Eşim ve özgürlük anlayışı

Ayda bir nereye gidiyorsunuz, ? Arkadaş eşleriyle buluşma planlarında yani neler yapıyorsunuz
Sahile çıkıyoruz genelde kahve içiyoruz veya kokteyller hazırlayıp hafif alkol tüketiyoruz. Yürüyüş yapıyoruz bazen. Hatta daha dün akşam yemeğinde buluştuk pilatese yazılmaya karar verdik. Böyle şeyler zor değil emin olun. Bazı insanlarla yıldızınız uyuşmaz anlarım ama hiçbir insanla uyuşmazsa o noktada sorunun kaynağını bulmaya çalışmak lazım.

Ayda bir nereye gidiyorsunuz, ? Arkadaş eşleriyle buluşma planlarında yani neler yapıyorsunuz
Bana sormamışsınız ama ben size kendimden örnek vereyim.
Eşim kış dönemi çok yoğun çalışır. Cumartesi günü ailesine ayırır. Genelde ya çocuğumuzla üçümüz olurız yada çocuklu arkadaşlarla çift çıkarız. Çocuklar oynar biz sohbet ederiz.
Ama ayda bir bazen iki arkadaşlarıyla cuma akşamı çıkar. Genelde oturur sohbet eder bira içerler. Çocuğun uyku saatiyle gider gece 12-1 arası döner.
Benim de ayda bir görüştüğüm bir grubum var. Birinin cafesi var. Akşam 8 gibi gider 11-12 ye kadar takılırız. Eşim çocuğa bakar. Bazen başbaşa görüştüğüm bir iki arkadaşım daha var. Genelde cumaları eşim çıkmazsa ben çıkarım yani.
Baktığın zaman bizim evlilikte cumartesi baş başayız cuma arkadaşlarla çocuksuz tek takılma deşarj olma günümüz. Pazarları da eşim zaten nöbetçi olur genelde. Ben pazarları çocukla yalnız kaldığım halde bu düzendeyiz.
Çünkü çocuksuz eşsiz kendine zaman ayırmak bana çok iyi geliyor:
Aynı şekilde eşime de çok iyi geliyor.
Gerçekten eşsiz çocuksuz o görüşmeler kısa bir şarj oluyor bence

Aslında bekarken spora aletli pilatese halk oyunlarına giderdim gösteri hazırlığı olduğunda bazen haftada 3 gün provalarımiz olurdu. İş arkadaşlarımın tamamı kadındı o zaman burda boşluğa düştüm yani bu anlattiklarinizi eskiden yaparken suan okuyunca neler hatırlıyorum

Tesekkur ederim fikirleriniz için galiba zamanla rutine giriyor ama iste bende buna kaynak oluşturacak o ihtiyaç oluşmadı nedense bunu anlayamadım

Mesela eşiniz halı sahaya gitsin karışmayın. Ama sizde haftaiçi bir iki gün pilatese yazılın. Babası bakarken spor yaparsınız. Belki arkadaş da edinirsiniz.
Kimse olmasa bile çocuksuz spor yapmak iyi hissettirir. Böyle hayatta sadece eş ve çocuk varmış gibi yaşamak sağlıklı değil. Kendinize de zaman ayırmalısınız

Şuan online şekilde arkadaşlık kurabilirsin. Telefonla konuşabilirsin, zoomda görüntülü görüşebilirsin. Alın kahvelerinizi zoom açın görüntülü konuşun. 2024 yılındayız, bir insanın kendi başına yapacağı sınırsız şey var.

Adamı köle gibi kullanmak istiyorsun resmen. Sen ne dersen o olsun istiyorsun. İnsan ilişkileri ne arkadaşlık ne duygusal ilişki böyle olmaz.

Ben 10 senelik evliyim ve evet eşimin hayatı benden ibaret olsa bende sıkılırım. Aynı şekilde bende sadece eşimden ibaret yapamam hayatımı. Bu ilk günden beri böyle.

Tabi özgürlük derken eşinizin ne kast ettiğine bağlı.

Eşiniz size karşı ilgisiz ve sürekli dışardamı? Yoksa adam belirli günler kafamı dinlemek istiyor?

Biz ayrı ayrı tatilede gideriz, arkadaşlarımızlada takılırız. Beraberde vakit geçiririz.

Ama sürekli sürekli eşim bana yapışık olmak istese gerçekten bunalırım.

Yani ondan başka hayatınız olmaması aslında sizin içinde çok üzücü.

Köle gibi olur mu hiç sadece bu konularda ters düşüyoruz neden eşime köle gibi davranayim

Köle gibi olur mu hiç sadece bu konularda ters düşüyoruz neden eşime köle gibi davranayim

Adamı kısıtlıyorsun. Sensiz evden adım atması bile kavga, trip nedeni senin için. Bu kölelik olmuyor, ne oluyor. Onun isteklerine, düşüncelerine saygı duymuyorsun. Senin kafanda, senin keyfine göre nasıl yaşamak istiyorsan kocan buna birebir uysun istiyorsun.

Terapiye gitmek kötü bir şey mi? Yani ben de bekarken gidiyordum son zamanlarda o da kötü hissettiği için başka konularda olduğu için gitmek istedi
Hayır çok güzel bir şey benim de terapistim var keşke herkesin imkanı olsa ama siz eşinizi çok darladığınızda bir zaman sonra kendinde oluşan hastalıklar nedeniyle gitmek zorunda kalacak

Köle kelimesi beni rahatsız etmiş olsa da söyledikleriniz doğru

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…