Eşim otistikmiş

Aslında zeka geriliği değil sadece anomali. Birşeyin azıda fazlasıda anormaldir,anomalidir. Geçen bir konuda evliliğin iptalinden bahsedilmişti. Bu mevzuda zannediyorum ki iptal edilebilir. '' Otizmli oldugunu bilseydim, evlenmezdim'' şeklinde bir taleple evliliğin iptali gerçekleşebilir, mahkeme bunu dikkate alır cünkü otizm ciddi bir durum. Tabi istiyorsa.

Ben açıkcası otizmi kusur bile görmedim hiç evlilik iptali aklıma gelmedi inanın salaklık otizmden binlerce kat kötü benim için

Adama teşhis konmuş mu?

Ben açıkcası otizmi kusur bile görmedim hiç evlilik iptali aklıma gelmedi inanın salaklık otizmden binlerce kat kötü benim için
Estağfurullah katiyyen kusur olarak lanse etmek istemem lakin takdir ederiz ki otizmli bireylerin algısı bizlerden farklı ve belli ki konu sahibi esindeki bu farkı farketmiş . Bilemiyorum insanları algılamak güç hayır biliyosun madem oğlunda bir durum var ne diye evlendirip cocuklandiriyorsun. Mesela Üst komşumuz şizofren teşhisi konmuş oğlunu evlendirmek için uğraşıyor. Anlaması çok ama çok güç .

Onunla da koşa koşa evlenen biri çıkar bakma konu sahibi ah vah ediyor tüm suç eş ve ailesinde gibi davranıyor ama tek bilmediği şey otizm olduğu adamın geri kalan bütün saçmalıklarını yaptığı abuklukları görüyor da biliyor da buna rağmen ısrarla boşanmayıp çocuk nedir onu anlamıyorum biz bir hareketi gözümüze batan adamla sevişemiyoruz bile soğuma geliyor şunları yaşayıp hala evli kalabilmek her gece aynı yastığa baş koymak da ayrı boyut ya

Evlendireyim de biraz da karisi ilgilensin diyodur. Karsi tarafin bilgisi dahilinde olabilir tabii ki. Sikinti saklamakta.

Evlendireyim de biraz da karisi ilgilensin diyodur. Karsi tarafin bilgisi dahilinde olabilir tabii ki. Sikinti saklamakta.
Gen ile aktarılan hiçbir ciddi hastalık sahibi karşı tarafın bilgisi de olsa evlendirilmemeli bence . Evlendireyimde ogluşum karı(!) Gördün kafasında. Ablacım oğlun hayallerde neler neler görüyor . Tövbe tövbe . Bazen çok sinirleniyorum

Oğlum için özel eğitim sürecine girdik çok küçük olduğu için floortime tarzı bir eğitime yönlendik. Bu arada Farklı doktorları ve özel eğitim kurslarını da denemeye devam edeceğim oğlumun ölene kadar arkasındayım. Şunun ayrımına vardım şu saatten sonra geçmiş için yapabileceğim hiçbir şey yok. Eşimin ailesi maddi yardım dahi yapmayı reddetti. Oğlum babasına çok düşkün onu çok seviyor umarım çocuğum iyileşir normal çocuklar gibi olur. Bunu gönülden diliyorum. Kader demekten başka çıkış yolum yok. Sonraki işim ise boşanacagım

Boşa gitsin bir 7 yıl daha bakıcılık etmezsin en azından..çocuğunun eğitimiyle ilgilen otizmin ilerlememesi için çabala çocuğunla yeni bir hayat kur, senin eğittiğin elalemin eğitemediği kadar yormaz merak etme yalnızlık seni ürkütmesin.

cidden sadece yaşayan birinin anlayabilecegi bi durumun içindesiniz burada üstten ve acımasız bi şekilde konuşanlarada hiç takılmayın,çoğu karşıdakini anlamaya, çalışma, düştüğünuz bu duruma bu çaresizliğinize nasıl yardim edebiliriz degilde, değiştiremeyeceğiniz hatalari yüzünüze vurma derdinde.Boşverin.icinizi ferah tutun Allah korusun amansız bir hastalığa yakalnmista olabilridi çocuğunuz.Güçlü olun ve mevcut durumdan nasıl en iyi şekilde çıkarım onu düşünün eminim en iyi şekilde bu durumu yönetip mutluluğa kavusucaksiniz:)

Bence boşanmalısınız, bütün enerjinizi çocupunuza harcarsınız, kocanıza da o çok bilmiş ailesi baksın. Herkes kendi çocuğuna baksın yani.

