Eşim bosanmak istiyor

Hepsini okuyamadım. Eve acil şerh koydurun,tapu onun üstüneyse. Haklarınızı almadan boşamayın ,surundurun. Keske bu kadar pasif olmasaydınız:KK43: Sızı zerre kadar sevmiyor,yillarınız boşa geçmiş. Kalan ömrünüz,giden ömrunuzden guzel olsun
Beni zerre kadar sevmiyor değil mi ama sevdiğim bi söylüyordu bana sarılırken kokumu bile sevdiğini söylüyordu

Bu adam boşanmaz gibi geliyor. Kendi istediklerini yaptırmak için bosanmakla tehdit ediyor. Siz kararlı iseniz açın davayı ve onun sonrası için ikna etme çabalarına sağlam duruş sergileyin.
Davayı ben acarsam evden gidecek mi nasıl olacak acilen bir avukatla görüşme yapmam lazim

Normal mi bana evlilik boyunca eve alınacak eşya yada herhangi birşey konusunda sürekli sıkıntı çıkarıp çıkarıp sonra da benden gizli ablasına borç para vermesi haksız mıyım ben .Şimdi bu konuda kavga etmek te
Ailesi benim evimin huzurunu bozdu ama ne var mis eşime gore
Mrb. daha önce de farklı başlıklar altında konular açmıştım.
Eşimle ilgili sorunlardan bahsetmiştim. En son onunla konuşamadigimi hicbir paylaşımda bulunamadığından falan.
4 yıl flört 6 yılda evlilik var bu kişi ile 30 yaşında tanıdım onu şu an 40 yaşımdayım. Ve bosanicam galiba.
6 yıllık evliliğimde sevgi vardı ama çok uyuşmazlıklar var işin içine aileler de girince tabi daha da çok uyusmazliklar yaşanıyor.

