Eşim ebeveynim

Eşimde yemek yapma konusunda bana çok karışıyordu ilk zamanlar o biliyordu ben bilmiyordum sürekli bi eleştiri bırak ben yapayım falan diyip elimden alıyordu 😂😂 misafir geleceği zaman pilavı ben yapayım derdi bana asla yaptırmazdı. Bir gün benim ters bi anıma denk geldi mutfağa su almaya bile gitmem diye delirdim kızdım 2 yıldır mutfak için bana yorum yapmaz😂
Emin olun bende deliyorum delirdim. Sürekli eleştiri kulp bulma delirmiştim. Bende bardakları kırdım delirdim sonra biraz törpüledi kendini ama huyu bu olduğu için çokta düzelemedi. Yani demem o ki. Bende delirdim yaralandım kırdım döktüm bir süre dikkat etti

Yaa bu en basit örneği. Çok sıkıcı ve bunaltıcı. Kendi evimdeyim ama babamla birlikteyim. Gerçi babam bile bu kadar karışmaz
Evet doğru değil zaten babanın da böyle karışması. Olayın ileriki zamanlarında çocuklarınıza yansıyan tarafı da olacak. Bu tavırlar bir çocuğa da yapılmamalı. Aşırı kontrolcü ve hesap soran, baskı kuran ebeveyn de doğru değil

Bilmiyorum... Maddi manevi ona ihtiyacım yok sevgi ilgi desen yeterince almıyorum bile ama neden evliyim bilmiyorum.
Allah Allah.

İnsan niye bile bile mutsuzluğu tercih eder ki?

Sizin bu tuhaf durumunuz da adamın işine geliyordur. Nasıl olsa her şeyime eyvallah diyor,baba da olacağım diyerek borusunu öttürüyor işte.

Kusura bakmayın da tek hatalı sizsiniz.

Allah Allah.

İnsan niye bile bile mutsuzluğu tercih eder ki?

Sizin bu tuhaf durumunuz da adamın işine geliyordur. Nasıl olsa her şeyime eyvallah diyor,baba da olacağım diyerek borusunu öttürüyor işte.

Kusura bakmayın da tek hatalı sizsiniz.
Evet bence de hatalı olan benim. Aslında karakter ve kişilik olarak kimseye eyvallah etmem ve birinden zarar gördüğüm an direkt hayatımdan çıkartırım. Ama nedense bunu eşime karşı yapamadım. Çok sevgimden aşkımdan değil. Bazen ona karşı sevgim de kalmıyor güvenimde ama bilmiyorum ona ihtiyacım yokken neden halen yanındayım

Evet bence de hatalı olan benim. Aslında karakter ve kişilik olarak kimseye eyvallah etmem ve birinden zarar gördüğüm an direkt hayatımdan çıkartırım. Ama nedense bunu eşime karşı yapamadım. Çok sevgimden aşkımdan değil. Bazen ona karşı sevgim de kalmıyor güvenimde ama bilmiyorum ona ihtiyacım yokken neden halen yanındayım
Bu kadar güçlü bir karakter olduğunuza göre adamın bu yaptıkları hoşunuza gidiyor ki bitirmek yerine gebe kalmışsınız.

Bence bu adamla mutlusunuz. Olabilir yani herkesin farklı bakış açıları var.

Onu çok sevdiğinizi düşünüyorum.

Yani psikolojik bir sorununuz olsa fark ederdiniz di mi?

Arkadaşlar eşim herşeyim karışıyor. Neyi ne zaman yiyeceğime ne yiyeceğime ne zaman içeceğime felan. Sadece yememe içmeme değil herşeyime evde birşey yapsam bir şeyi bir yere koysam hemen tepki gösterir çok biliyor gibi öğretmeye çalışır. Mesela az önce şöyle bir olay yaşandı. Normal bir çikolata vardı pek hoşuma gitmediği için yemedim uzun süredir. Eşimde salına gidip çikolata istiyor musun diye sordu bende hayır ben bitterli çikolata yiyeceğim dedim. Geldi o bitterli çikolatayı aldı önümden diğer yarım çikolatayı koydu bunu bitirmeden diğerini açamazsın dedi. Bende ne diyorsun sana mı soracağım neyi yiyeceğimi dedim oda olgunca davranana kadar evet dedim. Bende sinirlendim sen benim ebeveynim değilsin dedim çıktım odadan. Bir de hamileyim canım onu çekti onu yemek istedim. Yaaa bıktım şu babam gibi davranmasından babam bile böyle davranmadı bana. Bunu diyince de senin ailen snei uyarmaması senin yanlış yapmadığın anlamına gelmiyor diyor iyice deli ediyor beni. Bu eveynlik durumunu nasıl alabilirim ne yapabilirim. Var mı bir fikri önerisi olan
Allah yardımcın olsun

