Eşim sigara içtiğimi ögrendi kavga ettik lütfen yardım!!!

Asıl kırıcı olan eşiniz farkında mısınız?Üstelik bize eşinizin yaptığı bir şey yok.Herkes sizin iyiliğiniz için yazmış.Sizin tek derdiniz eşiniz sizinle barışsın,boşanmasın.Kimse size eşinizle nasıl barışacağınızı söyleyemez.Aslında o kadar çok yanlışınız var ama hiç birini görmüyorsunuz.Ne diyelim,her koyun kendi bacağından asılırmış.
Koca tatlı, onun kırdığı yer geçer. Biz koca ile bir olmayız.

Söyledigini sözler yaptıgını yorumların bazıları okadar kırıcıki ben burada sizden fikir almaya calısıyorum ama siz beni kırıyorsunuz tanımadan etmeden burda bende deprem için üzülüyorum bende göbek atmıyorum gerekli yardımlarını yapmadığımı nerden biliyorsunuz nerden biliyorsunuz içimden gecenleri bu yorumları yapabiliyorsunuz gercekten yazıklar olsun ya burada sadece küçük bir fikir istedim ama yerden yere vurdunuz gerek yok dahada fikre saolun agzımı payını aldım
Tatlım seni deprem diye eleştirmiyoruz zaten. İçinde bulunduğun berbat ezik durumun farkında değilsin kendini niye böyle çöp etmişsin paspas etmişsin diye kızıyoruz. Sen bir kadınsın kendine gel. Hala seni ezikleyen adamla uğraşıyosun . Asıl onun buraya gelip konu açması lazım karımı kaybetmek istemiyorum diye. Birde yaşadığımı yaşamadınız anlamazsınız vs vs diyosun emin ol x10 katlarını yaşadık çoğumuz bu seninki ne ki? GÖZÜNÜ AÇ.

Adam seni kandırdığı halde affedip bir de evlenmişsin. Şimdi kafasında ne yapsam affeder ne etsem yapar mantığı var. Şu adamlara cepteyim hissi veriyorsunuz sonra buralarda ağlıyorsunuz. Bak bak bak beyefendi kendi içiyor siz içince evi terk ediyor o kadar pişkin yani daha ne olsun. Biraz kaybetme korkusu verin olur mu
adamin nişanlıyken aldattığını yeni öğrenmiş galiba

Bundan 2 hafta önce de biz nisanlıyken beni aldattıgını ögrendim tartıstık baya ama yinede bukadar büyük tepki vermedim
adamin nişanlıyken aldattığını yeni öğrenmiş galiba
Aslında ben çok olay çıkarmadan eşimi affettim ama o sigarayı bırakmadığım için beni affetmedi demek istiyor konu sahibi.Kısasa kısas.En azından eşi ne istediğinin arkasında.Konu sahibi sigarayı bırakmadığı için tepkisini koymuş.

Bundan 2 hafta önce de biz nisanlıyken beni aldattıgını ögrendim tartıstık baya ama yinede bukadar büyük tepki vermedim

Aslında ben çok olay çıkarmadan eşimi affettim ama o sigarayı bırakmadığım için beni affetmedi demek istiyor konu sahibi.Kısasa kısas.En azından eşi ne istediğinin arkasında.Konu sahibi sigarayı bırakmadığı için tepkisini koymuş.
Allah akıl fikir versin ne diyeyim bazen insan bir kişiye uyuşturucu gibi bağımlılık geliştiriyor başka açıklaması olamaz

Esim le 5 aydır evliyiz dügğnden sonra sigarayı bırak dedi bende bırakmaya calıscam dedim sonra aradan 2 ay gecti bıraktım içmedim ama sonra büssürü dert ortaya cıktı ve ben de bir anda içmeye basladım bunu söyleyemedim ona cok korktum taki düne kadar Eşimle dün sigara içtiğimi ögrendi cok kötü kavga ettik yataktan gitti dier odada yattı bende gittim yanına odaya orda yattım dier koltukta sabahta kahvaltı yapmadan cıktı hazırladım okadar. Yüzüme bile bakmadı

Bundan 2 hafta önce de biz nisanlıyken beni aldattıgını ögrendim tartıstık baya ama yinede bukadar büyük tepki vermedim sürekli bana ilgi göstermeyen biri sevgisinden süphem yok ama ben o nu affetmisken o bana böyle davranıyor sizce ne yapmalıyım lütfen yardım edin ne yapmalıyım korkuyorum bosanır diye cok korkuyorum ama elimde deil oda yanımda içiyor sürekli o da bırakmıyor benim içmemize istemiyor ama bu nun içinde bu kadar tepki sizce fazla deilmi ben onu affetmisken bana akıl verin kızlar ne yapmalıyım
Ben ve eşim sigara kullanmıyoruz o konuda bilgim yok sizi yanlış yönlendirmek istemem. Ama yatak ayırmak çok büyük bir sıkıntı onu lütfen yapmayın ağırlığınızı koyun.
Bu bir bagimlilik tedavileri var çift olarak bırakabilirsiniz tabii ki ama yatak ayırmak yanlış.
Ayrıca aldatmak derken o konunun içeriğini biz bilemiyoruz tabii ancak söylediğiniz için soruyorum nasıl tekrar güveneceksiniz
En iyisini ve en doğrusunu siz bilirsiniz ancak evliliklerde ilk zamanlarda sorun oluyor evlilik oturmadan kesinlikle çocuk düşünmeyin değerli arkadaşım bir ölçüp tartın adamı emin olun öyle dusunun

