Eşim annesinin telefon faturasini ödüyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
siz evlenirken size bir katkisi olmamis olabilir, ama o kadinin emeklerini yiyor şuan esiniz.
öyle kolay olmuyoe bir cocuk buyutmek okutmak vs.
500 liralik bir fatura hakkida vardır bence cocugunda.
cocuguda annesine hellali hoş olsun diyip veriyor.
500 liraya markette bir poseti dolduramiyorsunuz artık, aç gözlüsünüz sanki biraz.

Hanımlar delirmek üzereyim bana bir akıl verin ne olursunuz..
10 yıllık evliyim ne düğünümde ne evimde bir iğne katkıları yok. Eşimin borçlarının cenemesini hep ben çektim,çekiyorum. Eşim memur ama memur gibi değil üst baş almaya bile zorlanıyoruz aylık 20 bin tl kredi ödemesi var, 10 bin TL kira veriyoruz birkaç ay sonra 16 bin TL olcacak kiramiz.
Neyse aylar önce annesinin telefon faturasini ödediğini öğrendim tartıştık falan inatla ödeyeceğim dedi geri adım atmadı bugün güncel faturası 450-500 TL
Belki çok bişey değil ama düşüne düşüne kafamda kocaman bir sorun haline geldi az önce yine bağırış çağırış kavga ettik hakaretler küfürler. Kadının yüzünden evimde huzurum kalmadı . Bana karşı iyi olsalar iyilikten anlayıp iyi niyetle yaklassalar belki içimden gelerek ödesin isterim ama öyle gözüme batıyor ki kafamda düşünmeden bir anım geçmiyor resmen takıntı oldu. Babama bin lira verse lafı oluyor. çalışmak istiyorum izin vermiyor bende bizim rizkimizdan veriyorsun helal etmiyorum dedim şuan küsüz ne yapmalıyım var mı bu durumda olan delirmek üzereyim
Kendinizi kayınvalidenizin yerinə koyun yillarla binbir zorluklarla çocuk buyut ve gelin aylık 500 lirayi çok görsün .Bir erkekle evlenince onun ailesini yok saymazsınız.Kayinvalide neden size yardım etsin tabikide oğlu annesine destek olmalı .

şu begenmedim mesajlarını anlamıorum

onlar zamanında insan gibi davransaydı konu sahibide emin olun onlardan daha çok insan olurdu

ben seni çok iyi anlıyorum , o sinirinide ,

çalışmak için bir yol bul , ama konuşmak için geri adım atan sen olma
Konu sahibine ne pardon da adam annesine para yardımı yapmış konu sahibi çalışmıyor evde oturup paraya yön veremez

Çalıştırmıyor da bahane

10 yıllık evliyim ne düğünümde ne evimde bir iğne katkıları yok. Eşimin borçlarının cenemesini hep ben çektim,çekiyorum. Eşim memur ama memur gibi değil üst baş almaya bile zorlanıyoruz aylık 20 bin tl kredi ödemesi var, 10 bin TL kira veriyoruz birkaç ay sonra 16 bin TL olcacak kiramiz.
Neyse aylar önce annesinin telefon faturasini ödediğini öğrendim tartıştık falan inatla ödeyeceğim dedi geri adım atmadı bugün güncel faturası 450-500 TL
Belki çok bişey değil ama düşüne düşüne kafamda kocaman bir sorun haline geldi az önce yine bağırış çağırış kavga ettik hakaretler küfürler. Kadının yüzünden evimde huzurum kalmadı . Bana karşı iyi olsalar iyilikten anlayıp iyi niyetle yaklassalar belki içimden gelerek ödesin isterim ama öyle gözüme batıyor ki kafamda düşünmeden bir anım geçmiyor resmen takıntı oldu. Babama bin lira verse lafı oluyor. çalışmak istiyorum izin vermiyor bende bizim rizkimizdan veriyorsun helal etmiyorum dedim şuan küsüz ne yapmalıyım var mı bu durumda olan delirmek üzereyim
Bence çok taraflı yazılmış bir yazı ne yani evinize katkısı yok diye bir insan annesine telefon faturası ödeyemez mi ? Pardon ama bu es ailesinden altin para mal mülk bekleyen kişileri ben hiç anlamıyorum evlilik kurumu sizler için ne ifade ediyor anlamıyorum. Kayinvalideniz size bilezikler taksaydi ev araba alsaydı o zamanda üzerimizde hakimiyet kuruyor diye şikayet ederdiniz, galiba. Kusura bakmayın ama haksızsınız kayinvalidenizi sevmiyor olabilirsiniz ama bir anne oğul arasındaki bu mevzuya da karışmaya hakkınız yok eşim memur ama memur gibi yaşamıyoruz derken neyi kast ediyorsunuz? Tüm memurlar ultra lux imkanlarla yasamıyor zaten karı koca memur olup büyük şehirde kira kreş ulaşım masraflar derken zaten anca geciniyorlar. Çok tuhaf bakış açıları bunlar.

