Eşim ve özgürlük anlayışı

esim bana aynısını yapsa bunalırdım. biz de uzak mesafe ilişkisi yasadık ve 1.5 yıldır evliyiz. ama mesela ben evde vakit gecirmeyi daha çok severken esim spor aktivitelerini seviyor. esim arkadaslarıyla halısahaya gider, spora gider bazen arkadasları çağırır birlikte içmeye giderler. ben evde mutluyum 😂😂 o gidiyor ben kafa dinliyorum.

bazen de esim evdeyken ben pilatese gidiyorum veya arkadasımla cafeye çay, kahve içmeye çıkıyorum. kızlarla güzellik merkezine falan gidiyoruz. 😂

bence biraz ayrı zaman gecirmek size de iyi gelecek. bu kadar bağımlı olmak sizin için de ilişkiniz için de bence sağlıklı değil.

böyle bi arkadasimiz var burda 😂 kız kıza cıkalım diye plan yapıyoruz, yarım saat sonra kocasına mesaj atıp ortama çağırıyor 😂😂 ayrı kalamıyorlar 😂😂

Konunuzu ve yorumları okudum. Bir oğlak burcu olarak söylüyorum ki bu şekilde davranmaya devam ederseniz işler karışır. Sizin bahsettiğiniz şekilde bir ilişki veya eş bana kabus kadar korkunç geldi, lütfen yanlış anlamayın amacım yardımcı olmak, sizi kırmak değil. Ama oğlak burcunun özelliklerini sapına kadar taşırım ve eşiniz gibiyim. Çok sevdiğim insanlar veya ailem de dahil kimseyle sürekli dip dibe takılamam. Yalnız kalmayı, kendime vakit ayırmayı çok severim. Konuşacak ya da yapacak bir aktivite yoksa evde ayrı bir odada takılırım. Ben bi yere gitmek istediğimde evdekilerin peşime takılmasından veya tam tersi evde kalmak istediğimde o zaman ben de gitmiyim senle kalayım denmesinden hiç hoşlanmam. Çok yakın olabiliriz, çok seviyo da olabiliriz ama sürekli sarmaşık gibi takılamayız yani. Hayatta eşin yeri ayrıdır, ebeveynin yeri ayrıdır, arkadaşa olan ihtiyaç ayrıdır. Bunlar arasında denge kurmak lazım. Kendimize alan açmak lazım. Lütfen yanlış anlamayın ama terapi alması gereken taraf eşiniz değil bence. Siz neden bu kadar bir insana bağımlı yaşamak istiyosunuz bence onun için bir yardım alın. Yani şunu deseniz anlarım, ben kendime sorumluluklardan dolayı vakit ayıramıyorum ama o keyif çatıyo deseniz haklısınız. Ama siz diyosunuz ki ben ev dışında bi şey yapmak istemiyorum o zaman o da yapmak istemesin. Kusura bakmayın ama buna kim ne kadar dayanabilir, çok boğucu.
Kimse sürekli dipdibe sevmez ki boğulur bazen kişisel takılmaya da ihtiyacı olur eğer böyle bir eşim olsa ben boşanmayı bile düşünürdüm

İşte bu yüzden herkes kendisine uyumlu insanlarla evlenmeli diye düşünüyorum. Sevgi falan fasa fiso ya ilk önce uyum bence. Ben de en çok eşimle vakit geçirmeyi severim, eşim de öyle. Aksi olsa ikimiz de mutlu olamazdık yani sizin gibi sürekli bir tartışma içinde olurduk.

Evlendik ilk pazar arkadaşına gitmek istedi demişsiniz, herkese de çok normal gelmiş. İlginç. Nerdeyse her hafta bir düğün var demişsiniz o da normal gelmiş, o da ilginç. İnsanın haftada 1 akşam arkadaşlarıyla çıkması 1 2 kere 1 saat spora gitmesi bence çok normal ama tek izin gününü ailesi dışında biriyle gecirme hevesi, kendini dışarıya atma isteği, boğulma.. bunlar benim kabul edeceğim şeyler değil. Benden boğulacak adam cektirsin gitsin yani, o kadar da değil.

İşte bu yüzden herkes kendisine uyumlu insanlarla evlenmeli diye düşünüyorum. Sevgi falan fasa fiso ya ilk önce uyum bence. Ben de en çok eşimle vakit geçirmeyi severim, eşim de öyle. Aksi olsa ikimiz de mutlu olamazdık yani sizin gibi sürekli bir tartışma içinde olurduk.