Neyse ikimizde memuruz benim ailem 1 saat kadar uzaklıkta bir şehirde eşimin ise 8 9 saat falan
Eşimle evlendiğinde abisine çektiği krediyi yeni bitirmişti 30 bin tl kadar bir kredi ödemiş elinde arabasından başka birseyi yoktu birikimi vs hicbir şeyi yoktu
Neyse evlendik ama esimin annesi ablasının eski gelinliğini bile önerdi o derede hicbir şey harcamak istemeyen insanlardı.
Neyse ben hiç bela en uçuşundan gelinliğimi aldırdım eşya deseniz eşim bir yatak odası takımı aldı birkaç hali vs tv ünitesi aldı birde ben oturma grubu aldım halisini aldım hatta bekarken kullandigim çamaşır makinesini buzdolabını halen kullanıyoruz büyük ekran lcd tvm de var di neyse evlilik içinde tv bozulunca eşim yeni tv aldı bulaşık makinesini ise evlendikten 10 ay sonra bagiris cagiris zor zahmet aldırdık.
Ev aldık 2 sene önce kredi ödüyoruz şu an
Evimde hala teneke bat pazarından alinmiş bir ocak kullanıyorum ankasrem yok gardolabim deseniz eşyalarım tıkıs pikis ek dolap lazım yorganlarımı koymaya dolap yok hurç içinde yatak odamda yerde duruyor plastik ayakkabiligim var iki tane ayakkabılarımı ona koyuyorum
Yani eşya alma kokusundan bastan beridir hep gereksiz gereksiz ben sade ev seviyorum benim ne istediğimi önemsememe vs durumlar
Evlilik içinde birşey alma konusunda hep gereksiz şu gereksiz bu gereksiz mevzuları yaptı hiç gönlüme gore evime birşey alıp ta koyamadım
Ben de çalışıyorum diye eve bir harçlık birakmisligi bir elin parmağını geçmez olur ya acil bir durum olur cüzdanında paran çıkmaz ne olur ne olmaz diye çekmeceye bir 100 tl atmayan bir koca
Sevgisini gosteremeyen bir adam özellikle akrabalarının yanında ters ters davranma falan beni tersleme vs şeyler
Kocaman çocukları olan çiftler el ele tutusurlarken benim eşim aramızdan e5 karayolu geçecek kadar boşluk bırakarak yürür uzaktan uzaktan elimi tutmaz yanımda elini kolunu sallayarak yürür
Evde arkasını toplamayan herşeyi bana yaptıran biri elini ne yemeğe ne bulasıya ne çamaşıra sokmayan biri yıllardır en son biraz söylene soyleme yıllar içinde biraz kıvama gelir gibi oldu ama ilk başta çok zorluydu
Sonra bana para harcama konusunda bu şekilde bir durum sergilerken akrabası borç ister ki ev aldığımız gün öğrendim ben ablası bir miktar para atmış buna bende allah allah ev aldık diye yardım falan mi diye sevindim bir baktım eşim baan borcu vardı demez mi bende ne borcu dedim 10 bin borç vermiştim onun bir kısmını yollamış diyor
Ben çıldırdım tabi bana bu şekilde tutum sergilerken akrabası borç istiyor benden habersiz borç gönderiyor evlilik birlikçi içinde o zaman çok şiddetli kavga etmiştik evi satıp boşanıyorduk ta toparladık
Sonra ben calisiyorum eve hafta için hep böyle gece 1 de 1 buçukta gelmeler neymiş uzaktan geliyorlarmış kaza yapmışlar bir araç sürtmüş sadece bir keresinde de falanca yeri gezmişler gezmeden geliyorlardı yine hafta ici ve ben ertesi gün ise gideceğim gece 1 de 2 ye doğru falan eve giriş yapiyorlar eee oturuluyor ilk geldiklerinde sonra çay servisi gece gece sonra yatak yapma derken saat 2 buçuk 3 eee deniyorlar da bu evin kadını yarın sabahın köründe kalkipta ise gidecek
Neyse ben 1. Sinde soyledim yaa ne kadar düşüncesizler falan diye 2. Si yine aynı daha az soyelndim eşim üzülüyor bu arada söylememe sonra 3. Şu yine gece gelme hafta ici bu sefer birşey demedim hadi adam üzülmesin doye
Sonra kuzeni geldi yurt dışından kuzeni da gece 2 de falan geldi hep böyle akrabaları neymiş ben kacta gelirlerse gelsinelr hicbir şey demicekmisim iste bu sebeplerden kavgalarımız oldu ben bir soylendim 2 söylendim sonra yine gelecekleri zaman ben biraz uyuyayım geldiklerinde beni kaldırırsın dedim en son öyle yaptık
Sonra çocuğumuz yok ablası eniştesi benim çocuk mevzumu desiyorlar falan bir sürü şeyler söylüyorlar benim erken menapoz sıkıntım var sıkıntım bu diye de söylemek istemiyorum tabi herşeyimi de paylaşmak zorunda degilim sonuç ta
Neyse ablası eşimden için şöyle birşey söylemişti bunlar kime ceket atsalar hamile bırakırlar neyse bu sozler eniştesi falanca hiç evlenmedi soyu kurudu soyu kurudu gibi laflar sozler
Ben de çok sınır oldum tabi onlar gitti eşime patladım tabi eşimde benim tepkilerimi kaldıramıyor ailesi savunuyor
Beni ailesinin yanında savunmuyor bile abla öyle siz olur mu bile demiyor
Neyse bu sebeplerden çok büyük kavgalarımız oldu Bende doğal olrak ailesine karşı soğudum
Çok arayıp sormuyorum ablasını falan ama annesini babasını her cuma aradım şu son zamanlarda biraktim aramayı da eşim ise benim ailemden hiç kimseyi aramaz sormaz bile ama her ne hikmetse benden beklenir aramam sıcak olmam
Sonra eşim ilerde annem babama bakılacak olursa 6 ay 3 kardeş aralarında bayılırmış bende 6 ay bakarım diyor bende ben çalışyorum diyorum bütün gün isteyim diyorum ben böyle bir şeyin altından kalkamam diyorum beni annesinin babasının bakar miyim bakmaz miyim diye sınıyor evliliğini bununla sınıyor düşünün
Bana sevgisini göstermez dizi izleyemiyorum telefondan dahi açsam izlesem tıksiniylrum diyor ama kendisi eski inek şaban dizileri bu 6 yıl da 60 bin kez bana izletmistir
Ben hadi istediğini izlesin diye ses cikartmamisimdir
Evde sabah uyanır mutfak bulanıklık doludur makina doludur mutfağa geçip te kahvaltı hazırlama uyanır elinde telefon oynar ben kalkana kadar neden hizmetçi karısı kalksin da kahvaltı hazırlasın diye
Bir ilacım mi alınacak almaz eğer parası cok-da beni bekler neden ben çalışyorum yaa
Üstüne ben ailesinden nefret ediyormusum bu kavgaları yaptim ya ailesiyle ilgili o hayatımda olduğu sürece ailesi de olacakmış artik bu kavgaları kaldıramıyormuş
Boşanmak istiyor muş
Hayatınızı özet geçiyorum.. daha birey olmamiş ve sadece memursunuz diye sizinle evlenmiş gram sevgi saygı olmayan ailesine kölelik yaptığınız psikolojik şiddet gördüğünüz bir evlilik içerisindesiniz. Boşayın düzen kurun her fırsatta tatile çıkın hayatta daha iyisini elde edemesiniz mesela bu şekilde ki erkeklere değer vereceğine sokak köpeklerine ver değeri cok kıymet bilirler acayip öyle böyle değil bırakın şu ailesinin paşası yaşı 45 ama kafası 5 yaşında kalmis gelişememiş adamı bakıyoruz kaliplari eşşek kadar konuşmaları ağır diyoruz ama düşünceler 5 yaş elalem yönetmesi bu nedir ya elin kadınlarının hep başı yanıyor günah vallahi.

