ESIM VE AILESI YARDIM EDIN NEOLUR

hala aynı şeyleri söylüyorsun. genelde istenmez diyorum neden tartışma çıkarmaya çalışıyorsun. herkesin başına gelebilir tabiki neden büyük konuşayım. benim annemle babam geçen yıl boşandılar. 25 senelik evlilikleri bitti. bu durumda kötü konuşabilecek en son kişi benim burada. yazılanları tepkili bi şekilde değilde anlamaya çalışarak okursan ne demek istediğimi anlarsın.

Rolleri baştan değiştirmiş aileniz. Neden bu kadar üzerine düstünüz ailecek anlamadım.
Herkese hakettiği değeri vermek gerek bu hayatta, bunu bilir bunu söylerim. Baştan belliymiş bu insanların soğuk nevale oldukları, okurken sizi istemediklerini bile düşündüm açıkçası.
Bu saatten sonra birşey değişmez üzgünüm. Bu aileye bulunmaz hint kumaşı muamelesi yapmışsınız haliyle burunları kalkmış biraz.

ben mı tepkılı okuyorum yoksa sen lafımı degıstırdın ?
al yazdıgın msj yukarda

Taviz tavizi doğururmuş, bende benzer şeyler yasadim ama bu kadar da değil, insan değer verince değer görmek ister tabiki çok haklisin. Bisey sormak istiyorum, eşinin ailesi nereli? Sırf meraktan soruyorum cok ozel olmazsa mesajla soylesen de olur. Kusuruma bakma meraktan sordum

ben mı tepkılı okuyorum yoksa sen lafımı degıstırdın ?
al yazdıgın msj yukarda

hayır lafı değiştirmiyorum yazdığım mesaj hala konudayken neden lafı değiştireyim. durumun böyle olduğunu Türkiyede yaşıyorsan zaten biliyorsundur. Geneli bu şekildedir. herkes kendi bildiği şekilde kendi düşünce ve yargılarına göre yorum yapıyor. Bizde böyledir bende bu şekilde yazmışımdır kaldı ki lafımın arkasındayım zaten. yorumların için teşekkür ederim daha fazla tartışmak istemiyorum.lütfen.

Beni ise asil üzen esimin hala kendi ailesini savunmasi ama bana sevgisinden hic süphem yok ne yapmayalm yardm edin neolur cok caresizim((

bende benzer şeyleri yaşadım ama rezilliğimide yaptım. düğünden sonra bir güzel hıncımı aldım. ama benim eşim arkamdaydı.. şimdi kafam rahat annesi, eltilerimle aramda resmiyet var.. çok şükür.
sallıcaksın azcıkta...

Damada baktığınız yetmeyecek ilerde onun ailesine de bakmaya devam edeceksiniz.. Ben olsam soğurdum açıkçası Keşke en başından bitirseydiniz bu işi, eşiniz tüm parasını ailesine vermeye devam ederse dayanamazsınız.

Yinede içinizi ferah tutmaya çalışın, belki zamanla kendi ailesi olduğunu kabullenebilir. Tatlı dille yaklaşın, güzel güzel anlatın evliliğin ne olduğunu, artık kendinize ait bir yuvanız olduğunu, çoluk çocuk için birikim yapmaya başlamanız gerektiğini ki ilerde sıkıntı çekmeyin diye. İnş aklı başına gelir

ne yazikki ailem hep cok iyi niyetli bunu esim ve ailesi basda anladi biz kimseye sknti olmasn ayibdir gunahdir diye diye biz borc batak icine girdik onlar ise kiz evlendirdi gibi oldu ben napaym smdi

ben fark edip, eşime ve ailem herşeyi ortak yapıcaz dedim. aileleri sokmadım .. yoksa biliyodum başıma gelicekleri. hem benim ailem borca girecekti. hemde onun aanesi ödeyemicekti eşim üstlenip borcu ben ödücektim ama benim ailem zorluk çekicekti..
malesef bazı kaynanalar hiç cocuklarını düşünmüyo.. ilk gecede eltim anahtarımızı almıştı niyeti neydi bilmiyorum ama belkide altınları almaktı ben kaynanım evinde düğüne gelenlerle görüşürken. ama ben altınları çantama aldım. eltim çocuğuyla ilgilenirken anahtarımı çantasından aldım..
malesef çok farklı ınsanlar var.. annem kac kere aramıstır ama kaynaanam aramamamıştır. bende tınlamıyom şu anda anneme tınlama boş ver diyom ama annem çok hasta insen illa bekliyo.