Hep böyleymiş. Yani birilerini yönetip kendisi bilir havalarında. Düşünün anneannesinin evinde tarihi geçen şeyleri bulup çöpe atarmış. Yengesinin çöpünü karıştırıp bunu niye çöpe attın diye tartışmış
Eşiniz gibilere amsız ayşe diyorlar

Bu kadar güçlü bir karakter olduğunuza göre adamın bu yaptıkları hoşunuza gidiyor ki bitirmek yerine gebe kalmışsınız.

Bence bu adamla mutlusunuz. Olabilir yani herkesin farklı bakış açıları var.

Onu çok sevdiğinizi düşünüyorum.

Yani psikolojik bir sorununuz olsa fark ederdiniz di mi?
Tabiki de fark ederdim. Aslında evet eşimi seviyorum ama yanlış yaptığı zaman silmeyeceğim insan yoktur. Fakat yazdığım gibi eşime yapamıyorum bunu. Tepki gösteriyorum ama daha ilerisine gidemiyorum. Başkası olsaydı bin sefer hayatımdan çıkarmıştım. Ama neden eşime böyle bilmiyorum

Tabiki de fark ederdim. Aslında evet eşimi seviyorum ama yanlış yaptığı zaman silmeyeceğim insan yoktur. Fakat yazdığım gibi eşime yapamıyorum bunu. Tepki gösteriyorum ama daha ilerisine gidemiyorum. Başkası olsaydı bin sefer hayatımdan çıkarmıştım. Ama neden eşime böyle bilmiyorum
Dedim ya adamı çok seviyorsunuz ve onun tarafından çok seviliyorsunuz.

Şikayet etseniz de memnunsunuz.

Ben de öyleyim mesela. Eşime söylenirim ama onsuz yaşayamam.

Arkadaşlar eşim herşeyim karışıyor. Neyi ne zaman yiyeceğime ne yiyeceğime ne zaman içeceğime felan. Sadece yememe içmeme değil herşeyime evde birşey yapsam bir şeyi bir yere koysam hemen tepki gösterir çok biliyor gibi öğretmeye çalışır. Mesela az önce şöyle bir olay yaşandı. Normal bir çikolata vardı pek hoşuma gitmediği için yemedim uzun süredir. Eşimde salına gidip çikolata istiyor musun diye sordu bende hayır ben bitterli çikolata yiyeceğim dedim. Geldi o bitterli çikolatayı aldı önümden diğer yarım çikolatayı koydu bunu bitirmeden diğerini açamazsın dedi. Bende ne diyorsun sana mı soracağım neyi yiyeceğimi dedim oda olgunca davranana kadar evet dedim. Bende sinirlendim sen benim ebeveynim değilsin dedim çıktım odadan. Bir de hamileyim canım onu çekti onu yemek istedim. Yaaa bıktım şu babam gibi davranmasından babam bile böyle davranmadı bana. Bunu diyince de senin ailen snei uyarmaması senin yanlış yapmadığın anlamına gelmiyor diyor iyice deli ediyor beni. Bu eveynlik durumunu nasıl alabilirim ne yapabilirim. Var mı bir fikri önerisi olan
Deli mi ne

Dedim ya adamı çok seviyorsunuz ve onun tarafından çok seviliyorsunuz.

Şikayet etseniz de memnunsunuz.

Ben de öyleyim mesela. Eşime söylenirim ama onsuz yaşayamam.
Onun tarafından çok seviliyorsunuz yazmışsınız. Neye istinaden böyle düşündünüz ki?

Yaa cidden deli ediyor beni. 30 yaşında ki insanım. Kalkmış bir de olgunca davranana kadar evet diyor. Allta yatan sebebi ise çocukken hep eleştirilmiş beğenilmemiş o olabilir.
Çikolatayla olgunluğun ne ilgisi var ki? "Bu çikolatayı yiyeceksin, mecbursun" diye küçük çocuğa bile denmez.

Eşinin tedaviye ihtiyacı var. Bu halleri hiç ama hiç normal değil.

Çikolatayla olgunluğun ne ilgisi var ki? "Bu çikolatayı yiyeceksin, mecbursun" diye küçük çocuğa bile denmez.

Eşinin tedaviye ihtiyacı var. Bu halleri hiç ama hiç normal değil.
Evet bence de ama eşime sorsanız tepki gösterdiğim için ben normak değilim

X