Eşim kedilerimi istemiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim de kedim var. Çocuğum da var hiç sorun olmadı. Ama hayvan beslemek ortak verilecek bir karar.naparsaniz yapın o hayvan tüy dokecek. Karşı taraf istemiyorsa rahatsız oluyorsa haksız diyemem. Esinizdeki tek hata en baştan hayır demeliydi. Hayvanlar alışmış size,eve... Günah yani birakilmaz. Baştan keşke tepki verseydi. Siz de ona göre hayatta kalacak şekilde bakıp sahiplendirir yada dogasina bırakırdiniz. Tabi sahiplendiricem diye alıp kaldı bizimle emrivakisi yaptıysanız o da yanlış. Bilemiyorum ama bu kadar zaman alismadiysa artık alismaz eşiniz. Hayvanlarda size baglanmistir. Zor bir durum. Kedinin balkonda bakilacagini sanmam. Onlar her odaya girmek ister. Kapalı kapıya bile.miyavlatlar. meraklidirlar çok. İşiniz zor maalesef

Balkonda kedi mi bakılır, kedi dediğin kapalı kapı düşmanıdır. İlle her yere girebilmek ister. Hele ki eve alismis kedi, küçücük balkonda yaşayamaz.
Bence eşin merhametsizlik etmiş. Kendi de seviyor , oynuyor diyorsun. İnsan kendi baktığı sevdiği - kendisine bağlı olduğunu bildiği canlı için nasıl "at sokağa" diyebilir? Bilmiyor mu kediyi başkasına sahiplendirseniz sizi özler, ağlar?
Tam boşandıktan sonra çocuğunu unutan erkek tiplerinden bence eşiniz
Özler-aglar= köpek
Kedi degil. Kedinin yemi suyu olsun bide sicak Bir yeri bitti, kafalarini sürekli oksayan birileri lazim hepsi bu. Üzüntü gözyas falan Yok yani kanitlanmis bisi bu. Ha varsa da sadece yemi azaldi Icin veya kimse onu sevmiyor diye :)

Özler-aglar= köpek
Kedi degil. Kedinin yemi suyu olsun bide sicak Bir yeri bitti, kafalarini sürekli oksayan birileri lazim hepsi bu. Üzüntü gözyas falan Yok yani kanitlanmis bisi bu. Ha varsa da sadece yemi azaldi Icin veya kimse onu sevmiyor diye :)
Kedinizin olmadığı ne kadar da belli.
Benim kedim annem ne zaman memlekete gitse tepkisini göstermek için dolaba tuvaletini yapıyor. Evin bir üyesi gitsin, ondan mutsuzu yok.
Kediler oldukça duygusal hayvanlardir. Birkaç mesaj önce yazmistim, ilk kedimi iki yaşındayken sahiplendik. Eski ailesi bebekken para verip almış,biberonlarla beslemiş, yataklarında uyutmus. Büyüyünce ilan açmışlar 😐😐 biz kediyi sahiplendik ama kedide yaşam sevinci diye bir şey yoktu. Eski ailesi 'oyuncu' demişti,ben neredeyse oynarken görmedim.
Kedi domuşuk, miyminti, nazlı , memnuniyetsiz bir şeydi. Çünkü depresyondaydi, çünkü terkedilmişti. Uzun bir süre de bizimle mesafeli oldu.
Kimse beni kedilerin evini, sahibini özlemediğine inandıramaz.
Terkedilmek her canlıya acı verir.

Özler-aglar= köpek
Kedi profesörü konuştu. Kediler özlemezmiş he he aynen, 10 kediye sorduk aynı cevabı aldık sahibimi özlemiyorum mama versin yeter.

