Eşime her şeyi anlattım

Ben sizi çok iyi anlıyorum. Bir yakınım böyle bir evlilik yaptı. İlk evliliği çocuğu olmuyor diye bitti, ikinci evliliğini çocuklu bir adamla yaptı, adamın bir oğlu var, çocuk ilk evlendiğinde kiloluydu sonra babaanne, görümce bu çocuğun annesi yok, sen üvey annesin diye çocuğun hiçbir şeyine karıştırmadılar. Yakınım da o kadar becerikli o kadar iyi bir kadındır ki..Çok mutsuz oldu, çocuğuna istediği gibi annelik yaptırmadılar, çocuk bir şey dese hep eşiyle arası bozuldu, o da karışmadı çocuğa. Sonuç: çocuk şimdi obez, o kadar kilolu ki obezlik bile onu tarif etmeye yetmez. 11 yıllık evlilikte kadın tiroid, şeker şu bu bir sürü hastalığa yakalandı stresten. İyi düşünün taşının derim, eşinize bir süre düşünmek istediğinizi, özellikle çocuğun eğitiminde hiç kimseyi karıştırmayacağınızın kırmızı çizginiz olduğunu belirtin, yoksa çok ama çok mutsuz olursunuz.
Ben açık olarak ailesini bayram seyran mecburiyetler dışında görmek istemediğimi belirttim eşime onun dışında çocukta benimle kalacaksa annelik yapacaksam kendisi dahil kimsenin karışmayacağını da direttim yok eğer karıştırmam diyorsan annen bakmaya devam edecek arada misafir olarak gelecek daha bu kaosu kaldıramıyorum dedim saçlarımda aniden beyazlama başladı sürekli sinirliyim öfkeliyim düşünceliyim buna hakkınız yok hasta olssm bunu kim telafi edecek ben o zaman ne yapacağım Allah korusun. Top artık eşimde değilse ben her şeyi göze aldım zaten ayrılırsam da bir daha da evlenmem o kadar bıktım sıkıldım sorunlardan

merhaba geçen günlerde de konu açmıştım eşimle 2 yılı aşkındır evliyiz onun daha önceden bir kızı var 12 yaşında benim çocuğum yok müşterek çocuğumuz da yok kızına 1 yıldır neredeyse ben bakıyorum çocuğun annesi hiç bakmamış almayı istememiş benim baktığım süre zarfına kadar da kv bakmış çocuk bana anne diyor çekemiyorlar görümcelerim ve kv kpederim benim her şeyimi örnek alıyormuş ben çocuğa düşmanlık yapıyormuşum çocuk çok kilolu ben bilerek yediriyormuşum benim yanıma geldi geleli iyice şişmiş kv diyor bunları yüzüme karşı da çocuğun öz annesini övüyorlar sürekli ilk zamanlar ondan kötüsü yoktu halbuki şimdi de oğlum ona layık değildi asıl falan dedi çocuğunu sokaklarda döve döve bunlara teslim eden kadın için (bir kaç kez görüşme olmuş 12 yaşına kadar) üstelik evlendiği adamı kızından kıskananacak kadar adi bir kadını rutin şekilde bana övüyorlar. Bende bugün eşime her şeyi anlattım başta tamam soralım dedi neyi soracaksın inkar edecekler dedim o zaman sen iftira atıyorsun dedi saçma sapan konuşma dedim benim lafımın sözümün arkasında duramıyorsan biz neden karı kocayız uslübunce konuşup hadlerini bildireceksin yapamıyorsan ayrılalım senin çocuğunu mu düzelteyim seni mi aileni mi? Senin annen baban sana göre dünyanın em iyi anne babası olabilirler ama bu onların hata yapmayacağı melek oldukları anlamına gelmiyor bak beni istemiyorlar dedim ondan yapıyorlar ben istiyorum ama sende bırakma dedi sen ezdirip üzdürürsün bırakırım dedim bir deha da her şeyime ksur bulup o tarz konuşurlarsa tepkim çok ağır olur ben karışmam dedim. Kızlar inanın bıktım ayrılsam bırakmıyor kalsam sorun bitmiyor bazen terk etmeyi düşünüyorum
Sevgili bacılar ne zaman yaptığınız ilk evliliklerden ders çıkarıp daha emin adımlarla hareket etmeyi öğreneceksiniz? Afedersiniz ana bokun birinden kurtulup başka bir renk bokun kucağına koşuyorsunuz. Sevgili konu sahibi kardeşim, siz kayinvalide kayinpeder görümce bunları geçin asıl sorun kocanız. Kocanız düşman size. O size inanmayıp ailem diyen. O bunu yaparsa diğerleri ne yapmaz. Burada tek suçlu görüyorum o da kocanız. O adam gibi adam olsa onların hiçbiri tek kelime edemez. Giden kadını suclayacağiniza acaba niye gitti bir de onu düşünün. Benden düze tavsiye sakın bu adama çocuk yapmayın. Gidin boşanın. Evlilik yaptığınız adam adam değil aile de aile değil. Bütün sorunun kaynağı sizi yüz göz eden kocanız. Belli ki bu yüzler çok eskiden verilmiş. İlk eşe dayanıyor bunun evveliyati. Taaa o zamandan bunlar her naneye burun sokar olmuştur, kocanız da oralı olmamıştır.

