Eşim lafını bilmiyor ne yapacağım?

Eşinizin her davranışı artık ailenize batmaya başlamış normal olarak 5 ay olunca misafirlik. Ve normalde sizi rahatsız etmeyen şeyler de aileniz söylenince etmeye başlamış olabilir. Bence 5 ay kalınacak samimiyet varsa bu davranışlarda samimiyet sayılabilir. Aileniz size takamayacağı için eşinize takmış. Tabi bir de freelance çalışıp hep evde olunca iyice zor gelmiştir. Siz dönünce ve araya mesafe girince yine eskiye dönersiniz.

Ailenize eşinize laf söyleyecek cesareti vermeyin yoksa saygı duymazlar. Eşinizde aileniz ile ilgili söyleyemesin. Doğru denge ile siz mutlu olursunuz.

Bu kadar süre iyi de olunsa sorun çıkmama ihtimali çok düşük zaten. Bir yerden sonra her şey batmaya başlar.
İyi kötü senin kocan, çocuğun babası, normalde ilişkileri de iyiyse ne diye adami zor durumda sokuyorsun aylarca annemde kalacağım diye. Herkes çocuk doğuruyor kimse kusura bakmasın. Ekstra bir durum yoksa aylarca annesinde kalanları asla anlayamadım, anlayamacağım. Benim eşim müsade etmezdi mesela bu saçmalığa. 5 ay ne demek yani. Sonra da koca sorunlu oluyor.
Al benden de o kadar

Eylülde 3 sene olacak, 5 aylık kızımız var. Evlenirken ona çok aşıktım hem yakışıklı hem de çok iyi birisiydi hala çok iyi birisi. Ama zaman geçtikçe değişik tavırları ortaya çıktı. Bence aşırı saflıktan yapıyor bunLrı. Fazla iyi niyetli insanlar genelde saf olurlar biraz da lafını bilmiyorsa al başına sıkıntıyı… annemlerde kalıyoruz dolaba soda koymuştu. Kim içti bunLrı diye lafını yaptı anneme . Annem alındı ayrı dolaba koy o zaman falan diye. O kadar utandım ki. bana diyor ki ben esirgemiyorum çocuklar içmeyip ziyan edip çöpe atıyor onu kastettim diyor ama insanlar öyle anlamıyor ki sadece kim içti bunLrı diye kızarak söyleniyorsun dedim. Hep beni ailemin yanında rezil ediyor. Ben yokken de ortaya bi laf atıyor annem gelip diyor ki teyzen dedi ki bu niye böyle diyor çok ayıp değil mi falan . Lafını bilmediği için ayıplanıyor bazen yadırganıyor. Nerde ne diyecek kestiremiyorum. Bazen tembihliyorum onu çocuk gibi. Çok zor çok .. mahvoldum inanın. Bu durumları yaşamasak aslında kocamı seviyorum. Ama ailemle çocuk için bir süre beraber yaşadık o sürede çok soğudum eşimden sürekli böyle gaf yapması beni rezil etmesi yüzünden ona karşı saygımı yitirdim. Ne yapacağım birşey söyleyin bana 🥺
Buzdolabı örneğinden konuşursak, anneniz çok alıngan bence

Ben aslında bazı şeylerin olmadığını mayıs gibi hissettim dönelim dedim benim koca dönmedi. Yok kurbanı burda keselim vs vs . Biraz da suçlu o ! Hislerim kuvvetlidir. Hissettim ben bazı şeyler baltalanmaya başlamıştı artık
Siz yapamam vs deyince adam da korkmuştur. Böyle siz de o da alisamazsiniz bebege

Arkasından sürekli aileme açıklama yapıyorum. Düzeltmeler yapıyorum. Aslında öyle değil böyle veya onu kastetmedi falan diye. Bu beni çok yordu.
Bunu söylemeye gelmiştim. İki senaryo var.

1. Eşiniz aileniz ile görüşmeye devam ettikçe siz daha fazla yorulacak ve sonunda ayrılacaksınız.

2. Mümkün olduğunca aileniz ile görüştürmeyip ben bu deveyi güderim diyeceksiniz.

Ha bir de ailenize de eşiniz ile ilgili yorum yapmamaları konusunda set çekin.

Açıklama yapma rahat ol kaç yaşında adam..Ailen eşinin nasıl biri olduğunu az çok biliyordur sen durmadan eşini duzeltirsen ailene açıklama yaparsan durum düzelmez.Benim eşimde öyleydi çok geriliyordum ,üzülüyordum şimdi çok umursamıyorum bu adam iyi biri sadece biraz saf herkezi kendi gibi biliyor der konuyu bir daha açmam kim kırılıyorsada kirilsin yanlış anliyorsada anlasın .Laf dalaşı kavga da olsa girme araya uzaktan seyret
Şunu bil belli bir yaştan sonra susmayı,nerde nasıl konuşulması
gerektiğini öğreniyorlar.
Aynen işin özeti bu; Konu sahibi ne kadar kocasını düzeltirse kendi ailesi de o kadar kocasının yaptıklarını kafaya takar, eleştirme hakkı bulur, üzerine giderler..