Konu sahibine ne pardon da adam annesine para yardımı yapmış konu sahibi çalışmıyor evde oturup paraya yön veremez

Çalıştırmıyor da bahane
Bi denesin bakalım kocası izin vermiyorken çalışmayı. Neler yapıyor o adam. Oturduğunuz yerden konuşmak kolay. Keşke tüm kadınlar bizler gibi olsa ama olamayanlar napsın? Evde oturup parayı yönetemez ne demek oluyor? Evde oturduğu için eve giren parada hakkı yok mu? Tamam 500 liraya da laf söylemesin ama bu düşünceniz de çok yanlış. Okumadan mı yorum yapıyorsunuz? "Benim aileme 1 lira bile verse söyleniyor" diyor konu sahibi. Bu durumda 500 liraya da gayet laf söyleme hakkına sahip. Adam hem çalıştırmayacak, hem de eve giren parayı kafasına göre harcayacak öyle mi? Ataerkillikte son nokta.

bak ne güzel demişsin durumları yok

yok olandan istenmez zaten

ama düğün zamanı düşman olan kaynana düğünden sonra saygı hürmet hediye beklemesin ,
Aynen öyle. Düğün zamanı bir arayıp "nasılsınız" demeyen insanlar düğünden sonra evlat bağımlısı olup çıkıyor nedense. Maddiyatı geçtim manevi olarak bile yanımızda olmayan insanlar bunlar. Kusura bakmasın kimse ben cefa çekerken yanımda olmayan kimse sefa sürerken de olamaz. Maddiyatı geçtim komşuya bile sorarsın nasıl gidiyor diye. Benim ki onu bile yapmamıştı. Şimdi benim için de komşudan farkı yok olamaz da.

Bi denesin bakalım kocası izin vermiyorken çalışmayı. Neler yapıyor o adam. Oturduğunuz yerden konuşmak kolay. Keşke tüm kadınlar bizler gibi olsa ama olamayanlar napsın? Evde oturup parayı yönetemez ne demek oluyor? Evde oturduğu için eve giren parada hakkı yok mu? Tamam 500 liraya da laf söylemesin ama bu düşünceniz de çok yanlış. Okumadan mı yorum yapıyorsunuz? "Benim aileme 1 lira bile verse söyleniyor" diyor konu sahibi. Bu durumda 500 liraya da gayet laf söyleme hakkına sahip. Adam hem çalıştırmayacak, hem de eve giren parayı kafasına göre harcayacak öyle mi? Ataerkillikte son nokta.
Çalıştığı zaman bu kadar bir şey yapacağından korktuğu adamdan boşansın. Düşünce yanlış ama yapacak bir şey yok. Adam para benim diyor işte.

