Eşim çalışmazsan ayrılırız diyor

Görevleri nedir tam olarak? Kadının yaratılışında çalışmak yok mu? Para için evlenen varsa zaten bir tarafın malı mülkü boldur. Bizim bahsettiğimiz 2 tarafta sıfırla giriyorsa bu yola baş başa verip beraber kazanır. Ben evde olayım da kocam gerekirse eve gelmeden çalışsın diyen kadın cok mu sever? Kadında erkekte yetmiyorsa çalışacak, ev işlerini de ortak yapacak. Çocuk bakmak zaten eşit sorumluluk. Ben asıl kocama destek olmazsam bu ilerde sorun oluşturur hem maddi hem manevi
Tamam kadın erkek herşeyi berabaer yapmak zorunda zaten ülkenin hali ortada ama çocuga bakacak kimse yoksa ve daha çok kjüçük olduğu için kreşe vermek istemiyorsa bir anne ve baba bunu bile bile illa çalışıcan diyorsa bende o kişinin adamlığından şüphe ederim. Ya ondan olan bir çocuk ve anne ne kadar bunu düşünüyorsa evet babada düşünmek zorunda. He kendine güvenmiyorsa eşinin çalışmasını istiyorsa o zaman çocuk yapmayacak sorumluluk alabilecekse her türlü yapacak o çocugu. Tamam siz çocuk yapın çocugu kreşe bırakın akşama kadar çocuk orda dayak mı yiyor itip kakılıyor mu umursamayaın yeter ki kocanıza yardımcı olun

Kadınların bir kısmı da evlenmeden maaş soruyor. Maaşı düşük, işi prestijli değil diye evlenmeyenler de var.
Maaş sormak bir kere çok ayıp bu
Kadınların bir kısmı da evlenmeden maaş soruyor. Maaşı düşük, işi prestijli değil diye evlenmeyenler de var.
Ayrıca bunun dinle alakası yok.
Ataerkillikle hiç yok
Amerika da Avrupa'da da çalışmayı tercih etmeyip bir dönem çocuğuna bakan kadınlar var .
Adamın durumu iyi çalışmak istemiyor kadın alan razı satan razı yani kime ne.
Bu sadece bu ülkede mi oluyor sanıyorsunuz.
Biraz vizyonunuzı geliştirin.
Herşeyi ataerkilliğr bağlamayın.
Ayrıca çalışıp elindeki üç kuruşu adamun eline sayan kendi parasunın hesabını kocasına verenlet bu ülkede çoğunlukta maalesef.
Çalışması birşeyi değiştirmiyor bazen .

Maaş sormak bir kere çok ayıp bu

Ayrıca bunun dinle alakası yok.
Ataerkillikle hiç yok
Amerika da Avrupa'da da çalışmayı tercih etmeyip bir dönem çocuğuna bakan kadınlar var .
Adamın durumu iyi çalışmak istemiyor kadın alan razı satan razı yani kime ne.
Bu sadece bu ülkede mi oluyor sanıyorsunuz.
Biraz vizyonunuzı geliştirin.
Herşeyi ataerkilliğr bağlamayın.
Ayrıca çalışıp elindeki üç kuruşu adamun eline sayan kendi parasunın hesabını kocasına verenlet bu ülkede çoğunlukta maalesef.
Çalışması birşeyi değiştirmiyor bazen .

Tam olarak o yorumun neresinde;
1. Ataerkillikle alakalı
2. Dinle alakalı
3. Sadece Türkiye de oluyor

Demişim.

Sallayıp sallayıp ipe dizmişsiniz

Yorumlarınıza bakınca vizyon konusunda sizden ders almak istemem çünkü paçalardan vizyonsuzluk akıyor.

