Eşim ve özgürlük anlayışı

Ee, bu yazdıklarında gayette kendisine ayrı, bireysel zaman ayıran evli bir çift var. Bir gün ayrı plan, biriniz sporda diğeri plateste, bu yine ayrı zaman oluyor. Haftasonunun birinde yine toplu şekilde arkadaşlarla görüşüyorsunuz.

Konuyu açan kişide bunların hiçbiri yok.

Farklı insanlarla vakit geçiriyoruz ama nerdeyse hep çift olarak. Arkadaş çevremizde de herkes eşli görüşür, yani haftada 1 halisaha dışında hic görmedim ki haftasonu falan ailesiz etkinlik yapılsın. Sürekli eşiyle birlikte olunca bunalan da bir sürü yorum var zaten. Ben bunalmiyorum hiç. Bazısı daha bireysel alan arar, olabilir ama bana uygun değil mutlu olamam o şekilde. Bu da haksız olduğum değil böyle yaşamayı sevdiğim anlamına gelir. Ha üyeden farkım kendim gibi biriyle birlikteyim, pek başkalarıyla takılmayı istemez.

Sürekli eşimle gezsem ben de bunalırım ki bunalıyorum da bazen. Arkadaş, akraba, aile, farklı ortamlar iyidir. Yalnız kalıp kafa dinlemek iyidir. Eşiniz haklı bence

Peki siz hiç kendiniz olmaya ihtiyaç duymuyor musunuz.ben duyuyorum şahsen.haftada bir gün birkaç saat ne anne ne eş ne gelin ne çalışan olmak istiyorum.sadece kendim olma ihtiyaci duyuyorum.cunku bu kimliklerin her birinin getirdiği farklı sorumluluklar var.bunlarin hiçbiri olmadan sadece wisne olarak birkaç saat geçirmek çocuğumdan kocamdan bunaldigim anlamına gelmiyor.bence bu noktada en çok kendinizi düşünmelisiniz şu an.eger şimdi bu bağımlı kişilik yapınızı değiştirmek için cabalamazsaniz yarın çok daha fazla bela açacak başınıza.insanda ne eksik yada ne fazlaysa hayat burnunu surte surte dengeliyor bunu.mesela kibirli iseniz, bununla ilgili sinaniyorsunuz hayatta.sizde yanlizlikla sinanmadan bunun üzerine çalışmalısınız bence.cunku yarın oburgun cocuguda etkileyecek bu durum.hayatta hepimizin artı eksi yönleri var.bunu farkedip dönüştürebilmek önemli.

Ayrı zaman yok denecek kadar az. Hali sahası mesai çıkışı 1 saat, ben de o sürede arkadaşlarımla kahve bira içiyorum, dönerken beni alıyor. 1 2 gün beraber spora gidiyoruz genelde beraber yapıyoruz, aletlerde sıra çoksa beklememek için pilatese giriyorum ama aynı salon. Arkadaşlarla toplu görüşme normal, herkes kız kıza erkek erkeğe çıkmaya takmış, ben haftasonu eşimden ayrı vakit geçirmek istemem. Haftada 1 2 saat dışında birlikteyiz, memnunum, sıkılmıyorum, yalnız vakit geçirmek ihtiyacı duymuyorum. Koronada bile aylarca evde hiç sıkılmadık. Biraz yapı meselesi işte.

Eşin haklı olabilir,kırılmaya gerek yok,bende eşimde hersene hem ailece hemde bireysel olarak arkadaşlarımızla tatile bile gideriz evde kalan çocuklara bakar (3 çocuk) sık sık arkadaşlarla bı kahve içmeye,bı gezmeye gideriz bireysel olarak çünkü bunlari yapmasak hayatımız tek düze ve monoton olur,bence sende arada arkadaşlarınla vakit geçir eşini anlayacaksin

Haftanın bir günü ayrı planımız var yazmışsın üstteki cevabına. Sen sürekli eşinle zaman geçirmiyorsun aslında. Gayette ayrı zamanlarınız var. Evli çalışan çiftler için bu bir gün bile yeterli ve normal bir süre. Zaten çocuklu çiftlerde her hafta bir akşam ayrı zaman bile sürekli olmaz, çünkü çocuk süprizli bir şey.

Belliki aileleriyle pek görüşmeyen, kendi pek arkadaşı olmayan, yalnızlığı seven yapılarda olduğunuz halde yinede ayrı zamanlarınız var.

Birbirinizden sıkılmamak için bu alana ihtiyacınız var. Birde böyle düşünün

Yani haksız değil siz sürekli aynı insanla mıç mıç mıç sıkılmıyor musunuz Bence siz de bireysel bir şeyler yapın, spora gidin, kız arkadaşlarla buluşun, vitrin gezin ... biraz kafa dinleyin ne yapacaksınız 24 saat yapışık ikizler gibi

1 Gün ayrı planımız var ama 7de maçı bitince beni alıyor, sonra yine beraberiz. 1 saat ayrı plan yapıyoruz tek araba olduğu için. Diğer günlerin tamamında birlikteyiz. Benim çevremde herkes eşli görüşüyor, aramıyoruz öyle ayrı çıkalım durumunu. Düğüne tek göndermedi diye de laf etmişler, benim eşim asla tek gitmek istemezdi yani sen gelmiceksen ne işim var derdi. Evde eşiyle olmak varken düğün de bana saçma mesela, herkese normal gelmiş.