El alem ne der demeden yaşamak lazım el alem on beş dakika konuşuyor biz bir ömür yaşıyoruz yolun başındayken dönemediyseniz şimdi dönün

Merhaba yazdıklarınızı okudum anlattıklarının benim hikayeme benziyor. Ustun zekalı otistiklerin sadece sosyal ve duygusal becerileri eksik oluyor. Akademik zekalarinyuksek ben eşimin böyle olduğunu yıllar önce farkettim. Oda iş hayatında başarılı iyi üniversite mezunu. Bu durumu kabullenmek insanı rahatlatıyor. Ben hep kendime şey derim erkeklerin çoğu zaten kısıtlı sosyal ve duygusal zekaları dusuk bizimkilerin biraz fazla sadece. Aldatan çalışmayan bir erkekten böylesini tavsiye ederim. Benim kaygılarım var şuan erkek bebege hamileyim.. sizin oğlunuz için ise babasi gibi büyüdükçe düzelir die dusunuyorum.

Hafif otizm zaten sosyal beceri eksikligi. Beynimizin içinde zeka tek parça dgl. Bir sürü parametresi barındırıyor. Sosyal duygusal akademik zeka icgoru zekasi hayvan ve doğa anlamaya yönelik zeka ... bla bla bal çok fazla.. ayrıca çocuğunuzda otizm varsa bu sizdende geçmiştir emin olun tek taraflı geçmez çocuğa. Gördüğüm kadarıyla takıntılı birisiniz. Kendinizi ifade ediyor olmanız otizm genleri taşımıyor olduğunuz anlamına gelmez. Sadece eşinizin genlerini suçlamayın. Emin olun o lar elinden gelen bisey olsa yapabilirler. Ama beyin yazılarınızı genetigimizin dışına çıkamıyoruz hiç birimiz. Bende kendimi ve simi sorguladım yıllarca. İkimizde iyi üniversitelerden mezunuz. Hafif otizmli insanlar bu dünya için nimettir bunu asla unutmayın. Bilim insanları anne karninda teşhis edip onları yok etmeyi istemiyor. Bilim adamlarının tamamına yakını otizmli. Otizm demek takıntı demek dusuk sosyal ve duygusal zeka demek. Sosyal ve duygusal olsanız o masanın başında oturup saatlerce Bilim uretemezsiniz. Bırakın eşiniz asosyal oluversin kendinize sosyal arkadaşlar bulun. Sağlıcakla

Yazdıklarını okuyunca bir kabustan uyanmissin hissini yaşadım senin adına,herşey yazılmış yaşaman gerekeni yaşıyorsun ama bundan sonrası senin elinde artık ayrılıp çocuğuna gereken desteği alarak daha sosyal,daha normal bir yaşantı sunabilirsin egitmensin ve farkında artık,herşey senin elinde o senin evladın ve inan hiç kimse senin kadar yardımcı ve sınırsız bir sevgi verici olamaz,ona bak hasta olmadan önce nasıl gözle goruyoduysan hala aynı kişi sadece artık farkındasın,Allah yardımcı olsun yeni hayatında

siz eşinizle nasıl evlendiniz anlamadım hiç mi sevmediniz? sürekli açık aramaya çalışan kuşkulu yapınız doktordan bile onay almamış. adama teşhis konmamış. karışık bir durum.

Merhaba özelden yazabilir misiniz

Bir Öğretmen olarak nasıl zeka geriliği ve otizmi ayırt edemediniz anlamış değilim? Otizm bulgularında zeka geriliği gözükebilir ama bu vakadan vakaya değişir. Kimisi normal bir şekilde konuşamaz bile dil gelişimde sıkıntılar vardır. Hafif vakalarda ise kişi işini gayet güzel yürütür hatta iş yerinde harika bir sunum yapar ama doğaçlama olarak insanlarla o kadar konuşamaz. Kimisinde zihinsel engeller fazladır. Bilişsel geriliği varsa otomatik olarak dil gelişimi de etkilenir. Kimisinin bilişsel gelişimi çok iyi seviyededir sizin eşinizde olduğu gibi öz bakım becerilerinde ve sosyal-duygusal gelişimle ilgili sıkıntılar vardır. Her vaka kendi içinde değerlendirilir. Öncelikle bir sakin olun belki sizin çocuğunuzun durumu babasından daha hafif düzeyde. Babasına çocukken eğitim verilseydi şu an daha iyi olacaktı. İyi bir özel eğitimle büyük oranda toparlayabilir. Çocuğu babasıyla kıyaslayıp durmayın. Farkında olmadan kocanıza olan siniri ona yansıtırsınız. Çocuğunuzun doğduğu yıl farklı, yöntem ve tedaviler farklı,bilinç düzeyi farklı ileride illa babası gibi olacak diye bir şey yok. Ben de eğitim fakültesi mezunu bir Anaokulu Öğretmeniyim kaynaştırma öğrencileri inanın dönem başından dönem sonuna kadar büyük gelişme gösteriyorlar. Konuşmak istemeyen çocuklar yıl sonu gösterilerinde istekle rol alabilecek hale geliyorlar. Çocuğunuz tetanoz değil vebalı değil geç de kalmadınız. Sakinleşin ve sadece çocuğunuza odaklanın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…