Teşekkürler

Ne alaka dinimizde calisma yukumlulugu erkege verilmistir kadin calismak zorunda degil.
Haaa ben calisiyorum o ayrı ama bu benim isteğim, benim kocam calismassan git babanin evine diyemez yani beni bakmakla yükümlü ayrica soylem cok çirkin ihtiyac varsa yorumdada belirttigim gibi zaten kendim otomatikman calisirim veya bana guzel bir dille askim yetisemiyorum ikimizdemi calissak daha rahat ederiz gibi soylemeli zaten insan olan girer çalışır darlık yasayacagina
Bende işte sizin gibi dindeki konuyu söylerken bundan bahsettim kadının çalışmasına karşı biri değilim kadınında ekonomik özgürlüğü olacak fakat bazı durumlar dışında ne yapsın şimdi bu konu sahibi ve onun durumunda olan kadınlar küçücük çocuğu elin eline bırakıp işe mi gitsin kocası evden yolluyor diye ne olursa olsun adam gibi adam bu şekilde çalışmıyorsan ayrılırız diyemez madem karısının çalışmasını çok istiyor zorlanıyor çocuk yapmayacak kadın o bebeyi babasının evinden getirmedi ama burda her yazılanı istedikleri tarafa çektikleri için sadece dinin istediğimiz kısmını kullanan insanlar olduk öyle değildim ama şuanda öylşeyim bu konuda dinin bu kısmını savunuyorum sadece ve diyorum ki buna istinaden ERKEK KADINA BAKMAK ZORUNDA oldumu dinin istediğim kısmını aldım

Şu dönemde evet tek kişinin maaşıyla geçinmek zor ama yani çalışmıyorsan çocuguda al git ne demek sen babanın evinden mi getirmişsin çoçuğu. Aslında daha güzel bir dille sende çalışırsan daha rahat geçiniriz vs diye anlatmak varken böyle çıkışması çok saçma. E tamam sen alıp git çocugu aç bir dava bağlasınlar yüksek miktarda nafakayı ödesin. Aaaaa adam manyak gerçekten yahu bir kere dinen erkek kadına bakmak zorunda he şu devirde bu imkansız hayat şartlrı ortada ama çalışmadığı için bir kadına bu yapılmaz ayrıca sen neden gidiyormuşsun kendisi toplanıp defolup gitsin o evden.

Okuduğum yorumlarda herkes denileni başka yere çekiyor yazdığımı iyi okursanız geçmişte böyle odluğunu ama şu dönemde böyle olmayacağını dile getirmişim ben kadın evde otursun adam çalışsın illa demiyorum ki. Gerçekten biraz yazılanı başka yere çekmeyin ben öyle olsun demedim :super:

Öyle demişsin gibi 😀 ya tabi herşeyi diyebilirsin ben sadece şunu diyorum :

bu işine geleni yapan erkeklere dinden bahsedince o zaman diğer dini şeyleri de uygulayalım diyorlar malum din erkeklere avantajlı %99 . Kadına %1 avantajı var çalışmamak ve mehir , onu da vermiyorlar hakkınca.Ondan dedim bu şekilde dinde bakmak zorundasın diyince alt edilmiyorlar :)

o yüzden medeni hukuk candır, gerisi heyecandır :)

Öyle demişsin gibi 😀 ya tabi herşeyi diyebilirsin ben sadece şunu diyorum :

bu işine geleni yapan erkeklere dinden bahsedince o zaman diğer dini şeyleri de uygulayalım diyorlar malum din erkeklere avantajlı %99 . Kadına %1 avantajı var çalışmamak ve mehir , onu da vermiyorlar hakkınca.Ondan dedim bu şekilde dinde bakmak zorundasın diyince alt edilmiyorlar :)

o yüzden medeni hukuk candır, gerisi heyecandır :)
Ben işime geleni söylemediğimi dile getirdim annelerimizin zamanında evet öyleydi fakat şu dönemde bunun imkansız olduğunu dile getirdim. Ama ısrarla dinin istediğin kısmını aldığımı iddia ettiniz ben her zaman kadının kendi ekonomik özgürlüğünün olmasından yanayım. He bazı istisnai durumlarda bu olmuyor o zamanda kimse böyle bir tavrı haketmiyor. Bide madem bana dinin istediğim yerini aldığımı söylediniz bende buna istinaden evet dinin bu kısmını aldım bu konuda. Bu konuda bana göre medeni hukuk yok oldu mu 😉 Siz çocuğunuzu kreşe bırakın kocanıza yardıma koşun hadi canım sen çocuğunu düşünmeyip kocanı düşün ben çocuğumu bırakıp kocam istiyor diye çalışmak istediğim zamana kadar çalışmayan çocuğuna kocasından daha çok değer veren biri olmayı seçiyorum 💁‍♀️

Tam olarak o yorumun neresinde;
1. Ataerkillikle alakalı
2. Dinle alakalı
3. Sadece Türkiye de oluyor

Demişim.