Hanımlar merhaba,

eylül ayında kapımın önünde beslediğim anne kedi ölünce, 10 günlük yavrularını eve aldım. 4 tanelerdi, 1 tanesi malesef yaşayamadı. Birini arkadaşım sahiplendi, ben de şuan 2 tane var.
Tam bir senelik evliyim, onlar da 8 aylarını bitirdiler.
Ancak eşim bu yaşa kadar evde hiç evcil hayvan beslememiş, herşeyleri gözüne batıyor ve ciddi sorun yaşamaya başladım.
Bugün bana hayal ettiğim evlilik bu değildi, ben tüy istemiyorum, kuma giriyor tuvaletini yapıyor, kuma basıp yatağa geliyor katlanamıyorum dedi.
Hatta bu sebeple ben çocukta istemiyorum onlar varken dedi.
Kendini çok sıkışmış hissettiğini, aslında onları çok sevdiğini ancak bu durumlara katlanamadığını belirtti. 2 kardeş hem birbirlerine hem de bana çok düşkünler.
Ben onları veremem.
10 günlüklerdi çocuğum gibi büyüttüm baktım.
Eşimin de böyle hissetmesi beni çok üzdü, ne yapacağımı bilmiyorum.

Böyle çare ararken ve düşünürken akılma onunla henüz paylaşmadığım fikir geldi. Şuan için kullanmadığımız, 8 metre uzunluğunda bir balkonumuz var. Bu balkonu onlara tüm şartları sağlayacak şekilde onlara tahsis etsem (kışın evde uyuymak şartıyla) salona da girip çıksalar, hatta hole kadar sizce çözüm olur mu? yatak odası, mutfak ve çocuk odasına (şuan çalışma ve giyinme odası orası) almamak şartıyla bu şekilde gezinseler?

Ben hep hayvanlarla büyüdüm, benim gözüm görmüyor bile. Tik yapmış kendine gece uyurken bile ağzında tüy var sanıyor.
Başım çok ağrıyor, onlara da kuyamıyorum, eşime de

Eşim bana çok düşkün, bir dediğimi iki etmeyen, hatta bana söylemeden beni düşünen, her şeyi yapan biri. Onu da istemediği bu duruma 15-20 sene mahkum edip evliliğimize zarar gelsin istemiyorum. Fikirlerinizi alabilirsem çok memnum olurum.
Esin haklı .

alıştılar tabiki ☹️ hele bitanesi çok duygusal bir kedi, kucağımdan inmek istemez, kardeşini ya da beni 5 dk evde göremese, bulamasa ağlamaya başlar. Bilmiyorum hata benim, keşke baştan alıştırmasaydım eve. Ama karşılıklı alıştık birbirimize.
Evden çalışıyorum ve bana yoldaş, arkadaş oldular.
Yaaa çok üzüldüm bu konuya içim parçalandı 🥹🥹

Babamda öyleydi kardeşim okuduğu şehirden kedisiyle gelecekken istemiyorum evde dedi geldiği akşam arka odada yattı kuzum. Sonra ki akşam onu koridora alın o oda soğuk dedi sonra ki akşam babam geldi bana diyor senin odan büyük senin odanda kalsın sıcak sıcak diye :)) sonra dedoşum diye sevmeye başladı o zilli de babamı gördü mü yatar göbeğini açardı dedesi sevsin diye. Vefat ettiğinde kedimiz babam da ağlamıştı

Hanımlar merhaba,

eylül ayında kapımın önünde beslediğim anne kedi ölünce, 10 günlük yavrularını eve aldım. 4 tanelerdi, 1 tanesi malesef yaşayamadı. Birini arkadaşım sahiplendi, ben de şuan 2 tane var.
Tam bir senelik evliyim, onlar da 8 aylarını bitirdiler.
Ancak eşim bu yaşa kadar evde hiç evcil hayvan beslememiş, herşeyleri gözüne batıyor ve ciddi sorun yaşamaya başladım.
Bugün bana hayal ettiğim evlilik bu değildi, ben tüy istemiyorum, kuma giriyor tuvaletini yapıyor, kuma basıp yatağa geliyor katlanamıyorum dedi.
Hatta bu sebeple ben çocukta istemiyorum onlar varken dedi.
Kendini çok sıkışmış hissettiğini, aslında onları çok sevdiğini ancak bu durumlara katlanamadığını belirtti. 2 kardeş hem birbirlerine hem de bana çok düşkünler.
Ben onları veremem.
10 günlüklerdi çocuğum gibi büyüttüm baktım.
Eşimin de böyle hissetmesi beni çok üzdü, ne yapacağımı bilmiyorum.

