Eşim annesinin telefon faturasini ödüyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oha oha. Kusura bakmayın ama gerçekten ohaa! Bunun için benimle kavga edecek, başımın etini yiyecek eşi ne yaparım onu kestiremiyorum. Burada okurken utandığım çok konu noldu ama bunun kadarı da zor bulunur. Bir de ünlem koymuş. Hala sinirli hala hazmedemiyor 500 lirayı! Beşyüz lira çok değer kaybına uğradı haberiniz yoksa olsun. Bu kadar kuduracak bir para değil. Bir oyuncak parası. İnsanda biraz utanma olur ya. Adam sanki biner biner dağıtıyor. Altıüstü bir fatura. Yahu ben hiç sevmediğim kayınvalidemin kanser için olması gereken yutdışı tedavisine binlerce tl verdim hem de hiç üzülmedim. Ki bu kadın en hasta halinde bile bana sana kızdığım çok şey var ama susuyorum demişti. Doğumuna bile gelmeyen bir kadın. Ben de anneyim oğullarım var. Vah ki vah! Oğullarımdan hiçbir şey istemem o ayrı ama böyle biriyle evlenmelerini de asla istemem. Büyük sözüne tövbe amannn! Çingenelik bu!

Bir yanda, ailesini görmeye giderken hediyelerin beymen vakko olmasını isteyen utanmaz adamlar ve ona boyun eğen eşler bir yanda 500 tl için kavga eden gelinler. Kadınlar klübü hep en uçlarda. O konuya da çok şaşırmıştım

Adam köydeki yaşlı annesine hediye seçtirirken vakko dan eşarp çanta al yoksa olmaz diyordu 😄 eşi de alıyordu garibim.

Bir yanda, ailesini görmeye giderken hediyelerin beymen vakko olmasını isteyen utanmaz adamlar ve ona boyun eğen eşler bir yanda 500 tl için kavga eden gelinler. Kadınlar klübü hep en uçlarda. O konuya da çok şaşırmıştım

Adam köydeki yaşlı annesine hediye seçtirirken vakko dan eşarp çanta al yoksa olmaz diyordu 😄 eşi de alıyordu garibim.
Djnsksks 25 bin harcatmıştı kadına köye giderken, Allahın görgüsüzü. Kadın da tıpış tıpış almış sen hayırdır demeden. Ben de şaşırmıştım aşırı

Djnsksks 25 bin harcatmıştı kadına köye giderken, Allahın görgüsüzü. Kadın da tıpış tıpış almış sen hayırdır demeden. Ben de şaşırmıştım aşırı
Aynen öyle olmuştu. Bazı kadınlar aşırı iyi niyetliyken bazıları amaaan evlerden ırak 🙂 konu sahibi ölse bir bardak su vermez kayınvalidesine. Aşırı çıkarcı biri kadın.

Aa takip edemedim devamını. Neler olmuş 😄 o adamı iyi analiz ettiysem gidip kendi almıştır marka hediyeleri, kendi götürmüştür 😄😄😄 değişik kafalar. Kadına da helal olsun.
Kadina seni evde gormek istemiyorum demis kadin da evi terketmis adam vardin mi diye aramis oda vardim demis daha da aramamis adam 🤷‍♀️

Hanımlar delirmek üzereyim bana bir akıl verin ne olursunuz..
10 yıllık evliyim ne düğünümde ne evimde bir iğne katkıları yok. Eşimin borçlarının cenemesini hep ben çektim,çekiyorum. Eşim memur ama memur gibi değil üst baş almaya bile zorlanıyoruz aylık 20 bin tl kredi ödemesi var, 10 bin TL kira veriyoruz birkaç ay sonra 16 bin TL olcacak kiramiz.
Neyse aylar önce annesinin telefon faturasini ödediğini öğrendim tartıştık falan inatla ödeyeceğim dedi geri adım atmadı bugün güncel faturası 450-500 TL
Belki çok bişey değil ama düşüne düşüne kafamda kocaman bir sorun haline geldi az önce yine bağırış çağırış kavga ettik hakaretler küfürler. Kadının yüzünden evimde huzurum kalmadı . Bana karşı iyi olsalar iyilikten anlayıp iyi niyetle yaklassalar belki içimden gelerek ödesin isterim ama öyle gözüme batıyor ki kafamda düşünmeden bir anım geçmiyor resmen takıntı oldu. Babama bin lira verse lafı oluyor. çalışmak istiyorum izin vermiyor bende bizim rizkimizdan veriyorsun helal etmiyorum dedim şuan küsüz ne yapmalıyım var mı bu durumda olan delirmek üzereyim
Kafanız da çok büyük sorun haline getirip huzurunuzu kaçırıyorsunuz , siz böyle tepki verdikçe gizli gizli yapacaktır ve cidden büyük bir para değil yıllarca çocuğuna bakmış büyütmüş bir anne netice de... siz eksra evde çalışacak iş bakın kendi paranızı kazanın bir şekilde hem eşinize destek olun hem kendiniz maddi manevi rahat edersiniz , kafanız dağılır , çalışan bir kadınım 10 yıl olacak evleneli ve hala elim ailemin üzerindedir ... Bir anne , babaya ufak tefek destekler her zaman iyidir :KK66: lütfen kendinize bu kadar yük etmeyi bırakın

