Eşim sigara içtiğimi ögrendi kavga ettik lütfen yardım!!!

Gercekten bu durumu yasamadıgınız için beni anlamadığınız düsünüyorum ya akıl istedim sadece yardım için Baska birsey deil
Bu durumu yaşamadım. Yaşamayacağım . Başıma gelirse aldatan koca kendini adliye koridorunda bulur. Kimse bana sigara içip içmemeyi emredemez.
Ben kendimi seviyorum ve kendime aşırı saygı duyuyorum ve çevremde herkes saygı duyuyor. Benimle bu şekilde konuşulmadığını. Bana böyle davranılmamasını bilirler .
Ben bir adamın malı,oyuncağı,kölesi değil eşi olabilirim ancak .
Oyuzden size geçmiş olsun. Zerre üzülmedim sizin adınıza. Ne ekersen onu biçersin.
Bu gergin zamanlarda yorum istedin bu da benim yorumum,hoşuna gitmezse affola

Olayı görebiliyor musun bacım
Öyle gercekten iç sesimsin ben yapamadım ne yol bulduysam care olamadım kendime sevgimden vicdanından vazgeçemedim sadece ne yapabilirim onu mgrenmek istedim buraya yazmama k için elimden geleni yaptım ama son care
Büyük resme bakmaya çalış. Aslında adam parası gidecek diye korkuyor. Seni sigara parasından bile değersiz gören bu adama bu kadar sevgi fazla degil mi?

Aldatma kadin in yaşayabileceği büyük pisikolojik şiddetlerden biri iken bunu yapip zeytinyağı misali uste çıkması?

Elbette yazacaksın icine dert etme bacim ama bu adam senin sevgini hak etmiyor. Sen ne düşünüyorsun? Işe girip çalışabilir benim param çalışan da ben içen de ben diyebilirsin.

Gercekten bu durumu yasamadıgınız için beni anlamadığınız düsünüyorum ya akıl istedim sadece yardım için Baska birsey deil
He zeynep he. Bir mutsuz evli sensin. Hıyar gibi kocası olan bir tek sensin. Aldatılmış olan da bir tek sensin. O yüzden kimse anlamiyor seni. Zavallısın, kurbansın, bu hayatın mağdurusun.

Aklı olan bu evliliği sürdürme der. Ailesi arkasinda olup rezil bir hayatın içinde olan kim varsa azgın ötesi azgındır. Onurunu kaybetmiş bir erkek delisidir. Yetti artik be!

Özel değilsiniz, aynı senaryo milyonlarca kez yaşandı, sonuç aynı. Sizden esirgediği sigara parasını tutulacağı kadına bin katı ile yağdıracak. Ömür çok değerli bir şey, yarına çıkacağımızın garantisi yok, ne kadar kolay çöpe atıyorsunuz çok şaşırıyorum. Yazık. Ziyan. İsraf.

Esim le 5 aydır evliyiz dügğnden sonra sigarayı bırak dedi bende bırakmaya calıscam dedim sonra aradan 2 ay gecti bıraktım içmedim ama sonra büssürü dert ortaya cıktı ve ben de bir anda içmeye basladım bunu söyleyemedim ona cok korktum taki düne kadar Eşimle dün sigara içtiğimi ögrendi cok kötü kavga ettik yataktan gitti dier odada yattı bende gittim yanına odaya orda yattım dier koltukta sabahta kahvaltı yapmadan cıktı hazırladım okadar. Yüzüme bile bakmadı

Bundan 2 hafta önce de biz nisanlıyken beni aldattıgını ögrendim tartıstık baya ama yinede bukadar büyük tepki vermedim sürekli bana ilgi göstermeyen biri sevgisinden süphem yok ama ben o nu affetmisken o bana böyle davranıyor sizce ne yapmalıyım lütfen yardım edin ne yapmalıyım korkuyorum bosanır diye cok korkuyorum ama elimde deil oda yanımda içiyor sürekli o da bırakmıyor benim içmemize istemiyor ama bu nun içinde bu kadar tepki sizce fazla deilmi ben onu affetmisken bana akıl verin kızlar ne yapmalıyım
Adam size saygı duymadığı ve sizi sevmediği için sizi aldatmış. Siz ona sesinizi çıkarmadığımız için o saygı iyice sıfırlanmış. Sonra sigara içmeniz bu kadar büyük olay olmıs. O size sadık kalması gerekirken bunu yapmayıp kendi hatasına bakmadan sizi suçluyor. Siz beni aldattı diye yatağı terk etseniz gelip yanınıza yatar mıydı? Hiç sanmam

