Eşim benden gizli annesine pahalı hediye almış ortaya çıktı

siz tam oğlunun yuvasına gölge gibi düşen kaynanana modelisiniz ya gelinizin şimdiden vah haline. oğlum saklı saklı hediyeler alsın ne de olsa oğlum gelin bilmesin kimki o cu kaynana. boşanma davası dosyaları sizin gibi oğlunun kendi ailesini kurduğunu algılayamamış kaynanalarla dolu ne yazıkki. ciddi söylüyorum konuma yazmayın
Çocuğum yok doğurmayıda düşünmuyorum kedim var olur mu :KK66: anneme istediğimi alırım kocama sormam çalışmadığım halde oda bana sormaz soyleriz birbirimize sadece o kadar madem bu kadar dert ettin meslegin var çalış istediğim konuya yazarım tatlı kıss

5-10 bini takside bölüp aylık 200 bin ödüyorsa takriben 1 milyon falan harcıyor aylık🤔 ne iş yapıyor ya hu🙄
benim zengin akrabalarım da yakın oldukları için biliyorum milyona yakın kredi kartı ödeyeni var ama hiç 5-10 bini takside böldüğünü görmedim 🙄
Milyonlarda gidiyor tabi ki ama inşaat malzemesi vs de alır fabrika inşaatları yapıyor. Yurt dışında da lojistik ortaklıkları var. Sık sık iş arkadaşları buraya gelince yemek otel hediyeler vs de yaptığı için günlük kullandığı kartı 200 vs öder hep. Ama atıyorum kıyafet aldım soruyorlar taksit yapalım mı baba yapılsın mı diyorum yapılsın diyor.

Sitedeki yorumları okudukça, neden ileri gidemediğimizde anlaşılıyor maalesef. Kimsede demiyor ki 55-60 yaşındaki bir insan, akıllı telefonda neden sadece Facebook'a baksın ? Belki kirasını ödeyecek; MHRS den randevu alacak, banka hesaplarından işlem yapacak. Niye yapmasın; niye yapamasın ?

Günün birinde, kendileri de aynı muameleyi görürlerse; hiç üzülmesinler.
Bunların hepsi 5 bin liralık telefondan gayet hızlı yapılıyor ama mesele bu da değil. Telefon gibi bir şey alınacaksa eşe söylenir, sinsi gibi gizli hesap açıp alınmaz.

Senin derdin başka da ondan :KK70: kv de sevmiyorsun bende çok hoşlanmam ama 5 kardeşler aralarında para toplayıp herseyi alabilirler buna benim karışma hakkım yok adam beni aç mı bırakiyor istedigimi almiyorda anasına mı aliyor yoo o zaman beni ilgilendirmez yetebiliyorsa ev alsın

Sevemedik birbirimizi. 🤷 Sevmeyince de gozune batiyor insanin tabi. 😄

siz tam oğlunun yuvasına gölge gibi düşen kaynanana modelisiniz ya gelinizin şimdiden vah haline. oğlum saklı saklı hediyeler alsın ne de olsa oğlum gelin bilmesin kimki o cu kaynana. boşanma davası dosyaları sizin gibi oğlunun kendi ailesini kurduğunu algılayamamış kaynanalarla dolu ne yazıkki. ciddi söylüyorum konuma yazmayın
Saka bir yana anne-ogul promlemlerini bir kenara birakin,
Esinizin neden sizden saklama geregi duydugunu sorgulayin.
Bu bir evlilik birligi sorunudur, kayinvalide degil.
Duzgun bir evlilikte kari koca birbirinin arkasindan is cevirmez, modelleme yapacaginiza evliliginize donup bakin once.

Milyonlarda gidiyor tabi ki ama inşaat malzemesi vs de alır fabrika inşaatları yapıyor. Yurt dışında da lojistik ortaklıkları var. Sık sık iş arkadaşları buraya gelince yemek otel hediyeler vs de yaptığı için günlük kullandığı kartı 200 vs öder hep. Ama atıyorum kıyafet aldım soruyorlar taksit yapalım mı baba yapılsın mı yapılsın diyor.
aha kayınpederim😂 ama o ortanın bi tık üstü zengin değil. 3-5 evi ve maaşı var. alışmış artık. taksit olmadan bir şey almıyor. ama demek ki zenginler de yapıyor. inşaatçı benim yakınlarım da ama dedim ya adamlarda öyle bir şeye rastlamadım belki yaşla ilgilidir onlar daha genç

kuşak farkı var arkadaşlar. bizler ben de 38 yaşındayım ergenlikten itibaren tanıştık teknolojiyle çocuklarımız robotik kodlamayla büyüyorlar ana okulundan itibaren biz de onlara demode gelicez 60 a gelince. o yaş grubu buna binaen tel kullanır yani kıyas yaparken de azcık muhakeme please 😒