Sallayıp sallayıp ipe dizmişsiniz

Yorumlarınıza bakınca vizyon konusunda sizden ders almak istemem çünkü paçalardan vizyonsuzluk akıyor.

Teşekkürler
Ataerkil düzeni yaşamıyorum demişsin yorumunda .
Ben ve eşim ataerkil değiliz hıhu peki.
Kimsin nesin bilemem de
Ben bütün dünyayı gezdim gördüm Edirne sınır kapısından çıkmamış biri bana gelip aterkil bık bık bık yapamaz.
İsteyen çalışır istemeyen çalışmaz bu kadar net.
Çalışmayan karısının parasıyla geçinen tiplerde var bir sürü örnek var.
Alan razı satan razıysa banane ben niye öfke duymuyorum acaba.
Çalışan bir kadın olduğumu altını çize çize söylüyorum ama çalışmayab çocuk büyüten kadınlara da saygı duyuyorum .
Kimseyi aşağılamak haddime değil sizin de değil

Siz çocuğunuzu kreşe bırakın kocanıza yardıma koşun hadi canım sen çocuğunu düşünmeyip kocanı düşün ben çocuğumu bırakıp kocam istiyor diye çalışmak istediğim zamana kadar çalışmayan çocuğuna kocasından daha çok değer veren biri olmayı seçiyorum 💁‍♀️
Ad hominem nedir?
Nasıl yapılır?

Ataerkil düzeni yaşamıyorum demişsin yorumunda .
Ben ve eşim ataerkil değiliz hıhu peki.
Kimsin nesin bilemem de
Ben bütün dünyayı gezdim gördüm Edirne sınır kapısından çıkmamış biri bana gelip aterkil bık bık bık yapamaz.
İsteyen çalışır istemeyen çalışmaz bu kadar net.
Çalışmayan karısının parasıyla geçinen tiplerde var bir sürü örnek var.
Alan razı satan razıysa banane ben niye öfke duymuyorum acaba.
Çalışan bir kadın olduğumu altını çize çize söylüyorum ama çalışmayab çocuk büyüten kadınlara da saygı duyuyorum .
Kimseyi aşağılamak haddime değil sizin de değil
Edirne kapısından çıkmamış diyerek aklınızca aşağılamaya çalışıyorsunuz ama sonda haddim değil diyorsunuz öyle mi? Kaldı ki dünyaya açılan bir siz değilsiniz emin olun :KK66:

Evet biz ataerkil değiliz. Ataerkil kocişspora üye olup sonra kocam iş yapmıyor çocuğa bakmıyor diye ağlamıyorum. Böyle yapanlar da alan razı veren razı değil farkındaysanız. Kadın şikayetçi.

İlk alıntıladığınız yorumda ataerkille ilgili bir cümlem yoktu.
Hangi yoruma cevap veriyorsanız o yorumu alıntılayın.
1.yorumu alıntılayıp 2.yoruma mı cevap veriyorsunuz? Tuhaf. Forumu da baştan öğreteceğiz heralde.

Bende işte sizin gibi dindeki konuyu söylerken bundan bahsettim kadının çalışmasına karşı biri değilim kadınında ekonomik özgürlüğü olacak fakat bazı durumlar dışında ne yapsın şimdi bu konu sahibi ve onun durumunda olan kadınlar küçücük çocuğu elin eline bırakıp işe mi gitsin kocası evden yolluyor diye ne olursa olsun adam gibi adam bu şekilde çalışmıyorsan ayrılırız diyemez madem karısının çalışmasını çok istiyor zorlanıyor çocuk yapmayacak kadın o bebeyi babasının evinden getirmedi ama burda her yazılanı istedikleri tarafa çektikleri için sadece dinin istediğimiz kısmını kullanan insanlar olduk öyle değildim ama şuanda öylşeyim bu konuda dinin bu kısmını savunuyorum sadece ve diyorum ki buna istinaden ERKEK KADINA BAKMAK ZORUNDA oldumu dinin istediğim kısmını aldım
Bunun dinle alakası yok ki.
Dünyanın her yerinde çocuğu olan kadınlar bir dönem iş hayatına ara verebiliyor eğer maddi sıkıntısı yoksa.
E ayın sonunu nasıl getirecem diyen çiftler çalışmak zorunda zaten.
Kimseye bir şey dediğimiz yok.
Ekonomik ortak olarak tercih edilmiş kadını adam tabi zorla çalıştırır yani .
Adam sevmemiş çıkarı için evlenmiş.
Birilerinin bu kadar zoruna gitmesi de bundan .
Birileri gerçekten sevmiş almış el üstünde tutmuş çalışıp çalışmamasını kendi tercihine bırakmış ya bu tip adamlar neden beni bulmadu diye düşünülüyor tabi bu hırs bundan.
Yoksa kimseye evinizde oturun kariyer yapmayın diyen yok .
Ama bu tip kadınlar çalışmayan kadına kafayı takmış.
Ben hiç bir ev hanımının ki buna annem de dahil işini bırak dediğini görmedim şu yaşıma kadar ama tersini hep gördüm.

