Eşim çalışmazsan ayrılırız diyor

Yooo hayır evi geçindirmek finanse etmek kocası kadar kadının da sorumluluğu, ev işlerinin kadının olduğu kadar erkeğin sorumluluğu olduğu gibi. Bu zihniyetin genel olarak geçerliliği çok eskilerde kaldı.
Tamam ben zaten tek çalışıp eve baksın demedim şu dönemde zaten zor olduğunu dile getirdim. Ama şimdi kadın çocugunun kendini ifade edebilene kadar kendi büyütmek istiyorsa ve adam bunu bile bile böyle birşey diyorsa kabul edilmez. Şimdi şöyle düşünün çocugu kreşe bırakacak ki haberlerde görüyoruz yapmadık şeyleri bırakmıyorlar tabi her kreş aynı değil ama kendi ifade edebilen bir çocuk bunu dile getirir ama 2 yaşındaki bir bebek bunu dile getiremez. Valla çevremde bu şekilde çok arkadaşım kimisi ay sonunu 1 lirayla getiriyor yeri gelince ama hiçbirinin eşi çalışmıyorsan ayrılırız demiyor. Diyelim ki eğitimsiz hayatında hiç çalışmamış biri olsa bu adam onada aynı şeyi diyecek bende konu sahibi çocugunun kendi ifade edebilene kadar bakmakla çok iyi yapıyor. He adamda adam olsun buna saygı duysun kadın sonuçta ömür boyu bana bak dememiş bende böyle yapsın demiyorum bir süre daha idare edebilir bu durumu.

Beni zorlyan nokta tek gecelik ilişkileri ya da yeterince anlamlı olmayan skor olsun, vakit geçsin diye yaşanan ilişkileri bırakamamak değil zaten.birden çok partnerim olmasına rağmen bu kişilerin hepsini gercekten seviyorum ve çok kaliteli ilişkilerim var.bir tanesiyle olacağım diye çok kaliteli diğer ilişkilerimden nasıl vazgeçeceğim bilemiyorum.dediğin gibi bu koşulları sağlayan 1 kişi olsa anında tek eşli olurum zaten.
Olur olur merak etme en olmaz diyen insandım ben gayette çıkıyor karşına biri herşeyi bi kalemde siliyorsun olucak mutlaka eminim

Bizim devletimiz çocuklarımızı nasıl kaliteli yetiştirebileceğiz diye düşünecek öyle mi 😂 bunu beklersek türkiyedeki insanların nesli tükenir.burada doğan her insan survivar hayatına doğuyor.kabul eden böyle kabul edecek şimdilik.
Şaka bir yana annenin daha çok çocuğun yanında kalmasının ekstrası ne anlamıyorum.sanki kadınlar okulda ders verir gibi bütün gün çocuğa bir şeyler öğretecek.anne orada bulaşık, temzilik yemek debelenecek, çocuk da ya oyun oynayacak ya da birşeyler izleyecek.bu yani.bir arkadaş sanki o verdiğimiz arada atomu mu parçalayacaklar demiş.eee anne çocuğun yanında oturunca da atom parçalanmıyor yani.
Biz ne desek anlamayacaksın zaten, boşver....

Dinen erkeğin hayrına olan ama günümüzde feminizm, ataerkillik, kadın haklarına aykırı vs vs diyeceğiniz şeyleri de yapıyor musubuz yoksa dinin sadece işinize gelen kısımlarını mı alıyorsunuz

Olay dine girerse kumaya da razı olur sonuçta dinde herşey var elsakiz elsakiz

Medeni hukuku baz alın siz herkesin dini kendine, her birey kendi geleceğini garanti altına almak zorunda.