Konu sahibi, tehlikeli sularda yüzüyorsun. Aileni kocana karşı frenle, sürekli eleştirilerse ileride ne saygı kalır ne karşılıklı sinir. Sonra ikinci takacakları kişi sen olursun.

Eylülde 3 sene olacak, 5 aylık kızımız var. Evlenirken ona çok aşıktım hem yakışıklı hem de çok iyi birisiydi hala çok iyi birisi. Ama zaman geçtikçe değişik tavırları ortaya çıktı. Bence aşırı saflıktan yapıyor bunLrı. Fazla iyi niyetli insanlar genelde saf olurlar biraz da lafını bilmiyorsa al başına sıkıntıyı… annemlerde kalıyoruz dolaba soda koymuştu. Kim içti bunLrı diye lafını yaptı anneme . Annem alındı ayrı dolaba koy o zaman falan diye. O kadar utandım ki. bana diyor ki ben esirgemiyorum çocuklar içmeyip ziyan edip çöpe atıyor onu kastettim diyor ama insanlar öyle anlamıyor ki sadece kim içti bunLrı diye kızarak söyleniyorsun dedim. Hep beni ailemin yanında rezil ediyor. Ben yokken de ortaya bi laf atıyor annem gelip diyor ki teyzen dedi ki bu niye böyle diyor çok ayıp değil mi falan . Lafını bilmediği için ayıplanıyor bazen yadırganıyor. Nerde ne diyecek kestiremiyorum. Bazen tembihliyorum onu çocuk gibi. Çok zor çok .. mahvoldum inanın. Bu durumları yaşamasak aslında kocamı seviyorum. Ama ailemle çocuk için bir süre beraber yaşadık o sürede çok soğudum eşimden sürekli böyle gaf yapması beni rezil etmesi yüzünden ona karşı saygımı yitirdim. Ne yapacağım birşey söyleyin bana 🥺
Ailenizle iyi geçinmek zorunda değil, sevmiyorsa istemiyorsa gelmesin gitmesin koskoca katır kadar adam, eğitsen eğitemezsin anası eğitememiş sen nasıl başa çıkacaksın? Oturup doğru düzgün konuş evinde yaşını başını almış insanlar benim annem babam bu saygısızlığın sebebi nedir diye sor öğren. Böyle devam edecekse gelipte annemi babamı ailemi orda üzmeni istemiyorum dersin olur biter. Kimse kimseyi de zorlamasın yok anneme babama uğramıyorsun diye sende gitmezsin eğer kısasa kısas yaparsa. Bence herşey karşılıklı sen onun ailesine eğer saygıda kusur etmiyorsan oda etmeyecek yeme içmenin hesabı aile içinde yapılmaz bazen el geliyor yediği içtiğinin haddi hesabı olmuyor. Terbiyesizliğin lüzümü yok. Seni seven eş te bunu anlar ve bidaha bu terbiyesizliği yapmaz ben senin yerinde olsam aileme bu saygısızlığı yapan kalplerini kıran adamla bir saniye durmam. Bunları sen yapmış olsaydın ortalığı inletirdi ..

Bu kadar süre iyi de olunsa sorun çıkmama ihtimali çok düşük zaten. Bir yerden sonra her şey batmaya başlar.
İyi kötü senin kocan, çocuğun babası, normalde ilişkileri de iyiyse ne diye adami zor durumda sokuyorsun aylarca annemde kalacağım diye. Herkes çocuk doğuruyor kimse kusura bakmasın. Ekstra bir durum yoksa aylarca annesinde kalanları asla anlayamadım, anlayamacağım. Benim eşim müsade etmezdi mesela bu saçmalığa. 5 ay ne demek yani. Sonra da koca sorunlu oluyor.
Biraz daha kalsın mesela çocuk okula başlayana kadar :) 5 ay az olmuş.