Evlendik ilk pazar arkadaşına gitmek istedi demişsiniz, herkese de çok normal gelmiş. İlginç. Nerdeyse her hafta bir düğün var demişsiniz o da normal gelmiş, o da ilginç. İnsanın haftada 1 akşam arkadaşlarıyla çıkması 1 2 kere 1 saat spora gitmesi bence çok normal ama tek izin gününü ailesi dışında biriyle gecirme hevesi, kendini dışarıya atma isteği, boğulma.. bunlar benim kabul edeceğim şeyler değil. Benden boğulacak adam cektirsin gitsin yani, o kadar da değil.
Simdi herkes bana kızacak galiba ama birtek siz beni anladınız ya da onlar da anladı ama daha doğrusu birtek siz bana benziyorsunuz

Evet bunu belirtmeyi unutmuşum. Biz zaten yıllarca uzaktan ilişki yaşadık bu süreçte kısıtlama gibi bir davranışım olmadi kendisi işten zaman buldukça çıkar hali sahaya gider ya da arkadaşları ile bir yere otururdu . Evlendikten sonra ise daha ilk haftadan çıkmak istedi yani sadece pazar günümüz varken o pazar günlerini de arkadaş veya hali saha ile değerlendirmek istedi. Ben de tepki gösterdim sonra bebeğimiz erken doğdu ve 6 ay kadar ikimizde evde karantina uygulamak zorunda kaldik çünkü kış mevsimi ve bebeğimiz erken doğup küvezde kaldığı için enfeksiyon kapmaması için dışarıya çıkmadık doktor bu şekilde istedi bahar geldikten sonra ise beraber çok dışarı çıktık tatil beldesinde oturuyoruz zaten her haftasonu denize gittik ama bunları hep beraber yaptık kendisi tek başına hiç gidemedi ben onu hep yanımda görmek istedim ama o artık bunaldığını söylüyor
Okurken ben bunaldım. Bunaltıcı bir insansınız belli. Eşinizin kendine vakit ayırmak istemesi çok normal. Siz arkadaşlarınızla dışarı çıkmak istemiyorsanız çıkmayın ama adamada engel olmayın. O sizi böyle kabul etmiş siz niye onu öyle kabuş etmiyorsunuz ? Sürekli yapışık ikiz gibi yaşamak değil evlilik.

İlgileniyor bir annenin yaptığı bakımı yapıyor mama hazirlama banyo yaptırma ek gıda yedirme oyun oynama yani hersey
Benim eşimin evde çok yardımı olmamasına rağmen ben onu balığa üstelik birkaç gün yolluyordum gerçi yolluyordum tabiri de yetişkin bir birey için komik bir tabir ne denir bilmiyorum gitmesi için sorun çıkarmıyordum çünkü benim de bireysel takılmaya ihtiyacım vardı arada böyle uzak kaldığınızda birbirinizi özlüyorsunuz evliliği besleyen şeyler bunlar

Benim eşimin evde çok yardımı olmamasına rağmen ben onu balığa üstelik birkaç gün yolluyordum gerçi yolluyordum tabiri de yetişkin bir birey için komik bir tabir ne denir bilmiyorum gitmesi için sorun çıkarmıyordum çünkü benim de bireysel takılmaya ihtiyacım vardı arada böyle uzak kaldığınızda birbirinizi özlüyorsunuz evliliği besleyen şeyler bunlar
Hah işte bizim evligimiz daha 2 sene oldu yani anlayamadığım şey özlemeye ihtiyaç duymak için erken değil mi 2 sene

Mesela neler yapıyorsunuz, biraz anlatsanıza nasıl,geçiyor bir haftanız örneğin

1 ayda 4 pazar var ben 4 pazarı da eşimle geçirmek istemem yani haftada bir günümüz var diye hayat eşimizden ibaret değil

Simdi herkes bana kızacak galiba ama birtek siz beni anladınız ya da onlar da anladı ama daha doğrusu birtek siz bana benziyorsunuz
Siz haftaici bile çıksın istemiyorsunuz ondan tepki verdi herkes. Yoksa insanın 1 gün izni varsa tabi ki onu eşi ve minik bebeği ile geçirmesi normal olan. Bu konuyu ayarlamanız lazım. Ya açıkçası ben düğün müğün yani bunlar altın takmak için mecburi katilinan şeyler benim için, artık da herkese borcumu ödedim ve katılmıyorum. Eşim de vakit geçirmekten en hoşlandığım kişi, kendime göre biriyle evlendim. Yük gelmiyoruz birbirimize. Sizinki gibi bir evlilik yurutemezdim.

