ESIM VE AILESI YARDIM EDIN NEOLUR

Yine bi senin ailen benim ailem vakasi.
Evlilikte bu sorun soz konusu olduysa o evlilikten hayir gelmiyor.
Esinin ailesi boyle olur da esin yaninda olur eyvallah ama esin de senin arkanda degil tarafsiz degil
Elle tutulur bi yani yok kisaca
Yazik etme kendine

oncelikle sen niye aileni ezdiriyorsun. At bir yatak eve yeter. Niye ev duzecem diye ugrasip herseyi kocanin eline altin tepside veriyorsun. Seninkilerde artik kurus harcamasin. Kaynana da sacma sapan konusunca aaa olurmu anne siz konusmayi sevmiyorsunuz rahatsiz etmiyiyim diye de. Yada ver cevabini. Madem kocamdan vazgecmem diyorsun kocani arada birakma ver kendin cevabini herkese.

Kocan da sen de calis evinizi yavas yavas kurun.

Bu kadar pisirik olmayin yahu.

Herseyden uzak Almanya, ya tasinmissiniz. Ne olursa olsun eskiyi unutacaksiniz mutlu olmak istiyorsaniz. Konulari kapatin ve asla acmayin.Zamanla anlayacak esiniz. MUtlulugunuza gölge düsürmeyin.

işin iyi tarafı ailesinden uzakta yepyeni bir hayat kurmanız,

dediğim gibi artık kendi aileni de daha fazla kullandırma ,eşinle sen başınızın çaresine bakın.

eşine de artık bu mevzuları hatırlatma,çünkü savunmaya devam edip kalbini kıracak bu besbelli.

:)Aynen ve esinin aileside ogullarina deger vermiyor deger veren aile alta kalmaz düpedüz sizi ailenizi kullanıyorlar... Maalesef boyle

Ev eşyası falan da almamışlar, takılarını alıp ne borcu ödedi ki bunlar ?
Eğer Almanya da ev tutup eşyaları ailene aldırıyorsan yanlış yapıyorsun, eşim ailene öderim diyor demişsin ama hiç sanmıyorum, umarım orada çalışıp kazandığı parayı da ailesine göndermez...

Siz esinize tüm kolayliklari sundukca bu durum degismiyecektir, simdi evi siz dösüyorsunuz, o gelicek ilk etapta siz calisiyor olacaksiniz, oda ise baslasa bile, zor durumda olunca yine aileniz destek cikacak, eeee esiniz ne yapacak? Ben söyleyim, o yine ailesine para gönderecek, izine giderken bol bol hediyeler alacak, siz kendinizi yirtsanizda bunlari yapacak.... Uzaktalar diyede hic sevinmeyin, hergün oglulariyla konusup isterseler bi güzel aklina girecekler yine ve kabak sizin basiniza patliycak.... Siz esinize kolaylik sagladikca pek huzurunuz olmiyacak maalesef... Bu arada hic sizi seviyor gibi gelmedi bana kusura bakmayin...

uzaktan akrabasınız o aile ile öncesinde huylarını bilmiyor muydunuz ? akrabalardan soruşturmuşsunuzdur elbet..
tüm yazınızdan tek bir anlam çıkıyor oğullarının sizinle evlenmesinden hiç memnun değiller.. ne maddi ne manevi olayın dışındalar.. altınları kapmak dışında ki aileniz neden müsade etti sustu anlamadım.. aranız bozulmasın diye olamaz aranız yok zaten..
sizle ilgili değildir belki ailenize karşı bir tutumdur vs bilemem ama istememişler bu işi..
evlenmişsiniz eşinizle mutlu olmaya çalışmaktan ve onların size yaptığı gibi yoklarmış gibi davranmaktan başka çare yok.. ailesinden az bahsedip uzatmamalısınız olayları çünkü eşiniz o ailenin çocuğu.. o insanlar onu bu yaşa getirmişler çok farklı düşünmesi pek mümkün olmuyor.. sadece aranızı bozmaya yarar sizi haklı bulsun diye dil dökmek..

esimin ailesi beni istemiyordu esimin istemesiyle oldu esimin sevgisinden hic ama hic suphem yok olamaz ama huyu buki hayatda cevab veremez ne benim aileme ne kendi ailesine ...esimin babasi yok belkide bu yuzdendir diye dusunuyorum...
düzen derken yeni geline hediyeler alinir bana sadece gelinlik kiralandi hediye felan asla yok esim hep yanimdaydi ama son aylar okadar degistiki ben buraya geldim geleli hep ailesini savunuyor iste sebebi ne cozemedim ama haklsnz onume bakma zamani geldi...herseyi geride birakmam lazm aileme gelince yapma dedikce yapiyorlar

esime nezamanki bu konuyu acsam tersliyor ve ailesini savunuyor calisiyor kendisi ve parayi hala ailesine veriyor neymis borclari varmis ama tum altinlari aldilar daha ne istiyorlar ((

Beni ise asil üzen esimin hala kendi ailesini savunmasi ama bana sevgisinden hic süphem yok ne yapmayalm yardm edin neolur cok caresizim(([/QUOTE]
Anahtar cümle bunlar. Kalanı hikaye.Sevgiden bu kadar erken emin olmayın. Belki aşktır.Çabucak bitebilir.Sizin yaptıklarınızı karşıdan beklemezseniz ve sürekli verici olursanız belki mutlu bir evlilik olabilir. Ama onu yapmadı bunu yapmadı diye sayarsanız depresyon kapıda. İnşallah mutlu olursunuz.

sen bu gidişle hep alttan almaya mahkumsun.baştan ipleri kaptırmışsın.ilk büyük kavganızda eşin pılını pırtısını toplayıp türkiye ye ailesinin yanına döner.çünki anladığım kadarıyla kendisinde bir evliliğin sorumluluğunu alacak olgunluk yok

Affola "düzen" neydir? Cahilligime verin...

düzen; genelde takı falan istenir ya mesela gelin için, şu kadar altın yada altın yerine başka bişey. genel

canım bişeyi anlamadım ben. sadece gelinlikmi "kiralandı" bohça falan hazırlama yada başka şeyler yokmuydu.???

Affola "düzen" neydir? Cahilligime verin...

aklında olsun seninde :) kıza bilezik istenir. genelde 6 tanedir. elbise ayakkabı aklına gelebilecek herşeyin adına düzen denir. ayrıca kurban bayramında geline boynuzunda bilezik takılı koç hediye eder damat tarafı. buda bi parçası.

Ben bedavaya gitmisim o zaman yaaaa... Ogullarimda aklimda tutayim ama bilmemezlikten gelsem en iyisi galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…