Böyle çare ararken ve düşünürken akılma onunla henüz paylaşmadığım fikir geldi. Şuan için kullanmadığımız, 8 metre uzunluğunda bir balkonumuz var. Bu balkonu onlara tüm şartları sağlayacak şekilde onlara tahsis etsem (kışın evde uyuymak şartıyla) salona da girip çıksalar, hatta hole kadar sizce çözüm olur mu? yatak odası, mutfak ve çocuk odasına (şuan çalışma ve giyinme odası orası) almamak şartıyla bu şekilde gezinseler?

Ben hep hayvanlarla büyüdüm, benim gözüm görmüyor bile. Tik yapmış kendine gece uyurken bile ağzında tüy var sanıyor.
Başım çok ağrıyor, onlara da kuyamıyorum, eşime de

Eşim bana çok düşkün, bir dediğimi iki etmeyen, hatta bana söylemeden beni düşünen, her şeyi yapan biri. Onu da istemediği bu duruma 15-20 sene mahkum edip evliliğimize zarar gelsin istemiyorum. Fikirlerinizi alabilirsem çok memnum olurum.
Esinize saygı duymak zorundasınız

Özler-aglar= köpek
Benimkiler özlüyor valla eşim eve gelmesin kapida miyavlamaya başlıyor geleceği saati biliyor bir hafta gelmesin yine de her akşam o saatte kapıda bekliyor dişi olan kedim kız kardeşime çok düşkün vardiyalı çalıştığını anlıyor geleceği saatleri öğrendi gelmezse acı acı bağırıyor gelene kadar huzursuz oluyor benim oğlan kedi sadece başıma sarılarak uyuyor bebekliginden beri böyle 7 yaşına geldi hala ben uyumadan gece uykusuna geçmez mutsuzluğumu bilir kediler inanılmaz hisli hayvanlar karnıma hep masaj yapardı mesela hamile kalınca asla gelmedi bebeğin kalbinin durduğunu onun karnıma gelip oturmasiyla hissettim çok farklı hayvanlar

Kedinizin olmadığı ne kadar da belli.
Benim kedim annem ne zaman memlekete gitse tepkisini göstermek için dolaba tuvaletini yapıyor. Evin bir üyesi gitsin, ondan mutsuzu yok.
Kediler oldukça duygusal hayvanlardir. Birkaç mesaj önce yazmistim, ilk kedimi iki yaşındayken sahiplendik. Eski ailesi bebekken para verip almış,biberonlarla beslemiş, yataklarında uyutmus. Büyüyünce ilan açmışlar 😐😐 biz kediyi sahiplendik ama kedide yaşam sevinci diye bir şey yoktu. Eski ailesi 'oyuncu' demişti,ben neredeyse oynarken görmedim.
Kedi domuşuk, miyminti, nazlı , memnuniyetsiz bir şeydi. Çünkü depresyondaydi, çünkü terkedilmişti. Uzun bir süre de bizimle mesafeli oldu.
Kimse beni kedilerin evini, sahibini özlemediğine inandıramaz.
Terkedilmek her canlıya acı verir.
Kardeşim okuduğu şehire gitti kedi bizimle kalmıştı kaç gün odasının kapısının önüne gitti kuzum en son kapıyı açtım baktı yok bir daha gitmedi. İstediği olmadığı zaman küserdi inat ederdi bir gece oyun oynamak istedi gece 12 de şıngır mıngır bir oyuncağı vardı sakladım diye yataktan kalktı gitti aldım yatağa geri getirdim yok gitti halının üstünde battaniyenin üzerinde oturdu tüm gece küsüp.

Bence de maddi yardım teklifi ile güvendiğiniz birisine ikisini beraber sahiplendirin. Başta tabi ki ölmesinler diye almış getirmiş ama sanmıyorum ki yıllarca evde kalır bütün hayatımız artık onlara göre ayarlanır diye dusunmus olsun. İnsan tatilini, işini gücünü, evini bile 20 sene onlara göre ayarlamak durumunda kalıyor. Anlık olarak hasta görünce almış ama bu konular önceden konuşulmadan olmaz büyük sorumluluk. Keşke daha yavrularken söyleseydi o zaman sahiplendirmek daha kolay ama o zaman da bu kadar kıl tüy yemeğe girme çıkma yaşamadığı için farketmemis olabilir. Zor bir konu.

