Eşim ve eski eşi

Burada öneriniz nerede? Kıskanıyormuşum, siz biraz zekisiniz galiba.. nasıl da anladınız hemen

Esiniz iyi diye herseyi halı altı supurmekte hata yapmışsınız . Hayat kısa insanlar boşalabilir kendi adıma söyleyim size tavsiye verecek bilgim .yok .Bence bir destek alın uzmanla konuşup bu evlilik için uygun olup olmadiniza karar verirsiniz . Kesin böyle yapın burdaki yorumları okuyup yine hayatınıza dev etmeyin . Bir uzmanla konuşup karar verin . Kadinlar kocam iyi diye birçok şeyi görmezden geliyor . Ama aynısını erkekten duydunuzmu . Çünkü yapmazlar . Bence hayati kendinize zehir etmeyin iyi koca diye evliliği sürdürmek zorunda değilsiniz .

Aslında terapiye başlamak uzun zamandır istediğim bir şey. Bu konuyu da uzmanla görüşmek iyi bir fikir olabilir.. aslında her zaman böyle hissetmiyorum dediğim gibi fotoğrafı görünce çok üzüldüm, ama her zaman böyle hissedeceksem de sürdürmem sanırım ya.

Zor bir durum . Bende terapi almak istiyorum çünkü alan arkadaşlarımda farkındalık oluştu . Kendilerine değer verdiler . Bizim ülkemizde kadinlar fedekar yolunda hep .

Ne iyi olurdu şu duyguları olgunlukları karşılayabilsem
Size çocuğun gözünden bakmanızı öneririm. Olan bitenle hiç ilgisi alakası suçu kabahati yok. Anne babasıyla bir arada yaşayamıyor, baba özel günlerde geliyor geri kalan zaman sizinle beraber. Kadın taşkınlık yapmıyor salça olmuyor, çocuğu bahane edip zırt pırt aramıyor, çocuk gelip evinizde size düşmanlık yapmıyor. Bu tarafta hiç eksi yok, her şey artı. Siz durduk yere kendinizi huzursuz ediyorsunuz. Bence uzmanla konuşun, anlatın. Bu şekilde düşünmeye devam ederseniz evliliğiniz sürmez. Çocuk gizlenmemiş sonradan ortaya çıkarılmamış. Başından beri bildiğiniz bir durum.

Erkek savunucusu hiç değilim, gram acımam zalim kocalara, gebersin alayı ama sizin eş böyle biri değil anladığım kadarıyla.

Mesajlarınızda hep çocuğunuzun olmadığından bahsetmişsiniz, sanırım anne olursanız bunların geçeceğini düşünüyorsunuz, sakın yapmayın bu duyguların üzerine çocuk sizi daha da kötü yapar. Bu sefer benim çocuğum onun çocuğu hisleri başlar. Kendi içinizde bu duyguları çözmeden lütfen çocuk düşünmeyin.
Ne resmi çekilirse çekilsin ortada bir arada bir aile yok, adı üstünde eski eş , bu konu kolay değildir, ben bile bunca yıldan sonra bazen eski eşten irrite olabiliyorum ki biz 12 yıldır beraberiz. Bu kadın olmakla ilgili bir his ama bırakın öyle kalsın şu anda tüm bunları çocuğunuz olmamasına bağlayıp çocuk yapmayın sakın, büyük hata olur

Yok ben zaten hiç suçlu aramıyorum, yazımda dediğim gibi bir de bu hislerimden dolayı kendimi suçladım. Garip yani her şeyi kabulleniyorsun ama gün geliyor bir fotoğraf canını yakıyor. Benim açımdan da zor bir durum.
Ama dediğim gibi bir suçlu yok burada

Şu an için çocuk düşünmüyorum zaten.
Ama bir anlasam… böyle hissetmem normaldir belki de, kendimi boşuna mı suçluyorum acaba siz öyle yazınca bir de bu açıdan baktım. Karmakarışık işler

Şu an için çocuk düşünmüyorum zaten.
Ama bir anlasam… böyle hissetmem normaldir belki de, kendimi boşuna mı suçluyorum acaba siz öyle yazınca bir de bu açıdan baktım. Karmakarışık işler

Hissettikleriniz gayet normal
Evet bilerek evlendiniz ama normal, insan yaşamadan bilemiyor bu tür duyguları, doktora da gitseniz aynı şeyi söyleyecektir. Eşinizin başka bir kadınla sizden farklı bir yakınlığı olduğu hissine kapılıyorsunuz bu anormal bir durum değil, zamanla hafifler bu duygu evlilikte daha yenisiniz. Yapmanız gereken bunu derinleştirmeyin, eşinizle iletişimde kalın, endişelerinizi yatıştırabilecek tek kişi o, kendi içinizde kendinizi yemeyin

Teşekkür ederim, söyledikleriniz beni rahatlattı

Hep diyorum boşanmış çocuklu adamlar hep 30 yaşının başında çocuksuz çalışan kadınlarla evleniyorlar.

Bu durumları yaşamamak için.

Senin çocuğun olsa eski eşle doğum gününü kutlatmazdı ‘ düğün dernek tamam ama her sene doğum gününü beraber kutlamanızı istemiyorum’ derdi. ( ki zaten çocuğun olsa evlenmezdi de neyse )

Tabi senin izin vermeme hakkın yok şuan kapı orda derler.

