Eşim çalışmazsan ayrılırız diyor

Ben işime geleni söylemediğimi dile getirdim annelerimizin zamanında evet öyleydi fakat şu dönemde bunun imkansız olduğunu dile getirdim. Ama ısrarla dinin istediğin kısmını aldığımı iddia ettiniz ben her zaman kadının kendi ekonomik özgürlüğünün olmasından yanayım. He bazı istisnai durumlarda bu olmuyor o zamanda kimse böyle bir tavrı haketmiyor. Bide madem bana dinin istediğim yerini aldığımı söylediniz bende buna istinaden evet dinin bu kısmını aldım bu konuda. Bu konuda bana göre medeni hukuk yok oldu mu 😉 Siz çocuğunuzu kreşe bırakın kocanıza yardıma koşun hadi canım sen çocuğunu düşünmeyip kocanı düşün ben çocuğumu bırakıp kocam istiyor diye çalışmak istediğim zamana kadar çalışmayan çocuğuna kocasından daha çok değer veren biri olmayı seçiyorum 💁‍♀️

Ad hominem:

Bir tezi savunurken, tezin konu aldigi veya karsi tezi savunan kisilere tezle alakasi olmayan açılardan saldırmak.

Bu sözün tam olarak karşılığısınız, ben bekar ve genç bir kadınım 😇 haliyle kocam çocuğum da yok, konu dışı oldu ama yanlış yerden saldırırken bilin istedim

Konu, sahibinin konusu olmaktan epey çıkmış yav. Sizin kişiselleştirmelerinizin, bunun üzerine sayfalarca tartışmalarınızın konu sahibine faydası yok, boş yere siniriniz bozuluyor. Konu sahibinin çok da umrunda olduğunu sanmıyorum, kendi konusunda ilk beşe bile girememiş kadın. Arada geliyor gidiyor. Siz de yiyin canım birbirinizi.

Bu konuda en doğru yorum 😍 ya ne yapalım konu sahibi tembelliğinden kocasını bezdirmiş, herif çalışmıyorsan boşayacam diyor bunu diyen adama rest çekeceğine buraya konu açıyor,onu da takip etmiyor,

yat aşağıyaaaa Sahika Kocarslanli Sahika Kocarslanli sal.. neyse 🤭

Ad hominem:

Bir tezi savunurken, tezin konu aldigi veya karsi tezi savunan kisilere tezle alakasi olmayan açılardan saldırmak.

Bu sözün tam olarak karşılığısınız, ben bekar ve genç bir kadınım 😇 haliyle kocam çocuğum da yok, konu dışı oldu ama yanlış yerden saldırırken bilin istedim
Ben zaten evli çocuklu olduğumu söylemedim bende bekar ve genç bir kadınım ama evlenmeyi düşündüğüm zaman evet dediğim gibi biri olmayı seçiyorum orada da onu demek istedim ama bunuda beni evli çocuklu biri sandınız sanırım ama değilim sizde evlendiğiniz zaman kocanıza değer veren biri olun çocugunuzu kreşe atın kocanızın rahatı için çalışın

Ben zaten evli çocuklu olduğumu söylemedim bende bekar ve genç bir kadınım ama evlenmeyi düşündüğüm zaman evet dediğim gibi biri olmayı seçiyorum orada da onu demek istedim ama bunuda beni evli çocuklu biri sandınız sanırım ama değilim sizde evlendiğiniz zaman kocanıza değer veren biri olun çocugunuzu kreşe atın kocanızın rahatı için çalışın
Böyle konuşmanız çok çirkin ama. bu da çalışan kadına psikolojik baskı oluyor. insanlar çalışmak zorunda olabilir, herkes kocasının rahatı için mi çalışıyor? çalışan, çalışmayan kim olursa olsun kadına yapılan sosyal baskıyı çok yanlış buluyorum. sizin yaptığınızda diğer türlü baskı oluyor. konu sahibinin kocasından farkınız yok yani.