Merhaba, 2 yaşında çocuğum var. Bulunduğumuz yerde bakacak kimsem yok. Kreşlere güvenemiyorum. Ayrıca çocuk derdini anlatabilene kadar istemiyorum, neler duyuyoruz. Allah tüm yavruları korusun. Eşimin kazancı artmasa da zaman zaman zorlansak da yetiyor aslında. Ama kendisi daha rahat etmek istediğini söylüyor. Her şey pahalandı malum. Ama sigarasından vazgeçmez. Babası gerektiğinde destek olur sağolsun. Benim mesleğim var, ama çok da alakalı işler yapmadım. Evlendiğimizde çalışıyordum, sonra ara verdim dil öğrendim, sınavlara girdim vs. Tam istediğim gibi bir işe girmiştim covid çıktı. Şimdi evden yapabileceğim işler bakmaya çalışıyorum. Eşim çok baskı yapıyor. Sürekli tarihler veriyor kendi çapında. Bi işe girmezsen çık git al çocuğu da git diyor. Çok soğutuyor kendinden de çalışmak fikrinden de. Kendini benimle bir tutuyor. Biraz sen çalış ben oturayım diyip gülüyor. Galiba en sonunda kalkıp gidicem, madem çalışmak zorundayım sana ne ihtiyacım var diyerek. İnanın ben kariyer insanıydım, ama çalışma şartları gerçekten hiç insancıl değil. Çalışırken de tüm param yola yemeğe kıyafete gidiyordu.
pislik herif, kimseye güvenme hele kocana hiç . akraban annen baban peki kuzum ?

Üslubu hatalı ama sizin cümlelerinizden de çalışmayı pek istemeyen biri olduğunuzu gördüm , çalışma şartları insancıl olmayabilir ama bir size katı değil herhalde.
Eşinizde her gün sabahın köründe yollara düşüyor , faturaları evin giderlerini ödemek için zahmet çekiyor. Belki çalıştığı yerde birilerinin kahrını çekiyor.
Rahat etmek istemesi çok normal değil mi ?

Babası yardım ediyor demişsiniz de
Babası siz evde oturun diye her ay oğluna yardım etmeye mecbur mu ?

Ayrıca çocuğunuz küçükte değil
2 yaş gayette kreşe başlayabilecek bir yaş
Sizinkisi biraz evde oturmanın rahatlığına alışmak gibi geldi bana kayıra bakmayın da eşinizi haklı buldum.

Ve son olarak çalışacaksam sana ne ihtiyacım var demişsiniz.
Siz ona dayanmak için mi evlendiniz ?
Kadınların kocaya kapak atana kadar çalışmasına sinir oluyorum.