Merhabalar,
Yorumların hepsini okumadım, bir kısmına göz attım. Öncelikle eşiniz 2+2=4'ü bile bu üslup ile söylese insanın hayır 4 değil 5 diyesi gelir. Bu ne biçim bir konuşma tarzıdır. Umarım vazgeçer bu tavrından. Ayrıca eş ailesine de asla söz düşmüyor sizin çalışıp çalışmamanız konusunda (tabi bu durumda onlardan maddi destek de beklemiyor olmanız gerekir)
Ama; çalışıp çalışmamak kadının kararı, erkek karışamaz, kadın çalışsa bile maaşını vermeyebilir vb. söylemleri ben anlayamıyorum. Yetişkin her insan kendi geçimini, hayatını nasıl idame ettireceğini düşünmek zorunda. Evlenmeyen kadınlar ömür boyu anne babasının eline mi bakacak bu mantıkla. Onları kaybettiğinde ne olacak.
Çalışmak kimse için keyifli bir eylem değil bence. Erkekler veya çalışan kadınlar bayıldıklarından işe gitmiyorlar her Allahın günü. Bu bir mecburiyet çok zengin kaymak tabakadan değilseniz.
Erkekler de yoruluyor, mobbinge uğruyor, hakettiklerini kazanamıyorlar...Şartlar çok zorlu, erkekler çalışsın kadınlar isterlerse çalışırlar. Haksızlık değil mi bu?
Bir aile kurulduysa maddi manevi sorumluluklar ortak değil midir?
Kadınların çocukları için çalışmaya belli süre ara vermelerini anlayabiliyorum. Her aile için, her meslek için bu süre farklı olabilir elbette.
Bunlar eşle konuşulup planlanacak şeyler.
Çocuk doğduktan sonraki süreci planlamadan çocuk sahibi olmak başlı başına büyük sorun zaten. (ekstra sağlık sorunları vb. istisna)
Para kazanmak erkeğin görevi kadınlar isterse çalışır demek ataerkinin getirdiği birçok şeye otomatik olarak boyun eğmek zorunda bırakır kadınları.
Hayat müşterek; para kazanmak da, ev işleri de çocuk bakımı da.

Eşitlik diyen kim?
Erkeğin kadının yaradılışı farklıdır.
Ve görevleri de bellidir.
Kimi tercih ettikleri beni ilgilendirmez.
Maaşım için beni tercih etmesi kendi adıma çok üzücü olur
Beni gerçekten sevdiği için tercih etmesini isterim.
Para için evlenen kadın yada adam sevmez .
Bu sevgisizlikte ilerde sorunlar oluşturur.
Görevleri nedir tam olarak? Kadının yaratılışında çalışmak yok mu? Para için evlenen varsa zaten bir tarafın malı mülkü boldur. Bizim bahsettiğimiz 2 tarafta sıfırla giriyorsa bu yola baş başa verip beraber kazanır. Ben evde olayım da kocam gerekirse eve gelmeden çalışsın diyen kadın cok mu sever? Kadında erkekte yetmiyorsa çalışacak, ev işlerini de ortak yapacak. Çocuk bakmak zaten eşit sorumluluk. Ben asıl kocama destek olmazsam bu ilerde sorun oluşturur hem maddi hem manevi

Ulke olarak kadinin calismasina veya calismamasina ne kadar buyuk anlam yukluyoruz ya. Tum evlilikler bu minvalde yuruyor sanki. Amerika'da veya Avrupa'da insanlar esim illa ki calissin / calismasin diye kriter koyuyor mu acaba? Ki sanilanin aksine oralarda calismayan ev hanimi sayisi hic de az degil.
Konu sahibi esiniz sizi vazgecilebilir goruyor neyse de, cocugunuzu da oyle goruyor. Cocuk sevgisi olmayan bir adamla evli kalmayin derim.

Beni zorlyan nokta tek gecelik ilişkileri ya da yeterince anlamlı olmayan skor olsun, vakit geçsin diye yaşanan ilişkileri bırakamamak değil zaten.birden çok partnerim olmasına rağmen bu kişilerin hepsini gercekten seviyorum ve çok kaliteli ilişkilerim var.bir tanesiyle olacağım diye çok kaliteli diğer ilişkilerimden nasıl vazgeçeceğim bilemiyorum.dediğin gibi bu koşulları sağlayan 1 kişi olsa anında tek eşli olurum zaten.
Sen neymissin be ferhan