İnternetten hesap yakaladım orda büssürü kızla konusmus ama dügğnden sonra deil dügğnden önce nisanlıyken
düğünden önce mi? hee tamam o zaman yaa
diyeceğimizi düşünmüyorsunuz dimi?

bunu yapmış adamın karşısında çatır çatır sigaramı da içerim
hele hele kendi de içiyorsa
sizi tanıdığında içmiyor muydunuz?

bu arada ailesi biliyor mu içtiğinizi ondan da çekiniyordur

Ya nasil adamlarla evlisiniz ve neyin kafasini yasiyosunuz adam sigara iciyor ama size birak diye baski yapiyor ona tamam diyosunuz sonra aldatiyor affediyosunuz ama sevgisinden suphem yok diyosunuz bosayacak diye odunuz kopuyor kendinizi bir onunde paspas etmedigniz kalmis onuda yapin asla bosamaz sizi merak etmeyin aldatir aldatir durur

Esim le 5 aydır evliyiz dügğnden sonra sigarayı bırak dedi bende bırakmaya calıscam dedim sonra aradan 2 ay gecti bıraktım içmedim ama sonra büssürü dert ortaya cıktı ve ben de bir anda içmeye basladım bunu söyleyemedim ona cok korktum taki düne kadar Eşimle dün sigara içtiğimi ögrendi cok kötü kavga ettik yataktan gitti dier odada yattı bende gittim yanına odaya orda yattım dier koltukta sabahta kahvaltı yapmadan cıktı hazırladım okadar. Yüzüme bile bakmadı

Bundan 2 hafta önce de biz nisanlıyken beni aldattıgını ögrendim tartıstık baya ama yinede bukadar büyük tepki vermedim sürekli bana ilgi göstermeyen biri sevgisinden süphem yok ama ben o nu affetmisken o bana böyle davranıyor sizce ne yapmalıyım lütfen yardım edin ne yapmalıyım korkuyorum bosanır diye cok korkuyorum ama elimde deil oda yanımda içiyor sürekli o da bırakmıyor benim içmemize istemiyor ama bu nun içinde bu kadar tepki sizce fazla deilmi ben onu affetmisken bana akıl verin kızlar ne yapmalıyım
Esın senı aldatmış affetmıssın, kendıne hiç mi saygın yok (bu zamanda millet tek yürek olmuşken yorum yapanlara sacmalık gozu yle bakmayın, haklılar)

Daha 5 aylık evliyim hiç. Bir tad almadım bugune kadar bende cok düsündüm boşanmayı ama bşrsey engel oluyor anlayamıyorum cokmu vicdan yapıyorum onuda cözemiyorum
Bence son derece manipülatif bir eşiniz var. Sizi aldattığı yetmiyormuş gibi kendisi de sigara içtiği halde size aynı konuda baskı yapıyor ve kendinizi suçlu hissettiriyor. Manipülasyona maruz kaldıkça daha çok sindirilirsiniz. Boşanamama sebebiniz bu. Bu zinciri nasıl kırarsınız bilmiyorum ama ilk adım kırmayı istemeniz olacaktır. Eşinizin karşısında ezilip büzülmeyin, daha beş aylık evlilikte bu kadar büyük tepkiler vermesine müsade etmeyin. Ayrıca bu adam sizi aldatmış, bence odak noktanız sigara olmamalı. Siz sigarayı bırakmışsınız, bir daha başlamışsınız mesela. Burdan bir kere yapan bir daha yapar mantığını çıkarmak güç değil.

Konuyu okumadım ama şunu çok merak ettim. İnsan sigara içtiğini nasıl saklayabilir ki, sigara içen bir insanın sigara kokusu kaç metreden anlaşılır. Her sigara sonrası üzerini değiştirip duş almıyorsa bu mutlaka anlaşılır. İnsan bunu en azından en yakın temasta olduğu kişi yani eşinden saklayamaz. Bu saklanabilecek somut bir şey değil ki.
Ağzın kokar, saçlarına siner, üzerine siner. Nefesinden anlaşılır. Çok şaşırdım.

Konuyu okumadım ama şunu çok merak ettim. İnsan sigara içtiğini nasıl saklayabilir ki, sigara içen bir insanın sigara kokusu kaç metreden anlaşılır. Her sigara sonrası üzerini değiştirip duş almıyorsa bu mutlaka anlaşılır. İnsan bunu en azından en yakın temasta olduğu kişi yani eşinden saklayamaz. Bu saklanabilecek somut bir şey değil ki.
Ağzın kokar, saçlarına siner, üzerine siner. Nefesinden anlaşılır. Çok şaşırdım.
Bu dediklerinizi genelde sigara içmeyenler hızlı farkediyor. Adam da içtiği için farketmemesi çok muhtemel. Kendinden dolayı sanmış olabilir.