Doğu kültüründe böyle birsey mümkün değil :) kız kardeşi için bana tokat atmışlığı var
Ay çıldırtacak beni bu doğu kültürü olayı yaaaa. Onun size vurma hakkı var da sizin yok mu? Bizim batı kültüründe de kadın döver de çak tokadı o zaman. Ne saçma bir cevap vermişsiniz, kendinizi sevin biraz ya.

merhaba geçen günlerde de konu açmıştım eşimle 2 yılı aşkındır evliyiz onun daha önceden bir kızı var 12 yaşında benim çocuğum yok müşterek çocuğumuz da yok kızına 1 yıldır neredeyse ben bakıyorum çocuğun annesi hiç bakmamış almayı istememiş benim baktığım süre zarfına kadar da kv bakmış çocuk bana anne diyor çekemiyorlar görümcelerim ve kv kpederim benim her şeyimi örnek alıyormuş ben çocuğa düşmanlık yapıyormuşum çocuk çok kilolu ben bilerek yediriyormuşum benim yanıma geldi geleli iyice şişmiş kv diyor bunları yüzüme karşı da çocuğun öz annesini övüyorlar sürekli ilk zamanlar ondan kötüsü yoktu halbuki şimdi de oğlum ona layık değildi asıl falan dedi çocuğunu sokaklarda döve döve bunlara teslim eden kadın için (bir kaç kez görüşme olmuş 12 yaşına kadar) üstelik evlendiği adamı kızından kıskananacak kadar adi bir kadını rutin şekilde bana övüyorlar. Bende bugün eşime her şeyi anlattım başta tamam soralım dedi neyi soracaksın inkar edecekler dedim o zaman sen iftira atıyorsun dedi saçma sapan konuşma dedim benim lafımın sözümün arkasında duramıyorsan biz neden karı kocayız uslübunce konuşup hadlerini bildireceksin yapamıyorsan ayrılalım senin çocuğunu mu düzelteyim seni mi aileni mi? Senin annen baban sana göre dünyanın em iyi anne babası olabilirler ama bu onların hata yapmayacağı melek oldukları anlamına gelmiyor bak beni istemiyorlar dedim ondan yapıyorlar ben istiyorum ama sende bırakma dedi sen ezdirip üzdürürsün bırakırım dedim bir deha da her şeyime ksur bulup o tarz konuşurlarsa tepkim çok ağır olur ben karışmam dedim. Kızlar inanın bıktım ayrılsam bırakmıyor kalsam sorun bitmiyor bazen terk etmeyi düşünüyorum
Tek kelime ile "Agzina saglik"... icimin yaglari eridi.. bu ne ya.. kotulukte sınır tanımıyor insanlar. Yuh valla ya cocuk zayıflar yedirmiyorsun derlerdi kilo almis ekstra yapiyosun demisler. Kocanda senin gibi birini bulmus bide iftira atiyorsunmu diyor.
Allah esininde dogrulari görüp yuvanda mutluluk huzur nasip etsin. Son olarak Sen bilirsin tabii ama bence sustukça üstüne çıkarlar ki çok bile dayanmışsın. Bazı insanlar da, ki özellikle kötülerde iyilik işe yaramıyor. Dişini gösterdiğin zaman seni insan yerine koyuyorlar... şöyle diyebilirsin dilersen eski gelininizi başta kotuleyip simdi iyiliyorsunuz ya, isterse dünyanin en iyisi olsun evladına buna yapan kadınısın övüyorsanız siz torununuzu da düşünmüyorsunuz ya da sevmiyorsunuz.
Tabii ki sevmiyorsunuz biraz daha ağır olur, iyice iplerarasınizda kopabilir ama hani gerçek bu... isterse kadın dünyanın en iyisi olsun ki hata büyük konuşmak istemiyorum ama çocuğunu kabul etmeyen bir insan anca el iyisidir, iyi denilemez genel anlamda. Ona rağmen yani sırf sana hırslarından dolayı, sana minnet duymaları gerekirken hırs duyduklarından dolayı o kadını övüyorlarmış. Bence en yenilir yutulur olmayan şey bu..
Yine de ve vebalinize girmek istemem. Siz karar verin nasil bir yol izleyeceginizi. Umarım hakkınızda en hayırlısı olur. O cocuğa da çok üzüldüm. Siz aslında onun için bir şansınız. Umarım hep aranız çok güzel olur eşinizle de, eşinizin ailesiyle de. Çünkü kötülük kimseye yaramıyor. Siz çok kırgınsanız yine hakkınızı Allah'a havale eder ahirette hesaplaşırsınız ama umarım bundan sonra araniz iyi olur. Sevgiler