Ben aslında bazı şeylerin olmadığını mayıs gibi hissettim dönelim dedim benim koca dönmedi. Yok kurbanı burda keselim vs vs . Biraz da suçlu o ! Hislerim kuvvetlidir. Hissettim ben bazı şeyler baltalanmaya başlamıştı artık
Ay siz de abartmaya yer arıyorsunuz bence. Sanki adam herkese küfürler yağdırmış. 5 aydır orda kalındığı için kendi evinde nasılsa öyle davranmaya başlamış. Soda alıp dolaba koymuş, anneniz de içmeden önce sorabilirdi. Soda bir anda ortadan kaybolunca boşluğuna gelmiş sormuş. Aile arasında biri tuvalette çok kalınca hadi çık falan denir, uzun süredir birlikte yaşamanın getirdiği bıkkınlık ve samimiyetle öyle davranmış. Anneniz de her şeye aşırı alınıyor, siz de bire bin katıyorsunuz. Kimse beş ay boyunca aynı evin içinde o kadar kibarcık olamaz zaten.

5 ay kalmak mı? yani doğumda çok büyük hasar almış olsanız belki ama 5 ay akla zarar bir süre...lohusa kadının tek rahat ettiği yer kendi evidir bana göre. ay inanamıyorum böyle bir hata yapmış olmanıza. eşinizin de apir sapır davranışları olaya tuz biber ekmis. Allah bilir anne babanız "biz bu dangalaga ne dedik de bu kızı verdik bir de torunumuz oldu" diyordur. zavallı insanlar

Normal bir erkek kv evinde 5 ay kalmaz. tanıdığım hiçbir adam buna razı olmaz daha doğrusu

Madem
Boyle sehler yasanmaya basladi neden kalkip evinize donmediniz cocuk oldu diye ailesine yerlesen oraya gidip dogum yapanlari bu sitede gordum asiri sacma siz ayri bir ailesiniz bebeginizide birlikte buyutmeniz gerekir hatayi istarla uzatmak neden yani?

Öyle yerin dibine gireceğiniz şeyler olmamış yahu. Adam hafif patavatsılıkla samimiyet arasında gidip geliyor gibi geldi bana.
Eşiniz 5 aydır o evde yaşamaktan şikayet etmiyor mu?
Tek sorun bu mu yani?
Bence bu adamın öpsün başına koysun herkes. Eşi benzerini görmedim çevremde. Ben bebeğim kolik diye bir süre annemde kaldım. Benim ailem de farklı şehirde eşim arada uğradı 1 gün kalıp dönüyordu. 😂
Eve gidelim diye yalvardı bana onda bile. Ama Benim eşim 12 saat evde yok kafayı yiyordum kolik bebekle. Kimsemiz yok pandemi kimse gelip gitmiyor. Mecbur gittim. Annem yazlık yerde müstakil evdeydi rahat ettim. Ama sizin durumda gereksiz bebek kocaman olmuş.

Son düzenleme:
Zorunlu olmadıkça 6 ay ailemde kalsam bizi sokağa atarlar herhalde 🥴

Eşinizin durumu farklı ama. Patavatsızlık vsnin ötesinde. Gaziantep bağlayan birşey yoksa oraya taşının, neden Gaziantep?

İki yol var
Kendi evinizde bireysel takılacaksınız
İki laf yemeye alışacaksınız kaç küsür yaşında adama eğitim mi verilir umursasa bir uyarı sonra düzgün davranır sallamıyor ki

Annenizin tavrindam etkilenip eşinizi gomuyorsunuz bence. Çokta kötü hareketi yok adam patavatsız olabilri ama koca 5 ay samimiyetle davranıyor belli ki . Anneniz sizden bunalmış eşinizi öne sürüyor gidin diye nesini anlamadınız. Kızına damadini anlatıp soğutuyor ne biçim bı anneniz var. Esinize laf söylemesine neden izin veriyorsunuz. Hangi erkek 5 aykalir ki öncesinden gitmişsinizdir. Sizin de kolayiniza gelmiş kayinvalidenize gitseniz bir ay kalirmiydiniz eşinizin üzerine atmayın kalalım dedi diye herkesin düzeni var o düzeni bozup keyfi yorulmamak için rahat diye ailenizle yaşamaya devam etmişsiniz. Hiç mi evinizi ozlemediniz ? Herkes gurbette çocuk doguruyor zorluğunu yaşıyor ama aileisni kendi ailesine taşımıyor. Çocuğunuz olmuş Aile olamamış siniz. Donsenize evinize Eşinizle çocuğunuzla O tadı almaya bakin

Uzun bir süre de ailenize gitmeyin becerebilirmisiniz bilmiyorum ama. Aileniz ozlesin kendileri yanınıza gelsinler

Son düzenleme:
Evinizde çiçek filanda mi yok. Ben bir ay bı yere gideceğim zaman evimdeki ciceklerimi dusunuyorum. Karı koca hayatınızı da etkilemedi bu. Yani ne bilym karı koca don külot gezmeyi ozlemediniz mi l? Anneniz baya abartmış bu arada seni de doldurmuş.

X