Bence siz çözümü ona bırakın. Bakalım mantıklı ne düşünüyor.
Bence de en mantıklısı maddi yardım teklifi ederek güvenilir birine vermek. Diğer türlü bu ekonomide hem güvenilir birini hem de iki kediyi sahiplenecek ekonomide birini denk getirmek zor. Tanıdığınız biri olduğu için kedileri kontrol etme ve arada ziyaret etme şansınız da olur.

Bu işler karşılıklı saygıyla olacak işler. Eşinizin rahatsızlığına saygı duymalısınız. Sizin içinde hiç kolay değil anlıyorum haklısınız. Eger bahsettiğiniz balkon açık balkonsa panjur veya cam değilse bu ihtimali düşünmeyin bile. Yakın zamanda çok sevdiğim bir kediyi 7. Kattan düşmesiyle kaybettik. Eğer cam balkonsa uygun koşullar saglanacaksa bence mantıklı. Yatak odası, banyo, mutfağın kapısını tamamen kapatırsınız diğer odalara da girer kedi.

Özler-aglar= köpek
Özler-ağlar= kedi
7 yaşında kedimiz. Bebeklikten beri bizimle. İşten gelmemizi pencerede bekler. Arabamızı görünce kapıya koşar.
Bir yere gittiğimizde ve evde tek kaldığında biz dönünce önce mutluluktan koşar evi turlar, sonra bir süre bize küser.
Yatak odasına almazsak kapıda ağlar. Açınca bizimle uyur.
Kafalarını evde birlikte yaşadıklarının okşamasına ihtiyaçları olur, herhangi birinin değil. Daha pek çok şey..
Aslında yanlış bilinenin aksine çok duygusallar, sahiplerine de çok bağlılar. Sadece köpekler kadar çok belli etmiyorlar.

Özler-aglar= köpek
Ahahah ne kadar saçma bi yorum bu.
Kedilerden gram anlamayan konu hakkında yorum yapmamalı :d

Siz en baştan bi alayım kalır nasılsa deyip ilk aylarda sahiplendirmeyi düşünmemişsiniz. Yo hayvan çla büyümemiş, ben hep büyüdüm bahanesi.
Eşinize eminim evvelden teklif ettiniz o da evde istemedi.
Evet çukurda kalmış, kurtardınız o da insanlık edip yardım etti.
Bu onu hayvan bakmak zorunda yapmaz.
Çok severim, sokaklara mama bırakır kışın ıssız yerleri gezerim ama ölürüm de bi evde yaşamam ya da hayvan olan bi evde yemek yiyip uyumam.
Bi insanı kendi kendi evinde emrivaki ile uykusun da yemeğinde rahatsız etmeye hakkınız yok.
Baştan beri o da evde hayvan istemiyorsa iki kere düşünün ve çözüm bulun. Boşanıp hayvan isteyen biriyle evlenmek de hakkınız.

Bu nedir ya kedi çocuk üzerinden kenar mahalle kavgası yapıyorsunuz bu kadar mı seviyesizsiniz.

Evde hayvan herkesin kabul edebilecegi bir sey degil. Hem sorumluluk hem de tiksinme boyutu var olayin. Ben de sahsen cok titiz bir insan olmadigim halde evde hayvana katlanamam. Eşimi hic dusunemiyorum, cok titiz ve hayati zindan olurdu heralde. Bastan temelli kalacagini düşünmüyorken kabul etmis gecici olarak. Ona bunu dayatamazsiniz. Hayvanlari da bu kadar kisitlayip eziyet etmeyin. Sahiplendirin

Anneleri onları bir çukura saklamıştı, o çukurdan çıkaran da o. Birlikte aldık ama başta amacımız sadece yaşamalarını sağlamaktı sonra evde kaldılar. Oturup kalsınlar kalmasınlar diye üzerine düşünüp karar vermedik, gelişen bir süreçti
Yaptığınız güzel bir hareket olsa da eşinize saygısızlık. Ortak karR olmamış sonuçta. O evde eşinizde yaşıyor. Tik yapmış diyorsunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X