Eşim ve annem arasında kalıyorum. Tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Ben size katılıyorum
Çok haklısınız
Hep taraflı bakılıyor burada kız ailelerine
Bence her şey eşit olmalı

Ben olsam ona inat alirdim diplomamj. Gerekirse derslere bebekle giderdim hocalar zaten biraz anlayis gosterirler sana..1donemin kalmis bir de yazik degil mi..
Benim de tez yazmam gerekiyor son donemdeyim daha baslayamadim bile. 3 5 ayim var surda halletmek icin. 1yasjnda kizim var ve cok zorlaniyorum tek basima .. ama ben evdeyim simdilik...is bakincam 1yil sonra falan..
Annenizden gelen destegi maddi manevi kesin.kadin aliyo getiriyosa gerci hayir anne istemem denmez de.. en azindan bebege bakmasin kimse. Siz de haddinden fazla yetisemiyor olun. Ev isleri yemek kalsn evi b.k gotursn mesela. Sinir krizlerkne girin yetustiremyorum calisamiyorum falan diye.. esiniz gorur gununu bakti ki kafa utuluyosunuz annenizi ister pekala..

Eşinizin iyi insan olduğunu ispatlamak için o kadar zorlamissiniz ki kendinizi..Neymiş sakat hayvan görse yardım edermiş,fakir görse yardım edermiş. Bunlari gormezden gelebilen biri var mı Allah aşkına ? Bunlar zaten olmasi gerekenler. Ablaniz yuzunden karsi karsiya gelmis. Ne cesaretle yapıyor bunu ? Daha onemlisi siz nasil musade ediyorsunuz buna ? Benim annemde her seyime koşar. Eşim ağzını açıp tek laf etsin ciddi anlamda mahvederim onu. Esimin ailesi eksik olmasın hic bir şeyime destek olmadı. Eşim bunun farkında ve cok mahçup. Olması gerekende bu zaten. Eşim bu şekilde nankörlük yapsa ben annemle bi bahane bulup konusur,yaptıklarını bi sure yapmamasini isterdim. Eşiminde ailemin kıymetini anlayana kadar basının etini yerdim. Benim gül gibi aileme nankörlük yapan adamın ailesine ben bin beter davranırdım. Çok fazla yuz vermissiniz. Umarım ailenizi daha fazla ezdirmezsiniz.

ablanızla ilgili olan konuyu okudum.
eşiniz tamamen haklı.
18 yaşında liseden yeni mezun değil, çalışan kadınmış sonuçta ablanız.
kendisi düşünmeliydi, yeterince destek olmuşsunuz zaten.
bir de sofra kurulacakken kendine tabak hazırlayan insan modeline acaip uyuz olurum.
bence eşiniz, yeni evli bir çiftin yanında kalan kızlarına ailenizin başka türlü çözüm bulmamış olmasına kızmış.

evliliğinizin çok içinde aileniz.
tarlada iş güç neden yapmak zorunda olsun eşiniz?
o kadar para getiriyorsa işçi ayarlayabilirsiniz mevsimlik.
böyle sürekli her şeyi planlayan aileler gelin ve damat için çok itici oluyor ama, "ben evladımın iyiliğini istiyorum" oluyor ailelerin görüşü.
o iş öyle değil işte.
eşinizin ailesiyle sizin ailenizin yaptıklarını da kıyaslamayın.

siz ailenizle her şeyi konuştuğunuz için eşiniz para konusunda sizi uyarmış.
siz ailenizden ayrı bir ailesiniz. yetişkin bireylersiniz. kendi kararlarınız, kendi planlarınız olmalı.

ama diploma konusunda kendinizi ezdirmeyin. siz de işe döneceksiniz, maddi kazancınız fena değil. zaten o zaman bakıcı lazım olacak.bebek de 5 aylık olmuş, yavaş yavaş ek gıdaya geçeceksiniz. bakıcı için erken bir zaman doğrusu ama, daha sonra vakit bulamam yapamam diyorsanız değerlendirin bunu.

Kusura bakma ama eşin hem nankor hem kibirli hem bencil bir insan.... nasil aranizfa bir sorun yok? Ailene bu sekilde saygsizlik yapan bi adama saygimi.duyuyorsun. benim.esimde boyleydi hemde daha lohusayken annemle tartisti.o fotograf krizinide yasadim Bu evdr gunlercr kiyameti kopardim.ve beni seviyorsan aileme saygi.duyacaksin yoksa senin ailende benden saygi goremez dedim. Empati kurmasini saglicak haraketler yaptim. Şu anda annemin ne gelmesine karisir ne fotograf çekilmesine cocugumla.cok sukur nazar degmesin....yani seni cok iyi anliyorum.ama esini terbiye etmen lazim.restini cek. Ailen ve esin arasinda kalmıyorsun ailen gayet sorunsuz.tek sorun esin. Mecbur senin ailene saygj duymaya. Sen nasil onun ailesine sayglyysan.sevmek zorunda degil ama sayacak.valla okurken bile sinirlendim arkadaşım. Iyi sabrediyorsun bu nankörluge. Tavrını degistirmezsen bu boyle surup gider.