Bunun dinle alakası yok ki.
Dünyanın her yerinde çocuğu olan kadınlar bir dönem iş hayatına ara verebiliyor eğer maddi sıkıntısı yoksa.
E ayın sonunu nasıl getirecem diyen çiftler çalışmak zorunda zaten.
Kimseye bir şey dediğimiz yok.
Ekonomik ortak olarak tercih edilmiş kadını adam tabi zorla çalıştırır yani .
Adam sevmemiş çıkarı için evlenmiş.
Birilerinin bu kadar zoruna gitmesi de bundan .
Birileri gerçekten sevmiş almış el üstünde tutmuş çalışıp çalışmamasını kendi tercihine bırakmış ya bu tip adamlar neden beni bulmadu diye düşünülüyor tabi bu hırs bundan.
Yoksa kimseye evinizde oturun kariyer yapmayın diyen yok .
Ama bu tip kadınlar çalışmayan kadına kafayı takmış.
Ben hiç bir ev hanımının ki buna annem de dahil işini bırak dediğini görmedim şu yaşıma kadar ama tersini hep gördüm.
Yazdıklarımı o kadar yanlış yere çektiler ki bende kabul ettim evet ben dinin istediği kıosmını yaşamıma katıyorum. Kadının tabiki ekonomik özgürlüğü olacak bir adama bel bağlamaması gerekiyor fakat eğer işin içinde çocuk düşünülüyorsa ve kadın bu süreçte çalışmak istemiyorsa çalışmaz kocası olacak kişide al çocugu git babanın evine diyemez. Bir erkek kadının çalışmasını istiyorsa kendine güvenmiyorsa çocuk yapmayacak ekonomik düzeni olana kadar. He olduysada kadın çocuguna bakar ve zamanı geldiğinde işine döner ben bunu savunuyorum aslında ama kalkıp farklı yerlere çekmişler ki böyle herşeyi istediği yere çekenlere cevap vermek sadece parmaklarımı yorar. Böyleleri içinde parmaklarımı hiç yormayacağım çalışmayan kadınlarada saygı duyuyorum sonuna kadar herkesin kendi tercihi. Fakat bende olsam çocuğum kendini ifade edene kadar asla çalışmam o süre içerisinde adam banada çocuğumada bakmak zorunda.

Edirne kapısından çıkmamış diyerek aklınızca aşağılamaya çalışıyorsunuz ama sonda haddim değil diyorsunuz öyle mi? Kaldı ki dünyaya açılan bir siz değilsiniz emin olun :KK66:

Evet biz ataerkil değiliz. Ataerkil kocişspora üye olup sonra kocam iş yapmıyor çocuğa bakmıyor diye ağlamıyorum. Böyle yapanlar da alan razı veren razı değil farkındaysanız. Kadın şikayetçi.

İlk alıntıladığınız yorumda ataerkille ilgili bir cümlem yoktu.
Hangi yoruma cevap veriyorsanız o yorumu alıntılayın.
1.yorumu alıntılayıp 2.yoruma mı cevap veriyorsunuz? Tuhaf. Forumu da baştan öğreteceğiz heralde.
Sen kendi sığ ve yetersiz dünyandan bu şekilde görebilirsin .
Biz ataerkil değiliz kocam bebeğin altını temizler ne kadar basitmiş bu ataerkil düzeni bozmak bir bebek altı almaya bakıyor değil mi?
Ben öyle değilim diyerek koskoca bir toplum yapısını değiştiremezsin.
Sende bu toplumdasın öyle yada böyle bu düzene uyuyorsun evlenip çocuk yapman bile ataerkil düzene uyum sağladığının kanıtı sen ne konuşuyorsun ya.
O özendiğin Batı ataerkil düzen karşıtı aileye saygı duymaz aile kurmaz tek eşli olmaz.

Yazdıklarımı o kadar yanlış yere çektiler ki bende kabul ettim evet ben dinin istediği kıosmını yaşamıma katıyorum. Kadının tabiki ekonomik özgürlüğü olacak bir adama bel bağlamaması gerekiyor fakat eğer işin içinde çocuk düşünülüyorsa ve kadın bu süreçte çalışmak istemiyorsa çalışmaz kocası olacak kişide al çocugu git babanın evine diyemez. Bir erkek kadının çalışmasını istiyorsa kendine güvenmiyorsa çocuk yapmayacak ekonomik düzeni olana kadar. He olduysada kadın çocuguna bakar ve zamanı geldiğinde işine döner ben bunu savunuyorum aslında ama kalkıp farklı yerlere çekmişler ki böyle herşeyi istediği yere çekenlere cevap vermek sadece parmaklarımı yorar. Böyleleri içinde parmaklarımı hiç yormayacağım çalışmayan kadınlarada saygı duyuyorum sonuna kadar herkesin kendi tercihi. Fakat bende olsam çocuğum kendini ifade edene kadar asla çalışmam o süre içerisinde adam banada çocuğumada bakmak zorunda.
Seni aile olarak görmezse bakmaz tabi.
Eve getireceğin parayı hesaplar.
Çocuğu da yeşillik olsun diye yapıyorlar
Gerçekten aile olarak gören adam da ailesine sahip çıkar net .
Bunun lamı cimi yok .
Adam çalışıyormuş e bi yaptıkları o zaten onuda yapıcak.
Kadın evde düzenini sağlıyor çamaşırını yıkıyor yemeğini yapıyor çocuğunu doğuruyor.
Evde yatıyor diyorlar bide.
Benim annem evde yattı mı ya.
Beni büyüttü babama bebek gibi baktı hasta olunca başında bir gün kahvaltısız işe göndermedi.
Babam da evde aldığı motivasyonla çalıştı başardı kazandı .
Ben ev hanımı olup yatan kocasını işe bile geçirmeyen kadınlara destek değilim.
Ama böyle fedakâr kadınlara da saygım sonsuz.

