Eşim ve annem arasında kalıyorum. Tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Esin sadece facebook ve fotoğraf meselesinde haklı. Diğer tüm konularda gereksiz tavırları var. Al karşına konuş. Böyle davranmaya devam ederse bu evliliğin yurumeyecegini anlat. Ha sen ailene böyle davranılmasını sindirebiliyorsan da sesini çıkarma.

Canım ne sabırlısın maşallah
Eşin çok hatalı
Ama ablam yüzünden ön yargı diyorsun
Belli ki idare edemedigin durumlar olmuş
Çift terapisi almaz mi eşin o almazsa sen destek al yipranma boşuna

Ailen bu kadar zenginken kardeşin neden sizde kaldı?

Ablan ne yaptı canım gerçekten cok merak ettim? Meleği şeytana çevirmiş. Ne yapmış olabilir ki

bakin boşanin demedim annenize yapilana çok sinirlendim ...ablaniz yapmis ne suçu var şimdi kadinin ... kocaniz fedakarligi hep sizden bekliyor farkindamisiniz? tek tarafli fedakarlikta gene tukenen siz olursunuz ...10bin gelir var ama bakici yok ...kuzenim var ikisi 4000 aliyordur hem ev kredisi oduyorlar hemde cocuga bakici parasi ... eşiniz ailenize bunu yaptiginda sert cikacaksiniz ...onun ailesine yapilsa ortaligi yikar ne cocuk gorur gozu ne sizi ... yapici olunda sinirlarinizda olsun ...istemiyorsa kocaniz annenizde birsey yollamasin soyleyin...babaniz para ister diye odu kopuyor anladigim kadariyla ... gercekten erkeklerin ailesini ezdirmeme huyuna hayranim

Konu sahibi arkadaşım mesele boşanmak falan değil.tabiki bu sebeplerle yuvaniz yıkılmasın.ama bende şöyle bir intiba uyandırdiniz;hani diyorsunuz ya ailem dışında hiç bir sorunumuz yok.Neden yok çünkü sanırım o ne derse o oluyor,aile meselesi patlak vermiş ilk kez belki tepki koydunuz ve işte sorun.iyi huylar zor zamanlarda ortaya çıkar,herşey güllük gülistanlikken herkes iyi.siz üzülüyorsunuz eşiniz bunu görüyor buna rağmen,sizin hatriniza dahi geri adım atmıyor.dedigim dedik.onun her dedigine tamam derseniz iyisiniz.ben bakici olayına taktım mesela.bakin bakıcı bile tutamıyorsunuz,ona dahi sozunuz geçmiyor.yada ben tamamen yanılıyor olabilirim...

Herkes sizin gibi ezdirmezdim diyor ama nasil? Ben ezdirmemek icin elimden geleni yaptim. Aylarca konusmadim, düzelmeysen benim icin ailem daha önemli bana secim yaptirma dedim dedim dedim ama degismiyor bunun bir adim ötesi de bosanirim demek. Yani ne yaprdiniz bunu merak ediyorum. Benim yapmadigim, sizin yapacaginiz seyleri bilmek istiyorum cünkü iyice cikmaza girdim. Ne yapmam gerekir ki bu durumdan cikayim?
Bakiciyi tutmak istememesinin sebebi bebegimizin bakicida büyümesini istememesi. Izini bebegimiz icin aldin ona kullan diyor.

Iyi de siz esinizi hakli goruyorsunuz, hakli olmasa da her yaptığı saygisizliga bir aciklamaniz var.
Ama ablam soyle demisti annem boyle yapmisti.
E cok seviyormussunuz da, o zaman yapacak bir sey yok niye konu actiniz ki?
Esinizle ailenizi gorusturmeyin, ailenizin verdiklerini de catir catir yemeye devam etsin esiniz hic gurur yapmadan.
Bana bile sinir geldi su an ama siz hazmetmissiniz her seyi

