Eşim mi cimri ben mi fazla takıyorum lütfen akıl verin hanımlar

Birikimimiz vardı rahatttı ondan sonra haftalık bir bütçe çıkardım ama ev yemekleri yetmiyor sürekli abur cubur alıyor dışardan sipariş veriyor doymuyor

Eşiniz görgüsüz, açgözlü ve obur hanımefendi. Ne yazık ki. Şeker hastası insanın belli bir yeme düzeni olur, abur cubur yememesi gerekir. Uyması gereken belli kurallar vardır. Ama bu açgözlülükle herhangi bir kurala uyabileceğini düşünmüyorum.

Tatile gitmek için altın bozdurulmaz, çok darda kalınmadıysa gene bozdurulmaz. Öyle üst baş almak için hiç bozdurulmaz. Ayağınızı yorganınıza göre uzatmayı öğrenmeniz lazım. Size ben çalışıyorum sen hiçbir şey yapmıyorsun diyen “adam”a cevabını nasıl vermeyi düşünüyorsunuz acaba?

Ay benim babam da şeker hastasıydı ve 105 kiloydu böyle bir yemek yeme çeşidi yok ama. Annem ekmeği alırdı önünden gizli gizli alırdı. sofradan kalkardık gider ekmek arası peynir koyar yerdi. Çok da sinirliydi laf da söyleyemiyoduk. Hiç unutmam sahur yapcaz uykudan uyandı geldi ben de oruç tutarım diye bir yedi bir yedi sabah da kalktı kahvaltı etmişti Allah rahmet eylesin ama gerçekten annem hep derdi boğazdan gidicen diye kalpten gitti hoş ama o da kalbi tetikledi demekki işte :)

Saçımı kendim keserim param var ama kuaföre gitmem,zamanında sadece corbayla ekmek karnımızı doyurduk paramız yoktu olsun dedik geçer bu günlerde geçti,kıyafet yıllarca almadım calistigim halde yetmezdi çünkü eve bile o para,altınım falan kalmadı bişey ama ev aldık zamanında,herşeye okeyim ama herşeyi kendi yemesi ne demek ya?? Biz çocuklar yesin diye az olan biseyse el surmeyiz onlar seviyor yesin deriz hatta ben koca kadınım sevdigim biseyse yada yedim payımi bitirdim diyelim arkamı dondugum anda kendi payindan benim tabağa koyar eşim,seninkinin gerçekten pis bogazligi ve çok yemesi can sıkıcı gercekten

Evet, bazi şeker hastalari tombul oluyor ama çok yemeleri gerçekten olan birşey. Doymuyorlar.
Bazıları kontrol edebiliyor. Annemde şeker hastasiydi ama full disiplin asla kaçamak yapmazdi. Kan şekerini dalgalandirmadan yaşardı ama nasil bir disiplin. Babam 7/24 kemiriyordu. Asla ağzını boş görmedim. Rahmetliyi hep elinde yemekle hatirlarim.

Canım döner cekti
Eskı usül domates marul sogan acı biber jalapeno olandan+döner ekmek arası hepsi hooop.

Mmhh
Sormayın yaa şimdi mutfaktan geldim yarın ve öbürgün için bir kaç çeşit yemek, kurabiye, meze hazırladım ama döner deyince hepsi gözümden düştü.

Konuya gelince altınları bozmayı hemen bıraksın konu sahibi.
Adam da karnını nerde, nasıl doyurursa doyursun.
Evlerden ırak koca modeli.

Konu dısı yorum olmasın da banlanmayalım dıye konuyla ilgili bıseyler ılıstırmıs sonuna, çiçeğim

Konu sahibi arkadaşım siz de bir değişiksiniz gerçekten.
Kocanız kaba saba konuşuyor, evşn rızkını yiyip tüketiyor.
Siz kıyafet, kuaför, tatil derdindesiniz.
Evliliğinizde çok ciddi sıkıntılar var.
Biraz gözünüzü açın, çocuğunuza kreş ayarlayıp part-time bile olsa işe girin.
Elinizde para olursa belki ilerde bu koca müsveddesinden kurtulursunuz.

3 kilo patates mi ? Bana trol geldi

Aç gözlü değil mi yoksa bana mı öyle geliyor ama herşeyi bitiriyor . 10 yumurta koruyorum hala gözü bir kalıp beyaz peynirde öyle ekmeksiz yiyip kalkıyor .
Eşiniz ne kadar pisboğaz. Sanki size kalmasın siz yemeyin diye bitiriyor. Hiç demezmi insan 3 kilo patatesi yerken,eşime de bırakayım,çocuğuma da bırakayım biraz,bekleyelim diye. Bir insan oturup 1 kalıp peynir yiyemez yani normal değil ki bu. Yada 10 yumurta 3 kişiye bile çok zaten,ekmeksiz 1 kalip peynir yiyor amacı karnını doyurmak değil,size yedirmemek bence cidden.
Altın falan bozmayin artık,bitti deyin zira sonunuzu hiç iyi görmüyorum. Bu adamdan bir cacık olmaz bencil,narsistin önde gideni zira. Boğazına harcamayın artık,boşanırsanız kenarınizda olsun altınıniz. Boşanacaksınız bu adamdan sonunda bence. Bir kuruş harcamayin,ciddiyim. B.k yesin.