Bu konuda en doğru yorum 😍 ya ne yapalım konu sahibi tembelliğinden kocasını bezdirmiş, herif çalışmıyorsan boşayacam diyor bunu diyen adama rest çekeceğine buraya konu açıyor,onu da takip etmiyor,

yat aşağıyaaaa Sahika Kocarslanli Sahika Kocarslanli sal.. neyse 🤭
Ne kadar kötü bir üslup, bir kadın yazamaz bunları bence. Yat aşağı sal falan. Polemiğe girmeyeceğim.

Tamam kadın erkek herşeyi berabaer yapmak zorunda zaten ülkenin hali ortada ama çocuga bakacak kimse yoksa ve daha çok kjüçük olduğu için kreşe vermek istemiyorsa bir anne ve baba bunu bile bile illa çalışıcan diyorsa bende o kişinin adamlığından şüphe ederim. Ya ondan olan bir çocuk ve anne ne kadar bunu düşünüyorsa evet babada düşünmek zorunda. He kendine güvenmiyorsa eşinin çalışmasını istiyorsa o zaman çocuk yapmayacak sorumluluk alabilecekse her türlü yapacak o çocugu. Tamam siz çocuk yapın çocugu kreşe bırakın akşama kadar çocuk orda dayak mı yiyor itip kakılıyor mu umursamayaın yeter ki kocanıza yardımcı olun
Kimsenin ürememesi gerekiyor o zaman günümüz şartlarında. Gidip çalışmıyorsa bile evden yapacak is bulabilir. Ben uslubunu zaten beğenmedim eşinin ama daha rahat yaşamak adına bir ortak yol bulmalari gerekiyor. Bazıları erkek kadına bakmak zorunda dediği için söylüyorum bunları

Çocuğum olunca tabii ki kreşe gidecek, tabii ki çalışacağım. Kocam için değil, öncelikle kendi istikbalim için çalışacağım. Erkekler af buyurun eşşşşş*k mi sizin rahatınız için tek başına kendini paralayacak? Şuna bak.

İki tarafta sıfırsa evlilik için bekleyebilir.
Evlilik çocuk oyuncağı değil.
Ekonomik ortaklık değil.
Ben hayatım boyunca çalıştım okudum .
Çalışmamak tercihim değil.
Kendimce bir birikimim var .
Şimdi evlenirsem çocuğum olursa bir süre çocuğuma kendğm bakmak isterim.
Bu lüks değil.
Konudaki bayana yapılan pıskolojık şiddete nasıl destek olabilirsiniz anlamıyorum.
Ben kocan haklı o zaman evi terket çocuğunu al üslubu çok doğru adamın mı demişim? İlla fiziksel olarak çalışmak gerekmiyor evden de bir şeyler yapabilir bin tane örneği var cevremde bunun hem evinde olup hem kazanan.

Beni zorlyan nokta tek gecelik ilişkileri ya da yeterince anlamlı olmayan skor olsun, vakit geçsin diye yaşanan ilişkileri bırakamamak değil zaten.birden çok partnerim olmasına rağmen bu kişilerin hepsini gercekten seviyorum ve çok kaliteli ilişkilerim var.bir tanesiyle olacağım diye çok kaliteli diğer ilişkilerimden nasıl vazgeçeceğim bilemiyorum.dediğin gibi bu koşulları sağlayan 1 kişi olsa anında tek eşli olurum zaten.
Tek eşlilik ve çok eşlilik DNA’ mızda bulunan bir gen.
Bir insan çok eşli diye yargılamayı doğru bulmuyorum.
Size en uyumlu eş sizin gibi çok eşli olan kişilerdir. Böyle bir ilişkide iki tarafta memnun olabilir durumlardan.
Bu sitede malesef herkes kendi yargıları ile hüküm veriyor.
Ben tek eşliyim çok eşli birini tercih etmem herkes benzer bakışaçısı olan biriyle olmalı.. yargılamam da