Evden birseyler yapmaya bak sen de madem çalışmana izin vermiyor (ki bence izin vermemek diye bişey yok olamaz da ama sizin dinamikleriniz belli ki çok başka) insanlarörgü örüp satıyorlar mum yapıp satıyorlar ne bileyim anahtarlık düğün şekeri vs vs... Siz de kocanızın eline bakmazsınız anasına verdiğiniz 3-5kurus da gözünüze batmaz.

10 yıllık evliyim ne düğünümde ne evimde bir iğne katkıları yok. Eşimin borçlarının cenemesini hep ben çektim,çekiyorum. Eşim memur ama memur gibi değil üst baş almaya bile zorlanıyoruz aylık 20 bin tl kredi ödemesi var, 10 bin TL kira veriyoruz birkaç ay sonra 16 bin TL olcacak kiramiz.
Neyse aylar önce annesinin telefon faturasini ödediğini öğrendim tartıştık falan inatla ödeyeceğim dedi geri adım atmadı bugün güncel faturası 450-500 TL
Belki çok bişey değil ama düşüne düşüne kafamda kocaman bir sorun haline geldi az önce yine bağırış çağırış kavga ettik hakaretler küfürler. Kadının yüzünden evimde huzurum kalmadı . Bana karşı iyi olsalar iyilikten anlayıp iyi niyetle yaklassalar belki içimden gelerek ödesin isterim ama öyle gözüme batıyor ki kafamda düşünmeden bir anım geçmiyor resmen takıntı oldu. Babama bin lira verse lafı oluyor. çalışmak istiyorum izin vermiyor bende bizim rizkimizdan veriyorsun helal etmiyorum dedim şuan küsüz ne yapmalıyım var mı bu durumda olan delirmek üzereyim
Çalışmak için izin almayın Bukadar geçim sıkıntısı içinde bence.

Ay o hangi konu acaba

Kiz sahi öyle birisi vardı ne oldu acaba ona

Siz eşinize kızgınsınız aslında sinirimizi farklı yere yönlendiriyorsunuz. Gereksiz borç yaptıysa ya da size kötü davranıyorsa bunlara kızın ya da size çalışmak için izin vermiyor diye kızın ama 500 tl lik bir telefon faturası gerçekten çok değil. Aileler uğraşmasın her ay diye biz de ailelerimizin telefon faturalarını otomatik ödeme talimatı verdik ödüyoruz nolcak ki.
Sinirinizi yanlış yere yönlendirici haksız çıkarsınız,asıl neye kızıyorsunuz ya da sorun neyse onu çözmeye çalışın bence.

He bir de bir yorum daha.Adamin kendi parası ,istediği kişiye verir.Kizlar bu zihniyetteyseniz evlenmeyin ben size diyeyim.Cok hakkınız yenir.Siz de eşim kazaniyor ,istediğine harcar der ,toz pembe dünyanızda yasarsiniz.Evliligin ,evlilikten sonra önceliğin siz,çocuklarınız ve çekirdek aileniz oldugunu düşünmüyorsaniz,benim daha fazla diyebileceğim bir şey yok.
Herkes çalışsın kendi parasını ne yaparsa yapsın kaldı mı bu devirde eşim çalıştırmıyor yok artık yahu boşanma sebebidir

Beyefendi izin vermiyor çalışmama.. dünyanın kavgasını ettik
Genelde sapık zihniyetli erkekler karılarının çalışmasını istemezler, kusura bakmayın. Çalışan kadınlara hangi gözle bakıyor ki sizin de çalışmanızı istemiyor.

Bence çok düşündüğünüz için kafanızda buyuttunuz, çok büyük bir para değil, annesidir, destek olmak istiyor belliki, sizi de zengin edecek bir miktar değil.
Bence başka şeyler biriktirdiniz içinizde, sonucu telefon faturasına bağlanmış gibi görünüyor. Diğer kardeşleri de bosverin, o verdi bu vermedi mevzularına siz girmeyin. Bu kuslugu çalışmak için değerlendirebiliriz keşke

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X