Evet bunu belirtmeyi unutmuşum. Biz zaten yıllarca uzaktan ilişki yaşadık bu süreçte kısıtlama gibi bir davranışım olmadi kendisi işten zaman buldukça çıkar hali sahaya gider ya da arkadaşları ile bir yere otururdu . Evlendikten sonra ise daha ilk haftadan çıkmak istedi yani sadece pazar günümüz varken o pazar günlerini de arkadaş veya hali saha ile değerlendirmek istedi. Ben de tepki gösterdim sonra bebeğimiz erken doğdu ve 6 ay kadar ikimizde evde karantina uygulamak zorunda kaldik çünkü kış mevsimi ve bebeğimiz erken doğup küvezde kaldığı için enfeksiyon kapmaması için dışarıya çıkmadık doktor bu şekilde istedi bahar geldikten sonra ise beraber çok dışarı çıktık tatil beldesinde oturuyoruz zaten her haftasonu denize gittik ama bunları hep beraber yaptık kendisi tek başına hiç gidemedi ben onu hep yanımda görmek istedim ama o artık bunaldığını söylüyor
Hakli! Bence sizin bu konuda destege ihtiyacıniz var, esinizin degil. Belki annelik vs birden bunaltmis ve ozel hayatinizi yonetemediniz. Yada esiniz pek destek degil onu net yazmamissiniz. Her ikinizinde ozel alana ihtiyaci var kesinlikle, bun tuhaf bi durum degil.

Mesela neler yapıyorsunuz, biraz anlatsanıza nasıl,geçiyor bir haftanız örneğin
Bir süredir ayrı şehirlerde çalışıyorduk hafta içi 3 4 gün ayrı kalmıştık ama kariyer için, o dönem hariç anlatayım. Hafta içi mesaiden sonra 1 gün ayrı ayrı planımız oluyor, genelde o halisaha yapıyor ben de birkaç arkadaş var onlarla bira içmeye çıkıyorum, bazen de evde yalnız kalıp bakım yapıyorum. 1 2 gün spora gidiyoruz beraber, bazen o spor yaparken ben pilatese giriyorum. Diğer günler hep beraberiz evde oyun oynarız bazen, dizi film tembellik vs. Bizim haftasonu 2 gün tatil birinde mutlaka arkadaşlarla bir yerlerde vakit geçirir diğerinde market temizlik falan yapıp evde tembellik. Maç varsa o içeri geçer izler ben de onun izlemediği 1 2 dizim var onları izlerim o ara. Yani 1 gün hariç beraber vakit geçiriyoruz ve bundan çok memnunuz.

Eşim de vakit geçirmekten en hoşlandığım kişi, kendime göre biriyle evlendim. Yük gelmiyoruz birbirimize. Sizinki gibi bir evlilik yurutemezdim.
Bize de eşimiz yük gelmiyor birbirimizle vakit geçirmekten keyif almasak "evet" demezdik zaten ama sürekli eşle vakit geçirmek herkes için aynı zevki vermeyebilir adam diyor ki halı sahaya gitmek istiyorum konu sahibi de kendisine başka uğraşlar bulmalı bebeği eşine veya güvendiği birine emanet edip sosyalleşmeli

Bize de eşimiz yük gelmiyor birbirimizle vakit geçirmekten keyif almasak "evet" demezdik zaten ama sürekli eşle vakit geçirmek herkes için aynı zevki vermeyebilir adam diyor ki halı sahaya gitmek istiyorum konu sahibi de kendisine başka uğraşlar bulmalı bebeği eşine veya güvendiği birine emanet edip sosyalleşmeli
Yani yorumu size yazmadım o yüzden bana eşinizle ilgili durumu açıklamanıza gerek yok. Ben eşten burada bahsedilen kadar bunalmıyorum. Ayrıca birbiriyle vakit geçirmekten nefret ettiği halde evet diyen bir sürü kişi var.

Yani yorumu size yazmadım o yüzden bana eşinizle ilgili durumu açıklamanıza gerek yok. Ben eşten burada bahsedilen kadar bunalmıyorum. Ayrıca birbiriyle vakit geçirmekten nefret ettiği halde evet diyen bir sürü kişi var.
Eşten bunalmak değil ki bu. Farklı insanlarla vakit geçirmek istemek.
Hiç arkadaşıyla vakit geçirmeyi aramamak da bana ilginç geliyor.
Elbette kocamızı seviyoruz, aynı evde yaşıyoruz ama dünyada tek insan oymuş gibi yaşamak istememek de normal.
Bazen de insan kendisi vakit geçirmek ister.
Buna bu kadar engel olunması fa çok yorucu bence

X