Sende bu toplumdasın öyle yada böyle bu düzene uyuyorsun evlenip çocuk yapman bile ataerkil düzene uyum sağladığının kanıtı sen ne konuşuyorsun ya.
Senin gibi boş boş konuşmuyorum o zaman.
Yukarıda Bir yorumda bana isim vermeden zoruna gidiyor diye sallamışsın.
Yorumlarımda kadın çalışmak zorunda da dememişim halbuki
Böyle erkek bulamadı diye hırslandı demişsin
Cevap vereyim. DoKtoralıyım. Buna rağmen eşim çalışma evde otur bebek 4 yaşına gelene kadar dedi. Hatta ona kalsa ilkokul ama ben zorla ikna ettim. YaNi yine sallayıp sallayıp ipe dizmişsin. Tebrikler. Bu kadar boş konuşan da görmedim bu forumda

Sayende bir şey daha öğrendim,

Ben de konuyla alakasız yerden vurmaya çalışanlara ‘ne alakası var şimdi bunla onun’ diyordu, adı ‘ad honinem’ miş, thank you 😘
Bu forumda bolca var.
Birisi mesela ismi lazım değil isabella demediğim şeyi tutturmuş yaza yaza gidiyor. Bakalım nerede son verecek. Ad hominem görmek istiyorsan onun yorumlarına bakabilirsin😀

Merhaba, 2 yaşında çocuğum var. Bulunduğumuz yerde bakacak kimsem yok. Kreşlere güvenemiyorum. Ayrıca çocuk derdini anlatabilene kadar istemiyorum, neler duyuyoruz. Allah tüm yavruları korusun. Eşimin kazancı artmasa da zaman zaman zorlansak da yetiyor aslında. Ama kendisi daha rahat etmek istediğini söylüyor. Her şey pahalandı malum. Ama sigarasından vazgeçmez. Babası gerektiğinde destek olur sağolsun. Benim mesleğim var, ama çok da alakalı işler yapmadım. Evlendiğimizde çalışıyordum, sonra ara verdim dil öğrendim, sınavlara girdim vs. Tam istediğim gibi bir işe girmiştim covid çıktı. Şimdi evden yapabileceğim işler bakmaya çalışıyorum. Eşim çok baskı yapıyor. Sürekli tarihler veriyor kendi çapında. Bi işe girmezsen çık git al çocuğu da git diyor. Çok soğutuyor kendinden de çalışmak fikrinden de. Kendini benimle bir tutuyor. Biraz sen çalış ben oturayım diyip gülüyor. Galiba en sonunda kalkıp gidicem, madem çalışmak zorundayım sana ne ihtiyacım var diyerek. İnanın ben kariyer insanıydım, ama çalışma şartları gerçekten hiç insancıl değil. Çalışırken de tüm param yola yemeğe kıyafete gidiyordu.
Çocugun daha çok küçük çalışman zor olur biraz büyüyünce çalışırsın. Eşiniz sorumluluk alamayacaksa neden evlenmiş ayrıca çalışan bir kadın zaten kendi ayakları üzerinde durur kocaya ihtiyacı olmaz benimde bebeğim var bebeğim büyüyünce eşime çalışacağımı söylüyorum ödü kopuyor kendi ayaklatımın üstünde durabilecem diye o sebepten izin vermiyor. Ama çalışacam kendi param olsun kendi harcamalarım olsun istiyorum. Kocanız da sizi çocugunuz büyüyene kadar idare etmek zorunda

Çocugun daha çok küçük çalışman zor olur biraz büyüyünce çalışırsın. Eşiniz sorumluluk alamayacaksa neden evlenmiş ayrıca çalışan bir kadın zaten kendi ayakları üzerinde durur kocaya ihtiyacı olmaz benimde bebeğim var bebeğim büyüyünce eşime çalışacağımı söylüyorum ödü kopuyor kendi ayaklatımın üstünde durabilecem diye o sebepten izin vermiyor. Ama çalışacam kendi param olsun kendi harcamalarım olsun istiyorum. Kocanız da sizi çocugunuz büyüyene kadar idare etmek zorunda

Nerden buluyorsunuz kendi ayaklarınızın üstünde duracaksınız diye ödü kopan adamları.