Evlenirken biz de hiçbir katkı görmedik hatta düğünden sonra onlar bizden 10-15 bin lira para istediler. Kp nin durumu ise ne bulduysa arsa tarla satıp yediği için şu an başlarını soktukları ev dışında hiçbir şeyleri yok. Tamamen eşim okuttu kız kardeşini, botundan montuna, bilgisayarına kadar alarak. Her ay dolara endeksleyip öyle harçlık yolluyordu fiyatlar arttıkça sıkıntıya girmesin, kız şehir dışında sefil olmasın diye. Memur evet hiçbir şekilde iyi durumda değil artık. Ancak şöyle bir durum var sırf annem boynundan ameliyat oldu diye anneme de robot süpürge aldık şimdi de benim kız kardeşim okul okuyacak ona harçlık yollayacağız.

500 tl lafı edilecek bir para değil. Ben de çalışıyorum ancak biz de kıt kanaat geçiniyoruz. Ben de kp tarafına bayılmıyorum kendi etti kendi buldu. Her arsayı sattı nereye yedi o bile belli değil belki kumar belki karı kız. Hatta içten içe yolladıkları bir yerse rahatsız ediyor ama kesinlikle laf söz etmem anne babasıdır sonuçta. Ne ben ne de eşim 'benim maaşım' tribine girmedik girmeyiz de. İki taraftan birinin bir şeye ihtiyacı varsa ancak biliriz ki biz destek olmalıyız.

20 bin kredi kp için dediniz ancak ben de inanmadım o laflara. Size dokunan sadece 500 tl ondan eminim ancak bu çok büyük bir rezillik benim gözümde. Eşinizin gözünde de daha fazla düşmek istemiyorsanız bunun lafının edilmeyeceğini bilmelisiniz. Ha sizin ailenize gelince bir lirayı bile laf eden biriyse eşiniz orda ipler kopar.

Eşim annesinin telefon faturasını ödüyor, ödeyecek tabii ki, bunun lafı edilir mi, keşke imkan olsa da daha fazlasını yapsa.. üstelik biz evlenirken ailesinin hiç katkısı olmadı, ev aldık yine bi katkıları olmadı, benim de bazı hazmedemediğim şeyler var ama böyle ufak tefek şeyler asla gözüme batmaz.
ayrıca her ziyarete gidişimizde yüklü alışverişi ben kendim yaptırırım eşime, onun aklına gelmez hatta alışveriş yapmak istemez ama ben zorlar yaptırırım. annesi babasına her şey helal olsun.

Çalıştığı zaman bu kadar bir şey yapacağından korktuğu adamdan boşansın. Düşünce yanlış ama yapacak bir şey yok. Adam para benim diyor işte.
Bilmiyorum kuzum ya evet haklısın ama ben çocukların ailelere bakmasına tahammül edemiyorum. Her iki taraf için de konuşuyorum rahat bıraksalar da keşke hayatımızı yaşasak. Zaten bok gibi çocukluk geçirdik. Yeminle çocuk sahibi olmak istiyorum ama o insanların torunlarını doğurmaktan korkuyorum.

Mesajları dehşetle okudum.Resmen sizi darağacına asmışlar.Pes vallahi.Kadin eş ya da erkek eş hiç farketmez.Annesinin faturasını bilmem nesini ödemek zorunda değil!Hele ki zar zor yetiriyoruz,eşimin ailesinden şimdiye kadar bir iğne bile görmedim diyen bir kadına bu soyledikleriniz reva değil.Hatta bir tanesini eşinin ailesi sana yardımcı olmak zorunda değil demiş ben şok.Esinin ailesi yardımcı olmak zorunda değil ama adam annesinin faturasını ödemek zorunda.Pes ki ne pes.İsterse fatura 50 TL olsun.Ortada bir adaletsizlik var belli.Bu kadıncağız karşı taraftan iyilik,az da olsa destek görseydi bu faturayı dert etmezdi.

ya evlendiniz diye de herşeye karışamazsınız arkadaş. ne var faturasını ödese 450 tl ile fakirleşecek misiniz?