İlgileniyor bir annenin yaptığı bakımı yapıyor mama hazirlama banyo yaptırma ek gıda yedirme oyun oynama yani hersey
Eşiniz bunalmakta haklı.. Ama bunlar size birer sinyal olarak gelsin. Böyle yapışık devam etmeye çabalarsanız sonunuz boşanma olacak gibi..

Çünkü eşiniz klasik erkeklerden değil. Her şeyin farkında, kendisini seven, farkındalığı yüksek bir adam sizin onu daha fazla boğmanız evliliğinizi tehlikeye sokacaktır.

merhaba, umarim kirici olmadan ifade edebilirim kendimi. yazdiklariniza gore esiniz sizinle ve cocukla ilgileniyor,sorumsuzluk yapmiyor. insaniz ve sosyal canlilariz bu yuzden sosyallesmek istemenin neyi kotu anlayamadim. yanlis anlamayin beni lutfen ama ayni evde ailemden sıkılıyorum cogu zaman,ben de evlilik arifesindeyim su anda ve esimle bu konulari en basindan konustuk mesela kaldi ki evlilik oncesinde de ayri ayri kendimize sosyal alan firsati veriyoruz. bence siz fazlaca abartiyorsunuz, biraz ilgiye duskunsunuz. elbette esinizden ilgi gormek en dogal hakkiniz fakat onuda yapiyormus,evlilik yeterince yorucu ve stresli bir yapiya sahipken bir de taraflar bogmamali diye dusunuyorum

Ay ne fark eder. Dışarıda ve evin içindeyken ayrı takılabilen, ayrı plan yapabilen insanlarsınız. Bu hayatınızın düzenine göre üç saat olur iki saat olur.

Yukarıda yazdığım gibi aileleriyle pek sık görüşmeyen, kendi yakın arkadaşı olmayan yapıdaki tiplerseniz normal haliniz. Sizin gibi kişilerinde böyle özel günlerinde, kutlamalarında, sevinçlerini düğünlerini paylaşacağı arkadaşı eşi dostu pek yoktur. Bu yüzden düğüne gitmemeniz normal.

Sen bizim gibi tipleri çok dert etme, bizim öyle düğün yapalım boy gösterilsin gibi dertlerimiz yok. Hayatında ne istediğini bilen, kariyerinde evlililiginde aradığını bulmuş, iç huzuru yerinde ve mutluyuz. Öyle elinin ucuyla yazdığın gibi tipler değiliz yani.

Kurduğunuz cümle beni özetledi bakin dediniz ki eşim vakit geçirmekten en çok hoşlandığım kişi benim asıl görmek istediğim işte bu anlıyor musunuz haklısınız

Yorumu sadece size yazmadım konu sahibine de ithafen tabii ki
Ben sizin demek istediğinizi anladim cok tesekkur ederim benim bebeğim erken doğdu kuvezde kaldı emzirme süt sagma vs süreçler gerçekten ağırdı benim için ben o yüzden evime iyice kapandım suan önceki kış kızımı kimseye yaklastirmadim çünkü en ufak enfeksiyona karşı korumamız lazimdi

Anladım kolay bir süreç değil tabii ki ama eşinizden ayrı sosyalleşmek inanın size çok iyi gelecek aynı şekilde eşiniz için de geçerli

Kurduğunuz cümle beni özetledi bakin dediniz ki eşim vakit geçirmekten en çok hoşlandığım kişi benim asıl görmek istediğim işte bu anlıyor musunuz haklısınız
Anlıyorum ama eşiniz için hiçbir zaman bu durum böyle olmayacak. Konuşup bir orta yol bulmanız lazım, böyle böyle etkinlikleri beraber yapalım seviyorum ama şunlara sen istersem tek git gibi. Ama sonrasında tekrar tekrar şikayet etmeyin bir kere anlaştıktan sonra. Keşke kendiniz gibi biriyle evlenseydiniz tabi hayat daha kolay olurdu ikiniz için de.

Bana da çok boğucu geldiniz.
Adam evde elini bir işe sürmeden sadece keyfine göre takılmak istiyor olsa, size kendinize ayıracağınız hiçbir vakit bırakmıyor olsa hak verirdim ama evde sorumluluk alıyormuş. Sırf siz birlikte olmak istiyorsunuz diye adamın kendine ayırmak istediği zamana müdahale edemezsiniz. Bu çok bencilce.

Biz çocuksuz olduğumuz için birbirmizden ayrı geçireceğimiz zamanları aynı günlere denk getirmeye çalışırız genelde.
Sizde çocuk olduğu için birbirinizi idare etme üzerine plan yapmalısınız.
Siz çıkmak istemiyorsanız verin çocuğu eşiniz çıksın, siz de kafa dinleyin evde, kendinize vakit ayırın.
Evlendiniz diye 50 sene dip dibe mi oturacaksınız?

Bakın benim de vakit geçirmekten en çok hoşlandığım kişi eşim ama bu demek değil ki ben hep onunla birlikte vakit geçireyim inanın sürekli yan yana olunca da bir zaman sonra boğuluyor gibi oluyor insan o da ben de ayrı vakit gecirmek istiyoruz ki daha sıkı bağlarla bağlanalım birbirimize anlatacağımız yeni bir şeyler olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…