esimi ben defalarca terk ettim nisani attim nerdeyse bu neden yuzunden defalarca onu kirdm ama o hep arkamdaydi acikcasi muska yapildigindan süphem var...cnku cok degisti ailesi kiskaniyordu sirf vaktni bana ayirdigi icjn annesine kaynanasi cok eziyet etmis aynisini bana yapiyor....evet esim suan ailesinin arkasnda nedesem anlamiyor sadrce tek umitim buraya gelince degismesi yani belki herseyi anlar...insallah arkadaslar cok tskler yorumlariniz icin

aynenn kaynanam hic bir cocugunu tinlamayan bir insan 50 yasinda yuzunde 1 tane bile kirisik yokk cnku gamsiz tinlamiyorrr

Reactions: gsx
tartısmak ıcın yazmadım , ama boyle dusunmeyelım evet dedıgın gıbı bazı kesım boyle dusunuyor malesef..sevgıler

yani kimse sana bayılıyorum gelinimiz ol felan dememiş sen eşin ile birbirinizi sevmişsiniz evlenmişsiniz. sen şimdi kimi ne için suçluyorsun bu insanlar sana hep aynı davranmışlar sen de sevilmediğini istenilmediğini bile bile evlenmişsin, oğulları aşık olunca onlarda sana bayılmak zorunda değil acı gerçekler....

eltın nasıl aldı anahtarı , gozunun onundemı aldı yanı

eltın nasıl aldı anahtarı , gozunun onundemı aldı yanı
evet nikah sonrası ailemi yolcu ederken annem oğlum anahtarınız nerde dedi oda gösterdi o sırada çakma kaynanam ortanca eltim eşimden kaptı anahtarı.. eve doğru gidiyoz gelin arabasının yanına gelip camdan anahtarı gösteriyo. eve gelince bende çantasından hemen aldım anahtarı ve ıkı saat anahtar arattırdım herkese..2 saat sonunda anahtar bende dedim. benle uğraşmayın diyede bağırdım oh iyi yaptım. sonrada evimize gittik.
şimdi olsa gene yaparım hemde anahtarın bende olduğunu söylemem çilingir getirtirim.

HELAL OLSUN SANA ! terbiyesiz insanlar az bile yapmışsın

şimdi kafam çok rahat eltilerim ve kaynanamla aramda resmiyet var. büyüdüğüğm şehirden eşimin dostumun olduğu şehirden hiç bilmediğim eşim memleketi izmite geldim .. kimsem yok diye diye ağlaya ağlaya ev tutmaya geldiğim günü hatırladım 29/09/2013 pazar gününü o gün allahım kimsem yok burda beni yalnız bırakma demiştim.. öyle iyi komşularım varki..işten eve döndüğümde üst komşum açar kapısını halimi hatrımı sorar gel kahve içelim der. hemen yaptığı yemekten verir.. karşı komşumda öle. alt komşum 3 hafta önce başka bi yere taşındı hemde kayınvalidemin komsusuymus eskiden 3 günde 1 arar... rabbime sığındım oda benim yüzümü güldürdü.

HELAL OLSUN SANA ! terbiyesiz insanlar az bile yapmışsın
ama bana aa ne kadar terbiyesiz gelinsin dediler. ama benim eşim arkamda.. çok üzdüler beni ama onlarından evlatları var.. eltilerime allah öle gelinler vericekki bende o gün o gelinlerin arkasında olcam.

Seninde esinden eksik kalir yanin yok. Ailem de ailem. Benim ailem bunu yapti benim ailem sunu yapti. Kusura bakma ama evlendigin evde tabi kahvalti hazirlamak zorundasin orda misafir degilsin.

ama bana aa ne kadar terbiyesiz gelinsin dediler. ama benim eşim arkamda.. çok üzdüler beni ama onlarından evlatları var.. eltilerime allah öle gelinler vericekki bende o gün o gelinlerin arkasında olcam.
senin evinin anahtarının eltinde olması asıl terbiyesizlik, ne biçim insanlar var verir zaten allah layıklarını merak etme

evınıze gıtmeye calıstıgınızda anahtarımı vermıyecektı orda kalın dıye bn oyle anladım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…