Ay çıldırtacak beni bu doğu kültürü olayı yaaaa. Onun size vurma hakkı var da sizin yok mu? Bizim batı kültüründe de kadın döver de çak tokadı o zaman. Ne saçma bir cevap vermişsiniz, kendinizi sevin biraz ya.
Ben kendim için bisey yapamam artık ya deveyi güderim ya da giderim bu kadar

O kadar uyanıklar ki eşime karşı dedikodumu yapmayıp bilakis oğlum biz onu çok seviyoruz diyorlar çünkü öyle yapsalar eşim korur bir kaç kez yapmışlar korudu çünkü biliyorum yani o şikayet ediyor biz onu etmiyoruz gibisinden gösteriyorlar kendilerini
Bakın kurnaz insanlar aslinda zeki degildir.
Kurnazlık anca kendi çıkarları doğrultusunda akıllı davranana denir ama zeki insan herkese iyi gelecek şekilde davranır. Senin politik davranamama sebebin aslında iyi bir insan olmandan kaynaklanıyor. Yani iki yüzlü olamıyorsun ama eymi yaman bey mi yaman diye sen de onların bu stratejisini kullanacaksın.
Yukarıda da bir arkadaş çok güzel anlatmış 👍😅 "kardeşini çok seviyorum ama galiba benden hoşlanmıyor" ve de çok doğru söylemiş; eğer eşiniz sizi koruyamıyorsa siz kendinizi koruyacaksınız. Hatta bunu esinize iletmeden bile direk cevaplarını verecektinizki aaa geline bunlari bunlari yapamayız bu dişli diceklerdi.

Bakın erkekleri etkilemek çok kolay ama eşlerinden etkilenmiyorlar. Annelerinden çok kolay etkileniyorlar. O yüzden kv gorumce sizin icin aman aman bu kötü desinler bununla bir baş edemeyiz desinler. Siz hakkınızı koruyun. Ama tabii ki belirli mesafeyi aşmayın ki kendi kalenize gol atmayin..

kendimden biliyorum...Ağzı var dili olmayan bir gelindim ben. Benim hiçbir şekilde değerimi bilmediler. Sonuç olarak eşim de zaten iyi biri değildi ve biz boşandık. Benden sonraki gelen gelinleri yani hata konuşmak istemiyorum ama ruh hastası gibi bir şey di. Bütün aileyi birbirine kattı, kardeşleri birbirleriyle küstürdü. Yurt dışında yaşamalarına rağmen Türkiye'ye geldiklerinde eski eşim ailesinin yanına bile doğru dürüst gidemiyordu ama o kadına hiçbir şey diyemiyorlardı. Nitekim o kadının kötülüğünü gördükten sonra benim çocuğum babaannesine gittiğinde beni iyilemeye başlamışlardı. Hani şaşı ölür badem gözlü olur hesabı benim yapmadığım şeyleri bile yapıyormuşum gibi övmüşler daha gecen gün 🤦‍♀️😅.
Yani anlatabiliyor muyum o kötü gelinin başı ağrımadı ama zamanında başı ağrıyıp duran bendim. Ki o esk kv bunlari kabul edecek kadin değilken dinsizin hakkindan imansiz gelir hesabı kotu geline hic bi sey diyemedi. Sizde hakkinizi yedirmeyin ki sınırını bilsinler. Önce Allah sonra biz hakkimizi korumalıyız, akillica.

Doğu kültüründe böyle birsey mümkün değil :) kız kardeşi için bana tokat atmışlığı var
Sizin ailenin o kültürü var demekki bende eşimde doguluyuz yengemle ciddi sorunlarım oldu abim sadece barıştırmak istedi ben hayir evime ben istemiyorum eğer cikar gelirse tanrı misafiri derim ama ötesi yok dedim ve bitti abim benim için yengemi neden dövsün veya gorumcem için esim bana asla

X