Eşim sigara içtiğimi ögrendi kavga ettik lütfen yardım!!!

Esim le 5 aydır evliyiz dügğnden sonra sigarayı bırak dedi bende bırakmaya calıscam dedim sonra aradan 2 ay gecti bıraktım içmedim ama sonra büssürü dert ortaya cıktı ve ben de bir anda içmeye basladım bunu söyleyemedim ona cok korktum taki düne kadar Eşimle dün sigara içtiğimi ögrendi cok kötü kavga ettik yataktan gitti dier odada yattı bende gittim yanına odaya orda yattım dier koltukta sabahta kahvaltı yapmadan cıktı hazırladım okadar. Yüzüme bile bakmadı

Bundan 2 hafta önce de biz nisanlıyken beni aldattıgını ögrendim tartıstık baya ama yinede bukadar büyük tepki vermedim sürekli bana ilgi göstermeyen biri sevgisinden süphem yok ama ben o nu affetmisken o bana böyle davranıyor sizce ne yapmalıyım lütfen yardım edin ne yapmalıyım korkuyorum bosanır diye cok korkuyorum ama elimde deil oda yanımda içiyor sürekli o da bırakmıyor benim içmemize istemiyor ama bu nun içinde bu kadar tepki sizce fazla deilmi ben onu affetmisken bana akıl verin kızlar ne yapmalıyım
Derdini seveyim. Ikiniz de birbirinize uygunsunuz. Vasat dertleriniz umrumuzda degil.

Ben ona bırak dedim sigarayı ben bırakamam benle sen bir deil sin dedi
İşte en basından kaybetme korkumu belli. Ettiğim için. Bu sekilde üstüme geliyor televizyon sürekli acık izliyoruz aklımız zaten orda birde üstüne bu geldi iyice yıprandık
Bu şekilde bir zihniyette üstelik aldatan adamla peki deyip evlendiysen bu muameleyi de hak ediyosun devam et

Ben dedim ona defalarca bırakalım beraber sen içerken bırakamıyorum diye
Hamile kaldım sonra düsük yaptım baba ertesi günü sigarayı bırakırdı hamileligşm boyunca sigara içmedim hiç sırf stresten bebek düstü doktor bile dedi bunu sonra üstüne bğssğr kavgalar dertler sıkıntılar geldi ve tekrar basladım söyleyemedim hata ettim biliyorum ama ne yapacam bilmiyorum

İki seçeneğiniz var. Ya sinip sigarayı bırakacaksınız, ki bu ömür boyunca eşinizin sizden sinip pusmanızı beklemesi demek olur ; ya da dik durup “içiyorum kardeşim, zorlamasaydın da yalan söylemek zorunda bırakmasaydın beni.” diyeceksiniz.

Para gidecek diye canı sıkılmış beyefendinin. Kendi fosur fosur içsin keyfine baksın siz masraf çıkarmayın. Kocasız kalırım diye çok korkmuşsunuz kıyamam. Merak etmeyin ya boşamaz. Nerden bulacak daha aldattı diye az hırgür çıkarıp sonra affediverecek kadını? İki hafta küser sonra canı seks isteyince bişeyciği kalmaz. Üzülmeyin.

siz bu kafayla daha çok aldatılırsınız ve eşiniz sürekli haklı olur. Boşanmaktan korkmamanız lazım eşinize onsuz da yaşayacağınız imajı çizmezseniz hep üzülen hor görülen taraf siz olursunuz. En olmaması gereken aldatılmayı bile affettim diyorsunuz sizde yalan söylemişsiniz karşılıklı güven zedelenmesi olmuş ama hangisi ağır basar dersek bana göre aldatma daha ağır. Eşinizi karşınıza alıp konuşun tane tane içinizde olan her şeyi oda konuşsun böyle küserek bir yere varamazsınız.

Esim le 5 aydır evliyiz dügğnden sonra sigarayı bırak dedi bende bırakmaya calıscam dedim sonra aradan 2 ay gecti bıraktım içmedim ama sonra büssürü dert ortaya cıktı ve ben de bir anda içmeye basladım bunu söyleyemedim ona cok korktum taki düne kadar Eşimle dün sigara içtiğimi ögrendi cok kötü kavga ettik yataktan gitti dier odada yattı bende gittim yanına odaya orda yattım dier koltukta sabahta kahvaltı yapmadan cıktı hazırladım okadar. Yüzüme bile bakmadı

Bundan 2 hafta önce de biz nisanlıyken beni aldattıgını ögrendim tartıstık baya ama yinede bukadar büyük tepki vermedim sürekli bana ilgi göstermeyen biri sevgisinden süphem yok ama ben o nu affetmisken o bana böyle davranıyor sizce ne yapmalıyım lütfen yardım edin ne yapmalıyım korkuyorum bosanır diye cok korkuyorum ama elimde deil oda yanımda içiyor sürekli o da bırakmıyor benim içmemize istemiyor ama bu nun içinde bu kadar tepki sizce fazla deilmi ben onu affetmisken bana akıl verin kızlar ne yapmalıyım
Sigaraya baslarken ona sordun mu ki birakirken o istedi diye birakiyosun. Bi de iciyosun madem niye korkup soylemiyosun. Insan kocasindan niye korkar ki? Sevgisinden de nasil eminsin anlamadim nisanliylen aldatmadi mi bu adam seni?

siz bu kafayla daha çok aldatılırsınız ve eşiniz sürekli haklı olur. Boşanmaktan korkmamanız lazım eşinize onsuz da yaşayacağınız imajı çizmezseniz hep üzülen hor görülen taraf siz olursunuz. En olmaması gereken aldatılmayı bile affettim diyorsunuz sizde yalan söylemişsiniz karşılıklı güven zedelenmesi olmuş ama hangisi ağır basar dersek bana göre aldatma daha ağır. Eşinizi karşınıza alıp konuşun tane tane içinizde olan her şeyi oda konuşsun böyle küserek bir yere varamazsınız.
Ah keske konusaa o sadece bagırır üste cıkar konusmazki