Evlilikte denklik çok önemli.Cocuklu insanla çocuksuz insan yapamaz. Davul bile dengi dengine diye boşa dememişler.

Çocuksuz bir kadının çocuklu bir adamla evlenmesi demek ‘ eski sevgilisiyle sürekli görüşen bir adamla evli olmak demek’ bi yerde.

Düşünmeden hareket etmeyin bundan sonra.

Üzülmekle beraber sanırım size katılıyorum.

Medeni bir boşanmada taraflar özel günlerde çocuk için bir araya geldiğinde anne babanın yeni eşleri niye kendini bu toplantılara dahil etmez ben bunu anlamıyorum...

Madem evlisiniz, eşinizin çocuğunun doğum gününde hem çocuğun hem eşinizin yanında olmaya hakkınız var bence. Çünkü o çocuk sizin de sorumluluğunuzda artık.

Anneye bişey olsa ona ömür boyu siz bakacaksiniz, zaten bunu kabul ederek evlenmişsiniz.

Anne tarafından bakınca da doğru olan bu....

Çocuğumu evine yolladığım, düzenli olarak emanet ettiğim kadın, doğum gününe geldi, mutlu gününde eşinin ve çocuğumun yanında oldu diye olay çıkarmam , aksine güvenilir ve düzgün bir kadınsa çok mutlu olurum .

Ne bileyim, ortada çocuk varsa böyle kaç göç yapılacak işler değil bunlar bana göre....

Kaç göç varsa çocuk için birşeyler yolunda değildir net.

Bence siz evlilik kararını pek düşünmeden vermişsiniz ve şu anda gerceklerle yüzleşmeye yeni baslamissiniz. Canınızı yakan şey de bu.

Son düzenleme:
Çocuk için birçok sefer daha bir araya gelecekler. Bunu bilerek evlendiniz ama belki duygusal olarak yeni yüzleşiyorsunuz. Bu kadar etkilenmeniz normal değil. Eğer her seferinde aynı hissedecek, ileride elinizde olarak veya olmayarak bunu karşı tarafa hissettirecekseniz ve bu hem onlar için hem sizin için huzursuzluk doğuracaksa ayrılın

Bende eşimin ikinci evliliğiyim ve bende bekardım. Eşimin eski eşinden iki cocugu var. Benim eşimin boşanması medenice olmadığı için eski eşiyle asla bir diyalogları yok. Cocuklar kendini bilecek yaşta zaten. Eşim telefon ve hat aldı sürekli oradan iletişim halindeler. Yazdığınıza çok hak veriyorum bizde işler sizin dediğiniz gibi yürüyor medenice olmasa bile. Bu arada eski eş kişiside evli. Çocukların mezuniyetine, doğum gününe kısacası bir özel gününe gidilecekse eşim benide dahil ediyor ki bende katılmak istiyorum yani. Ayrı gayrı olmamalı.

Keşke eşiniz ve anne de çocukları hatırına bir selam alıp verecek medeniyette bitirebilselermis evliliklerini, o zaman eksiksiz olurmuş gerçekten. Çocuklar da anne baba arasında gerilim olmadan ikisinin de yeni hayatlar kurduğunu ama ihtiyaç duyduklarında düzgün bir iletisimle hep yanlarında olduğunu gorebilirlerdi ve ebeveynlerine guvenebilirlerdi olması gerektiği gibi...

Maalesef ki yüz yüze bakacak seviyede değiller. Eşim yine cocukları için yapar bu arada en azından selamlaşır cocuklara bir şey olduğunu hissettirmez ama eski eş asla istemez cocukları bile zor gösteriyordu Allahtan baskasıyla evlendikten sonra inat yapmayı bıraktı.

Boşanma sebebi aldatma, şiddet, taciz vs. travmatik bir sebep ise veya uzun suren çekişmeli boşanma ise süreç elbette sıkıntılı ilerler ve medeni boşanma pek mümkün olmaz bizim ülkemizde maalesef. Zamanla düzelir belki ama o geçen zamandaki süre içerisinde de olan çocuklara oluyor işte .

O saydığınız sebeplerden olsa ben evlenmezdim zaten. Konu o değil. Eşim boşanmak istiyor kafalarının uyuşmadığını, sevmediğini artık yapamadığını vs söylüyor ama eski eş kişisi bunu kabul etmiyor. Öyle böyle artık ikna olup tazminat ila anlaşmalı boşanıyorlar fakat boşandıktan sonra eski eş, eşimin annesinin evine sık sık girip çıkmaya devam ediyor. Görümcemden, eltimden, kayınvalidemden barıştırmalarını vs istiyor ama eşim bitirmiş yani yok. Eski eşin aileside sen benim kızımı nasıl boşarsın kafasında olduğu için düşman kesiliyorlar. Sonra benlede evlenince eski eş ve tarafı komple düşman kesildi. Karşı taraf Evlenince rahatladık diyebilirim. Onların boşanma sebebi eşimin istememesi ama karşı tarafın hala sevmesi boşanmak istememesi böyle de olunca uzamış gitmiş. Gerçi ben kadının sevgisi değil takıntılı olduğunu düşünüyorum ama bilemem sonuç olarak herkes kendi yoluna gitti artık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…