ESIM VE AILESI YARDIM EDIN NEOLUR

hayir ben esiml
Seninde esinden eksik kalir yanin yok. Ailem de ailem. Benim ailem bunu yapti benim ailem sunu yapti. Kusura bakma ama evlendigin evde tabi kahvalti hazirlamak zorundasin orda misafir degilsin.

hem altinlarimi aldilar hem kotu odaya attilar hem ilgisizler hemde esimle kimbilir kac ayri kalicam bendrn is yapmami beklemessnler kaynanam yan gelip yaticak bende evliligim ilk haftalarini esimnle son gecirecegm son haftayi bu sekilde gecirecegim evet malesefki gecirdim ama bu yapigim aptallikdi

ben hamileydim geçen mayısta 5 ay öncesi.
23 nisanda öğrendik hamile olduğumu.
15 mayıstı çok şiddetli baş ağrısı kusma ve tansiyon ylüksekliğiyle eve getirdiler beni eşimde geceye gidecekti evdeydi...
ondan sonraki 15 gün daha böle oldum meğer karnımda ölmüş bebek beni zehirliyomuş ve ben ruh gibi dolaşıyodum ne yemek yapabildim ne bişi yiyebiliyodum.
9 hafta 3 günlükken kürtaş oldum. çok sağlıklı bebeğimi kaybettim.
ama kürtaş olmadan 5 gün önce yani bebeğimin karnımda öldüğü günden 10 gün sonraki gün ct günüydü eşim aradı saat olmuş 5 hazırlan anneme git o sana balık kızartsın yemeden olmaz dedi. bende anneni ara dedim. bişi der bana dedim demez dedi.. evde eltiler falan varsa kimseyi çekemem dedim.
oda ararım ben annemi haberdar edrim dedi.
neyse kaynanaya gittim büyük eltim var. selamlaştık girdim içeri ama elimdeki balığı kaynanama uzatınca düştü suratı . oğlunuz arayıp sölemedimi bunu kızartın diye dedim. kadın yo dedi.. gitti mutfağa. mutfak amerikan tipi karsıdan izliyom onu. elti gitti yanına dediki ben hamileyken hiç emir vaki yapmadım dedi. güldü kaynanada olsun sağlıklı olayımda yapayım dedi.
ben o anda halım olsa ıksının kafayı duvardan duvara sürtmek geldi ama ..eşime mesaj cektim anlattım olayı oda kızdı hemen aradı annesinin ev telini ben acıyom devamlı bana eltini ver diyo.. bende kapatıyom teli ölsün aclıktan karnımdakı ananda eltide kına yaksınlar diyom. uğraşamıcam abılerinın kendini bilmez karılarıyla diyom kapatıyom teli.5. annesi actı teli ona bağırmış telde ver o gelını 2 çift sözüm var demis ama kaynanam büyk gelını korudu büyük eltimde ben bişi demedim dedi. demin mutfakta sölediklerini duymus tel acıktıya dedim.. sapsarı eltim kıpkırmızı oldu kalkamdı yerınden bende masaya geçtim yedim. midem kalka kalka inatla.

kürtaştan sonra bir gün bana geldi büyk eltim ozaman dedimki ben o gün numara yapmıyodum karnımdakı gerçekten ölmüştü dedim. herkesin evladı var dedim. kapadım konuyu.

gelde bu insanlarla can ciğer ol.

evınıze gıtmeye calıstıgınızda anahtarımı vermıyecektı orda kalın dıye bn oyle anladım
canım 1 oda bir salon nerde kalıcaktıkta pardon ilk gece ...şey yapmayı bile bilmiyoz. zaten okadar bağırdımkı kaynanada nasıl yapardım o işi bilmiyom.

