Eşim lafını bilmiyor ne yapacağım?

Bir de adam genelde evden çalışıyormuş, her an yüz göz yani. HER AN
Kusura bakmayın ama 5 aydır ne yapıyorsunuz annenizin evinde? Eşinizle normalde sorununuz yoksa, sosyal beceri noktasında sıkıntısıyla niye adamı ailenizle 5 aydır yüzgöz ediyorsunuz? Siz çok mi akıllıca davranmış oldunuz bu şekilde? 5 ay ya, kusura bakmayın her este bu saçmalığı kabul etmez zaten.
Ne deseniz çok haklısınız. Suç bende oldu. Biraz da eşimin aymazlığı. Antep çok sıcak gitmeyelim dedi ama o kendi annesinde kalalım istedi bende orada duramadım buraya geldik derken iş uzadı işte . Uzun bir süre uzak kalsak düzelmez mi veya unutulur mu bu olumsuzluklar 🥺 zaten şehirler arası mesafe çok uzun

sen ne yapabilirsin ki? bazı şeyleri insan kendisi düşünür ayıp olur mu olmaz mı diye , kocanızın kafası çok rahat heralde

Bir de adam genelde evden çalışıyormuş, her an yüz göz yani. HER AN
Bu kadar süre iyi de olunsa sorun çıkmama ihtimali çok düşük zaten. Bir yerden sonra her şey batmaya başlar.
İyi kötü senin kocan, çocuğun babası, normalde ilişkileri de iyiyse ne diye adami zor durumda sokuyorsun aylarca annemde kalacağım diye. Herkes çocuk doğuruyor kimse kusura bakmasın. Ekstra bir durum yoksa aylarca annesinde kalanları asla anlayamadım, anlayamacağım. Benim eşim müsade etmezdi mesela bu saçmalığa. 5 ay ne demek yani. Sonra da koca sorunlu oluyor.

ya o degil de bebe olunca evi barki dağıtacaksaniz niye bebe yapıyorsunuz ki?
Bu bi bana mi sacma geliyor acaba ya da baska birileri daha var mi benim gibi düşünen? 🤣
beben olursa oturur kocanla idare edersin, ya eve dıdısının dıdısını doldururlar ya da kendileri tasinirlar, bizim millet niye boyle ya.

Ne deseniz çok haklısınız. Suç bende oldu. Biraz da eşimin aymazlığı. Antep çok sıcak gitmeyelim dedi ama o kendi annesinde kalalım istedi bende orada duramadım buraya geldik derken iş uzadı işte . Uzun bir süre uzak kalsak düzelmez mi veya unutulur mu bu olumsuzluklar 🥺 zaten şehirler arası mesafe çok uzun
Bakın siz onun annesinde duramamışsınız. Çünkü başka şehirde başkasının evinde zor. Patavatsız olmasaydı da sıkıntı olurdu. Siz de eşinize bilenip iyice saygıyı kaybetmeyin. Bebeğiniz sizden örnek alacak birbirinize davranışlarınızı

Bebeğim oldu, salaklığım burada başlıyor zaten. Evimdeyken çok mutluyudm ne zaman çocuk için annemde yaşamaya başladık aramız soğudu. Bebeğim 5.ayına girdi bu hafta sonu evimize dönüyoruz artık. Antep’te yaşıyorum. İstanbul’a annemlere geldim burda doğum yapmıştım.
Eşiniz tuhaf siz daha tuhaf her doğuran annesinin evinde buyutmuyor kusura bakmayın bu durumu hiç doğru bulmuyorum.Esinize gelince anladığım kadarıyla hep böyleymiş iki kişilik yuvanız da sizi rahatsız etmemiş hatta tolere etmişsiniz.Evinize gidince bebeği eğitirken esinizide egitin.Patavatsızligi için çare yok öyle kabul edecek yaş ilerledikçe olgunlaşsin diye dua edeceksiniz.

Bu kadar süre iyi de olunsa sorun çıkmama ihtimali çok düşük zaten. Sitadannseyekr batmaya başlar.
İyi kötü senin kocan, çocuğun babası, normalde ilişkileri de iyiyse ne diye adami zor durumda sokuyorsun aylarca annemde kalacağım diye. Herkes çocukdoğuruyor kimse kusura bakmasın. Ekstra bir durum yoksa aylarca annesinde kalanları asla anlayamadım, anlayamacağım. Benim eşim müsade etmezdi mesela bu saçmalığa. 5 ay ne demek yani. Sonra da koca sorunlu oluyor.
Annemle aynı şehirdeyim 16 gün kaldı sonra ara ara gündüzleri geldi 2 aya kadar. Şimdi 5 aylık 3 aydır sevmeye geliyorlar sadece, 5 ay birinin yardımı için çok uzun bir süre depresyon vs yoksa