Kimse benim anneme babama laf edemez paralarim ben o kocayi. Nekadar ayip utanmaz bir adamla evlisiniz yazik o Anaya babaya. Neolur koysa neolur benim oglumu dogdugu gun koydu babam facebookuna nolmus biseymi oldu hemen nazarmi degdi. O gicikligina yapmis bu Facebook mevzusunu.

Eşinizden çok sizin pasifliğiniz beni bunalttı , çalışıyorsunuz 4 bin lira maaşım var diyorsunuz ama köle gibisiniz eşinizden iZinsiz bişey yapamıyorsunuz. Siz önce bir kendinize gelin sonra eşinizi kendine getirin. Gelmiyorsa annenize eziyet etmeyin , koca kim yahu benim anneme babama bu şekilde davranacak siz onu bir pişman edin bakalım birdaha ağzını açabilcekmi

zeytin yazısını okuyunca bıraktım okumayı
zeytinliğiniz varsa eğer gercekten
zeytinin sadece iki ayla toplanmadıını biliyor olmanız lazım

bu zeytinliklerin
sulaması
ilaçlaması
budanması
çalı atması

bunları kim yapacak

zeytin işi 12 ay emek isteyn bir iş ve toplaması da çok zor

ben olsam ben de istemezdim.

ben de aynı fikirdeyim
adam çekirdek aile olmak istiyor
konu sahibinin ailesi herseye dahil oluyor

Hem bakıcıya para yok hem annen gelmesin hem gelen anneye bin türlü terbiyesizlik.
Eşin çok yüz bulmuş, biraz havasını alman lazım. Senin ailenle olan ilişkine aten hiç karışamaz, istediğini söyler yada söylemezsin, çocuk gibi söyleme sakın demeler çok saçma.
Ailene sırf yaptıkları için değil ama senin ailen olduğu için sen onunkilere iyi davrandığın için saygı duyması lazım.

eşiniz nankör galiba biraz insanların ağzıyla kuş tutmadıkları kalmış daha ne yapsınlar 6000 maaş alıp param yok demesi hiç aç kalmamış hiç yokluk çekmemiş belli allah kolaylık versin işiniz baya zor gibi annenize babanıza üzüldüm

Eşiniz ne nankör insan yaa. Ayıp denen bişey var.sen onun ailesine öyle davransan çoktan boşamıştı seni.kocana ailenden kalan mirası reddedecegini bundan sonrada onlardan hiç biley kabul etmeyecegini şöyle.onada bozulur.çünkü enayi bulmuş sizi

Eşiniz nankör ve annenize yaptığı çok incitici..
Sanırım patlardım ,Allah size sabır versin.
Eşinizi bir silkelemek lazım.

Eşiniz kendini beğenmiş bencil bence.Senin iyiliğinde evlilik yürüyor ,ama annene de saygısızlık etmesine izin verme.Ben senin ailene nasıl saygılıysam sen de beninm aileme saygı duymalısın deyin.O zaman gelsin kendi annesi baksın hiç ezdirme anneni.Ben lohusayken hep geldi kv baktı annem bakamaz hasta falan dedim,gerçekten de dizleri rahatsızdı ama kv daha fit ve sağlıklı o yüzden onun gelmesi benim için daha iyi olmuştu.Sen de kv ile anlaşabiliyorsan gelsin o baksın de bakalım ne diyecek?

Bu esle nasil iyi anlasiyorsun anlamiyorum.saydiklarinin hepsi bosanma sebebi benim icin.esimle annem arasinda ufak bir atisma olmustu onceden ki gercekten ufak bir konuydu ve esim annemden kac defa ozur diledi bunun icin ama annem huysuzdu kabul etmedi.esime ailesi icin ne olume ne olulerine dedim bundan sonra.3 yil boyuncada adim atmadim evlerine gorusmedim hicbiriyle.ne zaman annem yumusadi gorusmeye basladi ben de o zaman gorustum.simdi aralarindan su sizmiyor.ayrica annem heveslencek giyincek foto icin suslencekte esim yok olmaz koyamazsin diyecek.valla annem tartismayi birak valizini topladigi gibi hadi bana eyvallah der:))ayricada hic anlamam su amanda bebegimi kimseler gormesin amanda nazarlar degmesin kafasinda olanlari.sanki altin kaplama dogurmuslar.kimsenin bebegi sizinkinden daha degersiz degil.herkejsin cocugu cok kiymetli her bebek melek.esiniz saygisizin onde gideniymis

Son düzenleme:
14 sayfayı okuyamadım da

ben de çocuğumu facebook a koymayın diyorum

kimse de bunun için kavga etmiyor

ederlerse ben daha çok ederim

anneniz neden tutturdu

neden bizi saymıyor diyor

o bebeğin babası ve onun da söz hakkı var

okumanıza vs karşı çıkmasına gelince 5 aylık bebeği bırakıp bu kadar farklı alana yönelmenize takılmış gibi geldi

yani örneğin ehliyeti neden şimdiye kadar almadınız

ya da adamın dediği gibi o evde iken hafta sonu gitmek yerine neden bebeği birine bırakıp da gidesiniz

okula gidin ama diğerlerini ya yine erteleyin ya da eşinizin dediği gibi bebeği başkasına bırakma içermeyen çözümler deneyin

haa bir de buradan bakınca ben adamı haksız göremedim desem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…