Beni aldattı, ben onu affettim ama o benim bir sigaramı affedemiyor. Küstüm ben ona küstüm!!!:KK12:
Sizin kafanız güzel mi ya? Aldatma varken yemişim sigarasını. Ya bir de boşanır diye korkuyormuş. Pes artık!
Özür dileyin bari gidip, beni aldattığın için ve sigara içtiğim için özür dilerim, bir daha sigara içmem, sen de beni istediğin gibi aldatabilirsin deyin de adamın gönlü olsun. O zaman kesin boşamaz sizi. Kökten çözüm, hadi!

Nasıl yapılıyor bilmiyorum ki birde esimle ugrasma istemiyorum yok neden yazında oraya niye böyle olduda ben korkak bşr insanım
Niye kocanızdan korkuyorsunuz?Bu normal değil ki.Sizi bu kadar sindirmesine izin vermeyin.İş arayın,çalışın.İki gün sora tekrar aldatılırsanız,yine mi affedeceksiniz?Çünkü tekrar yapacak.

Öyle gercekten iç sesimsin ben yapamadım ne yol bulduysam care olamadım kendime sevgimden vicdanından vazgeçemedim sadece ne yapabilirim onu mgrenmek istedim buraya yazmama k için elimden geleni yaptım ama son care
Vicdan neden? Hatalı olan o her konuda, boşanın hemen demiyorum yontulursa yontun biraz; ben içeyim sen içme ne demek, senden sigara masrafını esirgiyorum ama oara kazanan ben olduğum için içicem demek bence. Lokmasını da sayar bu adam insanın.Çalışın dicem de çalışınca da şu adama asla tamah etmez boşarsınız. Korunun aman mutlaka, zararın neresinden dönersen kar

Çünkü kocası zaten içiyor o yüzden fark etmez.

Tüm önyargılarımı dışarda bıraktım cevap yazıyorum.

Sigara öyle zorlama ile bırakılmaz. Eğer bırakabiliyorsa kocan önce kendi bıraksın, sonra komşunun kapısına laf etsin..

Vicdan neden? Hatalı olan o her konuda, boşanın hemen demiyorum yontulursa yontun biraz; ben içeyim sen içme ne demek, senden sigara masrafını esirgiyorum ama oara kazanan ben olduğum için içicem demek bence. Lokmasını da sayar bu adam insanın.Çalışın dicem de çalışınca da şu adama asla tamah etmez boşarsınız. Korunun aman mutlaka, zararın neresinden dönersen kar
Bazilari kadina yakistiramiyor sigara icmeyi tam bir geri kafali. Ben icmem sigara ama bu baska birseyde de olsa ben yapicam sen yapamazsin benle bir misin dese deliririm. Konu sahibi siz bu kafayla giderseniz adamda farkinda zaten herseyi yaptiririm dusuncesiyle iyice ezilirsiniz hala vicdan diyorsunuz neyin vicdani bu anlamiyorum kelime secmede problem var galiba cunku vicdan yapacak kisi siz degilsiniz. Gercekten biraz aklinizla hareket edin. Zaten deprem yuzunden psikolojim alt ust oldu birde boyle konulari gorunce iyice cildiriyorum. Insan kendine bu eziyeti niye yapar. Bosan desemde fark etmicek biliyorum cunku bosancak insan en basindan boyle bir evlilige zaten baslamaz.

Öncelikle eşiniz değişmez. Çünkü neden değişsin? Nasılsa bu adam sizi dovse de sizin onu boşamaya cesaretiniz yok. "Ben sen beni aldatmissin onu kabullendim, sen benim bi sigaramı kabullenemeyeceksen kapı orda" demeye cesaretiniz yok, üstüne üstlük bütün bu tepkiyi kendisi de sigara içerken size veriyor, buna itiraz etmeye cesaretiniz yok. Sihirli değnek mi değecek bu adama değişmesi için? Kimse kaybetmekten korkmadığı biri için çaba göstermez. Kocanız değişmeyecek, aksine nasılsa bu katlaniyo deyip daha da beterlesecek, siz de "düzelir sandım" diye evlenir evlenmez nasıl hamile kaldiysaniz tekrar hamile kalıp çocuk yapacaksınız, sonra da "çocuğum için bosanamiyorum" diye kendi cesaretsizliginizi çocuğunuza mâl edeceksiniz. Bu hiç şaşmaz.

X