Ay Hollanda da yaşayan adama da ekmekle doyur karnını demeyin bari...Hadi burda protein ateş pahası , millet üçüncü sınıf ekmekle makarnaya şükür eder hale geldi ama Hollanda da protein sudan ucuz..Bence cimri olan sizsiniz çünkü çalismaya hiç niyetiniz yok ve buna rağmen adamın boğazından kısıp tatile gitme derdindesiniz...

Benim zamanımda (10/15 yıl önce) çalismayan kadınlara belirli bir miktar para verilirdi sanirim €150 civarıydı. Annem'e yatardı her ay bu para. Siz aliyormusunuz böyle birşey en azından kuaför ve zaruri giyim gibi ihtiyaçlarınızı karşılar siniz. Yerinizde olsam part time bir işe girerim Hollandanın çalışma koşullari bunun için çok müsait. Böyle bir adamın pintiligini çekmeyin.

600 euro kalıyormuş ellerine yetmiyormuş,evde 2 yaşında bebek var. Kadın üstüme başıma birşey almaya para kalmıyor diyor. Eşi de ayağını yorganına göre uzatsın yani. Sanki bilmiyor dolapta ne var. 6 kalıp peynir alıp koymuyor bu adam dolaba,olanı yiyip bitiriyor. Yemekte masaya konanı(3 kilo patates örneği gibi)oturup yiyor eşimde yiyecek,çocuğumda belki yer demeden,kimseyi beklemeden. Bunlar normal değil.
Ha çalışma konusu,tatil meselesinde haklısınız ama diğer konularda ben konu sahibine hak verdim.
Biz Türkiyede yaşıyoruz,alısverişe çıkamadım koşturmaktan,vaktim olmadı evde ne varsa modeli takılıyorum 3 gündür. Akşam yemeği için baktım buzlukta biraz köfte varmış,ama sayı olarak hepimize yetmeyecek(kızım voleyboldan gelmişti protein alsın dedim,oglumda köfteyi sebzeye tercih eder genelde), salata,sebze yemegi yaptım,köfteleri cocuklara pişirdim,biz sebze yemeği yedik. Alamıyor değilim bu arada çok şükür alabiliyorum ama eşimde bende önce çocuklar deriz bu gibi durumlarda. Karpuz az kalmış (3 dilim vardı)kızım seviyor bu ara dadandı abur cuburu kesti diye ikimizde elimizi sürmedik kızım sen ye dedik yemedik, oğlum havuç sever, salataya rendeleyecektim baktım 1 tane kalmış koymadım,1 saat sonra istedi ona verdim. Yarın çıkıp alırım eksikleri ama alana kadar önce çocuklara kalsın deriz. Bazen ben öğün atlıyorum yemek istemiyorum ,eşim hemen sorar neden yemiyorsun,kalmadı mı yemek,tabak getir yarısını al,paylaşalım diye. Kimse masaya oturup hapur hupur ne varsa yiyip kalkmaz. Zaten birlikte otururuz masaya,kimse önden oturmaz ac gibi saldırmaz birlikte yeriz. Adam kıtlıktan ćıkmış gibi amiyane tabirle bu çok sevimsiz. Sanki kimse yemesin banane ben aldım ben yiyeceğim der gibi bir hali var.

Hayır aslında para yetiyor çocuk içinde para geliyor ama karnını doyuramıyoruz ki bütün bilirim herşey karnına gidiyor sürekli bekarkende böyleydi
Çok gençsin böyle biriyle sadece sevgi aşk için evli kalınmaz sanada böyle konuştuğuna göre böyle davrandığına göre saygısı yok erkek kadının çocuğunun ihtiyaçlarını karşılamak zorunda namaz zikir diyorsunuz ya dinimizde de bu böyle zo run daaa konuşun bence kendini düzeltme yolunda değilse yol verin gitsin çok arar sizin gibi fedakar değer veren bi kadını

Konu sahibi Türkiye'de yaşasaydı adam peynirin yüzüne hasret kalırdı herhalde

Hollanda ve almanya gida açısından gerçekten uygun. Tabiki hepsini organik alim dersen baya tuzlu ama normal bir markette kuşbaşinin kilosu 9 Euro. Tavuk daha uygun. Kanat, incik en ucuz besin. Ne bilim benim aldığım makarnanin kilosu 7 Euro. Türk bakkalinda incik 6-7 Euro (kilosu)

Nasil size market alışverişi için 600€ yetmiyor? Nerden alıyorsunuz ?
Aldi Lidl var orda ,cok uygun fiyatlı marketler var .
Ben Almanya'dayim fiyat ayni gibi biliyorum, biz
Ayda taş çatlasın 500€ harcıyoruz ve hic bir şeyimiz eksik olmaz .
Kusura bakmayin ama bir kutu peynir yediğine inanmadim ,birde 3 kilo patates kızartmasına .
Kim hazirlar iki kişi için okadar .
Hastalığı var mutlaka tedavi olmasi gerek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…