Hazmetsem buraya yazarmiyim. Esim tamamen haksiz degil ön yargisinda cünkü daha önce yoktu bu durum ablamdan sonra oldu. Annemle cok karsi karsi karsiya geldiler bu dönemde. Benim konu acmamda siz memnunsunuz devam ya da ben olsam ezdirmem demelerden ziyade somut olarak sunu yap diyen olur diye. Cünkü yapmadigim sey kalmadi yok adam düzelmiyor.

oncelikle annenize babaniza destegi cekmelerini soyleyin sonuca bakin... o siz gidemezsiniz diye emindir yoksa bu kadar inat olmaz... ya sizi kaybetmekten korkmuyordur yada sizin ondan vazgecmeyeceginizi biliyordur ...anneniz yapsa birsey anlarim derim ki hakli ama bir erkekte bu kadar kini ilk defa goruyorum

Sana şunu söyleyim 5 yıllık evli ve 2 çocuk sahibi bir kadınım. İki çocuğuma da annem baktı gecesini gündüzüne kattı. Eşimin ailesi telefonla aradı sadece dogduklarinda.Ayni senin annen gibi kimliğimizi hazırlar her sıkıştığında maddi destek verir ailem.ama eşime yaranamafilar. Neden nankör çünkü. Seninki de aynı. Kimsenin anneni üzmesine izin verme.hele ki kadın ağlamış. Ben de senin gibi ara da kalırdım. Şimdiki aklım olsa yakarım dünyayı annemin tek bir gözyaşına. O senin ailene değer vermiyorsa sen de oba verme bir tek onun ailesi yok .sen de ağaç kovugundan çıkmadın. Ailenin kıymetini bil.bir gün çok pişman olursun

Ay anneniz adına çok üzüldüm benim bile ağlayasım geldi eşiniz niçin böyle davranıyor olabilir ki ,acaba bilincaltinda kendini ve ailesini daha dusuk gorup sizin ailenizin yaptigi masrafi gereksiz mi gosterme cabasina giriyor. Benim ihtiyacim yok havalarinda gurur mu yapiyor. Bence aileniz konusunda taviz vermeyin o bir el oglu sonucta yarin ne olacagi belli olmaz. Bu konu da net tavrinizi koyun. En sonunda ailemi sececegim senin bu tavirlarin yuzunden diyip hafif tehdit edin.

Aslında malı-mülkü çok var ama satmak istemediğinden zorlanıyor.

Konuyu okudum. Bence eşin ailenle mesafe koymakta haklı.
Ayrıca para mevzularınız enteresan. Hem ailen size herşeyini veriyor deli gibi para var ama kardeşin için kredi çeken sen?
Kardeşine evini açan sen?
Eşini adam yerine koymayan ablan. Bunu haklı gösteren annen?
Babanın hem malı mülkü var hem parası yok. Hem kardeşini okutamıyor hem sürekli size yardım ediyorlar. Ortada bir gariplik yok mu sizce?

Eşin altcoin mi nedir onu ailene söyleme demesinin sebebi kendi malı mülkü varken sizden istemesin diye bence.
Olayları tam anlatın.

Bunların hepsi buraya konu açan bir gelinin başına gelseydi herkes farklı yorum yapacaktı.

Not: önce nankörlükten bahsecek olan haklı olarak eşiniz. Bakınız ablanız. Onu koruyan annenizde hatalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ailene karşı tavırlı ailene gitmek istemiyor.peki ileride ailenin sana ihtiyacı olduğunda saglik vs sorunlar olduğunda ailen senin ile kalmadı gerektiğinde esin istemeyecek onları. Seni büyütüp bu yasa getiren insanları istemeyecek.aolenin zoruna gidecek sen ne hissedersin.cok kindar bir esin vardı. Aceba sen ailesine böyle davransın ne derdi.Eminim uzatma konuyu bitir bu kulluğu diye her gün baskı yapardı. Tekrar söylüyorum benim de iki kızım var asla aileme böyle yapılmasına izin vermem.Annem ağladı dedin ya içim nasıl acidi

Bir eve annemi sığdıramayan nankör adamı ben kalbime asla sığdırmam. Aileme yapılan her türlü saygısızlık bana yapılmıştır. Ayrıca maaşınız iyi olmasına rağmen kadın tutamayız diyorsunuz. Sebebi ise sevgili eşiniz izin vermiyor. Böyle devam ederseniz bu adam daha da şımaracak. O evde sizin de söz hakkınız var. Azıcık tepkinizi koyun.