He bir de bir yorum daha.Adamin kendi parası ,istediği kişiye verir.Kizlar bu zihniyetteyseniz evlenmeyin ben size diyeyim.Cok hakkınız yenir.Siz de eşim kazaniyor ,istediğine harcar der ,toz pembe dünyanızda yasarsiniz.Evliligin ,evlilikten sonra önceliğin siz,çocuklarınız ve çekirdek aileniz oldugunu düşünmüyorsaniz,benim daha fazla diyebileceğim bir şey yok.

Muhtemelen calismiyor ama kocasinin maasini gıdım gıdım hesaplıyor, hayir git calis yani bu kadar yetmiyor diyecegine!

Anlamiyorum ya anamiza babamiza hic mi katkimiz faydamiz olmasin, ne istiyosunuz siz ya?
Telefon faturasini ödüyormuşmuş!
Odeyecek, elinde varsa daha da fazlasını yapar!
koyu yazılı yerlere katılıyorum.
açık renkle yazılan yazıya asla katılmıyorum.

annesinin faturasını ödemesi konusunda burdaki çoğu kadına katılıyorum bi evlat annesinin faturasını ödüyor diye de eşine hesap vermek zorunda kalmamalı imkanı varsa fazlasını bile yapmalı. ama "çalışmıyorsun" "kocanın maaşı" "kocanın parası" bu söylemlere katılmıyorum kadın çalışmıyor diye eve giren para da söz sahibi değil mi yani başka zaman kadın hakları dersiniz. siz böyle söylerseniz erkekler ne yapmaz ki. kadını hiçbir zaman hak sahibi görmezler o zaman. bi kadın çalışsa da çalışmasa da eve giren para ortaktır, ortak bütçeleridir ortak rızıklarıdır. kadın çalışınca da aynı şekilde, o parayı eve kim getirirse getirsin ortaktır birdir sonuçta karı-koca, hayat arkadaşı diye boşuna denilmiyor.

evet annesinin faturasını ödüyor diye bu kadar laf etmemeli, ben olsam lafını etmezdim ama kocasının maaşında kadın hiç hak sahibi söz sahibi değilmiş gibi konuşmaya da gerek yok. kaldı ki adamda kendi karısından çocuğundan keserek annesinin faturasını ödüyorsa o zaman konu sahibinin çalışmasına da karışmayacak iki tarafa da yetiremiyorsa artistlik yapmayacak.

eskiden bu platform kadınların dertleştiği derdini paylaştığı çözüm aradığı bi platformken şuan sadece konu açan kadınları zorbalama ve linç etme platformuna dönüşmüş son 1 senedir bunu gözlemliyorum.

yine söylüyorum eşim annesinin faturasını ödese asla karışmam ödeme demem anneye babaya yapılan şeyler zoruma gitmez benim. ama yine de çalışmıyorum diye söz sahibi olmadığım anlamına gelmiyor bu. eğer benim ütülediğim gömlekle işe gidiyorsa, ben evde çocuklarımızı büyütüp yetiştiriyorsam, evi yuva haline getiriyorsam, temizliği yapıyorsam, akşam eve geldiği zaman sıcak yemeklerle sıcak ve temiz evle, karnı ve ruhu doymuş temiz çocuklarıyla karşılaşıyorsa, kimse kusura bakmasın da ben kendime "çalışmıyorum" demem. eğer evlilik takım arkadaşlığıysa o dışarda para kazanıyorken ben de evimizde bu saydıklarımı yapıyorsam kazanılan her kuruşta benim de hakkım vardır ve söz sahibiyimdir.

sırf konu sahibini linçleyebilmek için, geri kafalı ve evdeki kadının haklarını hiçe sayan erkekler gibi bi zihniyete bürünüyorsunuz, yapmayın.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X