Eşim bebekten sonra çok değişti

Evet bu kavgadan dolayı bağırdım çağırdım boşarım seni defol evden filan dedim. Ama ben de lohusaydım iki günlük ve annem kalp krizi geçirmiş psikolojim normal değildi. Annem iyi şimdi bizimle kalıyor kırkım çıkana kadar.

Seninle beraber eşinde lohusa galiba. Ortada boşanacak bir sebep yok gibi. İkinizde yeni hayatınıza alışma sürecindesiniz. Hızlı karar verme canım. Hele bide ortada çocuk varken.

Adam ya çocuk istemiyordu yada maddi olarak düşününce bunalıma girdi başka açıklaması yok.

Bebeğinizi güle güle büyütun ama anneniz konu ne olursa olsun tartışacak başka zaman bulamadı mi?
Ben burda annenizi haksz buluyrm siz de lohusa psikolojisi ile bosancgm demişsiniz olmamış ama evdekileri gönderin.

Lohusa psikolojisinde olabilir misiniz? Eskiyi hic kavga etmezdik diye anlatmaniz da normal değil illa küçük kavgalar olur
Ya güzel anlaşıyorduk açıkçası hatırladığım bir kavga tartışma yok öyle. Bir de bir konuda anlaşamadıysak eşim uzatmazdı benim sözümü dinlerdi.

Ya güzel anlaşıyorduk açıkçası hatırladığım bir kavga tartışma yok öyle. Bir de bir konuda anlaşamadıysak eşim uzatmazdı benim sözümü dinlerdi.
eşiniz uzatmıyor sizin sözünüzü dinliyor-du
artı siz onun 3 katı maaş alıyorsunuz
şimdi bir de bebek oldu, sizin hayatınız zaten tamamen bebek etrafında dönüyordur

adam biraz kendini pasif, etkisiz eleman olarak mı görüyor acaba? Türk erkeği için fazla ezik duruyor şuradan bakınca (bebekten önceki süreç için diyorum)

E tamamda eşinde o an korkmuş onunda evladı değil mi? O an bebek bayıldı sanmış insanın aklı gider. Tepkisi yanlış ama insan evladı için endişe ederken kaynanası kalp krizli vs diye düşünmez ki daha doğrusu tepkisel olduğu için anlık gelişir. Daha sonrasında özür dilemiş hatasını anlamış bana bu tepki çok abartı geldi. Lohusa olduğunuz için hassas davranmışsınız.
Bakın mesela ben 4 günlük lohusa iken bebeği uyandıramadık altını açtık ayağına fiske yaptık en son suya soktuk ona rağmen uyanmadı ve ben aklım gitti sandım hipoglisemiye mi girdi bilinci mi gitti derken acile nasıl koştuk hatırlamıyorum, o esnada biz uyandırmaya çalışırken yanımızda bebek o uyur bırakın vs gibi sözler söylüyodu annemler kayınvalidemler ben onlara o an bağırdım kızdım ne diyosunuz vs diye panikle. Biz 112ci çift olduğumuz halde o an soğuk kanlı kalamadım annelik babalık içgüdüsü ile o kadar panik olduk. Eşim gelse anneme çemkirdin vs dese hadi ordan derim hele bu yüzden boşancam dese kapı gösteririm heralde.

Bence ikinizin de zamana ihtiyaci var. Keşke anneleri hiç eve cagirmasaydiniz. Eşiniz yardimciymis zaten.

Bence aranızı annen bozmus. Ayaklanmissindir gönder anneni.esinle.oturup konusunm

Annen haksız. Şimdi o bebeği babasindan daha mı çok seviyor ??? Sen anneni yolla eşinle arani düzelt.

Herkes haksız yani

size bir mesajınızdan alıntı yapıyorum.
eşinizin üç katı maaş ile aile bütçesinin birikiminine büyük katkıyı siz yapacaksınız. bebeği siz doğuracaksınız. bebeğin tüm sorumluluğu sizde olacak. beyefendi kendi maaşının iki katı değerinde kendine bir eğlence satın alacak. siz, bebeği yaka iğnesi gibi bütün gün memenizde gezdirirken özel alana ihtiyacı olduğunu söyleyecek. tüm boş zamanlarında oyun oynayacak.
Peki, bu evlilikten sizin çıkarınız ne olacak tam olarak?

Ben tartışmada annemin haklı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca ne olursa olsun büyüğüne karşı öyle bağırmamalıydı.

Benim oglum bir kere havale gecirdi. O an korktugum baba yetti artti bile. Esiniz de korkmustur. Burda babayi tutarim. Annenizden daha cok paniklemistir. Öyle veya böyle annenizi yakinda eve gönderin ve ikiniz bebekle ilgilenin ve aranizu düzeltin. O bebege en cok ikiniz lazim su anda.

Ben tartışmada annemin haklı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca ne olursa olsun büyüğüne karşı öyle bağırmamalıydı.
Çocuğu ölümden dönmüş, annen hastaysa yolla evine. Annen haklı değil. Özür dilemiş. Benim evladıma Allah korusun böyle bir şey olsa gözüm büyük falan görmez.

anneniz kalp krizi geçirmiş, kavgalar edilmiş ve hala yanınızda mı?

eşiniz zaten bebeğe bakım veriyormuş -ki olması gereken
buna rağmen annenize neden ihtiyacınız var ki?

ben anlamıyorum tüm dünya doğum yapıyor ama bi' Türk kadını anası yanında olmadan yapamıyor nedense

Bende dogum yaptım esim asker izine geldi ve her akşam cafelere gitti bende bosanacagim senden diye blöf yaptım başta sonra araya ailem girdi çıkılmaz hal aldı sonra bi akşam annemi babamı arayarak kızınızi istemiyorum götürün demiş bende tam bebegim 50 günlükken ailemin yanına geldim emziremedim sütüm kaçtı sonra bosanmak istediğini söyledi ara ara konuştuk onda da hep kavga ailesi hiç cabalamadi aramadi sormadı kendisi de öyle şimdi bebegim 7 aylik oldu geçen ay dava surecine girdik ne arıyor ne soruyor bebegi sadece maddi destek sağlıyor 1 tane oğlum var 8 yaşında arada onunla konuşur lohusayken başıma gelmeyen kalmadı çok zor şeyler yaşadım bu dönem çok tehlikeli dikkat edin benim eşimde 360 derece döndü anlam veremedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…