Bu adam boşanmaz gibi geliyor. Kendi istediklerini yaptırmak için bosanmakla tehdit ediyor. Siz kararlı iseniz açın davayı ve onun sonrası için ikna etme çabalarına sağlam duruş sergileyin.
Prokolle yapalim diyodu ben de dedim evin arabanın yarısı arabayı vermezsen evin diğer yarısı için noterde bana devir yap öyle kabul ederim dedim. Olmaz diyor o zaman kanuni haklarımı istiyorum dedim

Yani hayat çok zor hele ki boşanmış biri için Ama inanın artik bende dayanamıyorum. Ev bulsun çıksın evden alsin üç beş eşyasını da boşanmak istiyorum diyor ama şu an hareket yok harekete geçmesi henuz
Size kimsenin sahip çıkmasına gerek yok kaç yaşında kadinsiniz mesleğiniz var istediğiniz yerde hayat kurarsınız ne bu kurban psikolojisi??

Davayı ben acarsam evden gidecek mi nasıl olacak acilen bir avukatla görüşme yapmam lazim
Kolay şeyler değil bunlar biliyorum, yılların alışkanlığı var ama böyle devam ederseniz sinir hastası olur ve birçok başka hastalıklara yakalanırsınız. Dediğim gibi anlattiklarınızdan bende gerçek boşanma hissi oluşmadı. Sizden daha iyi bir hizmetçi bulamaz onun için kullanmak istediği kadar kullanacaktır sizi.

En iyi yolu avukat gösterir ona göre yolunuza devam edersiniz.

Kolay şeyler değil bunlar biliyorum, yılların alışkanlığı var ama böyle devam ederseniz sinir hastası olur ve birçok başka hastalıklara yakalanırsınız. Dediğim gibi anlattiklarınızdan bende gerçek boşanma hissi oluşmadı. Sizden daha iyi bir hizmetçi bulamaz onun için kullanmak istediği kadar kullanacaktır sizi.