Konuyu hatırlıyorum evet. Bence sende genel olarak insanlara çok yüz verme sıkıntısı var. Mesela ben de senle aynı saatlerde eve geliyorum fırında pratik yemekler yapmaya çalışıyorum haftasonundan sebzemi çorbamı hazır etmeye çalışıyorum sofra kurma toplama hep eşim yardımcı sağolsun. O saatten sonra o yorgunlukla her işi yapamam ki. Sonra 15 te bi temizlikçim gelir (ki toplamda sizin yarınız kadardir gelirimiz) ütümü yapar her yeri pırıl pırıl eder, bazen yemek bile yapar koyar dolaba. Sen de alabilirsin. Niye çalışıyoruz ki rahat etmeye hakkımız yok mu? Sonra ablana da hiç laf edememissin. Baştan yanlış. Yalvar yakar getirtmişsin yanina. Hangi erkek olsa evde bi baldız istemez. Hele serseri bi ergen gibi davranan, elini cebine atmayan baldızı kimse istemez. Ama yine de tüm bunlarla annenin babanın ne ilgisi var? Bir durumlar olmuş ve ailen ablamdan yana tavır almışsa soğumuş olabilir tek aklıma gelen bu. Sanırım çok yumuşak başlısın. Birine kızdın mı, kullanıldığını hissettin mi ona tepki vermeyi öğrenmelisin. O an tepkini koyarsan iş büyümez karşındaki de haddini bilir. En azından biraz çekinir senden. Uzulmezsin

Konunuzu okuyunca esimin kıymetini bir kere daha anladım. Annem evlendigimden beri senede en az 5000 tl hediye olarak nakit para gönderir, bebegimiz oldu bebegin besiginden tutun da mama sandalyesi bebek arabası, tüm kıyafetleri herşeyini a dan z ye annemler aldı tek kuruş masraf etmedik, ha ihtiyacımız yoktu ama annemler ablamin çocuğuna da aynı şekilde yaptıkları bize de yapmak istediler. Ve bebek doğdu annemle babam ayrı ayrı tam altin taktı, bayramlar ve yıl başı da dahil hepsinde bebegime tam altin taktılar. Şu anda da bebegime annem bakiyor.

Esim ailemin bu iyiliklerinin hepsinin bilincinde ve aileme karşı çok saygılı. Anneme ve babama karşı en ufak bir olmsuz davranışı bile olmadi. O kadar ki annemle babam öz oğlumuz olsa daha çok sevmezdik der. ki benim babam gerçekten huysuz, patavatsiz ve yersiz eleştiren eleştirmeyi çok seven biri. Bazen benim tahammül edemediğim söz ve davranışlarını esim görmezden geliyor ve alttan alıyor. Buyuktur gormezden gel diye o beni frenliyor.

Abla demissiniz de benim ablam gibisi daha dünyaya gelmemiştir. Esime neler etti hakaret bile etti yüzüne hem de esimin hiç bi suçu yokken, kimseyle anlaşamayan anlatilmaz yaşanır bir tip kendisi esim annemle babamın benim hatrıma onu bile idare etti de alttan aldı.esinia hiç ablanizi bahane etmesin. Boyle örneklerde var eşiniz kötü ve nankör biri bilin.

Üniversiteyi bitirdiniz onun için önemli değil galiba.ama o okulu mutlaka bitirin gelecek günleri ne getireceği belli olmaz.Ne yapacağınızı ben söyleyim. Anneciğini evine gönder yazık kadına. Tut bir bakici ve sen de onun ailesiyle mesafeli ol.kendi ailene git bebegini alıp eşine asla teklif etme sen de gel yada bizi götür diye.biletini alır gidersin .o ailesine gidelim dediğinde direk gitmiyorum demek yerine bahaneler üret. Beni seviyor falan diyorsun ya seven adam eşinin üzülmesine kıyamaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…