayrıca ben inaniyorum
devran dönerse ben de dönerim:) en azından çocuklar ve ben dil öğrenmiş oluruz. eşimin de turt dışı iş tecrübesine +1 eklenmiş olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…