Yalan söylemenize kızmıştır. Keşke en baştan ben birakamam iradem yok eğer sen bırakırsan belki ben de bırakırım deseydiniz. Benzer bir durum yaşamıştım.
Karşı tarafın içmesine izin vermiyordum ve içtiğini öğrenmiştim. O yüzden diyorum

Adam yedek hesap açıp bir sürü kadınla konuşmuş diyorsunuz, neymiş; ama düğünden önceymiş, sonra değilmiş. Yahu nişanlıyken aldatmış , beni tanımadan önceymiş desen anlayacağım. Bunu dert edip boşanmayı düşünmedin de, yalan söyledim yakaladı beni boşar diye çok korkuyorum demek neyin kafası ?
eşin ilerde öğrenirse boşar beni diye hiç korkmamış ama onu ne yapacağız?
Bir de üste çıkmış, yatak ayırmış oda değiştirmiş padişah hazretleri. Adamın gösterdiği net duruşu sen de göster derdin bu olsun şuan bence.
Ailem arkamda olur diyorsun bir de, elindeki nimetin kıymetini bil nice kadınlar var burda ailesi destek olmadığı için elin hödüklerine katlanmak zorunda kalan.
Neymiş sigara içerken yakalamışmış da boşar diye çok korkuyormuş .

Yalnız Asıl soruna istinaden sana kötü bir haberim var; Nişanlılık döneminde sigarayı bırakacağına söz verip bu sözü evlendikten sonra tutmamak boşanma sebebi. Tek celsede boşayabilir kocan seni

Eklentiler

• 241098622_235359368593867_3314737139145267534_n.jpg
    241098622_235359368593867_3314737139145267534_n.jpg
    80,3 KB · Görüntüleme: 35
Bence de bir degilsiniz adam aldatmis siz konuyu kapamissiniz.Pasam sigara ictin diye triplenecek oldu😒
İns evliliginizi cocukla taclandirmazsiniz ne diyim.

Esim le 5 aydır evliyiz dügğnden sonra sigarayı bırak dedi bende bırakmaya calıscam dedim sonra aradan 2 ay gecti bıraktım içmedim ama sonra büssürü dert ortaya cıktı ve ben de bir anda içmeye basladım bunu söyleyemedim ona cok korktum taki düne kadar Eşimle dün sigara içtiğimi ögrendi cok kötü kavga ettik yataktan gitti dier odada yattı bende gittim yanına odaya orda yattım dier koltukta sabahta kahvaltı yapmadan cıktı hazırladım okadar. Yüzüme bile bakmadı

Bundan 2 hafta önce de biz nisanlıyken beni aldattıgını ögrendim tartıstık baya ama yinede bukadıar büyük tepki vermedim sürekli bana ilgi göstermeyen biri sevgisinden süphem yok ama ben o nu affetmisken o bana böyle davranıyor sizce ne yapmalıyım lütfen yardım edin ne yapmalıyım korkuyorum bosanır diye cok korkuyorum ama elimde deil oda yanımda içiyor sürekli o da bırakmıyor benim içmemize istemiyor ama bu nun içinde bu kadar tepki sizce fazla deilmi ben onu affetmisken bana akıl verin kızlar ne yapmalıyım
9 yıl içmişim evlendıgımde de içtim bi sure. ne bırak dıyebilir. ne bırakmazsan ayrılırım falan. o ne oyle? kendim basladım kendım bıraktım. cok dertse evlenmeseymiş.. 2 ay ıcmememişsin istesen içmezdın. dertle alakası yok. nefis meselesi. sigaranın yerını bişiyle doldursan aklına gelmezdı. hem sen neden affediyosun aldatmayı? sımdı aldatmadıgına emın mısn? süphen yokmus? nişanlıyken süphelenmişmiydin? eften puften sorun cıksın da bi terkedeyim dıye aportta beklıyo sanki. bosanırsa bosansın? sevmeyıp tepende bıkbıklıycaksa ömur boyu surat surat. ne diye evli kalmaya heves ediyosun anlmadım. vicdandan mı demişsin bi de. ne alakası var sen adam ayrılacak diye korkmussun

Bu ne ya aldattığını öğrenmişsiniz boşanır diye korkuyorsunuz hem de kendi içmesine rağmen sizin bırakmanızı istemiş ona da başta tamam demişsiniz neyini sevdiniz bu adamın ya değer verin kendinize biraz

Aldatilmani affetmen esinin seni cepte gormesine sebep olmus. Bu yuzden de kendisinin uygulamadigi seyi senden piskince isteyebiliyo. Yapmadiginda da tavrini uzatabiliyo. Tek cozumu yuz vermemen. Bunu yapman cok zor cunku ipleri bi kere kaybettigin zaman geri almak cok zor bisey. Bambaska bi insan haline dönüşmen gerek. Pasiflikten urkeklikten kurtulman ve onun karsisinda guclu umursamayan kendi kararlarini kendin veren istedigin her an ondan vazgecebilcegini gostermen gerekiyor. Ama bunu sozle degil tavirla yapmalisin. Konusmak soylenmek dil dokmek cepteligi sürdürür. Tek çözüm bu umarim uygulayabilirsin.

X