Konu, sahibinin konusu olmaktan epey çıkmış yav. Sizin kişiselleştirmelerinizin, bunun üzerine sayfalarca tartışmalarınızın konu sahibine faydası yok, boş yere siniriniz bozuluyor. Konu sahibinin çok da umrunda olduğunu sanmıyorum, kendi konusunda ilk beşe bile girememiş kadın. Arada geliyor gidiyor. Siz de yiyin canım birbirinizi.

Üslubu hatalı ama sizin cümlelerinizden de çalışmayı pek istemeyen biri olduğunuzu gördüm , çalışma şartları insancıl olmayabilir ama bir size katı değil herhalde.
Eşinizde her gün sabahın köründe yollara düşüyor , faturaları evin giderlerini ödemek için zahmet çekiyor. Belki çalıştığı yerde birilerinin kahrını çekiyor.
Rahat etmek istemesi çok normal değil mi ?

Babası yardım ediyor demişsiniz de
Babası siz evde oturun diye her ay oğluna yardım etmeye mecbur mu ?

Ayrıca çocuğunuz küçükte değil
2 yaş gayette kreşe başlayabilecek bir yaş
Sizinkisi biraz evde oturmanın rahatlığına alışmak gibi geldi bana kayıra bakmayın da eşinizi haklı buldum.

Ve son olarak çalışacaksam sana ne ihtiyacım var demişsiniz.
Siz ona dayanmak için mi evlendiniz ?
Kadınların kocaya kapak atana kadar çalışmasına sinir oluyorum.
Erkek gerekirse af buyurun it gibi çalışsın ne olursa olsun mabadı kopsa da evi geçindirsin; ama hem de çocuklu kadın çalışır mıymış(!) ayol, benimle maaşım için evlenecek adamı ne yapayım diyorlar. Çok ironik. Çalışmayan erkek diyince şurada erkekliğini bile bırakmıyoruz haklı olarak, benim için bu devirde çalışmayan gencecik kadınlar da aynı. Ekmek elden su gölden ömür boyu beyim beni baksın oh ne âlâ, ev işlerini kim yapıyor diyorlar bir de çalışan kadınlar da ev işi yemek yapıyorlar inanır mısınız, hep bahane ettikleri çocuklarını da az bağımsız yetiştirseler keşke, ilkokul çağına gelip iki sandvic hazırlayamayan donunu bile kendi giyinemeyen çocuklarla yapışık gezdiler diye kendilerini süper anne ilân ediyorlar.

Erkek gerekirse af buyurun it gibi çalışsın ne olursa olsun mabadı kopsa da evi geçindirsin; ama hem de çocuklu kadın çalışır mıymış(!) ayol, benimle maaşım için evlenecek adamı ne yapayım diyorlar. Çok ironik. Çalışmayan erkek diyince şurada erkekliğini bile bırakmıyoruz haklı olarak, benim için bu devirde çalışmayan gencecik kadınlar da aynı. Ekmek elden su gölden ömür boyu beyim beni baksın oh ne âlâ, ev işlerini kim yapıyor diyorlar bir de çalışan kadınlar da ev işi yemek yapıyorlar inanır mısınız, hep bahane ettikleri çocuklarını da az bağımsız yetiştirseler keşke, ilkokul çağına gelip iki sandvic hazırlayamayan donunu bile kendi giyinemeyen çocuklarla yapışık gezdiler diye kendilerini süper anne ilân ediyorlar.
Yavri sahibi konuyla pek ilgilenmiyor. Boşver bence. 🥲

X