Senin gibi boş boş konuşmuyorum o zaman.
Yukarıda Bir yorumda bana isim vermeden zoruna gidiyor diye sallamışsın.
Yorumlarımda kadın çalışmak zorunda da dememişim halbuki
Böyle erkek bulamadı diye hırslandı demişsin
Cevap vereyim. DoKtoralıyım. Buna rağmen eşim çalışma evde otur bebek 4 yaşına gelene kadar dedi. Hatta ona kalsa ilkokul ama ben zorla ikna ettim. YaNi yine sallayıp sallayıp ipe dizmişsin. Tebrikler. Bu kadar boş konuşan da görmedim bu forumda
Ben senin için söylemedim üstüne alınıp hırslanan sensin.
Sen ve eşin gerçekten umrumda değilsiniz.
Ben fikrimi yazdım geçtim dünden beri haklı çıkmak için kasıyorsun.
Boş konuşan kendi fikrini dikte etmeye çalışan bir internet zorbasısın.
Çekil git başımdan ya .
Senin işin gücün yokmuydu🤣
Forumda ekonomik sıkıntıların olduğunu yazıp durmuşsun tam tahmin ettiğim gibi işte.
Allah kolaylık versin de.
Zaten çalışamayacak durumda değilsin canım sen.
O yüzden bana ordan ataerllik falan deyip kasma .
Burda herkes hayat kavgasında anlıyorum ama bazılarının şartları daha uygun diye kıskançlık yapıp bunun üzerine ben kariyer yapıyorum siz evde yatıyorsunız diye aklınca milleti aşağılıyorsun

Son düzenleme:
Nerden buluyorsunuz kendi ayaklarınızın üstünde duracaksınız diye ödü kopan adamları.
Dahası da var benm koca köyde doğmuş büyümüş kayınpeder görümcelerimi kız çocugu diye okula bile göndermemiş görücü usulü evlilik yapmışlar tuhaf bir aileye denk geldim. Evlenene kadar belli etmezler genelde bu tarz şeyleri giyimime bile karıştılar başaramadılar tabii ben gene istediğim gibi giyiniyorum da insanı iyice eziklemeye çalışıyorlar böyle tiplerde var

Forumda ekonomik sıkıntıların olduğunu yazıp durmuşsun tam tahmin ettiğim gibi işte.
Tam olarak nerede? Neyi nasıl anladın evirdin çevirdin acana. Zorba da sensin ayrıca. Fikrimi dikte etmek gibi bir amacıö yok. Çünkü karşıdakinin anlayabildiği kadardır. Seninde anlama kapasiten ortada olduğu için zaten dediklerimi algılayamazsın. Algılasaydın ilk başta seni ilk alıntıladığımda sana kçtü bir şey söylememişken normal yorum yapmışken kendini ortalığa atmazdın böyle. Rezillik

Merhaba, 2 yaşında çocuğum var. Bulunduğumuz yerde bakacak kimsem yok. Kreşlere güvenemiyorum. Ayrıca çocuk derdini anlatabilene kadar istemiyorum, neler duyuyoruz. Allah tüm yavruları korusun. Eşimin kazancı artmasa da zaman zaman zorlansak da yetiyor aslında. Ama kendisi daha rahat etmek istediğini söylüyor. Her şey pahalandı malum. Ama sigarasından vazgeçmez. Babası gerektiğinde destek olur sağolsun. Benim mesleğim var, ama çok da alakalı işler yapmadım. Evlendiğimizde çalışıyordum, sonra ara verdim dil öğrendim, sınavlara girdim vs. Tam istediğim gibi bir işe girmiştim covid çıktı. Şimdi evden yapabileceğim işler bakmaya çalışıyorum. Eşim çok baskı yapıyor. Sürekli tarihler veriyor kendi çapında. Bi işe girmezsen çık git al çocuğu da git diyor. Çok soğutuyor kendinden de çalışmak fikrinden de. Kendini benimle bir tutuyor. Biraz sen çalış ben oturayım diyip gülüyor. Galiba en sonunda kalkıp gidicem, madem çalışmak zorundayım sana ne ihtiyacım var diyerek. İnanın ben kariyer insanıydım, ama çalışma şartları gerçekten hiç insancıl değil. Çalışırken de tüm param yola yemeğe kıyafete gidiyordu.
bencede çalış kardeşim çalış ama bu ayıyıda boşa çocuğum küçük diye düşünmeyen bu ayı hasta olup buna muhtaç olsan ne yapar

X