Son dönemim furyası taraf değiştirme modu..yani erkek anneleri kız çocuğu evlendiriyor modunda kız anneleri erkek çocuğu evlendirme modunda..bence artık aileler kız çocuğu olunca korksun düğün dernek masrafı diye e malum artık yeni düzen bu..bende eşimin ailesinden çok bir şey görmedim babam sağolsun herşeyimizi en iyisiyle fazla fazla yaptı hala da yapar ama benim aileminde zoruna gitmişti..şimdi çok mutluyum çünkü üstünde durmamayı öğrenince hayat çok daha güzel..zaten Allaha şükür benim ihtiyacım yok onların malına mülküne düşünüp düşünmemelerine eşim annem babam yetiyor bu konuda fazlasıyla zaten umrumda değil hatta karışmamaları daha çok işime geliyor onun aileside varsın umursamasın çokta tınnn...

Herkese sana nasil davrandiysa o sekilde davranirsan senin karakterinin hic bi anlami kalmaz.

1 senelik evliyim herşeye karıştığı için (zaten ayda 2 kez gidiyom kaynanama.. ) ortanca eltimin adı çakma kaynana...
eee ben bosuna demıyorum kadın kadının dusmanı dıye
cakma kaynanaya dekı keser doner sap doner gun gelır hesap doner

ama sürekli geriye bakarsanız, dengeniz bozulur, kendi huzurunuz için unutmaya çalışın, zamanla kocanız sizi anlayıp hak verecektir. kv.den uzaktasınız, bu büyük bir şans. evinizdeki huzura bakın.
takılar gelinindir, vermemeleri çok ayıp ama o arsız diye siz de kötüye mi uyacaksınız. aileniz gelin vermemiş, damat almış, fazladan bir oğlumuz daha oldu diye düşünsünler. karşı taraf saygısız yaptıklarından belli.

dipnot: . "dul kadın almış gibi böyle şey olurmu ama. çok çok ayıp."diye düşünen arkadaşı kınıyorum. hayatın size sürprizlerini bilemezsiniz. biz kocaman kocaman laf edenleri çok gördük.

zaten tek avuntum kv min burda olmamasi eltim kayinlarim dahil zararlari dokunmasda uzak olmak guzel gercekten annemlerde aynisini diyor..bir oglumuz oldu diyorlar ama esim hala kv mi aramami bekliyor ben kac defa kaza gecirdim 1 defa aramadilar...dedesi rahatsizlanmis gelmis 90 yasina neden aramadm diye hepsi tavir aldi ben ise defalarca kaza gecirdm 1 kez aramadilar gelinim gecmis olsn diye ben neden ariyimki ya akli olan gec evlensin hatta hic evlenmesn

Onlar zaten belli, ama sen niye akilsiz davraniyorsun ki ? Arasan nolur bir yerin mi eksilir? Arayiver madem dertleri bu, o zaman dicek laf bulamazlar. Kac defa kaza gecirmis olabilirsin ki ben sahsen anlamadim nedemek. Sen ara iste yasli dedeyi, birak onlar aramasin seni sen de kocana soylersin. Kocan senden soguyacagina annesinden sogusun.
Cok toy davraniyorsun.

boşverin arayın, aramayınca huzurunuz bozuluyorsa onlar için değil Allah için arayın, kocanızın hatırı için arayın. kocanız sizin ılımlı halinizi görünce zaten sizin yanınzda olur. biraz politik davranın.
değer mi onları düşünerek evinizin huzurunu, ruhunuzun sağlığını bozmaya. kapınızı kapatınca herkesi dışarıda bırakın.

Almanya'ya gidiliyorsa yine iyi. Belki düzelir bir şeyler. Yani öyle umuyorum...

Arkadaşım sende ikidebir herşeyi biz yaptık diye yazmışsın böyle sürekli eşinin başına kakarsan kendinden soğutursun adam senin için ülkesini terkediyor ailesininde size karşı tutumu oğullarını yurt dışına götürmeniz oğulları nede olsa kimse istemez oyüzden size karşı soğuk davranıyorlar istemedikleri bir evliliğede yapmacık davranamıyorlar belliki

Canım kazandığı parayı türkiyeye göndericek. Buna kendini hazırlasan iyi olur. Aynı senin olayını tıpkısını akrabam yaşadı. Tamamen aynı hikaye onlarda akraydı para olayları aynen bu şekilde oldu. Boşandılar sonra şiddetli geçimsizlikten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…