En iyi yolu avukat gösterir ona göre yolunuza devam edersiniz.
Degil mi iş ciddiye binince degisiveriyor bekliycem iletisimi kesip dahi ev ayarla kendine diyeceğim sonra da davanı ac
Baktım hareket yoksa ben açacağım ne yapayım hayatım boyunca bunun kölesi mi olayım
Diyorum bazen
Bazen de duygusala bağlıyorum iste yılların alışkanlığı var yılların alışkanlığı değişecek

• Beğen
Reactions: Gif
Zor durumdayım zor bir sürecteyim. Anlayış gösterin çok zor seviyorum ayrıca halen herşey rahmen ama yaşananlar da bunlar
Bugün pikniğe gittik mesela piknik sonrası sen benden boşanmayı düşünüyor musun dedim seninde psikolojin bozuk dedi birbirimize daha ne kadar zarar verebiliriz dedi
Nasil seviyorsunuz boyle birini

Ev, araba üzerinde ne hakkınız varsa alın, borcu olan evden ne kalırsa ama tazminat hele nafaka için bir sebep yok ki ortada. Neye dayanarak isteyeceksiniz?
Evliliğim boyunca psikolojik şiddet yasatti
Sonra eve bir gün bile harçlık bırakmadı
Benim hicbir masrafımı karşılamadı
Eve alınacak ihtiyaç olan eşyalar konusunda o gereksiz bu gereksiz diye hicbir şey almıyor
Platin ayakkabilik kimin evinde var sizce
Teneke ocak kim kullanıyordur
Memur olup ta

Evi siz alın arabayı o alsın. Zaten daha evin borcu vardır. Tam bir ev parası değildir ödenen. Veya tam yarı yarıya diye pazarlık yapın. Çünkü düğün takıları kadının.ama ortada su an taki yoktur. Arabanın model yükseltmek için ödenen kısmı da evlilik birliği içinde odenmis. o zaman babasının üstüne yapmasi art niyetini gösteriyor keşke o zaman itiraz etseydiniz.

Tüm malların yarı yarıya olması veya araba onda ev sizde adil bir paylaşım olur. Boşanmak isteyen o. Siz bastırın bu şekilde anlaşması için. Pazarlığı yüksekten tutmak lazım.

Evi siz alın arabayı o alsın. Zaten daha evin borcu vardır. Tam bir ev parası değildir ödenen. Veya tam yarı yarıya diye pazarlık yapın. Çünkü düğün takıları kadının.ama ortada su an taki yoktur. Arabanın model yükseltmek için ödenen kısmı da evlilik birliği içinde odenmis. o zaman babasının üstüne yapmasi art niyetini gösteriyor keşke o zaman itiraz etseydiniz.

Tüm malların yarı yarıya olması veya araba onda ev sizde adil bir paylaşım olur. Boşanmak isteyen o. Siz bastırın bu şekilde anlaşması için. Pazarlığı yüksekten tutmak lazım.
Ev şu an sarsanız 1 milyon eder şu piyasada sizce vazgeçer mi ki evden

40 yaşındayım erken menapoza girdim kim alır beni sizce ama beni görseniz kesinlikle 40 yaş demezsiniz şaşırırsınız 30 bile göstermiyorum
Çocuklu biriyle de evlenevilirsiniz. Hiç çocuk istemeyen biriyle de. Veya bir sürü tedavi seçenekleri var. Belki bu sefer mutlu olduğunuz için tedavi de daha ise yarayacak. Bu adamla boşa zaman kaybi. İlk 4 yıl flort de uzun değil mi mesela. Daha erken evlenseniz belki olurdu cocugunuz. Boşa zaman kaybetmişsiniz daha fazla etmeyin

Ev şu an sarsanız 1 milyon eder şu piyasada sizce vazgeçer mi ki evden
Adam iş ciddiye binince boşanmak istemez ki onun için kabul etmeyecektir. Kabul etmeme sebebi de yalnız kölesini kaybetmeme değil, aynı şekilde parasının sizden daha değerli olduğundan. Evine bir şey almayan adam size hiçbir şey bırakmak istemez.

40 yaşındayım erken menapoza girdim kim alır beni sizce ama beni görseniz kesinlikle 40 yaş demezsiniz şaşırırsınız 30 bile göstermiyorum
Ya ben 24 yasımdayım kardesiniz gibi görün beni benim abim 31 yasında yeni evlendi yengem 38 yasında biz böyle düsünmedik hiç 50 yasında 60 yasında kadınlar evleniyor ne güzel atanmıssınız biz yeni nesil iş bulamıyoruz bosverin yiyin paranızı gezinnn amann koca mı yok doluuu

X