Annen niye gelmedi de sen kocani aldin gittin Allah askina?
Insan bebekli ilk donemde zaten ayri bi kafada oluyor
Hele lohusayken herkesi kursuna dizesi geliyor😒
Cok fazla kalmissin
Kocan kendi evinde normal de annenlerde mi boyle oldu? Hic sanmiyorum
Sen gozardi edip durmussun nasilsa kimse gormuyor diye
Ama annenlerde patlak vermis bu durum
Adam degismemis yani, birilerinin kocanin patavatsiz hallerini yuzune vurmasi seni rahatsiz etmis gorunuyor

Aynen eşinizin aymazlığı sizin suçunuz yok. Kendi evinizde kalırsınız yahu kimsenin evinde kalmaya ihtiyacınız yok. Anneniz 1 hafta 10 günde sizinle kalsa yeterdi. Siz kayinvalide de kalsanız sorun yaşayacak taraf olurdunuz. Şimdi eşiniz yaşamış. Unutulur mu unutulmaz mi bilmiyorum ama dile getirilip getirilmemesi sizin tavrınıza bağlı ama eşiniz sizin gözünüzde sorunlu olduğu için zor biraz.

Son düzenleme:
Eşiniz tuhaf siz daha tuhaf her doğuran annesinin evinde buyutmuyor kusura bakmayın bu durumu hiç doğru bulmuyorum.Esinize gelince anladığım kadarıyla hep böyleymiş iki kişilik yuvanız da sizi rahatsız etmemiş hatta tolere etmişsiniz.Evinize gidince bebeği eğitirken esinizide egitin.Patavatsızligi için çare yok öyle kabul edecek yaş ilerledikçe olgunlaşsin diye dua edeceksiniz.
36 yaşında

Moralim çok bozuk bana gelen tüm eleştirilere açığım, bazı eleştiriler sert olmuş ama haklı bulduklarım var 🥺🥺

Hamileliğim berbat geçti, Gaziantep’e tayin olduk ben hiç sevemedim orayı hergün ağladım biraz da hormonlardan olsa gerek , doğumu burada yapalım diye geldik ilk zamanlar iyiydi sonra bozuşmaya başladık. Bebeğimin kırkı çıkınca dönmem lazımmış çok pişmanım: ama bana destek olan kocam olmadı. O dönmek istemedi. Dönseydi ben dönerdim

Çok özür dileyerek başlamak istiyorum bunlar "odun" davranışlar değil daha çok zekası/sosyal zekası düşük insanların akıl edemeyeceği davranışlar.
Misafir gittiğin evde dolabı açıp maden suyunu kim içti diye kızarak konuşmak normal insanların yapacağı türden bir hareket değil.

Şu sitede artık daha da bir şeye şaşırmam diyorum ama ertesi gün yine şaşıracak bir şey okuyorum. Çocuk yapıyorsunuz diye evi düzeni taşıyıp anneye yerleşmek ne demek ya. Erkekler anneci olunca kıyamet kopuyor. Ama burada gördüğümüz gibi pek çok kadında da kendi evine düzenine sahip çıkmama durumu var. Ama burada da koca suçlu olmuş. Adam kendi evinde iyiymiş, başkasının evinde sürekli kaldıkça ayarları iyice bozulmuştur.

Bir an önce evinize dönün hanımefendi, sorunlarınızın çoğu çözülür. Çocuğunuz da evine alışsın.

Ben aslında bazı şeylerin olmadığını mayıs gibi hissettim dönelim dedim benim koca dönmedi. Yok kurbanı burda keselim vs vs . Biraz da suçlu o ! Hislerim kuvvetlidir. Hissettim ben bazı şeyler baltalanmaya başlamıştı artık

Çok özür dileyerek başlamak istiyorum bunlar "odun" davranışlar değil daha çok zekası/sosyal zekası düşük insanların akıl edemeyeceği davranışlar.
Misafir gittiğin evde dolabı açıp maden suyunu kim içti diye kızarak konuşmak normal insanların yapacağı türden bir hareket değil.
İşin misafirliği de kalmamış ki, 5 ay olmuş. Bu tabii yaptığını haklı çıkarmaz orası ayrı.

Moralim çok bozuk bana gelen tüm eleştirilere açığım, bazı eleştiriler sert olmuş ama haklı bulduklarım var 🥺🥺

Hamileliğim berbat geçti, Gaziantep’e tayin olduk ben hiç sevemedim orayı hergün ağladım biraz da hormonlardan olsa gerek , doğumu burada yapalım diye geldik ilk zamanlar iyiydi sonra bozuşmaya başladık. Bebeğimin kırkı çıkınca dönmem lazımmış çok pişmanım: ama bana destek olan kocam olmadı. O dönmek istemedi. Dönseydi ben dönerdim
Sizin de dönesiniz gelmemiş rahatlığa alışınca. Tek kalmaya korktunuz muhtemelen, ama acilen dönmelisiniz. Benim ailemle eşimin arası iyi şükür ama lohusalık döneminde bile fazla birarada bulununca herkes birbirinin bi hareketine bi şeyine takmıştı mesela. Çok muhabbet tez ayrılık getirir, aralarını biraz uzatın görüşmelerin artık

X