60 yaşında akademik alanda ders veren insanlar da var. Tek kriter yaş olmamalı. Temel ihtiyaçlara erişim için bilgisayar veya akıllı telefon kullanımı bir gereklilik. İnsanların yaşı 60'ı geçmişte olsa, kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için, internet kullanımını öğrenebiliyorlarsa; teşvik edilmeli ve desteklenmeliler.

aha kayınpederim😂 ama o ortanın bi tık üstü zengin değil. 3-5 evi ve maaşı var. alışmış artık. taksit olmadan bir şey almıyor. ama demek ki zenginler de yapıyor. inşaatçı benim yakınlarım da ama dedim ya adamlarda öyle bir şeye rastlamadım belki yaşla ilgilidir onlar daha genç
Kız yine 5 evi var bizde 4 ev aldı gerisini iş sermayesi yapar ya da araba alır bir ton🤣Ev al deriz var ya der🤣Aslında durumu ıyı olanlar daha çok yapar. Bak eşim veteriner patronu acayip zengin hele eşinin ailesi vergi rekortmeni yani ama cimrilikten ölürler. Oğlu bir araba şiparişine katılacaktı küçücük kaporaya çok dedi katılmadı. Biz öyle çok zengin vs değiliz biz iki kişi o işe katılmıştık. Adamların kapalıçarşıda bir ton dükkanları bilmem nerelerde işhanları sadece bir dükkan kira parası değildi. Sürekli paradan ağlarlar.

Bunların hepsi 5 bin liralık telefondan gayet hızlı yapılıyor ama mesele bu da değil. Telefon gibi bir şey alınacaksa eşe söylenir, sinsi gibi gizli hesap açıp alınmaz.

Şu anda 5 bin TL ye satılan bir telefon aldığınızda, ne kadar süre aktif olarak kullanabilirsiniz bu önemli. Elinizdeki bir kaç yıl önce aldığınız telefonlara bakarak kıyaslama yapıyorsunuz ve bu da sizi yanıltıyor. Telefon yorumlarına bakarsanız, insanların yaşadığı sorunları da görebilirsiniz.

Adam tamamen keyfe keder kullanılacak bir çanta veya takı almamış annesine. Bir ihtiyacı gidermiş.

Konudaki tek sorun, bu konuyu neden eşiyle paylaşmadığı.

Anladım.

Harcamayan kadınlar, tutumlu davrananlar pek kıymetli olmuyor genelde. Tabi ki alışkanlık, yetişme tarzı ile de alakalı.

Kimi kadına yüz kişi nasihat de etse harcamaz. Kimine yüz kişi nasihat etse harcamaktan vazgeçemez.
Dusundum de aklima harcamayan kadin gelmedi 🤣 herkesin kendisine gore var bir harcamasi. Misal biriktiren de altin biriktiriyor koluna takiyor, oyle harciyor

Esiniz sorun cikaracaginiz icin sizden saklamis. Sonuc olarak parayi esiniz kazaniyor, annesine telefon almis olabilir.
Evlenirken bisey yapmadi demissiniz, sizde ceyiz yapmak zorunda degildiniz. Biraksaydiniz herseyinizi evinizde.
Okutuyosun, meslek sahibi yapiyosun, yediriyosun, bakiyosun, giydiriyosun sonra evladinin sana omru hayatinda sayili alabilecegi bir esya olan telefon sorun oluyor.

Kız yine 5 evi var bizde 4 ev aldı gerisini iş sermayesi yapar ya da araba alır bir ton🤣Ev al deriz var ya der🤣Aslında durumu ıyı olanlar daha çok yapar. Bak eşim veteriner patronu acayip zengin hele eşinin ailesi vergi rekortmeni yani ama cimrilikten ölürler. Oğlu bir araba şiparişine katılacaktı küçücük kaporaya çok dedi katılmadı. Biz öyle çok zengin vs değiliz biz iki kişi o işe katılmıştık. Adamların kapalıçarşıda bir ton dükkanları bilmem nerelerde işhanları sadece bir dükkan kira parası değildi. Sürekli paradan ağlarlar.
doğru zenginler cimri oluyor genelde😬 ama iş yapan insanlar eve pek yatırım yapmaz işe yaparlar benim kayınpeder klasik anadolu insanı kazandığını eve yatırmış. ama hakkını yemeyim o da çok cimridir😂

Dusundum de aklima harcamayan kadin gelmedi 🤣 herkesin kendisine gore var bir harcamasi. Misal biriktiren de altin biriktiriyor koluna takiyor, oyle harciyor
Yok ya bazıları ne harcarsa harcasın kocasının harcadığı sağa sola savurduğu yanında devede kulak kalıyor. 🤣
Kadınlar erkeklere göre bir tık daha tutumlu oluyor.
Bak arkadaş grubu ile dışarı çık. Erkekler genelde toplu hesap öder. Kadınlar genelde alman üsülü.

X