Ne alaka ya burda sizden bir akıl istiyoruz her defasında kötü yorum yapmak zorundamısınız
Mesele zaten tam olarak "akıl" istemeniz. Yahu aldatan adama kucak açıp bir de dediklerini yapmaya çalışıyorsunuz. Boşanmaktan ödünüz kopuyor. Azıcık güçlü olun, siz o tavizi zaten aldatılmayı kabul ederek vermişsiniz. Bundan sonra olacak her şeyi kabul etmek için, adam(!) sizi affetsin diye akıl istiyorsunuz. Buradaki kimse size onun için akıl vermez. Duymak istedikleriniz başka sizin. Böyle ezilmeye devam etmek için akıl aranmaz. Bence bir an önce kendinize gelin

uff bu nasil dert ya. Seni aldatan adamla evlenmissin bide barismissin. Barismasaydin evlenmeseydin. Ona karsi koyamiyorumlari anlamiyorum kimki o ne özelligi varda vazgecilmez??? Yüz verdik ayiya geldi..... haliya! Sigarana nasil karisabiliyor bari tuvalete gitcegin saatide o belirlesin. Bosamayacaksin bari bizi yorma.

Ne kadar bencil bir adam bu ya oh paşam kendi.otursun içsin e karına niye içirmiyorsun erkeklik damarları mi kabariyormus utanıyormuymus karısinin içmesnden ben sigara kullanmıyorum ama eşim istemedigi için değil kendim istemediğim için . Bu kadar korkuyorsan içmeyin gidin konuşun son zamanlar çok dertliydm dayanamadım diye anlatın durumu ne deym yani .

Akıl istiyorum diyorsunuz da olay akılla çözülmüyor. Adam aldatılıyor o kadar mesele değil sizin içtiğiniz sigara mesele. Aldatıyor, kendi yaşam şeklini dayatıyor vs akıl verin diyorsunuz aklımıza mantığımıza yatırırsak olanları veririz tabi.
Bugun sigarayı bıraksan yarın başka bir şeyine karışacak. Sen de bağımlısın adama. Neyin nasıl değişmesini istiyorsun sen önce cevaplarını kendi içinde bul

Sacma sapan yorum yapmana gerek yok zaten biliyoruz ne oldugunu yardımlarınızı yaptık içiniz rahat edecekse ben burda sadece ufak bir yardım istedim
Ya senin saçma sapan ergen ilişkine kim ne yorum yapsın ya. Millet ölüyor gelmiş burda yok sigara yok bilmem ne. Adam zaten nişanlıyken aldatmış bacım seni ne diyelim sana. Git elini ayagını öp kocanın barışın diyelim hadi git.

Akıl istiyorum diyorsunuz da olay akılla çözülmüyor. Adam aldatılıyor o kadar mesele değil sizin içtiğiniz sigara mesele. Aldatıyor, kendi yaşam şeklini dayatıyor vs akıl verin diyorsunuz aklımıza mantığımıza yatırırsak olanları veririz tabi.
Bugun sigarayı bıraksan yarın başka bir şeyine karışacak. Sen de bağımlısın adama. Neyin nasıl değişmesini istiyorsun sen önce cevaplarını kendi içinde bul
Keske bulabilsem ama içim de sorgu yapıyorum kalbim daha öne geciyor vicdanım daha cok baskı yapıyor cıkamıyorum için işinden suan tek bilmek istedigim düzelirmi

Ya senin saçma sapan ergen ilişkine kim ne yorum yapsın ya. Millet ölüyor gelmiş burda yok sigara yok bilmem ne. Adam zaten nişanlıyken aldatmış bacım seni ne diyelim sana. Git elini ayagını öp kocanın barışın diyelim hadi git.
Arkadasım ben burda sana belirttim deilmi bende üzülüyorum insanlara bende gereken yardımını yaptım konunun bu la alakası yok neden saptırıyorsun sadece akıl danısmam istedim

Arkadasım ben burda sana belirttim deilmi bende üzülüyorum insanlara bende gereken yardımını yaptım konunun bu la alakası yok neden saptırıyorsun sadece akıl danısmam istedim
Saçma akıllar danışma. Dert dert üzerine binmiş yok sigaram yok çayım bilmem neyim. Ne diyelim yani aldatan birini koca yaparak ihaleyi baştan kucağına oturtmuşsun sen bi cacık bekleme bu heriften. Adam sana tenezzül edip ayıbını dğzeltmiyor gelmiş akıl istiyosun.

Eşinizinden biraz duruş öğrenseniz keşke.
Siz aldatmayi affediyorsunuz gerci ona affetmek denmez ya neyse, adam sigara için yuzunuze bakmiyor kendi ictigi halde.
Bi de boşanir diye ödünüz kopuyor.
Eşiniz boşanmaz merak etmeyin. Bu evlilik devam ettiği surece ezilecek kişi sizsiniz bu çok belli. 🤷

Keske bulabilsem ama içim de sorgu yapıyorum kalbim daha öne geciyor vicdanım daha cok baskı yapıyor cıkamıyorum için işinden suan tek bilmek istedigim düzelirmi

Yorumlarınızı okudum ve siz boşanmayın bacım. Eşinin istediği gibi bir eşsin. Tencere kapak gibi, tahin pekmez gibi, sigara çakmak gibi...

Çalışıyor musunuz?

Sizi aldatanı affedip bide sizi boşamasından korkmuşsunuz şaka gibi bu nasıl gurursuzluk acizlik

X