Kadinlar kedi yavrusu degildir. Kimse bakmak zorunda degil.
Ne alaka dinimizde calisma yukumlulugu erkege verilmistir kadin calismak zorunda degil.
Haaa ben calisiyorum o ayrı ama bu benim isteğim, benim kocam calismassan git babanin evine diyemez yani beni bakmakla yükümlü ayrica soylem cok çirkin ihtiyac varsa yorumdada belirttigim gibi zaten kendim otomatikman calisirim veya bana guzel bir dille askim yetisemiyorum ikimizdemi calissak daha rahat ederiz gibi soylemeli zaten insan olan girer çalışır darlık yasayacagina

Eee sen de ona dayamış olmuyor musun?. Evlenmeseler de evde kaldım evde kaldım diye depresyon depresyon takılırdınız ortada ? Evlendikten sonra evlenmeseydin demek kolay.o adamdan hiçbir farkınız yok maalesef.
Siz lafi biyerlerinizden anlamayin bir onceki yorumumda aciklamam herkesin kendi fikri var buda benim fikrim by

Cocugu da al git ne alaka? Adam nasil kendini sizden soyutladiysa cocugu sizin bir uzantiniz olarak goruyor galiba. Kendisiyle alakasiz bir insan gibi. Ay Allah karsimiza adam gibi adamlar cikarsin. Bu kisiden ne koca olur ne baba. Dayanilmayacak duruma gelirse, ve aileniz kabul ederse, ailenizin yanina gidip, orda cocuga anneniz bakarken calisabilirsiniz diye dusunuyorum

Olay dine girerse kumaya da razı olur sonuçta dinde herşey var elsakiz elsakiz

Medeni hukuku baz alın siz herkesin dini kendine, her birey kendi geleceğini garanti altına almak zorunda.
Okuduğum yorumlarda herkes denileni başka yere çekiyor yazdığımı iyi okursanız geçmişte böyle odluğunu ama şu dönemde böyle olmayacağını dile getirmişim ben kadın evde otursun adam çalışsın illa demiyorum ki. Gerçekten biraz yazılanı başka yere çekmeyin ben öyle olsun demedim :super:

Dinen erkeğin hayrına olan ama günümüzde feminizm, ataerkillik, kadın haklarına aykırı vs vs diyeceğiniz şeyleri de yapıyor musubuz yoksa dinin sadece işinize gelen kısımlarını mı alıyorsunuz
Yahu ben öyle olsun demedim ki lafı nerenizden anlıyorsunuz anlamadım. Eski zamanlarda öyleydi ve onu dile getirdim bende çalışıyorum 13 senedir. Ben bir kadın erkek eline bakması taraftarı değilim ama eğer ki bu şekilde bir çıkış yapılıyorsa evet dinin bu kısmını alır o adamın gözüne sokar götüne tekmeyi koyar kapaıdan dışarı atarım. Madem siz her yazılanı yanlış yere çekiyorsunuz bende bu şekilde yaparım diyorum bu yorumlardan sonra :KK66:

Görevleri nedir tam olarak? Kadının yaratılışında çalışmak yok mu? Para için evlenen varsa zaten bir tarafın malı mülkü boldur. Bizim bahsettiğimiz 2 tarafta sıfırla giriyorsa bu yola baş başa verip beraber kazanır. Ben evde olayım da kocam gerekirse eve gelmeden çalışsın diyen kadın cok mu sever? Kadında erkekte yetmiyorsa çalışacak, ev işlerini de ortak yapacak. Çocuk bakmak zaten eşit sorumluluk. Ben asıl kocama destek olmazsam bu ilerde sorun oluşturur hem maddi hem manevi
İki tarafta sıfırsa evlilik için bekleyebilir.
Evlilik çocuk oyuncağı değil.
Ekonomik ortaklık değil.
Ben hayatım boyunca çalıştım okudum .
Çalışmamak tercihim değil.
Kendimce bir birikimim var .
Şimdi evlenirsem çocuğum olursa bir süre çocuğuma kendğm bakmak isterim.
Bu lüks değil.
Konudaki bayana yapılan pıskolojık şiddete nasıl destek olabilirsiniz anlamıyorum.

X